Kupiłem-Tw700

marek301

New member
Bambolo82 napisał:
...Prawda jest taka, że największy popyt jest na projektory w granicach "poniżej 4000 zł" (w Europie) i "under 2000$ entry level" (w USA). Jeśli Epson będzie produkował tylko modele full hd, to któryś lub nawet kilka z tych modeli full hd Epsona MUSI zagospodarować ten największy segment rynku, czyli "poniżej 4000 zł"...W
No kolego Bambolo, z tym "popytem" to faktycznie masz racje!

Fajnie, ze na forum znajdzie sie zawsze "WIELKA glowa" :)
i oswieci "prosty planktoniczny lud" :mrgreen:

Dzieki po stokroc jeszcze raz!!! :mrgreen:

Ps.
Co "my byswa" z Fankiem zrobili bez takich "glebokich"
i odkrywczych analiz. :roll::):mrgreen:
 

Fanek

New member
Bez reklam
cholera tw700 podrożał, przez tydzień z 3095zł na 3235zł czyli 140zł, najtańszy tw700 w Polsce to chyba na aga za 3172zł w tej chwili.
inne projektory też drożeją, cholerny kurs dolara :roll:
 

Smartek

New member
Kurs dolara jest zabójczy dla cen projektorów...
A miało być tak pięknie z FullHD pod koniec roku. Nieprzewidziana sytuacja na giełdzie wszystko zepsuła.
Miejmy nadzieję, że wróci siła złotówki, bo będzie naprawdę nieciekawie.
Dobrze, że udało mi się kupić Panasa za równe 3500zł.
 

gadulinho

New member
Bez reklam
marek301 napisał:
No kolego Bambolo, z tym "popytem" to faktycznie masz racje!

Fajnie, ze na forum znajdzie sie zawsze "WIELKA glowa" :)
i oswieci "prosty planktoniczny lud" :mrgreen:

Dzieki po stokroc jeszcze raz!!! :mrgreen:

Ps.
Co "my byswa" z Fankiem zrobili bez takich "glebokich"
i odkrywczych analiz. :roll::):mrgreen:

marek301, daj już sobie spokój człowieku z tym naśmiewaniem się z Bambolo82. Może i ma on małe klapki na oczach i wydaje mu się że Benq w500 jest wspaniały (sam go mam i jestem zadowolony, żeby nie było :p ) i wszystko inne "markowe" - szczególnie ekrany - nie są warte swojej ceny, ale przynajmniej stara się on pomóc nowym użytkownikom i służy radą czego w zasadzie nie można powiedzieć o Tobie. Szkoda już forum dla Waszych kłótni i docinek. O Bambolo82 też można powiedzieć pare przykrych zdań bo nie pozostaje Ci dłużny, ale Twoje posty często są nie na miejscu...
 

marek301

New member
Fanek napisał:
cholera tw700 podrożał, przez tydzień z 3095zł na 3235zł czyli 140zł, najtańszy tw700 w Polsce to chyba na aga za 3172zł w tej chwili.
inne projektory też drożeją, cholerny kurs dolara :roll:
Moim zdaniem warto kupowac natychmiast, bo to co sie dzieje
na rynku to katastrofa!!! Ceny moga poszybowac w gore
znacznie wiecej :twisted:

Zostaja jeszcze "uzywki" z pewnego "zrodla"
ale takich jest na lekarstwo. :???:

Ciekawe co to bedzie za pare miesiecy z tymi cenami??? :roll:
 

marek301

New member
gadulinho napisał:
...marek301, daj już sobie spokój człowieku z tym naśmiewaniem się z Bambolo82. Może i ma on małe klapki na oczach i wydaje mu się że Benq w500 jest wspaniały (sam go mam i jestem zadowolony, żeby nie było :p ...

Gadulinho, nic niemam do Bambolo, jest calkiem sympatycznym userem,
napisalbym, ze jest "asertywny" :mrgreen:, natomiast fakt pisze czasami o
"tanim bieńku", ale czy to taki "ciezki grzech"? :roll:

Powiem szczerze, fajnie jest, ze istnieje tani o akceptowanej jakosci
projek 720p. Dzieki firmie Benq, wielu ubogich userow moze
zakosztowac wielkiej przyjemnosci kina domowego.
To jest wspaniale!!! :)

Ale nie zapominajmy o tym rowniez, ze istnieja drozsze i lepsze
proje i nie wmawiajmy ludziom, ze za 2 tys. pln dorownamy
do zadowolonego grona uzytkownikow Epsona, Sanyo, czy Pana Slonika :):mrgreen:
 

Fanek

New member
Bez reklam
marek301 napisał:
Fanek, bardzo sie ciesze, ze bedziesz mial "super maszynke"
Gratuluje!!! :)

Radze kup od razu dobry UPS, bedziesz "spal spokojnie" :):):)
dzieki :) chciałem wziąść full hd, ale już nie mam cierpliowści czekać i zreszta jak widze co sie dzieje na rynku to full hd po 4tyś nie beda, a na proja moge max 4tyś wydać.

no zamawiam projektor, kabel hdmi-dvi i upsa na raz :) z ekranem poczekam aż proja potestuje.

edit:
btw. szukałem screenów z epsona tw700 i:
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/color2_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/sharp1_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/color1_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/blacks2_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/random_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/sharp2_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/blacks3_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/soft1_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/soft2_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/soft3_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/soft4_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/random2_IMG.jpg
http://i23.photobucket.com/albums/b399/biglyle2/R3_IMG.jpg

aż nie chce sie wierzyć, że ten projektor tak potrafi :)
choć na scenach gdzie jest ciemno traci troche detali, ale i tak jest fajnie.
 
Ostatnia edycja:

benk07

New member
@Fanek
Nie chcę Ci mieszać w głowie, ale jak wiesz, sam teraz szukam projektora.
Przy kolejnym zakupie chciałem najpierw zobaczyć na żywo kilka modeli - zanim podejme decyzję.
Najpierw zobaczyłem same Full HD; Z2000, AE2000 i Infocusa X10.
Wczoraj raz jeszcze AE2000 i TW700, ale w innej firmie - w innym showroomie.
Po tej pierwszej prezentacji napisałem, że mat. 1080p wyświetlany na HD Ready i Full HD nie dzieli moim zdaniem przepaść jakościowa. Wczoraj dość mocno zmieniłem zdanie. A na pewno przy bezpośrednim porównaniu AE2000 i TW700. W tym pojedynku jest bardzo widoczna różnica jakościowa obrazu (nie chcę przesadzać ze słowem przepaść) na korzyść AE2000. Być może trafiłem na jakiś rozkalibrowny egzemplarz TW700, ale pewne podstawowe ograniczenia tego modelu (w kontekście pojedynku z dobrym Full HD) są widoczne od razu.
Ta moja wcześniejsza opinia o braku przepaści wynikała pewnie z tego, że posiadałem AX200. Częste określanie tego projektora jako "poor's man full hd" (w US) ma jednak pokrycie w rzeczywistości. Technologia smooth screenu niwelująca widoczność struktury-pixeli robi swoje. Dodatkowo AX200 robił cuda jesli chodzi usuwanie wszelkich szumów cyfrowych (pozostałości po kompresji etc.). W skrócie - dawał piękny, czysty, kinowy obraz.
TW700 (a przynajmniej ten egz., który oglądałem) tego wszystkiego nie miał. Struktura pixeli dość wyraźnie widoczna, sporo szumów i ostrośc też taka sobie. Nie zrozumcie mnie źle, to pewnie dość dobry projektor w swojej klasie, ale w bitwie z takim AE2000 różnicę klas widać jak na dłoni.
Być może tańsze Full HD nie robią już tak piorunującego wrażenia?
Teraz widzę też, jak nieocenioną pomocą jest możliwoć testowania projektorów przed decyzją o zakupie. Pierwszy swój projektor kupiłem w ciemno (na podstawie testów w necie i opinii forumowych) i pewnie wiele osób tak robi. Niestety, jest duża trudność w znalezieniu firm, które mają showroomy, które w dodatku prezentują jakieś przyzwoite warunki projekcyjne, no i mają do dyspozycji więcej niż 1 projektor. Nawet w Warszawie (gdzie mieszkam) takich firm jest może 4-5. W niektórych trzeba też płacić za prezentację/testy (jeśli kupimy potem u nich projektor to oczywiście kwota za test jest potem odliczana).
Pozdrawiam
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
Z tego co się naczytałem, największą słabością Epsona 700 jest właśnie obróbka sygnału i skalowanie, szczególnie z DVD. Zapewne materiały w 720p wyglądają dużo lepiej...
 

tomek67

New member
benk07 napisał:
@Fanek
Po tej pierwszej prezentacji napisałem, że mat. 1080p wyświetlany na HD Ready i Full HD nie dzieli moim zdaniem przepaść jakościowa. Wczoraj dość mocno zmieniłem zdanie. A na pewno przy bezpośrednim porównaniu AE2000 i TW700. W tym pojedynku jest bardzo widoczna różnica jakościowa obrazu (nie chcę przesadzać ze słowem przepaść) na korzyść AE2000. Być może trafiłem na jakiś rozkalibrowny egzemplarz TW700, ale pewne podstawowe ograniczenia tego modelu (w kontekście pojedynku z dobrym Full HD) są widoczne od razu.
Projektorów nie miałem okazji porównać.
Ale widziałem jednocześnie z bliska duże TV LCD przy materiale Blue Ray.
Różnica w jakości obrazu była zaskakująco mała.
Przy napisach była spora, przy niektórych scenach dość widoczna,
ale w większości scen dosłownie żadna.
Aż mi trudno było uwierzyć.
Czy ta różnica jaką zauważyłeś brała się z różnicy rozdzielczości,
czy innych cech typu kolory kontrast itp. ??
Zastanawiam się też czy projektory były w miarę ustawione,
tzn. czy ten HD Ready nie był właśnie rozregulowany.
W tej chwili mam projektor HD Ready,
czasem mi ciut chodzi po głowie Full,
ale się wstrzymuję bo kasy trzeba jednak sporo dopłacić,
a boję się, że różnica w jakości obrazu może być niewielka.
Zresztą filmów Blue Ray mam niedużo,
a ceny nowych na amazon poszybowały do góry wraz z kursami $.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Witam!Wlaśnie kupiłem odtważacz blu ray sony 350 chciałem zapytac o ustawienia rozdzielczości mam epsona 700 i czy trzeba w odtważaczu blu ray ustawić na 720p czy lepiej 1080p jak jest lepiej?Dodam że jeszcze go nie mam w poniedzialek jadę po ten odtważacz pytam na zapas.W dvd lepiej obraz wygląda jak ustawie 720p
 

benk07

New member
Moje spostrzeżenia dotyczyły wyłącznie TW700 (HD Ready), który został zestawiony z AE2000 (Full HD).
Dla mnie różnica była zaskakująco duża, bo na takim HD Ready jak AX200 nie zauważałem takiej róznicy.
Oczywiście, że moje opinie sa bardzo subiektywne i obarczone pewnymi znakami zapytania bo;
- była to dość szybka prezentacja w stylu "out of the box" - nie miałem żadnej gwarancji jak projektory są ustawione,
- AE2000 to jednak dość wysoka półka i pewnie większość projektorów HD Ready pewnie wypada przy nim dużo gorzej,
- pisząc, że AX200 jest dużo lepszy niż TW700 bazowałem na moich doświadczeniach domowych, bo tego modelu nie mogłem porównać z AE2000 i być może gdybym miał, to w bezpośrednim starciu z Full HD też wypadłby gorzej. Mimo wszystko, biorąc pod uwagę te powyżse ograniczenia jestem dość mocno przekonany, że w TW 700 daje znacząco słabszy obraz niż taki AX200. Ale tak czy inaczej, obydwa te projektory przy wyświetlaniu 1080p jednak są wyraźnie słabsze niż AE2000.

EDIT: Materiałem porównawczym był film z Blu Ray.
 

marek301

New member
benk07 napisał:
...Dla mnie różnica była zaskakująco duża, bo na takim HD Ready jak AX200 nie zauważałem takiej róznicy...
...Mimo wszystko, biorąc pod uwagę te powyżse ograniczenia jestem dość mocno przekonany, że w TW 700 daje znacząco słabszy obraz niż taki AX200. ...

Benk07, juz kiedys pisalem na ten temat w "podobnym tonie"
Ja rowniez mam identyczne przekonanie, po tym co widzialy "moje oczy" :)

Najbardziej sie ciesze, ze gdy bede sprzedawal za kilkanascie miesiecy
mojego Pana Slonika to na 100% bedzie "kolejka i licytacja"
szczegolnie ze mam "wypasionego selekta" :):mrgreen:

Natomiast wlasciciele "tanich bieńkow" prawdopodobnie
beda musieli zostawic w piwnicy dla siebie ten "cut tehniki"
jako "zapasowy eksponat muzealny" :):cool::mrgreen:
 

trollu

New member
marek301 napisał:
Benk07, juz kiedys pisalem na ten temat w "podobnym tonie"
Ja rowniez mam identyczne przekonanie, po tym co widzialy "moje oczy" :)

Najbardziej sie ciesze, ze gdy bede sprzedawal za kilkanascie miesiecy
mojego Pana Slonika to na 100% bedzie "kolejka i licytacja"
szczegolnie ze mam "wypasionego selekta" :):mrgreen:

Natomiast wlasciciele "tanich bieńkow" prawdopodobnie
beda musieli zostawic w piwnicy dla siebie ten "cut tehniki"
jako "zapasowy eksponat muzealny" :):cool::mrgreen:

ciekawsze jest jak będa się kształtowały przepływy netto z Twoich transakcji (nie jestem posiadaczem "bieńka" ale nie mogłem się powstrzymać)...
 

marek301

New member
trollu napisał:
ciekawsze jest jak będa się kształtowały przepływy netto z Twoich transakcji (nie jestem posiadaczem "bieńka" ale nie mogłem się powstrzymać)...
Zobaczymy co nam "przyszlosc projow HD" przyniesie :)
Ale jakosc obrazu "sama sie obroni" ;)

Kazdy zadowolony user to ..... :)
 

Fanek

New member
Bez reklam
marek301 napisał:
Benk07, juz kiedys pisalem na ten temat w "podobnym tonie"
Ja rowniez mam identyczne przekonanie, po tym co widzialy "moje oczy" :)

Najbardziej sie ciesze, ze gdy bede sprzedawal za kilkanascie miesiecy
mojego Pana Slonika to na 100% bedzie "kolejka i licytacja"
szczegolnie ze mam "wypasionego selekta" :):mrgreen:

Natomiast wlasciciele "tanich bieńkow" prawdopodobnie
beda musieli zostawic w piwnicy dla siebie ten "cut tehniki"
jako "zapasowy eksponat muzealny" :):cool::mrgreen:

nie sadze zeby byly kolejki, zobacz ile ludzi kupuje uzywane, kazdy woli nowy bo to podejrzanie wyglada, a czemu 'wypasiony selekt' co ten egzemplarz ma takiego wyjatkowego ?
 

marek301

New member
Fanek napisał:
nie sadze zeby byly kolejki, zobacz ile ludzi kupuje uzywane, kazdy woli nowy bo to podejrzanie wyglada, a czemu 'wypasiony selekt' co ten egzemplarz ma takiego wyjatkowego ?

Perfekcyjnie ustawione panele i prawidlowo ustawiona "optyke" :cool:
No i oczywiscie perfekcyjnie "zapodany sygnal" :)

Nastepny "plus" projek chodzi w "klimatyzowanej obudowie"
zero jakiegokolwiek kurzu. :)

Kolejny "plus" to zasilanie "od fabryki" przez UPS On-Line -pelna sinusoida:mrgreen:

nie bede dalej wymienial...:)
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
marek301 napisał:
Perfekcyjnie ustawione panele i prawidlowo ustawiona "optyke" :cool:
No i oczywiscie perfekcyjnie "zapodany sygnal" :)

Nastepny "plus" projek chodzi w "klimatyzowanej obudowie"
zero jakiegokolwiek kurzu. :)

Kolejny "plus" to zasilanie "od fabryki" przez UPS On-Line -pelna sinusoida:mrgreen:

nie bede dalej wymienial...:)
Tak tylko kto na słowo w to uwieży że to wypas a nie zwykły co używka to używka ,to tak jak z samochodem mozesz napisac garażowany nie bity itp .
Tak każdy woli nowe bo jak sprzedajesz to podejzane ,czemu nie chce?Jak takie dobre.Pozdro.
 
Do góry