Która godna polecenia platforma cyfrowa

mustang77

New member
Witam,pytanie mam która tv jest godna polecenia w okolicach Krakowa?Mam teraz Multimedia kablówka osiedlowa.Czy to prawda,że z satelity "balkonowej" będę miał lepszą jakość obrazu niż z kablówki?Poradźcie coś co wybrać i dlaczego lub może pozostać w m-media?
Mam 10 w HD tylko a konkurencja daje w najniższym pakiecie 25 HD.
Ale wiąże się to z przerobieniem sieci domowej pod satelitę.
Konkurencja też na początek wywala rachunek za aktywację,miskę,dekoder itd.więc licznik wali...
No i który sygnał będzie lepszy z kablówki czy z "miski"?[chodzi generalnie o HD]
Nie wiem co zrobić m-media czy nc+?
 
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
Tylko,że ja mieszkam na parterze a sąsiad piętro wyżej ma satelitę.
Dwadzieścia,może 15 metrów niżej na południe jest blok.Nasz stoi wyżej niego poziomem na skarpie jakieś 4 metry.A po lewej od w ewentualnej przyszłości zamontowanej anteny są drzewa a do prawej do rogu bloku w linii prostej od czaszy jest jakieś 4-5 metrów.
Także nie wiem co by z tego było.
 
Ostatnia edycja:

gerus6

Active member
Bez reklam
No i cóż z tego, że sąsiad ma na pierwszym piętrze? On ma na pierwszym piętrze talerz, a Ty będziesz miał na parterze :)
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
według mnie tak, mój turbo-dekoder nie wykazuje problemów od począku pracy u mnie czyli od 12.2010. Jakosć hd ok.
:)
 

mustang77

New member
Z NC+ będziesz miał dużo lepszy obraz i dźwięk
Skąd taka opinia?A widziałeś u mnie dotychczasowy obraz?

Ja potrzebuję mnóstwo HD mam dobrej klasy tv u rodziców w pokoju niestety chodzi na analogu taka polityka m-media,raz mówią,że dla r]mojego rejonu nie ma opcji muli room a raz jest więc ich pierre dolle [imie i nazwisko francuzkie]

Dodatkowo konwertują jedynkę w HD na analogowy i mam TVP 1 HD w analogu-na dodatek zaszumiony i zadżumiony:fool:,pic na wodę fotomontaż.To wygląda tak jak koło garaży gość zrobił ogrodzenie z palików i drutu kolczastego nie wygląda jak ogrodzenie tylko jak wybieg dla gęsi...
Chyba jednak trzeba zerwać umowę z nimi a nie jest tak wcLE łatwo ,bo kończąca się umowa nie wiele znaczy bo i tak do niej mam okres wypowiedzenia 3 miesiace
 
Ostatnia edycja:

maniekn274

New member
Bez reklam
programów w hd mam ze 40 no może 39 albo 38 ,na pewno więcej niż 35, to po pierwsze.Po drugie nc+ ma spoko obecnego mediaboxa ale w abonamencie za 79pln.Za 59 ewentualnie turbodekoder czy jak tam on teraz się nazywa,też bardzo dobry dekoder-posiadam go ale będę kombinował żeby go zamienić na tego mediaboxa ,ale nie wiem czy da radę no ale to nie ważne.Więc masz tu dużo więcej programów w hd(no nazwijmy je tak ,oczywiście nie do wszystkich mam zastrzeżenia) niż te twoje 25,a co do obrazu to ja nigdy z instalacji zbiorczej nie korzystałem,ale koledzy się żalili że nie ma rewelacji,więc ja też myślę że obraz z nc+ i dzwięk z w/w dekoderów będzie lepszy .Ja nie narzekam,ale tylko wtedy jak jest zajebisty materiał nadawany w wysokim bitrate he he-nie to był żart-no ale nie do końca he he
 

jarjar82

New member
Podczepię się pod temat....

Ma ktoś pakiet telewizyjny z Vectry ? Jak wygląda ich jakość HD ...w sensie czy tylko z nazwy są HD, czy faktycznie idzie za tym b.d jakość ?

Miałem i mam od nich internet i jest opcja by na kolejny rok otrzymać paczkę kanałów TV za free...tylko trzeba podpisać cyrograf :D
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miejsce na transponderze kosztuje ,jak wyglądają polskie kanały każdy widzi ,do zachodnich platform nawet nie ma co porównywać ,do tego bandytyzm cenowy wystarczy porównać niemiecką HD+ jakością deklasuje polskie kanały , kilkadziesiąt programów za 55 euro rocznie do tego jeszcze 12miesięcy darmowych testów ,czyli w sumie 2 lata oglądania za 55 euro

Wracając do tematu - jeżeli Ciebie stać to wybierz droższy pakiet nc+ z kanałami filmowymi ,jest dużo premier więc ma to sens .W przypadku tego operatora jest jeszcze jedna fajna rzecz - karty nie są parowane ,więc możesz sobie dekoder kupić na wolnym rynku taki jaki Ci odpowiada ,a na dodatek możesz jednej karty kodowej używać wspólnie z rodzicami
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Podczepię się pod temat....

Ma ktoś pakiet telewizyjny z Vectry ? Jak wygląda ich jakość HD ...w sensie czy tylko z nazwy są HD, czy faktycznie idzie za tym b.d jakość ?

Miałem i mam od nich internet i jest opcja by na kolejny rok otrzymać paczkę kanałów TV za free...tylko trzeba podpisać cyrograf :D
jak ci oferują za free.. programy telewizyjne to kusząca propozycja,ale chyba to właśnie o VECTRA panowie pisali że ta ich jakość nie jest najlepsza.Pewnie obok ciebie mieszka jakaś sąsiadka,lub sąsiad co mają od nich tv,więc poproś o prezentację i finito.Nawet tv swój możesz u nich sprawdzić jak to będzie wygląda,o ile sąsiadka się zgodzi:grin:,albo sąsiad:(
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Miejsce na transponderze kosztuje ,jak wyglądają polskie kanały każdy widzi ,do zachodnich platform nawet nie ma co porównywać ,do tego bandytyzm cenowy wystarczy porównać niemiecką HD+ jakością deklasuje polskie kanały , kilkadziesiąt programów za 55 euro rocznie do tego jeszcze 12miesięcy darmowych testów ,czyli w sumie 2 lata oglądania za 55 euro

Wracając do tematu - jeżeli Ciebie stać to wybierz droższy pakiet nc+ z kanałami filmowymi ,jest dużo premier więc ma to sens .W przypadku tego operatora jest jeszcze jedna fajna rzecz - karty nie są parowane ,więc możesz sobie dekoder kupić na wolnym rynku taki jaki Ci odpowiada ,a na dodatek możesz jednej karty kodowej używać wspólnie z rodzicami
przemko 77-napewno karty nie są parowane z dekoderem-na 100% jesteś pewien?Bo ja wiem coś innego,no ale chętnie wysłucham.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Oczywiście mogę się mylić ,ale z tego co pamiętam cyfra + nie parowała kart,nawet znam przypadki kiedy jedna karta obsługiwała kilka rodzin ,z drugiej strony w sprzedaży są same moduły Aston Crypt ,więc gdyby karty były parowane jaki byłby sens kupna samego modułu .W przypadku enki karty były parowane z odbiornikami podobnie jak w przypadku Polsatu

Jeżeli chodzi o TVP 1HD - rzeczywiście na razie w większości przypadku leci upscal ,ale TVP ogłosiła przetarg na wymianę głowic SD na HD ,dodatkowo na dostawę odbiorników satelitarnych AVC HD 4:2:2 oraz leasing stacji satelitarnej DSNG HD - więc jakość będzie coraz lepsza .Redakcja TVP Info przenosi się do głównej siedziby na Woronicza jest szansa , że TVP Info będzie również w HD

I jeszcze taka ciekawostka - jak podaje Wall Street Communication , TVN 24 zakupiła dwa nowe miksery wizyjne Kahuna 360 firmy Snell obsługujące rozdzielczość 4K ,być może TVN 24 będzie pierwszym polskim kanałem dostępnym w rozdzielczości 4K
 
Ostatnia edycja:

mustang77

New member
TVP 1 HD Anal

Trzeba przyznać że dbają o jeleni:D:lol::fool:
Jak to pierwszy raz zobaczyłem w telewizorze to miałem dziwne odczucia,spójrzcie na znacznik obraz inteligentny,hahaha
Odczucia miałem łosia nabitego w butelkę
 

Attachments

  • P6280001.jpg
    P6280001.jpg
    833,4 KB · Wyś: 89
Ostatnia edycja:

witusb24

New member
Trzeba przyznać że dbają o jeleni:D:lol::fool:
Jak to pierwszy raz zobaczyłem w telewizorze to miałem dziwne odczucia,spójrzcie na znacznik obraz inteligentny,hahaha
Odczucia miałem łosia nabitego w butelkę
proponuje ci zmienić tv.jak oglądam Program 1 Polskiej TV(z znaczkiem hd) na starym 25 letnim Sharpie to mam tak samo e4f0431c65b03274cb451a77fc3d5c1a.jpg
chyba że masz takiego

a jak marudzisz o jakość to jest temat monotematyczny o axn
 
Ostatnia edycja:
Do góry