Która godna polecenia platforma cyfrowa

maniekn274

New member
Bez reklam
Oczywiście mogę się mylić ,ale z tego co pamiętam cyfra + nie parowała kart,nawet znam przypadki kiedy jedna karta obsługiwała kilka rodzin ,z drugiej strony w sprzedaży są same moduły Aston Crypt ,więc gdyby karty były parowane jaki byłby sens kupna samego modułu .W przypadku enki karty były parowane z odbiornikami podobnie jak w przypadku Polsatu

Jeżeli chodzi o TVP 1HD - rzeczywiście na razie w większości przypadku leci upscal ,ale TVP ogłosiła przetarg na wymianę głowic SD na HD ,dodatkowo na dostawę odbiorników satelitarnych AVC HD 4:2:2 oraz leasing stacji satelitarnej DSNG HD - więc jakość będzie coraz lepsza .Redakcja TVP Info przenosi się do głównej siedziby na Woronicza jest szansa , że TVP Info będzie również w HD

I jeszcze taka ciekawostka - jak podaje Wall Street Communication , TVN 24 zakupiła dwa nowe miksery wizyjne Kahuna 360 firmy Snell obsługujące rozdzielczość 4K ,być może TVN 24 będzie pierwszym polskim kanałem dostępnym w rozdzielczości 4K
no właśnie tak było cyfra nie parowała,a n-ka tak,i ostatnio mojemu braciakowi padł nbox,wymienili na mediaboxa ale z nową kartą,a starą kartę z nboxem zabrali,i była nowa aktywacja,więc sam już nie wiem,faktem jest że nbox był jeszcze od n-ki a ten nowy już od nc+,ale w przyszłym tyg przylatuje więc powiem niech kartę wezmie to na 100% będzie wiadomo.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wiesz ,to że enka parowała to nic dziwnego ,na dodatek drogo kosztowało wydanie nowej karty chyba 99zł .W przypadku obecnej nc+ chyba najbardziej rozsądne się wydaje kupno tunera na wolnym rynku
W ogóle n-boxy nie bardzo się udały ,są bardzo awaryjne ,trochę lepsze są tunery ADB dostępne w ofercie nnk /tnk HD - ale też mają pewne niedociągnięcia

Jeżeli brat jest zagranicą może warto wziąć ofertę pre-paid - Smart HD ,z Polski wystarczy zabrać samą kartę a na miejscu sobie kupić dowolny odbiornik z systemem Conax ,albo z Polski wziąć tuner razem z karta
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Wiesz ,to że enka parowała to nic dziwnego ,na dodatek drogo kosztowało wydanie nowej karty chyba 99zł .W przypadku obecnej nc+ chyba najbardziej rozsądne się wydaje kupno tunera na wolnym rynku
W ogóle n-boxy nie bardzo się udały ,są bardzo awaryjne ,trochę lepsze są tunery ADB dostępne w ofercie nnk /tnk HD - ale też mają pewne niedociągnięcia

Jeżeli brat jest zagranicą może warto wziąć ofertę pre-paid - Smart HD ,z Polski wystarczy zabrać samą kartę a na miejscu sobie kupić dowolny odbiornik z systemem Conax ,albo z Polski wziąć tuner razem z karta
pre-paid - Smart HD- szczerze to nie wiem o co kaman,ale poczytam z czym to się je,a tę kartę z mediaboxem dostał w Londku.Minęły czasy że tylko w POLSCE można urzywać i nie wywozić za miedzę,przynajmniej w nc+ nie wiem jak u Solorza.
 

mustang77

New member
A jest opcja odbierać tv satelitarna na wielu telewizorach za pośrednictwem modułu cam?Czy muszą być media boxy i multirumy?
 

Lemil

Banned
Padło pytanie, która platforma jest godna polecenia. Jeśli chodzi o platformy, to żadna. Dla otrzeźwienia podam kilka liczb.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że bitrate na płytach BD średnio wynosi około 35Mb/s. A jeśli chodzi o kanały HD, to polskie platformy serwują nam takie coś:

TVN7 HD bitrate około 3 Mb/s
AXN HD bitrate około 2,5 Mb/s
TVP 2 HD bitrate około 4,5 Mb/s
HBO HD bitrate około 4,5 Mb/s

Czyli upraszczając nieco na TVN7 HD macie jakieś 10% tego, co jest zapisane na płycie BD. Na AXN HD zobaczycie jakieś 7% tego co na płycie.

Wczoraj wieczorem przejrzałem kanały, które jeszcze ma i doszedłem do wniosku, że ludzie albo odbierają telewizję na starych rubinach pamiętających Gierka, albo mają jakąś paskudną wadę wzroku.

Według mnie sprawdzenie czy jakaś platforma jest cokolwiek warta powinno się odbywać w taki sposób. Odpalacie sobie jakiś dobry film z Blu-ray'a. A potem włączacie sobie telewizję. Potem włączacie sobie jakiś inny film z Blu-ray'a i potem znów telewizję. Potem jakiś dobry film z DVD i znów telewizję. I znów Blu-ray i TV. I DVD i TV.

Kiedy sobie tak trochę pooglądacie filmów BD i DVD na przemian z kanałami TV, to zauważycie, że jakimś dziwnym trafem nie udało się wam trafić w telewizji na żaden film na kanale HD, którego jakość by dorównywała DVD. A jeśli chodzi o porównanie z BD, to stwierdzicie, że ludzie, którzy upierają się, że mają obraz telewizyjny jak "żyleta" nie wiedzą o czym mówią. Natomiast wydawanie 200zł. na comiesięczny abonament za ten telewizyjny szit, to prawdopodobnie objaw jakiejś poważnej dolegliwości.
 

jurass

Banned
No chyba każdy o tym wie, ale czy jest jakiś lepszy wybór? Może pikieta, albo jakaś blokada czy palenie opon by coś poprawiła. Wybieramy z tego co jest dostępne. Telewizja nigdy nie doścignie materiałów najwyższej aktualnie jakości dystrybuowanych na nośnikach fizycznych i płatnych od sztuki.

A z ciekawości jaki bitrate ma TVN24? Obraz ze studia jest naprawdę bardzo dobry w nc+.

Poza tym nie pomstuj tak, bo wielu użytkowników nawet tego forum , jeśli nie większość zadowala się ripami, które są ewentualnie trochę lepsze niż to co w TV.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Padło pytanie, która platforma jest godna polecenia. Jeśli chodzi o platformy, to żadna. Dla otrzeźwienia podam kilka liczb.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że bitrate na płytach BD średnio wynosi około 35Mb/s. A jeśli chodzi o kanały HD, to polskie platformy serwują nam takie coś:

TVN7 HD bitrate około 3 Mb/s
AXN HD bitrate około 2,5 Mb/s
TVP 2 HD bitrate około 4,5 Mb/s
HBO HD bitrate około 4,5 Mb/s

Czyli upraszczając nieco na TVN7 HD macie jakieś 10% tego, co jest zapisane na płycie BD. Na AXN HD zobaczycie jakieś 7% tego co na płycie.

Wczoraj wieczorem przejrzałem kanały, które jeszcze ma i doszedłem do wniosku, że ludzie albo odbierają telewizję na starych rubinach pamiętających Gierka, albo mają jakąś paskudną wadę wzroku.

Według mnie sprawdzenie czy jakaś platforma jest cokolwiek warta powinno się odbywać w taki sposób. Odpalacie sobie jakiś dobry film z Blu-ray'a. A potem włączacie sobie telewizję. Potem włączacie sobie jakiś inny film z Blu-ray'a i potem znów telewizję. Potem jakiś dobry film z DVD i znów telewizję. I znów Blu-ray i TV. I DVD i TV.

Kiedy sobie tak trochę pooglądacie filmów BD i DVD na przemian z kanałami TV, to zauważycie, że jakimś dziwnym trafem nie udało się wam trafić w telewizji na żaden film na kanale HD, którego jakość by dorównywała DVD. A jeśli chodzi o porównanie z BD, to stwierdzicie, że ludzie, którzy upierają się, że mają obraz telewizyjny jak "żyleta" nie wiedzą o czym mówią. Natomiast wydawanie 200zł. na comiesięczny abonament za ten telewizyjny szit, to prawdopodobnie objaw jakiejś poważnej dolegliwości.
po pierwsze,nie ma abonamentu za 200pln za miesiąc,64pln płacę za canal+platinum-no ale to ja-miałem fart,a w rzeczywistości to koszt 119pln,po drugie nijak się ma płyta dvd do materiału nadawanego np z animal planet,np z canal+hd ,przykład film SAFE HOUSE z DENZELEM WASHINGTONEM ,mam go na BLU ,na dysku w TurboDekoder nagrany z TV canal +hd i na dvd od kolesia specjalnie pożyczony,i dla mnie jest pizda nie obraz w stosunku do canal+hd.wsio w temacie.Apoza tym chciałbym wiedzieć koleś ile ty tych filmów na Blu posiadasz,bo posiadacz platformy ma full do wyboru oglądania,i nie tylko film,ale i przyrodę,sport,muzykę i bajki.Zmień swój tv,pozmieniaj przewody antenowe,skalibruj tv i będziesz miał obraz zakładajmy w normie,a to już dużo,i nie porównuj płyty blu z naszymi platformami ,film to koszt 50-120pln sztuka,a ja tych premier mam min 6 w miesiącu na nc+,i do tego mnóstwo przyrody.Zrezygnowałeś z n-ki ,masz dvbt i wkur.....iasz się że niema na co patrzeć,płacz i płać-i nie lamentuj.
 

Lemil

Banned
Hehe Maniek, hehehehe.

Może po kolei.

Abonament za 200zł. Teraz nie ma, ale był. nc+ chciał zdoić swoich abonentów na dwie stówki. Numer nie przeszedł, ale... jak pisali ludzie na różnych forach choć najwyższy abonament znikł, to jednak gdyby chcieć mieć wszystko, to trzeba by zapłacić nawet więcej niż 2 stówy.

Ile ja mam filmów na Blu? Hehehehehe, dobre pytanie:razz:
Mam dość sporo. Co ciekawe, to mam kilka takich, które znajdują się na liście referencyjnych wydań. Jest taka stronka w necie, która zajmuje się m.in. kalibracją sprzętu. Więc ludzie najpierw wkładają trochę trudu i... kasy, żeby sobie skalibrować sprzęcik, a potem zasiadają wygodnie w fotelach i oglądają te najlepiej wydane tytuły, żeby mieć satysfakcję z dobrze zainwestowanej kasy w tą właśnie kalibrację.

Otóż i ja należę do tych wybrańców, którzy mają skalibrowane telewizory. DeltaE dla skali szarej mam 1. DeltaE dla kolorów mam 0,96. Kontrast 2151:1. Gamma 2,22. Jakieś dodatkowe pytania?

Jeśli chodzi o kable, to mam wszystko podłączone przez HDMI. Jakość takiego kabla wpływa na obraz w ten sposób, że obraz jest płynny lub się tnie. I to tyle na ten temat.

A stare dobre DVD i obraz z telewizji? Cóż, jak już napisałem, to jeszcze nie zdarzyło mi się trafić na żaden film, który nadawany na kanale HD miałby jakość dorównującą DVD. Niestety nie wszystkie wydania na DVD są dobre, jest całkiem sporo takich DVD, które są beznadziejne, zwłaszcza takie na płycie jednowarstwowej z wydania do gazety. Ale już takie porządne, jak choćby Władca Pierścieni z DVD prezentuje się lepiej niż to, co pokazuje TV na kanałach HD. Podstawowy błąd, jaki popełniają ludzie oceniając jakość polega na tym, że koncentrują się wyłącznie na ostrości obrazu. Obraz z DVD zawsze jest nieco mniej ostry niż na kanale HD. Ale ostrość to nie wszystko. Biorąc pod uwagę całość, to DVD wypada lepiej niż kanał HD. A warto wiedzieć, że na kanałach HD raczej częściej niż rzadziej puszcza się filmy z DVD, które są zaledwie przeskalowane do HD.

Na koniec wypada dodać jeszcze, że póki co mam jakąś tam platformę sat. Jeszcze trochę będę mieć. A i sprzęt mam znacznie lepszy, niż ten złom, który platformy oferują. I to właśnie sprzęt, a zwłaszcza to, że jest skalibrowany, umożliwia mi stwierdzenie, że żadna platforma nie jest warta tych pieniędzy, których wymaga. Bo jakościowo to po prostu badziew.
 

mustang77

New member
Mam u rodziców Samsung 37LE650 który właśnie chodzi na analogowej już ze dwa lata i mamie tłumaczę ,że trzeba z tym coś zrobić,tłumaczę ,że to tak jakby mieć mercedesa a jeździć nim na denaturacie.Mama twierdzi,że dużo nie ogląda tv ale szkoda tego tv na analog.Mogę z kartą latać z modułem i podmieniać ale dajcie że spokój.Nawiązując do postu Lemil ,no cóż Niestety nie jesteśmy w Niemczech aby odbierać HD+ itp. ale może coś się poprawi kiedyś,NC+ chyba da radę.A wczoraj słyszałem w tv,że jesteśmy najszybciej rozwijającym się państwem jeśli chodzi o cyfryzacją telewizji.Z kablówki HD mam nawet,nawet jakość,chętnie bym pomierzył ale nie bardzo wiem jak,na samsu le650 pewnie nie da rady bo pewnie nie ma opcji nagrywania przez usb materiałów z tv,potem ewentualnie poprzegrywać materiał na dvd lub bd i sprawdzać bitrate poszczególnych kanałów z odtwarzacza blu ray
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Hehe Maniek, hehehehe.

Może po kolei.

Abonament za 200zł. Teraz nie ma, ale był. nc+ chciał zdoić swoich abonentów na dwie stówki. Numer nie przeszedł, ale... jak pisali ludzie na różnych forach choć najwyższy abonament znikł, to jednak gdyby chcieć mieć wszystko, to trzeba by zapłacić nawet więcej niż 2 stówy.

Ile ja mam filmów na Blu? Hehehehehe, dobre pytanie:razz:
Mam dość sporo. Co ciekawe, to mam kilka takich, które znajdują się na liście referencyjnych wydań. Jest taka stronka w necie, która zajmuje się m.in. kalibracją sprzętu. Więc ludzie najpierw wkładają trochę trudu i... kasy, żeby sobie skalibrować sprzęcik, a potem zasiadają wygodnie w fotelach i oglądają te najlepiej wydane tytuły, żeby mieć satysfakcję z dobrze zainwestowanej kasy w tą właśnie kalibrację.

Otóż i ja należę do tych wybrańców, którzy mają skalibrowane telewizory. DeltaE dla skali szarej mam 1. DeltaE dla kolorów mam 0,96. Kontrast 2151:1. Gamma 2,22. Jakieś dodatkowe pytania?

Jeśli chodzi o kable, to mam wszystko podłączone przez HDMI. Jakość takiego kabla wpływa na obraz w ten sposób, że obraz jest płynny lub się tnie. I to tyle na ten temat.

A stare dobre DVD i obraz z telewizji? Cóż, jak już napisałem, to jeszcze nie zdarzyło mi się trafić na żaden film, który nadawany na kanale HD miałby jakość dorównującą DVD. Niestety nie wszystkie wydania na DVD są dobre, jest całkiem sporo takich DVD, które są beznadziejne, zwłaszcza takie na płycie jednowarstwowej z wydania do gazety. Ale już takie porządne, jak choćby Władca Pierścieni z DVD prezentuje się lepiej niż to, co pokazuje TV na kanałach HD. Podstawowy błąd, jaki popełniają ludzie oceniając jakość polega na tym, że koncentrują się wyłącznie na ostrości obrazu. Obraz z DVD zawsze jest nieco mniej ostry niż na kanale HD. Ale ostrość to nie wszystko. Biorąc pod uwagę całość, to DVD wypada lepiej niż kanał HD. A warto wiedzieć, że na kanałach HD raczej częściej niż rzadziej puszcza się filmy z DVD, które są zaledwie przeskalowane do HD.

Na koniec wypada dodać jeszcze, że póki co mam jakąś tam platformę sat. Jeszcze trochę będę mieć. A i sprzęt mam znacznie lepszy, niż ten złom, który platformy oferują. I to właśnie sprzęt, a zwłaszcza to, że jest skalibrowany, umożliwia mi stwierdzenie, że żadna platforma nie jest warta tych pieniędzy, których wymaga. Bo jakościowo to po prostu badziew.
Tylko co ma wspólnego platforma cyfrowa z blu-ray, czy na blu-ray kupię sobie wiadomości z tvn24, sport live, czy też rózne programy dokumentalne?
 

Lemil

Banned
Co ma wspólnego Blu-ray z telewizją?

Ano ma tyle wspólnego, że w TV puszczają czasem filmy. I z tych filmów pozostaje jakoś tak 10%, jak to wytłumaczyłem kilka postów wyżej.

Jeśli chodzi o kanały informacyjne, to generalnie można być dobrze poinformowanym za darmo. Jeśli ktoś chce koniecznie płacić za tvn24, to powiem krótko - płacić za manipulację, kłamstwa i pranie mózgu to dość ciekawa opcja. Kto lubi, niech płaci.

Pytanie w tym wątku było takie, która platforma jest godna polecenia. Ja uważam, że żadna. A jak ktoś chce mieć, to niech sobie coś weźmie. Tylko, że niech się wiele nie spodziewa. Bo dostanie reklamy, powtórki, propagandę sukcesu a'la PRL, a od czasu do czasu jakąś transmisję czegoś ciekawego, z komentarzem od którego robi się niedobrze.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Co ma wspólnego Blu-ray z telewizją?

Ano ma tyle wspólnego, że w TV puszczają czasem filmy. I z tych filmów pozostaje jakoś tak 10%, jak to wytłumaczyłem kilka postów wyżej.

Jeśli chodzi o kanały informacyjne, to generalnie można być dobrze poinformowanym za darmo. Jeśli ktoś chce koniecznie płacić za tvn24, to powiem krótko - płacić za manipulację, kłamstwa i pranie mózgu to dość ciekawa opcja. Kto lubi, niech płaci.

Pytanie w tym wątku było takie, która platforma jest godna polecenia. Ja uważam, że żadna. A jak ktoś chce mieć, to niech sobie coś weźmie. Tylko, że niech się wiele nie spodziewa. Bo dostanie reklamy, powtórki, propagandę sukcesu a'la PRL, a od czasu do czasu jakąś transmisję czegoś ciekawego, z komentarzem od którego robi się niedobrze.
Widzę, że kolega jest miłośnikiem tv trwam:shock:, mamy rozumieć, że zamiast platformy cyfrowej lepiej sobie za tę cenę kupić jeden film na blu-ray i oglądać go przez miesiąc, a np liga angielska na c+ ma słaby komentarz? Pisanie, że jakość filmu HD z platformy cyfrowej tj 10% tego co oferuje blu-ray jest bzdurą.
 

witusb24

New member
Co ma wspólnego Blu-ray z telewizją?

Ano ma tyle wspólnego, że w TV puszczają czasem filmy. I z tych filmów pozostaje jakoś tak 10%, jak to wytłumaczyłem kilka postów wyżej.

Jeśli chodzi o kanały informacyjne, to generalnie można być dobrze poinformowanym za darmo. Jeśli ktoś chce koniecznie płacić za tvn24, to powiem krótko - płacić za manipulację, kłamstwa i pranie mózgu to dość ciekawa opcja. Kto lubi, niech płaci.

Pytanie w tym wątku było takie, która platforma jest godna polecenia. Ja uważam, że żadna. A jak ktoś chce mieć, to niech sobie coś weźmie. Tylko, że niech się wiele nie spodziewa. Bo dostanie reklamy, powtórki, propagandę sukcesu a'la PRL, a od czasu do czasu jakąś transmisję czegoś ciekawego, z komentarzem od którego robi się niedobrze.
a sam korzystasz z jakiejś tam platformy nie godnej polecenia przez ciebie.Po co?Zeby marudzić na jakość?Idąc twoim tokiem rozumowania nie mamy ogladać nic a szczególnie AXN.Walczysz o coś ale nie wiadomo o co
 

mustang77

New member
Pan technik z kablówki naprawił słaby sygnał przedstawiony na fotce na stronie 3-ciej tematu,więc już jest wiele lepiej.Więc przestańcie się spierać,każdy ma swój charakter ,patrzenie na świat-mniej lub bardziej ściśle uformowane,jeden odrzuca pewne treści z góry nam narzucane,innemu to wisi,a jeszcze kto inny nie ogląda tv bo woli w necie sobie oglądnąć jakieś materiały,bo twierdzi,że nie będzie się karmił wiadomościami z telewizji,na przykład jak mój kolega.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
O co mi chodzi? Bardzo proszę, chętnie wyjaśnię. Ale najpierw pewna ciekawa historyjka.

Otóż w mojej wsi jest taka pizzeria. Pracowało w niej onegdaj kilku młodych i bardzo dowcipnych dżentelmenów. Gdy jakiś klient zamówił do pizzy sos czosnkowy, to któryś z naszych dowcipnisiów udawał się w ustronne miejsce w celu strzepania gruchy do tego pysznego sosiku. W związku z powyższym klient otrzymywał sosik czosnkowy z dodatkiem spermy któregoś z dowcipnisiów.

Otóż ja jestem zdania, że nasze platformy traktują abonentów jeszcze gorzej niż owi dowcipni panowie z pizzerii. Jakość obrazu i dźwięku jest w ogromnej większości katastrofalna. Ceny są z kosmosu. Zresztą to nie są ceny, to bandytyzm. Niemniej jednak są ludzie, którym się wydaje, że jak bekną sporą kasę jakiejś platformie, to dostaną super produkt.

Nie dostaną. Dostaną szmirę, której przeważnie nie da się oglądać.

Najgorszą i najbardziej zajadłą grupą dyskutantów o platformach i telewizji to są jednak nie ci, co by chcieli mieć, ale tacy, co mają. Za żadne skarby nie chcą dopuścić do siebie myśli, że:

a)dostają szmirę programową
b)dostają szmirę o beznadziejnej jakości

Im większy gościu płaci abonament, tym bardziej zajadłym zwolennikiem jest danej platformy. Przecież nikt nie chce przyznać, że ma szmirę nie wartą funta kłaków, a płaci za nią więcej niż Niemiec czy Francuz, którzy zarabiają kilka razy więcej niż on!!!

Żeby było jasne mam platformę satelitarną. Jeszcze. Jest to jedna z platform - nieboszczek. Już wkrótce pozostanie po niej jedynie wspomnienie. I sześć lat bulenia za tą szmirę, ale przede wszystkim to, że od pewnego czasu mam praktycznie najlepszy tuner dostępny na rynku i telewizor skalibrowany w taki sposób, że błędy ustawień są mniejsze niż jest w stanie zauważyć nawet wyszkolone oko pozwalają mi wypowiadać się krytycznie o jakości, bo naprawdę widzę, jaka ta jakość(tfu!) jest. A jest szajsowata i tyle.

Jest kilka kanałów nadających porządnie, ale nie zmienia to faktu, że 95% kanałów jest nadawana źle lub fatalnie.

Więc o to mi chodzi, żebyście zrozumieli, że doją was i mnie jeszcze niestety również, te platformy w sposób obcesowy i chamski, a w zamian za to dają szmirę i chłam, przy czym mam na myśli głównie jakość.

Powtarzam. Jak ktoś chce bulić, niech buli. Ale niech się nie łudzi, że buli za coś dobrego. Buli za złudzenie, że ma coś fajnego. A ma generalnie szit.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
O co mi chodzi? Bardzo proszę, chętnie wyjaśnię. Ale najpierw pewna ciekawa historyjka.

Otóż w mojej wsi jest taka pizzeria. Pracowało w niej onegdaj kilku młodych i bardzo dowcipnych dżentelmenów. Gdy jakiś klient zamówił do pizzy sos czosnkowy, to któryś z naszych dowcipnisiów udawał się w ustronne miejsce w celu strzepania gruchy do tego pysznego sosiku. W związku z powyższym klient otrzymywał sosik czosnkowy z dodatkiem spermy któregoś z dowcipnisiów.

Otóż ja jestem zdania, że nasze platformy traktują abonentów jeszcze gorzej niż owi dowcipni panowie z pizzerii. Jakość obrazu i dźwięku jest w ogromnej większości katastrofalna. Ceny są z kosmosu. Zresztą to nie są ceny, to bandytyzm. Niemniej jednak są ludzie, którym się wydaje, że jak bekną sporą kasę jakiejś platformie, to dostaną super produkt.

Nie dostaną. Dostaną szmirę, której przeważnie nie da się oglądać.

Najgorszą i najbardziej zajadłą grupą dyskutantów o platformach i telewizji to są jednak nie ci, co by chcieli mieć, ale tacy, co mają. Za żadne skarby nie chcą dopuścić do siebie myśli, że:

a)dostają szmirę programową
b)dostają szmirę o beznadziejnej jakości

Im większy gościu płaci abonament, tym bardziej zajadłym zwolennikiem jest danej platformy. Przecież nikt nie chce przyznać, że ma szmirę nie wartą funta kłaków, a płaci za nią więcej niż Niemiec czy Francuz, którzy zarabiają kilka razy więcej niż on!!!

Żeby było jasne mam platformę satelitarną. Jeszcze. Jest to jedna z platform - nieboszczek. Już wkrótce pozostanie po niej jedynie wspomnienie. I sześć lat bulenia za tą szmirę, ale przede wszystkim to, że od pewnego czasu mam praktycznie najlepszy tuner dostępny na rynku i telewizor skalibrowany w taki sposób, że błędy ustawień są mniejsze niż jest w stanie zauważyć nawet wyszkolone oko pozwalają mi wypowiadać się krytycznie o jakości, bo naprawdę widzę, jaka ta jakość(tfu!) jest. A jest szajsowata i tyle.

Jest kilka kanałów nadających porządnie, ale nie zmienia to faktu, że 95% kanałów jest nadawana źle lub fatalnie.

Więc o to mi chodzi, żebyście zrozumieli, że doją was i mnie jeszcze niestety również, te platformy w sposób obcesowy i chamski, a w zamian za to dają szmirę i chłam, przy czym mam na myśli głównie jakość.

Powtarzam. Jak ktoś chce bulić, niech buli. Ale niech się nie łudzi, że buli za coś dobrego. Buli za złudzenie, że ma coś fajnego. A ma generalnie szit.
To co Twoim zdaniem mamy zrobić, aby oglądać TV? może lepiej zamiast telewizji wyjść na spacer, albo na basen (tylko bardzo Cię proszę, nie pisz, że wolisz kąpać się w wannie)
 

witusb24

New member
skalibruj odpowiednio wannę\basen przed.a jak pójdziesz na spacer nie zachaczaj o pizzerie bo sos czosnkowy ma katastrofalną jakość
 

maniekn274

New member
Bez reklam
boże głowa boli od tych twoich wywodów,dlaczego nigdy nie klikasz o jaki ten twój tuner wypasiony chodzi,o jaki ten twój tv skalibrowany i wypasiony chodzi,jaka to platforma -nazwy,modele,może my tu debatujemy a ty poprostu masz szit w domu a nie sprzęt i dlatego to ci tak kulawo odbiera,albo nic porządnego nie masz a chwalisz się i kłamiesz.Nie pisałem o kablach hdmi tylko antenowym.Jak masz wypasiony tuner to napewno nie masz polsatu platwormy,ani n-ki starej,więc zostaje cyfra+ stara,i na cyfrę chłopaki jakoś nie narzekali,mowa o abonamentach bo na kartę też nie masz bo w innych wątkach wspominałeś ,gdzieś mi się mignęło że to właśnie abonament.Może pokaż nam w dziale nasze zestawy swoje sprzęty-te drogie i wypasione,to może ci doradzimy jak to wszystko połączyć,może coś wymienić żebyś miał wreszcie komfort w oglądaniu,a nie ciągle narzekać.Czekamy na fotki,niech ten nasz kącik się uzupełnia zdjęciami,ja też jeszcze nie wstawiałem ale koledzy wiedzą że się remontowałem,i fotki na 100% będą w lipcu.pozdrawiam
 
Do góry