Kupiłem!!!! :-)

Status
Zamknięty.

strazakp

Banned
W kwestii XO udzielam sie gdzies indziej ;-)

Oglądam właśnie mecz na nsport i lekko drażnią cienkie jakby paski podczas szybkiego ruchu kamera (tj ten blanding?). Jak to zniwelować ustawieniami?

P.S. Zadzwonie jutro z ciekawości do Euro i zapytam jakie sa warunki zwrotu tv do sklepu i jak/na co się przygotować chcac oddać tv.
 
Ostatnia edycja:

Idaho70

Member
strazakp - nie pękaj chłopie, masz jeszcze tyle do kupienia i testowania :
piekarnik, lodówka, mikrofala, pralka itd...
No własnie czemu tu nie ma na forum testów pralek czy lodówek czy zmywarek...
Przecież są lodówki z wbudowanymi TV w drzwi...

Ja mam komplet nowiutkich sprzętów agd, łącznie z parowarnikiem 😁 mogę ze strażakiem założyć jakieś sub forum :D
 

WuMike

New member
Bez reklam
W kwestii XO udzielam sie gdzies indziej ;-)

Oglądam właśnie mecz na nsport i lekko drażnią cienkie jakby paski podczas szybkiego ruchu kamera (tj ten blanding?). Jak to zniwelować ustawieniami?

P.S. Zadzwonie jutro z ciekawości do Euro i zapytam jakie sa warunki zwrotu tv do sklepu i jak/na co się przygotować chcac oddać tv.
Blanding? O matko...

Zniwelować ustaieniami to sobie możesz kolory i kontrast generalnie. Efektów ubocznych podświetlenia matrycy jest mieć mniej lub więcej kupując taki, a nie inny model TV i możesz sobie przesuwać suwakiem w jedną i drugą stronę, bez skutku. Ten typ tak ma.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Właśnie rozkminilem (po części) Kodi :) Zrobiłem konfiguracje pod oglądanie tvonline oraz filmów z sieci. Fajna sprawa :))) Będzie można czasami jakiś meczyk z canal+sport obejrzeć bo na nc+ nie mam.
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
Strazakpl@
Sfagier miał Tego Sony całe 2 dni wczoraj byłem u niego i niestety tylko porażka
Zupełnie nie rozumiem Twojego zdania ze masz żywe kolory ale wtedy na tenisie piłka stoi !
Wymienił na Panama 750 i to jest BAJKa
Nie bawiąc się w internet bo to go nie bawi ale to w podobnej cenie TV o klasę lepszy !
Nie wiem czcy widziałeś 750 ale jest Klasa
Pomysł 😀
 

strazakp

Banned
Strazakpl@
Sfagier miał Tego Sony całe 2 dni wczoraj byłem u niego i niestety tylko porażka
Zupełnie nie rozumiem Twojego zdania ze masz żywe kolory ale wtedy na tenisie piłka stoi !
Wymienił na Panama 750 i to jest BAJKa
Nie bawiąc się w internet bo to go nie bawi ale to w podobnej cenie TV o klasę lepszy !
Nie wiem czcy widziałeś 750 ale jest Klasa
Pomysł
Każdy inaczej postrzega to co widzi. Do mnie kolory sa OK a plynnosc tez bez zastrzeżeń wiec nie wiem co masz na myśli pisząc ze "na tenisie pilka stoi"????
Panasa mialem ale dxe720 wiec to teoretycznie polka niżej od mojego Sony. Dx750 nie mialem okazji sprawdzić ale chciałem tylko kiepsko z dostępnością.
Zawsze jakiś tv będzie lepszy a inny gorszy dla każdego z osobna. Wszystko zalezy jakie sie ma doświadczenia z różnymi modelami i jakie sie ma wymagania...a o budżecie juz nie wspominając ;-)
Choc teoretycznie to mam jeszcze kilkanaście dni na zwrot ale nie wiem czy taki zwrot jest w ogóle realny i możliwy w sklepie Euro...bo w ME nie bylo żadnego problemu.
Tak naprawde to na ta chwile nie widzę w ofercie do 5000zl modelu tv który by mogl byc lepszy od 55xd85. Ks7000 odpada!!!

Ma ktos doświadczenia w kwestii zwrotów do Euro??? W regulaminie jest niby napisane ze opakowanie nie może byc uszkodzone...czy to znaczy ze piloty nie mogą byc wyjęte z folii? To jak sprawdzić tv bez wyjmowania pilota???
 
Ostatnia edycja:

danielde77

New member
Strazakpl@
Sfagier miał Tego Sony całe 2 dni wczoraj byłem u niego i niestety tylko porażka
Zupełnie nie rozumiem Twojego zdania ze masz żywe kolory ale wtedy na tenisie piłka stoi !
Wymienił na Panama 750 i to jest BAJKa
Nie bawiąc się w internet bo to go nie bawi ale to w podobnej cenie TV o klasę lepszy !
Nie wiem czcy widziałeś 750 ale jest Klasa
Pomysł 😀

Bo Panas ma wyższy kontrast i lepszą czerń. Sony Strazaka mnie nie zachwycił właśnie z uwagi na te parametry dlatego zdecydowałem się na model FHD. Czytałem test nowego xe9005 gdzie kontrast jest już o wiele lepszy ale i tak jeszcze trochę słabszy od w809c. Potwierdzają się wszystkie moje obserwacje i przypuszczenia. Pierwsze modele 4k były dalece w tym zakresie niedopracowane i z roku na rok będzie coraz lepiej.
 

WuMike

New member
Bez reklam
Kupować teraz dinozaura FHD, mając na YouTube mnóstwo rewelacyjnych filmów w 4K potraktuję delikatnie, jako rozrzutność. Za 2 lata nie będzie się chciało na niego patrzeć :)
 

WuMike

New member
Bez reklam
Słuchajcie, nie będę uprawiał kryptoreklamy, ale w tej cenie - budżetowej - naprawdę nie widzę specjalnie konkurencji dla DX750 oraz KS7000. Pierwszy nie na większych wad, a drugi oprócz tego pechowego wykonania obraz ma równie piękny, a trochę jaśniej swieci. Ja wybrałem i nie żałuję. Następny, nieco lepszy sprzęt to dopiero XE90, ale cenowo jest w innej lidze teraz.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Wpuściłeś się sam w maliny i jesteś już kolejna osoba co chce kupić za mała kasę super T V
Pisałem Ci już dawno ze się nakręcasz !
Nie ma nigdy Tanio i dobrze !!!
Na pewno nigdy bym nie kupił tego TV co Ty kupiłeś
Tutaj na forum nie musisz wszystkiego czytać na TAK
Sam masz rozum
A Twoje podejście do kalibracji .....
Musisz zapłaci i wtedy coś zobaczysz
Tak sobie myśle ze trzymam kciuki abyś oddał ten TV i dodał ten 1k. Zł i na prawdę był zadowolony 👏
Proszę nie Pisz bzdur i oddaj TV i kup dobry na wiele lat
 

WuMike

New member
Bez reklam
Dodam, że w Euro nie przyjmą używanego TV od ręki. Możesz składać pisma, ale z tego, co wiem, szansa na wygranie jest iluzoryczna.
 

strazakp

Banned
Siedzę tak teraz przed tv i oglądam jakiś tam program...tego czego mi najbardziej brakuje w tym tv to cali ;-) Przydało by sie juz z 10cali wiecej :)
 

danielde77

New member
Kupować teraz dinozaura FHD, mając na YouTube mnóstwo rewelacyjnych filmów w 4K potraktuję delikatnie, jako rozrzutność. Za 2 lata nie będzie się chciało na niego patrzeć :)

Jak ktoś lubi oglądać reklamy i widoczki na youtube to może i racja. Natomiast oglądam tylko i wyłącznie TV a tam nawet za 5 lat nie będzie 4K. Pomijam fakt, że z ponad 3 m nie rozróżniam czy to 4K czy FHD. Dla mnie istotny jest wyłącznie kontrast, czerń i dobry ruch. To wszystko mam nadzieję da w przystępnej cenie technologia OLED. Dlatego wyrzucanie 5-6 tys na słaby LCD tylko dlatego że jest 4K uważam za rozrzutność.
 

FoX88

New member
Kupować teraz dinozaura FHD, mając na YouTube mnóstwo rewelacyjnych filmów w 4K potraktuję delikatnie, jako rozrzutność. Za 2 lata nie będzie się chciało na niego patrzeć :)

W grach 4K HDR to super sprawa, taki Horizon Zero Dawn na PS4 Pro (1440p i skalowanie szachownicowe do 4K wraz z HDR w KS7000) naprawdę zachwyca, są też inne gry, które w tej kombinacji sprawiają, że warto zakupić dobry 4K HDR, ale..

do filmów? srsly? Na netflixie w 4K są wyłącznie seriale netflixowe (poza netflixem, np. vikings/suits etc. tylko HD), a z filmów jakieś pierdółki netflixowe albo kominki strzelające, a na YT same dema technologiczne, nie wiem po co komu i na co.

Gdzie te 4K tak namiętnie oglądacie? Filmy BD UHD kosztują u nas po 130+ zł za film.

Jak jest w tej chwili z HBO GO i 4K?

Amazon różnie, ale na razie mało materiałów generalnie mają, jest np. Grand Tour z HDRem, ale jak kogoś nie jara, to już odpada tytuł stanowiący 80% siły Amazon Prime.

4K HDR do gier - 3x TAK
4K HDR do filmów lub generalnie jak ktoś nie gra - 3x NIE

W życiu nie kupiłbym 4K jakby nie to, że TV w moim przypadku służy w 70% do gier, a pozostałe 30% to filmy właśnie.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry