Kupiłem-Tw700

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
Projektor stoi na razie na szafce RTV,na przeciwległej ścianie (4,9m).
Musiałem użyć lens shift bo stoi z boku.Docelowo będzie wyżej, chyba na jakiejś półce,jeszcze nie wiem.Jak będzie docelowo zrobię fotki.
Z projekcji są fotki na początku wątku choć trochę średnie :)

Pozdrawiam
Paweł
 

Fanek

New member
Bez reklam
POMYLKA sorry :)

fakt moj błąd.
[FONT=Arial,Helvetica][FONT=Arial,Helvetica] [/FONT][/FONT]
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Fanek, upewnij się tylko czy przypadkiem dostaniesz gwarancję od producenta/dystrybutora a nie tylko od sklepu. Chodzi mi o kanał dystrybucji. Czy aby Epson tw-700 za ok. 3000 zł nie jest sprowadzany do nas z wyprzedaży w Niemczech przez sam sklep, żeby opchnąć resztki hd-ready w zacofanej Polsce.

Zadaj sprzedawcy z tego sklepu przez telefon proste pytania: Czy gwarancja jest udzielana przez sklep czy przez producenta/dystrybutora? Jeżeli projektor się zepsuje, to czy naprawa będzie realizowana w Polsce przez serwis Epsona, czy też w Niemczech albo w Polsce w serwisie z którym umowę podpisał sklep?

Sklep internetowy się zwinie, a ty zostaniesz bez "sklepowej" gwarancji.

Ponad 3000 zł za HD-Ready to bardzo dużo. Szkoda tyle kasy. Mamy już prawie 2009 r. i ten "nieświeży" Epson tw-700 jest już na rynku od 18 m-cy. To resztówka magazynowa.

Teraz wchodzi nowe 5 modeli Epsona i żaden nie jest już HD-Ready. Wszystkie są już Full-HD.

Na gwiazdkę będą projektory Full HD w okolicach 4000 zł, a może nawet taniej, bo na taką cenę jest największy popyt.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Teraz wchodzi nowe 5 modeli Epsona i żaden nie jest już HD-Ready. Wszystkie są już Full-HD.

Na gwiazdkę będą projektory Full HD w okolicach 4000 zł, a może nawet taniej, bo na taką cenę jest największy popyt.
wiem dobrze co epson wprowadza ;) . sanyo wprowadza 1 -hd ready i bedzie to pewnie ostatni model tej technologii.
' na taka cene jest najwiekszy popyt' - LOL , jeśli masz pisać takie rzeczy to lepiej nic nie pisz, najtańszy full hd epsona tw1000 może zejdzie do 4000zł, ale napewnon rzaden z nowych modeli nie bedzie po tyle.
Dzieki za podpowiedz z tą gwarancją, nie pomyślałem o tym.

znasz jakieś sklepy internetowe w Gdańsku ?
 

Bambolo82

Banned
Jeżeli chodzi o ceny to zostańmy każdy przy swoim. Proponuje pokój ;).

Jestem z Gdyni, a projektor kupiłem w sklepie internetowym z siedzibą w Gdańsku RAM-NET.

Mogę polecić RAM-NET z Gdańska, bo obsłużyli mnie sprawnie i dostałem to co chciałem tanio i szybko.

Muszę Ci się przyznać, że nie zaprzątałem sobie głowy sprawą gwarancji, o której Ci wspomniałem wyżej, przy zakupie projektora, dlatego nie mam pojęcia czy sklep RAM-NET dał mi gwarancję producenta czy też własną.

Wpadłem na ten temat, dopiero miesiąc później jak szykowałem się do zakupu amplitunera do kina domowego. Wybrałem amplituner Yamaha 663 i dzwoniąc po sklepach ze skapiec.pl, zauważyłem że te tańsze sklepy same udzielają gwarancji i sprowadzają towar z Niemiec na własną rękę, natomiast droższe sklepy oferowały Yamahę z gwarancją producenta czyli Yamaha/Audioklan Poland 36 m-cy.

Dzięki uprzejmości i poradom bywalca tego forum - koledze Blackninja (nota bene sprzedawcy, udziela się w dziale "Amplitunery", bardzo rzetelny, polecam Go!) udało mi się nabyć amplituner Yamaha 663 z czarną ksiażeczką gwarancyjną firmy Yamaha z kanału dystrybucji obsługiwanego przez oficjalnego dystrybutora Audioklan za równe 1600 zł (wówczas bardzo nie drogo).

W każdym razie uczulam Ciebie i innych na tą kwestie, bo uważam że może okazać się ona ważna na wypadek - ODPUKAĆ - jakiś kłopotów ze sprzętem lub plajty sklepu internetowego.
 
Ostatnia edycja:

trollu

New member
Potwierdzam, ram-net to dobre rozwiązanie dla ludzi z Trójmiasta. Obiór osobity następnego dnia po zamówieniu, można podłączyć / sprawdzić sprzęt przy odbiorze. Kupiłem od nich projektor acera - gwarancja producenta, wygląda na to, że nie bawią się w "import prywatny".
 

marek301

New member
Bambolo82 napisał:
...W każdym razie uczulam Ciebie i innych na tą kwestie, bo uważam że może okazać się ona ważna na wypadek - ODPUKAĆ - jakiś kłopotów ze sprzętem lub plajty sklepu internetowego...
Gwara to faktycznie "srodek uspakajajacy" pozwalajacy np.
sprzedac proja na 3 miesiace przed uplywem gwarancji. :)

Jest jednak jeden warunek: musi to byc "firmowy projek"
np: "EPSON", "SANYO" czy "PAN SLONIK" !!!
a nie jakies "tanie bazarowe podroby" !!! :):roll::-D
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
W USA chyba juz ruszyła przecena 720p
http://www.projectorreviews.com/blog/2008/10/16/panasonic-cuts-price-on-pt-ax200u/

Ale do przełożenia na nasz rynek to jeszcze daleko...

W RAM-net niedawno niemal kupiłem HC1100... ;)

A jeszcze wcześniej kupiłem HDD WD 500 GB, zamówiłem za 216 PLN a zaraz potem cena zmieniła się na 242 PLN jak pamiętam, po 2...4 dniach od zamówienia odebrałem towar płacąc 216. Ciekawe czy tak samo zachowaliby się przy droższym zakupie? W sumie to żadna łaska a zasady handlowej uczciwości, ale często spotyka się inne praktyki sklepów internetowych.

Co do gwarancji na Epsona to nie powinno być problemu, w innym wątku ktoś wspominał że honorowana jest gwarancja europejska... Można się upewnić w Epson PL.
 
Ostatnia edycja:

marek301

New member
Fanek napisał:
... jeśli masz pisać takie rzeczy to lepiej nic nie pisz, najtańszy full hd epsona tw1000 może zejdzie do 4000zł, ale napewnon rzaden z nowych modeli nie bedzie po tyle...
Fanek, jak juz ma byc "tak super tanio" to widzialem w roznych
sklepach "atrapy HD projow" ale nie pamietam "marki" tych "antrap" :):):)

Ale "znafsy" na pewno znaja "tem markie" :):):)


 

Fanek

New member
Bez reklam
marek301 napisał:
Fanek, jak juz ma byc "tak super tanio" to widzialem w roznych
sklepach "atrapy HD projow"
ja nie mowie o antrapach projektrow hd, ja gram w Twojej druzynie i mam ten sam cennik co Ty :)
a ta dygresja to nie do mnie Marek :>

wiatrak dzieki za linki :)
 

Bambolo82

Banned
Mitsubishi HC4900 za 4300 zł: http://www.skapiec.pl/site/cat/19/comp/234263

Widzę, że nie którzy lubią sami siebie oszukiwać (marek301, Fanek).

Na bank, po wycofaniu z rynku i wyprzedaniu projektorów HDReady, nowe Epsony FullHD będą chodzić, nawet w Polsce po 4000 zł i dużo dużo mniej.

Wyobraźcie sobie, że jak rok temu Benq w500 wchodził na rynek, to jego cena grubo przekraczała 4000 zł, tw-700 kosztował 6000 zł itd.

Podobna histeria i wściekłość wybuchła na tym forum, jak jakieś 4 miesiące temu przepowiedziałem, że na jesień można będzie kupić FullHD po ok. 4000 zł.

Co do marka301, to postanowiłem ignorować jego złośliwe i głupkowate posty. Po Jego monotematycznych pyskówkach, widzę że szybko skończył Mu się repertuar. W swoich raptem 60 postach 60 razy "streścił" nam swoją filozofię, pogardę i nienawiść - do jak On to nazywa - "bazarowych podrób", czyli produktów marki Benq. Wszyscy chyba zdążyli z politowaniem przyjąć to do wiadomości. 60 razy powtórzona brednia pozostała rzecz jasna brednią. Chyba tego starczy i druga 60-tka postów na ten temat jest już zatem zbędna. No,...dziękujemy koledze i zapraszamy jak coś nowego mu zaświta w czerepie.

Ja tam poczekam aż kleszcz się napije i sam odpadnie...
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
Bamoblo już jest jesień, ty dalej kwestionujesz tylko to co działo sie w tamtym roku, struktura spadku cen, dziś jest 2008 rok, kryzys ekonomiczny, dolar po 2.60zł i mówisz że nowe full hd epsona beda po wejściu na rynek polski po 4000zł - przecież to kompletny absurd, chciałbym aby tak było ale NAPEWNO NIE BEDZIE. takie ceny może pojawią sie w połowie stycznia, ale nie każdemu chce sie tyle czekać.

mitsubishi 4900 to prawie 4400zł ale to starszy już sporo projektor na panelach d6, jeden z pierwszych full hd które weszły na rynek !

tw700 - 720p - 3000zł to bardza niska cena, która jest tylko chyba w 2 miejscach w Polsce, przeważnie cena ta siega 3500zł !
 

Bambolo82

Banned
Nigdy nie twierdziłem, że nowe Epson'y full hd będą na wejściu kosztować 4000 zł. Nie będą.

Teraz piłka jest po stronie konkurencji - Benq, Mitsubishi, Sanyo, Optoma lada chwila wypuszczą swój line-up na 2009 r. - jak zgaduję - bedą to projektory Full HD, z nielicznymi wyjątkami.

Epson utrzyma tylko ceny "na wejściu", bo potem rynek zrobi swoje.

Prawda jest taka, że największy popyt jest na projektory w granicach "poniżej 4000 zł" (w Europie) i "under 2000$ entry level" (w USA). Jeśli Epson będzie produkował tylko modele full hd, to któryś lub nawet kilka z tych modeli full hd Epsona MUSI zagospodarować ten największy segment rynku, czyli "poniżej 4000 zł".

Walka rynkowa i oczekiwania konsumentów wymuszą ceny i na powrót je skonfigurują, czy to się Epson'owi podoba czy nie. Zwłaszcza, że Epson poprzestał na panelach D7 i w tym rozdaniu nie ma przewagi technologicznej.

Technologia projekcyjna bardzo się popularyzuje i bardzo szybko tanieje.
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
no okey zgadzam sie, ale to nastapi dopiero w 2009 roku, styczne, luty, marzec. a nie gwiazdka 2008 komu sie chce czekac 4-5 miesiacy jak czeka sie juz pol roku ? dobra temat wyczerpany,wracamy do:

tw700 3095zł , kto znajdzie za mniej ?
 

marek301

New member
Fanek napisał:
ja nie mowie o antrapach projektrow hd, ja gram w Twojej druzynie i mam ten sam cennik co Ty :)
a ta dygresja to nie do mnie Marek :>

wiatrak dzieki za linki :)
Drogi i przesympatyczny !!! kolego, jestes ostatnia osoba,
ktora moge miec na mysli !!! :)

Kazdy kto czyta to forum, domysli sie "natychmiast"
"kogo" :) i "co" moge miec na mysli :mrgreen:

Ano :roll: wystarczy tylko lekko "puknac w stol" a
"BAZAROWY SEKATOR" z miejsca zazgrzyta :):):mrgreen::mrgreen:
jak "ZDARTA PLYTA" :):mrgreen:
 
Do góry