Która godna polecenia platforma cyfrowa

mustang77

New member
Lemil jakiego dostawcy sygnału TV używasz?Żebym wiedział który nie jest godny polecenia.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Powiem szczerze ,że też jestem zdegustowany takimi wypowiedziami .Trudno się dziwić ,że bitrate wynosi 3-4mb/s ,kiedy miejsce na transponderze kosztuje ,doskonale wiecie ,że polskie platformy wymieniają się programami ,gdyż żadna nie jest aż tak bogata aby mieć wszystkie programy na swoich transponderach .Na zachodzie na pojemności 42mb/s jest 5 max 6 programów HD ,u nas 8 w wersji SD do tego kilka HD i jeszcze parę radiowych .Niestety w przypadku polskich platform wyścig trwa na ilość a nie jakość
Druga sprawa to kontent HD ,żeby to miało sens programy muszą być w HD a nie w upscalu ,takich programów jest mało ,trzecia sprawa to sprzęt .Dobrej klasy studyjna kamera HD to koszt 100 tyś zielonych ,dobrej klasy przenośna kamera (mocowana do ramion ) to ok.80-90 tyś zł .Mieliście dobry przykład w tamtym roku ,kiedy Polska grała w San Marino - jakość słaba ,bo nie było czym kręcić ,akurat w tym samym czasie był festiwal polskiej piosenki ,TVP wysłała wóz z kamerami HD do Opola ,więc czym mieli kręcić polskich piłkarzy

W przypadku naziemnej telewizji cyfrowej macie podobną sytuację ,są dostępne dwa programy w wersji HD...ale od 1 września rusza pasmo regionalne (TVP Regiony ) ,na to wszystko jest jeden mux ,na dodatek TVP chce dołączyć kolejny kanał TVP Dokument ,coraz głośniej się mówi o usunięciu wersji HD programów TVP 1,2 gdyż zaczyna już brakować miejsca
 
Ostatnia edycja:

witusb24

New member
jeżeli nie kłamie to ma starą cyfre bo tylko cyfra o ile dobrze kojarzę pozwalała na wrzucenie karty do innego niż ich tuner.
Kolego mustang co byś nie wziął to i tak bedziesz miał lepszą jakość niż z naziemnej cyfrowej.Wsypialni mam taki telewizor jak ty tylko ciut wiekszy i z tv n jest spoko.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Niestety to wszystko jest nastawione na zysk ,aby przy jak najmniejszym nakładzie wyciągnąć najwięcej pieniędzy .Przecież żadnej platformie nie zależy aby dostarczyć wartościowe programy w dobrej jakości
Macie dobry przykład z połączeniem cyfry + i enki w platformę nc+ ,pamiętacie jak była awantura na początku ,agresywne stanowisko nowych władz ,pomysł zrównania wszystkich ofert ,nowe wysokie ceny pakietów .Na końcu UOKiK nałożył karę 11mln zł .Jeżeli naprawdę będą musieli zapłacić tą karę to oczywiste ,że odbiją to sobie na abonentach ,bo przecież nikt ze swoich nie dołoży
 

Kleofas11

Active member
Bez reklam
Im większy gościu płaci abonament, tym bardziej zajadłym zwolennikiem jest danej platformy.
Przecież nikt nie chce przyznać, że ma szmirę nie wartą funta kłaków, a płaci za nią więcej niż Niemiec czy Francuz, którzy zarabiają kilka razy więcej niż on!!!
Jak ktoś chce bulić, niech buli. Ale niech się nie łudzi, że buli za coś dobrego.
Buli za złudzenie, że ma coś fajnego. A ma generalnie szit.

... oni też powoli otwierają oczy.
Po max kilku miesiącach od podpisania umowy masa świeżych abonentów szuka tylko pretekstu do jej zerwania.
Przykładów tego w Internecie są tysiące (np. na media2.pl, satkurier.pl, forum.satkurier.pl).


"Kanał xyz kończy nadawanie ?
Można zerwać umowę bez konsekwencji ?
Operator zmienił coś w swoim regulaminie ?
Mogę się wreszcie od nich uwolnić ?
Kiedy mam wysłać wypowiedzenie ?
Na jaki adres ?
Czy mogę oddać dekoder w punkcie NC+/Cyfrowego Polsatu ?" itd. itp.

Dlatego platformy i kablówki wszelkimi sposobami starają się uniemożliwić odpływ klienteli (kruczkami, gwiazdkami, zastępowanie kanałów innymi, coraz mniejszą liczbą kanałów gwarantowanych itd.).

Jeśli "kontent" platform i kablówek jest tak wspaniały ... to dlaczego klientela tylko zerka jakby tu opuścić ten okręt ? ;)
 

Lemil

Banned
1.dlaczego nigdy nie klikasz o jaki ten twój tuner wypasiony chodzi,
2.o jaki ten twój tv skalibrowany i wypasiony chodzi,
3.jaka to platforma
4.może my tu debatujemy a ty poprostu masz szit w domu a nie sprzęt
5.zostaje cyfra+ stara
6.pokaż nam w dziale nasze zestawy swoje sprzęty-te drogie i wypasione
7.to może ci doradzimy jak to wszystko połączyć,może coś wymienić żebyś miał wreszcie komfort w oglądaniu,a nie ciągle narzekać.
8.Czekamy na fotki
1. Bo nie uprawiam kryptoreklamy.
2. Jw.
3. Cyfra nieboszczka.
4. Może tak, a może nie. W każdym razie krokodyla w wannie nie mam.
5. Owszem, jw.
6. Nie pokażę, a nawet gdybym, to pewnie byś chciał potwierdzenie od notariusze, że to faktycznie moje.
7. Wielkie dzięki, łaskawco. Komfort oglądania? Owszem mam, ale tylko, gdy odpalę jakąś płytę. Nasze platformy nadają przeważnie kaszanę, zwłaszcza pod względem jakości, więc komfort oglądania to rzadkość. Może czasem, jak jakaś dobrze zrealizowana transmisja. A do takich mecz Polska Mołdawia nie należał, jak zapewne wiecie.
8. Nie będzie fotek. Będzie coś innego. Moim zdaniem to powinno zamknąć dyskusję co do tego, jaki mam sprzęt i jak ustawiony. Kto ma chęć, to niech pokaże, jak ma skalibrowany telewizor.

6iab.jpg

36kx.jpg
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
jak byk jest napisane(pozmieniaj przewody antenowe)więc nie pal głupa,poza tym jaka kryptoreklama ,instalacja ci jeb...ęła,czy te upały ci nie służą.Inna osoba po prostu by wkleiła i nie robiła cyrku,mi notariuszem nie musisz udowadniać,my tylko rozmawiamy,a takich kituś bajduś i erotoman gawędziarz to na forum jest w h...j i w sumie jebie mnie co ty masz,gdzie to masz i czy w ogóle to jest-ku...wa aż sam z tego co piszę się śmieję bo po prostu tą wypowiedzią rozje...łeś mnie na łopatki.nara ziomek idę w tę szitową platformę polukać jakieś wiadomości.Może o podwyższeniu bitrate cosik zapodadzą na nc+.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Dajcie już spokój bo to sensu nie ma , całkiem temat wypaczony ,piszecie o telewizorach jak który jasno świeci ,kalibracji - a temat postu zupełnie inny
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Wiesz ,to że enka parowała to nic dziwnego ,na dodatek drogo kosztowało wydanie nowej karty chyba 99zł .W przypadku obecnej nc+ chyba najbardziej rozsądne się wydaje kupno tunera na wolnym rynku
W ogóle n-boxy nie bardzo się udały ,są bardzo awaryjne ,trochę lepsze są tunery ADB dostępne w ofercie nnk /tnk HD - ale też mają pewne niedociągnięcia

Jeżeli brat jest zagranicą może warto wziąć ofertę pre-paid - Smart HD ,z Polski wystarczy zabrać samą kartę a na miejscu sobie kupić dowolny odbiornik z systemem Conax ,albo z Polski wziąć tuner razem z karta
przemko już wsio wiem.Karty są nadal parowane,kartę można kupić owszem śmiga na prywatnych tunerach za 300pln na 12miesięcy płatne z góry , ale tam nie zobaczysz animal planet hd itd,więc to odpada bo głównie na tych programach młodemu zależy,no fakt to połowa ceny więc cudów nie ma co oczekiwać.Dzisiaj chciałem tego mediaboxa łyknąc w zamian za turbodekoder i no problem,199pln ,nowa aktywacja,ale ale ten tunerek nima analogu audio i pizda,nie zamieniłem.Radia sporo z netu słucham z nc+ ,teraz optyk w hk zajęty przez Blu,można odłączyć i BLU po analogu a Mediaboxa po optyku,ale w planie PM 7004 a tam już optyka niet,i nie zamienię,a podoba mi się.:blagam:
 

Lemil

Banned
Nie będzie podwyższenia bitrate, będzie podwyższenie abonamentu. Jeśli zaś chodzi o inne zmiany w pewnej platformie z plusem, to chodzą słuchy, że wystarczy odebrać telefon od tej platformy, żeby wyrazić zgodę na przedłużenie abonamentu o kolejne 18 miesięcy oraz na podwyżkę abonamentu. Do tej pory wystarczało, że ktokolwiek odebrał telefon i się zgodził. Mogła być ciocia ze Zgierza, która przyjechała w odwiedziny lub sąsiad, który przyszedł pożyczyć flaszkę. Poza tym kanały gwarantowane to będą te, które są w naziemnej cyfrówce, reszta niegwarantowana. Za to gwarantowane będą reklamy i pikseloza.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Nie będzie podwyższenia bitrate, będzie podwyższenie abonamentu. Jeśli zaś chodzi o inne zmiany w pewnej platformie z plusem, to chodzą słuchy, że wystarczy odebrać telefon od tej platformy, żeby wyrazić zgodę na przedłużenie abonamentu o kolejne 18 miesięcy oraz na podwyżkę abonamentu. Do tej pory wystarczało, że ktokolwiek odebrał telefon i się zgodził. Mogła być ciocia ze Zgierza, która przyjechała w odwiedziny lub sąsiad, który przyszedł pożyczyć flaszkę. Poza tym kanały gwarantowane to będą te, które są w naziemnej cyfrówce, reszta niegwarantowana. Za to gwarantowane będą reklamy i pikseloza.
Boże patrzysz a nie grzmisz,odgoń te słuchy bo może one- tylko za tobą chodzą,może coś lub ktoś cię prześladuje,idz do księdza,zapisz się na egzorcyzmy,poprostu zrób coś ze sobą,albo zejdz na ziemię,może zbyt dużo horrorów na dvd oglądasz...
 
Do góry