Jaki tv do ps3?

lexo

New member
adam-ant: przed zakupem strasznie napaliłem się na 100hz w dobrym wykonaniu (Samsung, Sony). Ostatecznie kupiłem plazmę i nie jest tajemnicą, że tego efektu "teatru" w filmach nie osiągniesz mimo tego płynnośc w filmach wystarczy. Jeżeli chodzi o gry to grając (co prawda nie długo) w COD4 na B650 na włączonym MotionFlow nie zauważyłem wielkiej różnicy między B650 a S10. Problem ze 100hz w Phillipsie, Samsungu i Sony polega na tym, że odczuwalnie (0,1 sek straty do S10 i jakieś 0,13 do CRT) rośnie Input Lag. Co prawda w sklepie nie było dac mi grane na sieci ale wyraźnie na Sony W5500 i Samsung B650 czuc było opóźnienie kursora myszki przy odpaleniu laptopa przez HDMI. Jeżeli grac na tych TV to z włączonym trybem GRY (czyli 100hz off). W grach takich jak GTA4 100hz wogóle ci nie pomoże bo labilnośc FPS jest spora i to nie za sprawą TV ale konsoli.
Reasumujac dla mnie różnicę między 100hz LCD a 400hz Plazmy (S10) widac w filmach, w grach takiej różnicy nie zanotowałem i plazma radzi sobie znakomicie. Łączy małego input laga z bardzo dobrą płynnością. Jak jesteś z trójmiasta sam możesz sprawdzic jak to u mnie wygląda.

Mateuszgreloch: ja do grania mam 50 cali z 1,5-2 metrów odległości i jest w sam raz:eek:.
 

Snooxer

New member
No to troche lipa z tym opóźnieniem bo ja bede głownie w Killzona grał. No to podpisuje sie tak jak kolega wyżej xd. Do 3000 zł 37 cali (większy nie wejdzie, bo meblościanka nie pozwola :D).
 
Ostatnia edycja:

mietek099

New member
lexo napisał:
Mateuszgreloch: ja do grania mam 50 cali z 1,5-2 metrów odległości i jest w sam raz:eek:.
Ja przed kupnem TV też słyszałem takie "rewelacje" aż w końcu zakupiłem "tylko" 37" i jestem w pełni zadowolony (odległość do 3 metrów). Niektóre gry pozostawiają wiele do życzenia pod kątem wykonania (szczególnie brak AA) i już na moim 37 calowym TV widać to aż za bardzo. Co dopiero byłoby np na 50"... aż mi strach pomyśleć. Wiele osób uważa tutaj inaczej i szanuję ich zdanie, ale nie ma to jak zobaczyć obraz na własne oczy. Generalnie gdy siedziałem np. 2 metry od TV to w przypadku niektórych pozycji brak AA naprawdę zaczynał przeszkadzać. Reasumując - stanowczo odradzam TV 50" przy odległości np 2 metrów. No chyba, że do oglądania filmów z BD.
 

Snooxer

New member
mietek099 napisał:
Ja przed kupnem TV też słyszałem takie "rewelacje" aż w końcu zakupiłem "tylko" 37" i jestem w pełni zadowolony (odległość do 3 metrów). Niektóre gry pozostawiają wiele do życzenia pod kątem wykonania (szczególnie brak AA) i już na moim 37 calowym TV widać to aż za bardzo. Co dopiero byłoby np na 50"... aż mi strach pomyśleć. Wiele osób uważa tutaj inaczej i szanuję ich zdanie, ale nie ma to jak zobaczyć obraz na własne oczy. Generalnie gdy siedziałem np. 2 metry od TV to w przypadku niektórych pozycji brak AA naprawdę zaczynał przeszkadzać. Reasumując - stanowczo odradzam TV 50" przy odległości np 2 metrów. No chyba, że do oglądania filmów z BD.
A jaki kupiłeś TV i za ile? Bo też chce kupic 37" :p
 

mally

New member
Do tej pory nie zakupiłem nowego tv. Wybór pada w tej chwili na 4 modele.

Samsung LE-40B650 l le-40b651

Panasonic TX-P 42 S 10 ES lub Panasonic VIERA TX-PF 42 G 10

Tv ma być do kablówki aster( cyfrowy) ps3 filmy DVD Blue Ray

Który z tych modeli byłby najlepszy :)
 
Ostatnia edycja:

Snooxer

New member
A mnie juz od tego wszystkiego głowa boli...
Przeczytałem ostatnie kilkanaście stron tematu i wywnioskowałem:
-100Hz nie jest potrzebne do gier, a nawet zbędne (Game Mode)
-nie wiem jak te 100Hz ma sie do filmów (będę patrzył na Divxy, ale czasami także blu-ray), czy różnica jest odczuwalna?
To jeszcze raz moje "peryferia":
-lcd (tata nie chce plazmy, bo nasłuchał sie o prądożerności ...)
-2.5k (mama nie zgodziała się na to, żebym wydał 3k na TV :hmm:)
-2m-2.5m
-tylko 37"
-50%gry, 35% filmy ( w tym blu ray), 15% cyfra +.
-będę dużo grał w sieci
Kiki już dawno polecił mi Samsung 37B 550. Wybór jak najbardziej mi odpowiada tylko chciałbym wiedzieć tylko 2 rzeczy:
- czy jest tam wysoki IL. Jeśli jest to jest tam opcja Game Mode?
- TV nie ma tych 100Hz (chyba że źle doczytałem). Czy będzie mi to przeszkadzać w filmach blu ray?
 

lexo

New member
Z dużą dozą prawdopodobieństwa jeśli nie masz 100hz to Game Mode nie będzie potrzebny (nie mylic z trybem graficznym Game).

Nadal obtuję za przydatnością 100hz do filmów i brakiem większej przydatności do gier.
 

mateuszgreloch

New member
Jako że nikt nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi to czy model Sony KDL-37W5500 spisze się dobrze z PS3 ? Chodzi mi o input lag itp itd. Mam zamiar grać dużo w sieci, oglądać filmy HD i ewentualnie przeglądać net. I czy ten Soniak posiada coś w stylu Game mode?
 

k0val

New member
mateuszgreloch napisał:
Jako że nikt nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi to czy model Sony KDL-37W5500 spisze się dobrze z PS3 ? Chodzi mi o input lag itp itd. Mam zamiar grać dużo w sieci, oglądać filmy HD i ewentualnie przeglądać net. I czy ten Soniak posiada coś w stylu Game mode?

Jeśli chodzi o 50Hz to w tym modelu jest bardzo dobre i nie widać smużenia ,nie posiada Game Mode ale według mnie bardzo dobrze spisze się w połączeniu z ps3.
 

lexo

New member
mateuszgreloch napisał:
Jako że nikt nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi to czy model Sony KDL-37W5500 spisze się dobrze z PS3 ? Chodzi mi o input lag itp itd. Mam zamiar grać dużo w sieci, oglądać filmy HD i ewentualnie przeglądać net. I czy ten Soniak posiada coś w stylu Game mode?
Już pisałem. W5500 ma duży input lag. Ok.30ms do Samsunga F96 przy włączonym GameMode i coś koło 60 na wyłączonym. Ja co prawda gamemode nie znalazłem ale na www.hdtvtest.co.uk piszą, że jest. Mi wyszło 80 msec do mojego laptopa. Jednym słowem input lag jest duży jak na B650 a to jest końcówka tabeli (jedynie philipsy gorzej wychodzą).

Nie zadawaj proszę pytań typu "czy TV sprawdzi się w grach". Skąd mamy wiedzieć czy spodoba ci się ten TV? Każdy ma przecież inne wymagania i preferencje które wpływają na subiektywną ocenę. Ja osobiście go nie kupiłem właśnie z tego powodu chodź był jednym z tych nielicznych które brałem pod uwagę ale powtarzam ideę która jest tak (słusznie) propagowana na cytowanej wyżej stronie: "Whether or not this amount of input lag will affect your gaming performance depends on your individual sensitivity, and the reflexes demanded by the particular game" - nic dodać, nic ująć.
 
Ostatnia edycja:

mateuszgreloch

New member
Wczoraj kupiłem KDL-40W5500, pożyczyłem PS3 od kumpla, włączyłem kilka gierek [Uncharted, GT5 Prologue [1080p sic!]no i kilka nowszych - resident 5, infamous itd. Jeżeli chodzi o uncharted to jest to już wiekowa gierka ale wygląda przyzwoicie :) GT5:p to już poezja, a pełna 5 ma wycisnąć jeszcze więcej, już się zastanawiam jak to będzie wyglądało. Res grafiką nieźle pieści oczy, ale gameplay to już nie to samo ;/ Infamous miałem przyjemność podziwiać tylko przez godzinkę więc nie mogę za dużo powiedzieć, ale wydaje mi się że grafika też należy do tych z lepszych.

Jeżeli chodzi o filmy w mkv to 720p wygląda OBŁĘDNIE, a w 1080p jeszcze nie miałem okazji zobaczyć [co zmieni się jutro :D].

Pozdrawiam i gorąco zachęcam do zakupu!
 

puszkin000

New member
czy może ktoś napisać co powinien mieć TV (jakieś minimum) by dobrze "współpracował" z PS3. czy musi byc 100Hz LCD czy nie.. Chciałem kupić LG 37LF2510 al sprzedawca z EURO RTV odradził mi że nie bede zadowolony, żebym lepiej wybrał jakiegos Panasonika bo ma lepszy obraz.. nie znam się :( i nie wiem co wybrać. Kwota jaką chce wydać to 2300 pokój 16m2, odległość 3-4 m.
Proszę doradźcie co kupić.

jesli mozecie to napiszcie co polecacie tak za 2500pln lcd lub plazme.Chodzi mi zebym i pograł na PS3 i tv tez obejrzał.

miedzy 37 a 42 max
 
Ostatnia edycja:

mateuszgreloch

New member
Wg mnie 100Hz w graniu to przydatna funkcja, ale jeżeli chodzi o filmy to wtedy obraz wygląda sztucznie [teatralnie]. Za kwotę 2300zł za bardzo nie poszalejesz [tym bardziej że wybrałeś model 37"], więc niech lepiej inni się wypowiedzą.
 
Do góry