Kupiłem-Tw700

Ultro

New member
marek301 napisał:
Gwara to faktycznie "srodek uspakajajacy" pozwalajacy np.
sprzedac proja na 3 miesiace przed uplywem gwarancji. :)

Jest jednak jeden warunek: musi to byc "firmowy projek"
np: "EPSON", "SANYO" czy "PAN SLONIK" !!!
a nie jakies "tanie bazarowe podroby" !!! :):roll::-D

weź już przestań pieprzyć bzdury, bo nie wiadomo czy się śmiać czy płakać, jak tam gdzieś wyczytałem to masz proj panasonica, hmm pewnie niezły sprzęt ale ja to bym tego gówna nie tknął po postach paru osób na konkurencyjnym forum. Może coś ci się obiło o legendarnej awaryjności modelu AX 100 i AX 200? nie? hmm, a może coś słyszałeś o serwisie panasonic? ( dla ułatwienia dodam że nie był to środek uspakajający tylko nagły przypływ dużej ilości adrenaliny pomieszany z poczuciem bezradności) bardzo ciekawe rzeczy ludzie piszą, poczytaj a potem zabieraj głos. Osobiście chciałem kupić benka ale się wstrzymałem z nadzieją na jakieś inne nowości i spadek cen (prawdopodobnie teraz nierealne)

aha jeszcze coś ci napiszę o kolejce do twojego proja. Miałem kiedyś dvd korr ( coś ala manta) , kupione za jakieś 200 zł, po roku sprzedałem go za 100 zł. Teraz mam onkyo 405, jak wchodziło na rynek warte ok 500-600 zł. Teraz to onkyo pewnie bym sprzedał za jakies 250-300 zł. Reasumując spadek cen w obydu przypadkach 50 % bez względu na markę.
 

marek301

New member
Ultro napisał:
...Może coś ci się obiło o legendarnej awaryjności modelu AX 100 i AX 200? nie? hmm, a może coś słyszałeś o serwisie panasonic? ...

Co do tej awaryjnosci to wszyscy zainteresowani doskonale znaja
"slabosci" AX 100 czy 200, a jednak nie maja z tym problemu
i kupuja, kupuja jednak!!!

Dlaczego? Bo obraz jest "nie do pobicia" przez innych konkurentow
i nawet "tani bieńek" za 50% ceny swoich lepszych braci,
zadnej konkurencji nie czyni :):):)

Co do serwisu Pana Slonika, to nalezy "umiec rozmawiac"
z chlopakami z serwisu.:mrgreen:

Z nimi mozna "konie krasc" natomiast jak ktos
jest "niekumaty" i ma "psychopatyczne usposobienie"
to problemy, bedzie mial w kazdym serwisie. :cool:

Taka prawda stary. :)


 

marek301

New member
gadulinho napisał:
Może zrobisz zdjęcie tego zestawu i zaprezentujesz nam ? ;)

Wiem, ze to jest interesujace. :)

W tej chwili wszystko jest zamontowane "na roboczo"
jakkolwiek juz od kilku miesiecy:):mrgreen:

Musze jescze cale "ustrojstwo" odpicowac do wersji "komercyjnej" :cool::mrgreen:
wtedy sie pochwale :):mrgreen:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
A jak działa klimatyzacja? Obieg chłodniczy ze sprężarką, obieg chłodniczy eutektyczny czy ogniwa Peltiera?

A może butla z ciekłym azotem? ;)
 
Ostatnia edycja:

tomek67

New member
wiatrak napisał:
A jak działa klimatyzacja? Obieg chłodniczy ze sprężarką, obieg chłodniczy eutektyczny czy ogniwa Peltiera?
A może butla z ciekłym azotem? ;)
Stawiam na to ostatnie ;)
Wtedy panele LCD wpadają w stan nadprzewodnictwa
i kontrast wzrasta do nieskończoności ;);)
 

Bambolo82

Banned
Jak marek301 złoży używanego Panasa na aukcji "od złotówki" to może wystartuję...

Nie wiem czy zdecydowałbym się na używany projektor, mając już świadomość jak zużywalny, kruchy i awaryjny jest to sprzęt.

Sam używany korpus (ze zużytą lampą) jest malutko warty. Zwłaszcza modele, które mają drogie lampy np. korpus używanego Epsona Tw-700 musi być baaaaardzo mało warty skoro nowa lampa kosztowałaby nabywcę 1300 zł (!!!). Dlatego nie dałbym za używanego Epsona lub Panasa więcej niż 1000-1500 zł (w zależności od liczby wyświeconych godzin).

Ogromną zaleta Benq w500 jest właśnie bardzo tania lampa - jedynie 600 zł, co właśnie umożliwi potem sprzedaż używanego korpusu za dobrą cenę.

Dobrym przykładem jest nasz kolega z tego forum - Paprykarz18, którego starsi stażem forumowicze na pewno dobrze pamiętają. Otóż kolega Paprykarz18 opchnął swojego Benq w500 po 8 miesiącach za bardzo dobrą cenę, bo za bodajże 2300 zł. Miedzy innymi dzięki polityce cenowej firmy Benq w zakresie cen części zamiennych.

Zakup Benq w500 kalkuluje się. Czy to z punktu widzenia cena/jakość, czy to w perspektywie późniejszej odsprzedaży. Zwłaszcza teraz gdy nadchodzi "tanie" full hd, nie warto dawać za projektor hd ready więcej niż 3000 zł, bo ten segment wkrótce zejdzie z rynku i dramatycznie straci na wartości. Proszę zauważyć, że żaden z nowych modeli Epsona nie jest już hd ready, tylko full hd!!!
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
A tak dokładnie, to nie zejdzie z rynku, a i Epson coś nowego wypuszcza.

Pomimo, że generalnie Full zaczyna rządzić.

Po prostu, że tak to określę, 720p będzie funkcjonować jako "sub - entry level". Czyli marna (średnia) jakość za małe pieniądze. Ot, projektor dla dzieci do gry lub tv...

Nowe 720p Epsona są znacznie słabsze od 680, ale i tańsze, z czego jeden to all-in-one.

Jeśli się nie mylę, to w Ameryce Północnej sporo kanałów HD nadawanych jest w 720p, szczególnie sportowe. Póki co, konsumenci nie spieszą się też z przesiadką z DVD na BD. A ze względu na skalę tego rynku, 720p ma jeszcze nieco przyszłości, ino już nie różowej...

edit

Moje pytanie do Marka301, mimo ;) , jest jak najbardziej poważne, ciekawię się...
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Aha.
Ale bez sprężarki? Bo klatka cicha miała być... Czyli układ eutektyczny.
Tak czy siak, gdzieś musi być śmigiełko, które odprowadzi odebrane w parowniku ciepło do otoczenia. Śmigiełko=decybele... ;)
Chyba że skraplacz ma duuuży radiator, ale bałbym się do takiej klatki wkładać proja...
 

marek301

New member
wiatrak napisał:
Aha.
Ale bez sprężarki? Bo klatka cicha miała być... Czyli układ eutektyczny.
Tak czy siak, gdzieś musi być śmigiełko, które odprowadzi odebrane w parowniku ciepło do otoczenia. Śmigiełko=decybele... ;)
Chyba że skraplacz ma duuuży radiator, ale bałbym się do takiej klatki wkładać proja...

Wiesz... sa smigielka wolnoobrotowe i ciche, podobnie jak sprezarki
Danfoss :):mrgreen:
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Może też być parę (-naście) metrów instalacji chłodniczej i głośne sprężarka oraz wentylator skraplacza umieszczone np. w piwnicy... :rolleyes:

Ale to już byłby chyba przerost formy nad treścią... ;)

Pomyślałeś o odzysku ciepła ze skraplacza? Np do grzania c.w.u.? ;)

edit

Myślę że robi się offtop.

Jak napisałem na priv, zakładaj osobny wątek! ;)
 

przemosemi

New member
czesc kusior
posiadam empeka juz 2 lata i jestem z niego zadowolony choc juz powoli mysle o zmianie.Ale puki to nastapi staralem sie optymalnie wykorzystac potencjal tego projektora, pierwsze co wymagalo zmiany to ustawienie opcji podaje po kolei menu angielskie
menu-image-advenced- dvi video level - zmien na extended

uzyskasz dzieki temu wiecej szczegolow w ciemnych obszarach, podobny obraz uzyskasz wlanczajac opcje epson super white na on , sprawdz i podziel sie uwagami pozdrawiam i moze inni tez sie wypowiedza ?
 

.:Marcin:.

New member
Mam podłączonego epsona tw700 do lapka przejściówką dvi->hdmi.
Rozdzielczość ustawiona na 1280x720. Niestety przy tej rozdzielczości nie widać całego pulpitu, jest obcięty, dopiero zjechanie z rozdzielczością pozwala pokazać cały pulpit.
Czy też tak macie?? Co może być tego przyczyną?
 

Fanek

New member
Bez reklam
benk07 dzieki za opinie wzg. ae2000 , wierze na slowo, ten projektor jest w zasadzie 2 razy drozszy od tw700 . na proja moge wydac max.4000zl full hd nie kupie za tyle, a z 720p tw700 wydaje sie najlepszym pod wzgledem jakosci obrazu zakupem.
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
przemosemi napisał:
czesc kusior
posiadam empeka juz 2 lata i jestem z niego zadowolony choc juz powoli mysle o zmianie.Ale puki to nastapi staralem sie optymalnie wykorzystac potencjal tego projektora, pierwsze co wymagalo zmiany to ustawienie opcji podaje po kolei menu angielskie
menu-image-advenced- dvi video level - zmien na extended

uzyskasz dzieki temu wiecej szczegolow w ciemnych obszarach, podobny obraz uzyskasz wlanczajac opcje epson super white na on , sprawdz i podziel sie uwagami pozdrawiam i moze inni tez sie wypowiedza ?

W końcu coś na temat.
Dzięki za uwagi.Faktycznie włączyłem "Epson Super White" i tak jakby jest lepiej.Włączyłem też Auto Iris, nie wiem czy dobrze ale non stop coś w proju się ustawia,mam nadzieję że nie skraca ta funkcja życia lampy.

Podłączyłem w końcu cyfre+ przez HDMI i powiem wam że choć nie mam jeszcze kanałów HD to obraz jest kosmos.Ustawiłem dekoder HD na 720p no myślę że obraz jest ciut lepszy niż na 1080i.(takie ustawienia oferuje dekoder cyfry HD).

Czerń faktycznie w epsonie mogłaby być czerniejsza.

Oglądałem już parę filmów z DVD i powiem wam że epson nieźle sobie z nimi radził.Zauważyłem że wiele zależy od samych filmów.Piraci z Karaibów prezentowali mniejszą czerń niż MIB2 czy Contact.
Matrosek z komputera powala.
Cyfra już gorzej,ale Panowie myślałem że Gąsowski wyskoczy i zatańczy z moją gwiazdą.
Moim skromnym zdaniem każdy kto poraz pierwszy zainstaluje projektor będzie powalony obrazem i nie ma znaczenia czy to będzie benq,panas czy epson.

Pozdrawiam
Paweł
 

przemosemi

New member
kusior napisał:
Włączyłem też Auto Iris, nie wiem czy dobrze ale non stop coś w proju się ustawia,mam nadzieję że nie skraca ta funkcja życia lampy.


Moim skromnym zdaniem każdy kto poraz pierwszy zainstaluje projektor będzie powalony obrazem i nie ma znaczenia czy to będzie benq,panas czy epson.

aa wlasnie zapomnialem tez o tym auto irys jest to dynamiczna przeslona ktora zwieksza sie lub zmniejsz(stad ten halas !!! )jakis tam czujnik bada 60 razy na sekunde (dobrze pamietam ?) wyswietlany obraz i ustawia pod niego wielkos przeslony to niby dzieki niemu w scenach ciemnych ma byc ciemniej,a jasnych jasniej. moim zdaniem nie bardzo sie to sprawdza choc widac roznice,mnie taki "mechaniczny" halas bynajmniej drazni. bez obaw zycia lampy to nie skraca :)
jaki posiadasz tuner tv? z mojego ferguson 8900hd jestem zadowolony z obrazu filmy w hd lub dokumenty rewelacja poprzednio mialem polsatowski jakis tuner i kaszana byla straszna. a co do projektorow to tez poprzednio mialem infokusa x2 i kolory nie byly tak naturalne jak w epsonie i przez co raczej nie powallo na kolana ;) ale epson to jednak inna polka

...czy ktos kalibrowal moze epsona kiedys?? albo inny projektor ??
 
Do góry