Kupiłem-Tw700

przemosemi

New member
.:Marcin:. napisał:
Mam podłączonego epsona tw700 do lapka przejściówką dvi->hdmi.
Rozdzielczość ustawiona na 1280x720. Niestety przy tej rozdzielczości nie widać całego pulpitu, jest obcięty, dopiero zjechanie z rozdzielczością pozwala pokazać cały pulpit.
Czy też tak macie?? Co może być tego przyczyną?

czesc hmmm "zjechanie z rozdzielczoscia" ? czyli obnizenie rozdzielczosci ?

w opcjach masz pewnie nie przelonczone, tez tak kiedys mialem poszukaj w menu image nie pamietam teraz dokladnie ale jest tam taka opcja ktora to wyrownuje pamietam ze jak gralem w dooma to mialem poucinane w windows szklo to skorygowac programowo. jak nie zjadziesz daj znac napisze jutro dokladnie gdzie to jest
 

kusior

Klub HDTV.com.pl
VIP
przemosemi napisał:
czesc kusior
posiadam empeka juz 2 lata i jestem z niego zadowolony choc juz powoli mysle o zmianie.Ale puki to nastapi staralem sie optymalnie wykorzystac potencjal tego projektora

Czy możesz powiedzieć co przez te 2 lata trzeba przy nim robić?
Jakieś czyszczenie?Wymiana filtra?
Ile godzin wyświeciłeś?Widzisz jakąś różnicę w obrazie?

Pozdrawiam
Paweł
 

Meloman69

New member
Bez reklam
przemosemi napisał:
czesc hmmm "zjechanie z rozdzielczoscia" ? czyli obnizenie rozdzielczosci ?

w opcjach masz pewnie nie przelonczone, tez tak kiedys mialem poszukaj w menu image nie pamietam teraz dokladnie ale jest tam taka opcja ktora to wyrownuje pamietam ze jak gralem w dooma to mialem poucinane w windows szklo to skorygowac programowo. jak nie zjadziesz daj znac napisze jutro dokladnie gdzie to jest

W opcjach menu trzeba po prostu wyłączyć overscan.
 

przemosemi

New member
Meloman69 napisał:
W opcjach menu trzeba po prostu wyłączyć overscan.

overscan moze i tak sie to fachowo nazywa - ale dokladniej w epsonie to musisz zrobic tak ....menu-image-advanced- output scaling i to zmien na larger !!!!!!!! powinno a nawet napewno zadziala :)
 

przemosemi

New member
kusior napisał:
Czy możesz powiedzieć co przez te 2 lata trzeba przy nim robić?
Jakieś czyszczenie?Wymiana filtra?
Ile godzin wyświeciłeś?Widzisz jakąś różnicę w obrazie?

Pozdrawiam
Paweł

cześć
robić, tak i to robić jak najmniej :)))) w poprzednim projektorze jak próbowałem czyścic szkła to zaczął mi później na boki swiecic ! staraj sie niezawracac glowy kiedy wszystko jest ok filtr jest jeden na dole siatka czasem przetrzepac. roznice w obrazie hmm nie bardzo nadal jestem zachwycony :) sprobuj jeszcze z ta opcja co pisalem wyrzej sprawdz to na ciemnych scenach najlepiej na klatce stop zobaczysz ile wyciaga szczegolow z ciemnych scen ;)
 

Fanek

New member
Bez reklam
ktos wie ile TW700 pobiera watt w trybie dynamic i ile w trybach nocnych ??

juz wiem:
Zużycie energii
240 W wysoka jasność lampy / 200 W niska jasność lampy / 5 W tryb gotowości (obszar z napięciem 230 V)


pytam bo dziś zamówiłem, jutro ma przyjść :)
 
Ostatnia edycja:

Fanek

New member
Bez reklam
mam już w domu tw700, upsa APC BE700-CP, hdmi - dvi prolink excusive 10m.

wczoraj padł mi zasilacz i pociągnął za sobą 1 dysk twardy i mobo, odsyłam na gwarancje i czekam na zwrot, czyli pewnie ze 2 tyg.

a już chciałem ekran zamawiać, a tu taki kur.... pech :???:
 

Fanek

New member
Bez reklam
a jaki ekran byście polecili do epsonta tw700 ?

pokój nie jest dedykowany, ale zaciemniony, 4x4.5m , odległość proja od ekranu 4.5m , projekcje głównie po zmierzchu, ekran wielkości około 250cm w podstawie 16:9.
 

Bambolo82

Banned
Czyli z kompa polecisz? matroska;)? Woj GF7900 ma HDMI czy DVI-D?

Ja teraz zastanawiam się nad zakupem/montażem jakiegoś HTPC/Barebone chłodzonego pasywnie, który miałby wyjście HDMI i pociągnąłby matroskę.

Czy ktos z was orientuje się czy procesor Intel Atom Dual Core 1.6 ghz (taki jak montowany w komputerkach EEE PC Asus'a) pociągnie matroskę?

Z jakiej odległości będziesz oglądać? Jesli z 3 metrów, to 250 cm szerokości 16:9 może być zbyt duże do ogarnięcia i niezdrowe dla oczu.
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Bambolo82 napisał:
Czyli z kompa polecisz? matroska;)? Woj GF7900 ma HDMI czy DVI-D?

Ja teraz zastanawiam się nad zakupem/montażem jakiegoś HTPC/Barebone chłodzonego pasywnie, który miałby wyjście HDMI i pociągnąłby matroskę.
Ja niedługo składam Media Centera w ładną obudowę na biurko.
Zakładam, że będzie miał coś w rodzaju:
2 rdzenie 3,0ghz,
karta graficzna z akceleracją i wyjściem HDMI,
2GB ramu,
1TB HDD,
i rzecz jasna Wi-Fi co by sterować nim zdalnie z lapka.

Czy ktos z was orientuje się czy procesor Intel Atom Dual Core 1.6 ghz (taki jak montowany w komputerkach EEE PC Asus'a) pociągnie matroskę?
Ciężko powiedzieć, na podstawie moich obserwacji (artykuł dostępny m.in tutaj: http://forum.cdrinfo.pl/f111/poradn...lacja-i-konfiguracja-kodekow-i-playerow-79598) mogę powiedzieć w 100%, że:

- jeśli posiadamy kartę graficzną i film z obsługą dxva to na pewno obejrzymy płynnie wszystkie filmy mkv 1080p już na dwurdzeniowym procesorze o mocy 2.0ghz.

- jeśli posiadamy procesor o taktowaniu 2.0ghz to na pewno obejrzymy płynnie wszystkie filmy mkv 720p (bez dxva).

Wydaje mi się, że 1.6ghz może być za mało.

Bambolo82 napisał:
Z jakiej odległości będziesz oglądać? Jesli z 3 metrów, to 250 cm szerokości 16:9 może być zbyt duże do ogarnięcia i niezdrowe dla oczu.
Zgadzam się z Bambolo.
Uważam, że ekran z 250cm będzie za duży z trzech metrów, potrzeba Ci jakieś pół metra więcej.
 

ludwickik

Member
Bambolo82 napisał:
Czyli z kompa polecisz? matroska;)?
Czy ktos z was orientuje się czy procesor Intel Atom Dual Core 1.6 ghz (taki jak montowany w komputerkach EEE PC Asus'a) pociągnie matroskę?
.

Pociągnie tylko 720p.

Z 1080p będziesz miał szansę na poważne problemy z synchro.

Ja używam MC. W salonie stoi w kącie maleńki komuterek podłączony do projektora i internetu. Jako że jest to kombajn multimedialny obsługuje to to pilotem. Ażeby odtwarzac wsio za pomocą pilota musiałem zainstalowac Windiws XP Media Center.

Teraz aby w Media Center wyświetlał filmy matroska z napisami muszę używac directvobsuba (z K-lit codeck pack). A to dziadostwo zżera bardzo dużo mocy komputera.

Mam coreduo 3Ghz, 2GB RAM, Core AVC 1.8.5 i niestety czasem są filmy (matroksa lub bluray) 1080p że i to nie wystarcza (chyba że wyłącze napisy).

Wiem że można jeszcze skonfigurowac tak aby karta graficzna wykorzystywała dvxa. Nie wiem jak to zrobic. Czy ktoś może mi podpowioedziec. Karta graficzna ATI HD2600XT.
 

dread

New member
Bez reklam
Mozesz wkleic napisy do kontenera matroski, odpadnie ci problem z directvobsub'em.

Co do dxva... polecam media player classic home cinema - najnowsza wersja jego wbudowanego filtra (ktory nosi nazwe MPC Video Decoder) radzi sobie nawet z filmami L5.
Mozesz tez uzyc filtr Cyberlink h264/avc z powerdvd7 lub 8 i w jego wlasciwosciach wlaczyc dxva.
Do tego jako renderer - VMR7/9 w XP lub EVR (Custom) pod Vista. Trzeba tez pamietac, ze pomiedzy dekoderem a rendererem nie moze byc zadnych dodatkowych filtrow jak np. directvobsub czy ffdshow, inaczej dxva nie bedzie dzialal.

Tez mam core2duo 3ghz, do tego 8800gt i pod Vista z wlaczonym dxva obciazenie procka = do 15-20% w dynamicznych scenach.
 

Fanek

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Czyli z kompa polecisz? matroska;)? Woj GF7900 ma HDMI czy DVI-D?

Z jakiej odległości będziesz oglądać? Jesli z 3 metrów, to 250 cm szerokości 16:9 może być zbyt duże do ogarnięcia i niezdrowe dla oczu.
z kompa tylko matroska, do tego tylko kupiłem projektor, 7900 ma dvi, kabel już mam prolinka exclusive 10m, ups też już stoi, brakuje ekranu.

a gdzie ja napisałem że z 3m ? oglądać bede z 4.5m, z takiej samej odległości gdzie bedzie stał projektor, robie na niego półke przytwierdzoną do ściany, na wysokości 180cm od podłogi.

brakuje mi tylko ekranu, mam już pewnego kandydata, ale jaki polecicie ?


Intel Atom Dual Core 1.6 ghz sie nie nadaje do hd, ktoś już pisał o tym.
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Bambolo82 napisał:
Trochę się to skomplikowało. Kontenery, akceleracja, filtry...
Jak przełkniesz całość to się rozjaśni, spokojnie :eek:k:.

@Fanek - ja na Twoim miejscu montowałbym w takim razie ekran o przekątnej około 130-135".
 

dread

New member
Bez reklam
Smartek napisał:
@dread - to znacznie za dużo.
Przy filmach 1080p z mkv i włączonym dxva mam średnio do 15% obciążenia CPU na core2duo 2,0ghz :).

Pisalem, ze w dynamicznych scenach... przez wieksza czesc obciazenie nie przekracza jednocyfrowej liczby ;)
 

Fanek

New member
Bez reklam
Smartek napisał:
@Fanek - ja na Twoim miejscu montowałbym w takim razie ekran o przekątnej około 130-135".
130-135' to ekran 290-300cm w podstawie, wydaje mi sie że na ściane 4m i odległość 4.5m to już za dużo, zresztą jasność i jakość obrazu spadłaby myśle przy takim ekranie, tw700 to średniej klasy projektor.

Smartek u Ciebie ekran 120' ma jakieś 265cm w podstawie tak ? z jakiej odległości ogladasz?

sprawdz poczte :)
 
Ostatnia edycja:

Smartek

New member
Fanek napisał:
130-135' to ekran 290-300cm w podstawie, wydaje mi sie że na ściane 4m i odległość 4.5m to już za dużo, zresztą jasność i jakość obrazu spadłaby myśle przy takim ekranie, tw700 to średniej klasy projektor.

Smartek u Ciebie ekran 120' ma jakieś 265cm w podstawie tak ? z jakiej odległości ogladasz?

sprawdz poczte :)
Napisałem cztery prościutkie programiki w c++.
Obliczają według moich "upodobań":

* Wielkość ekranu na podstawie odległości w centymetrach,
* Zalecana odległość na podstawie szerokości ekranu w centymetrach
* Zalecana odległość na podstawie przekątnej w calach,

I coś dla leniwych ;-) :
* Obliczanie szerokości w centymetrach na podstawie przekątnej w calach,

Nie wiem czy działają, powinny.
Od 2 dni bawię się C++ ;-).
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Tak w uproszczeniu i bez użycia skomplikowanych technik obliczeniowych, odległość widza od ekranu=1,5*szerokość ekranu.

Jest to średnie optimum dla ssaków z gatunku homo.

Osobnicze preferencje mogą nieco odbiegać w dół lub w górę... ;)
 
Do góry