Jaki tv do ps3?

adam-ant

New member
lexo napisał:
...Nie mniej widzałem w sklepie na własne oczy, że opóźnienie naprawdę istnieje do sony w4500 i panasa s10 a tryb gry w tym organoleptycznym teście niewiele zmienia...

@lexo
Czy chodzi o S10 plazmę, czy S10 LCD? Czy IL w S10 jest równie duży co w samsungach? W innym wątku czytałem, że W S10 jest własnie bardzo mały IL, co sprawiło, że przestałem uśmiechać się w stronę samsungów serii B (z tym, że w moim przypadku chodziło wyłącznie o plazmy) i zacząłem się interesować S10. A teraz kolejne wątpliwości...
 

lexo

New member
adam-ant napisał:
@lexo
Czy chodzi o S10 plazmę, czy S10 LCD? Czy IL w S10 jest równie duży co w samsungach? W innym wątku czytałem, że W S10 jest własnie bardzo mały IL, co sprawiło, że przestałem uśmiechać się w stronę samsungów serii B (z tym, że w moim przypadku chodziło wyłącznie o plazmy) i zacząłem się interesować S10. A teraz kolejne wątpliwości...

Bez zmartwień, prawdopodobnie jest dokładnie jak myślisz. Nie wiem jak LCD S10 ale plazma jest szybka. Mnie wyszło ok 15ms, szybszy był jedynie Sony w4000 który miał prawie zerowe opóźnienie (do mojego laptopa) ale i w profesjonalnych testach w4000 uważają za prawie równy CRT.

Swoją drogą LCD G10 również jest szybki z tym, że panasonic nie robi LCD w rozmiarach 37-65 (żałuję).

Podobnie do ciebie i z tych samych powodów przestałem interesować się B650 również na rzecz plazmy S10. Do gier się nada ale boję się o małą płynność w filmach, refleksy (mam dziwne ułożenie światła na poddaszu) a także konieczność uważania na zbyt długo statyczne elementy wyświetlane na ekranie (dla kogoś kto nigdy nie miał plazmy wydaje się to wrzodem na d...).
 

gerpir

New member
Witam!

Przyłączam się do tematu ;) Jestem właśnie na etapie kupna 46" głównie do gier i BD. Z racji tego, że jestem grafikiem i mam wyrobione oko do szczegółów ostrości itp skłaniam się bardziej do LCD.
Wyjaśnijmy sobie jedno, w wielu testach piszą, że "hardcore gamers" jedynie poczują różnicę. Trochę to bzdurne bo nie trzeba zarabiać na życie grając w turniejach (co imo jest wyznacznikiem bycia "hardcore gamer") żeby czuć opóźnienie np w Street Fighterze 4 (gra się niemal po omacku na B650). Nie wspomnę już o CoD czy choćby pvp w WoWie czy jakimkolwiek mmorpg. Jak Lexo napisał - wystarczy podpiąć laptopa do tv.

Wydaje mi się po prostu, że trzeba by wstrzymać się kolejne pół roku. Wcześniejsze serie Samsungów i Soniaków nie miały aż takiego input laga. Dodano nowe bajery i niestety całość "siadła". Trzeba poczekać na szybszą elektronike...

Ja niestety nie grzesze cierpliwością dlatego z bólem serca myśle o 46z4500
Jak się doczytałem "Z" nie ma takich problemow z clodingiem a imput lag to 0-10 w game mode czyli ok 20 mniej jak W4500

Ciekaw jestem analogicznie jak to sie ma w wyższych modelach i seriach Samsunga.

torik napisał:
Ja śmigam na Sharp'ie 37x20e i jest xtra :D
To xtra, o gustach się nie dyskutuje. Tobie obraz odpowiada mnie niestety nie. Sharpy nie maja praktycznie w ogóle input laga.
 

focus223

New member
Witam serdecznie

Tutaj jest tyle informacji na temat telewizora do PS3, że aż nie wiem od czego zacząć :)

Ale do rzeczy

Szukam telewizora LCD głównie do PS3 i komputera (laptop do oglądania filmów).
Wielkość TV - między 32 a 40cali z preferencją pod 32cale
Kapitał - powiedzmy do 3500,00zł chyba, że będzie naprawdę jakieś cudo to mogę wyrobić tak do 4000,00zł

Myślałem nad:
Sony KDL-32W5500

Samsung LE 32B651

Nie liczy się dla mnie wielkość ekranu ale przede wszystkim jakość.
Zaznaczam, jeszcze że TV będzie czasami przenoszony między domami itp.

Co możecie mi powiedzieć o tych TV lub zaproponować coś innego. Jeżeli gdzieś jest już omówiony ten konkretny temat to proszę mi pokazać gdzie na pewno zajrzę :)

Pozdrawiam
 

lexo

New member
Akurat te dwa też mi się podobały ale z powodu dużych input lagów odpuściłem sobie (dużo gram w COD po sieci). Dlaczego nie plazma? Do gier jakość lepsza moim zdaniem i za 3500 kupisz 42 lekko.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
gerpir -
w Twoim przypadku to trudniejszy temat . Bo wyrobione oko ma swoje wyraźne preferencji. Bezapelacyjnie skorzystałbym z prezentacji w domu.

focus223 - jaką masz odległość od ekranu ?
 

focus223

New member
kiki napisał:
focus223 - jaką masz odległość od ekranu ?

Hej

Mój pokój do grania ma takie 5mx4m. Dlatego nie chciałbym mieć większego. A odległość będzie gdzieś tak 1,5m - 2,5m (sam jeszcze nie wiem gdzie go umieścić).

Zaznaczam, jeszcze raz, ze będzie to TV przede wszystkim do PS3 i komputera (75% / 25%).

Pozdrawiam
 

lexo

New member
Ja mam chwilowo 1,5 metra do 50 cali i jeśli chodzi o gry to nawet przyjemnie się gra. Filmy - zwłaszcza SD - to już inna bajka.
 

debeef

New member
Bez reklam
Ja mam 46" lcd i po dwóch godzinach grania oczy mnie szczypią, a mam 3,5m, a po cztrech naprawdę juz odczuwam dyskonfort...może to przez granie w ciemnościach...
 

adam-ant

New member
A ja z takim pytaniem. W grach (chyba najczęściej w tpp, np Uncharted, RE5) często można zauważyć tearing, czyli poziome rozdzieranie obrazu dokładnie na środku. Czy ktoś posiada lub wie o istnieniu telewizora, który całkowicie (lub w 99%) zapobiega temu zjawisku? Jak na razie widziałem to już na TH-42PY8 oraz PS50B450. Czy bardziej widoczny jest ten efekt na plazmach, czy na LCD tak samo?

:hmm:
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ten kto nie widział albo nie wie na co patrzeć albo jeszcze za wiele nie pograł.
To zjawisko w tej grze jest nagminne i żaden TV tutaj nie pomoże.

Pozdrawiam,
 

adam-ant

New member
Ale chyba jest tak, że na jednych telewizorach widać to bardziej a na innych mniej, prawda? Czy jest to zależne tylko od gry i konsoli?

Najbardziej mnie to przeraziło w Resident Evil 5 na X360. W Uncharted da się przyzwyczaić szybko, choć dostrzec tearing to też nie jest jakiś duży problem.
 
Do góry