Jaki tv do ps3?

mietek099

New member
Dokładnie. Nie wiem jak dokładnie prezentuje się technologia LED w akcji, ale tak jak kolega wyżej, wziąłbym albo jakiegoś LCD'a/plazmę, albo bym chcoiaż poczekał na spadek cen LED'ów.
 

brygidziarz

New member
cyber78 napisał:
SHARP to dobra firma, robi niezłe LCDeki, ale jeżeli pytasz o plazmę panasa to polecam, nie zawiedziesz się.

Zarówno Sharpa jak i markę Orion produkuje się w Polsce pod Toruniem. Te telewizory są przede wszystkim bardzo tanie, ale i dobrej jakości. Ja mam Oriona HD Ready i daje rade z moją PS3.
 

lexo

New member
Nie podoba mi się Sharp. Ta czerń.
Dzisiaj byłem w dużym sklepie tak na oko poobserwować tego całego Input laga. Wiadomo, na oko w sklepie to... okulary można kupić:???:. W każdym razie nawet na oko potwierdzają się opinie sieciowe. Wśród Sonych (zakładam, że wszystkie na tych samych ustawieniach) da się zauważyć mniejszego laga u w4500. Plazma panasonica s10 i Sharp Dh77 - tu gołym okiem nie widziałem różnicy, za to samsung B650 definitywnie odstawał od nich:( (oczywiście te trzy na jednym sygnale). W drugim sklepie podobnie w4500 najszybszy, b650 wolniejszy (oddala się wizja zakupu tego LCD, a szkoda bo podoba mi się za tą cenę). Natomiast zauważalnie gołym okiem opóźniały Phillipsy (nie wiem które, ale dośc drogie), w największym stopniu.
.
Dozbierałem dodatkowego tysiąca do budżetu stąd poczekam jeszcze chwilę z zakupem TV. Zanim to zrobię pojeżdzę po sklepach z laptopem, aparatem, licznikiem Input Lag'a, kablem DVI-HDMI (w tygodniu jakoś będzie) i popróbuję różne modele, tak z czystej ciekawości.

. Walka o milisekundy ale w COD online wszystko się przyda:). Zastanawiam się nad w4500.
 

3fF

New member
a skąd jesteś? jak z Warszawy to chętnie się zabiorę! też się zastanawiam nad tym b650. A jak wypada z sony? bo sharpy i lg zostawiam w spokoju, a plazmy panasona do 3000 w mm nie kupie :D
 

Rafo37

New member
A mozesz napisac na ktorym tv byl lepszy obraz (dh77 i b650) i napisz jeszcze jakie bylo zrodlo (tv analogowa hd ) czy tylko konsola . Pewnie nie przestawiales trybu na gra w b650 bo to podobno znaczaco zmniejsza iput lag. Jestem zainteresowany tym dwoma tv z przewaga na samsunga ale niestety jak ostatnio jezdzilem nie bylo ich w sklepie w moim miescie i nie moglem potestowac ;)
 

lexo

New member
Nie z warszawy. W pierwszym sklepie na soniaczach firmowa demówka. Na s10,b650 i dh77 leciał koncert Eryki Baduh na HD (pewnie BR ale pewien nie jestem). Jakość obrazu między dh77 a b650 moim zdaniem lepszy dla samsunga. Płynniejszy, lepszy kontrast, czarny a te "zbajerowane" kolory da się przytęperować. Ja nad dh77 zastanawiam się tylko z powodu niskiego IL.
W b650 włączałem i wyłączałem parę razy tryb gry szukając jakiś zmian i... lekka poprawa ale nadal gołym okiem minimalnie opóźniony za Dh77 i s10.

Cały jestem zmieszany bo powoli dostrzegam, że jak chcę mieć TV z małym input lagiem, niezlewającą się czernią, sprawnym 100hz (jak dla mnie samsung wzorowy) a do tego w rozmiarze 46-50 to 5000pln trochę mało. Już bym brał samsunga ale.... lag. I tu problem, pewnie gdybym nie wyczytał tego problemu nawet bym nie zauważył. Sam nie wiem jak bardzo przeszkadza to w praktyce. Grałem wczoraj w sklepie na b650 po podłaczeniu swojej PS3 w COD:MW i nie przeszkadzało mi w sumie. Obiektywne pomiary pokazują wielkości pewnych zjawisk ale tak na prawdę jedynym rzetelnym testem było by pogranie spokojnie na sieci przez tydzień czasu i sprawdzenie czy da się kogoś upolować headshotem (ale nawet gdyby się nie dało ciężko było by określić ile w tym było laga LCD a ile laga sieci). Chcę sprawdzić czy mój obecny LG 27LE55 (stary model) ma większy czy mniejszy lag od tego samsunga bo może się okazać, że wyolbrzymiam sprawę samemu grając od prawie dwóch lat na czymś jeszcze wolniejszym (a źle mi nie idzie).

A myślałeś o plaźmie 3fF? Samsungi led'y też mają sporego laga (hdtvtest.uk) a z kolei ten sony w4500 ma dość widoczne wady jak za takie pieniądze. Za 3000 masz Panasonica 42 calowego s10. Jedyne czego mi w plaźmie brakuje to tej "sztucznej" płynności z LCD, chodź mówią, że plazma płynniejsza jest (może i jest ale ja w sklepie puszczając J. Bonda z BR jakoś nie dałem rady z ustawieniami).
 
Ostatnia edycja:

Jjr

New member
Część, byłem już prawie zdecydowany na 40w5500 ale piszecie ze nie sprawdza sie za dobrze z ps3:/ więc jakieś inne typy? Ofkoz tv będzie służył nie tylko do grania:). A i czy ten input lag bardzo przeszkadza- nie grywam w doomopodobne po sieci więc może da radę w5500?
 

3fF

New member
zastanawiałem się nad plazmą panasa, ale w media ponoć już nie sprzedają ich. (?!) Na soniaka z serii W mnie nie stać... Co do tego IL to naprawdę zależy od człowieka, są ludzie którzy grają na b650 i kiedy powiedziałem im o IL to zrobili wytrzeszcz i nie bardzo wiedzieli ocb. Ale ja się boję. Na komputerze jestem maniakiem (dosłownie) płynności, nawet gdy mam 70 fps to mogę się przyczepić. Dlatego bardzo się boję, że będą te microprzycięcia albo IL, nie wiem co gorsze, jak będzie IL to dyskwalifikuję grę w sieci, a ja nie przepadam za grą z maszyną. Nie wiem, już naprawdę nie wiem. W sklepach nie ma się co radzić, bo facet dosłownie zjechał z gównem firmę Sharp, ciągle polecał Samsunga, z LG zrezygnowałem, Panasów nie mają, a gdy się pytałem o Sony to eee,aaa nieee niech Pan bierze Samsunga...
 

lexo

New member
Dokładnie. Pytam się panie ze sklepu "co pani myśli o panasie s10?" - ona, żeby nie brać to słaby. To ja się pytam czemu. Ona mi mówi, że ludzie nie biorą Panasoniców, najwięcej kupują Samsungi i LG więc te są dobre ("miliony much nie mogą się mylić";)).

3fF, z tego co wiem input lag to nie kwestia zacięć grafiki ale ciągłe opóźnienie obrazu. Jeżeli taki B650 ma 100msec opóźnienia w wyświetlanym obrazie (wyłączony tryb gry) i dajmy na to grasz w COD'a z kimś kto ma Panasonica G10 (według hdtvtest.uk -20 msec do ich odniesienia samsunga f96) to ktoś ma nad tobą teoretyczie 120 msec. Teraz wyobraź sobie hipotetycznie, że idziecie korytarzem i nagle wyskakujecie na siebie zza rogu. Mocno hipotetycznie założmy, że czas ludzkiej reakcji zajmie wam 200ms, ping sieciowy 100ms ale przeciwnik zobaczył ciebie 120 ms szybciej niż ty zauważyłeś go.
Druga hipotetyczna sytuacja to headshoty. Pomyśl ile taki martwy bezduszny ludzik może przebiec na ekranie pikseli w ciągu 1 sekundy kiedy do niego celujesz ze snajperki. Teraz podiel to na 10 i masz opóźnienie sieci, dodaj input laga i teoretycznie strzelasz w miejsce gdzie twój przeciwnik był 0,2 sekundy temu.

Coraz bardziej zastanawiam się nad s10 albo g10, może i nie mają takiej płynności jak 100hz samsung (mowa o filmach) ale do gier w sam raz a cena pozwoliła by mi wziąść 50cali (też argument). Jeśli chodzi o w4500 jestem w trakcie czytania osobnego wątku ale już na wstępie wyczytujesz o Cloudingu i Smearingu. To drugie bardziej mnie drażni (rozmywanie chyba przy ruchu kamery). Fakt, że ten tv ma mały IL ale za jaką cenę (6000 za 46 - skandal). Co gorsza, podobno 100hz jest "nienażucające" a szczerze mówiąc wolę narzucające się samsunga bo łatwiej jest coś zmniejszać bo na odwrót nie da rady. I weź tu bądz mądry.
 

3fF

New member
niestety w żadnym hipermarkecie nie dostanie się plazmy panasonica do 3000tys. złotych

jednak chyba się zdecyduję na tego samsunga...
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to mógłbyś mieć problem, bo z myśleniem troszkę masz.
Na szczęście masz mnie :D

Zamów sobie TV (przez internet) w mixelectronics albo rtv euro agd i odbierz u nich na miejscu u siebie w mieście.

Pozdrawiam,
 

3fF

New member
o wiele łatwiej jest zwrócić jakąś rzecz w MM niż w jakimś małym sklepie, wiem bo już nie raz reklamowałem, zwracałem, itd. po drugie wezmę go na raty chyba.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
MediaMarkt ma najgorszą opinię jeśli chodzi o sprawy reklamacyjne i najwięcej spraw sądowych w tym temacie - ale oczywiście wybór należy do Ciebie :mrgreen:
Ostatnio nawet zasądzono im wielkie kary za takie olewanie klienta ale będą się odwoływać :eek:k:

Poza tym od kiedy RTV EURO AGD to jest mały sklep to nie wiem ale może u Was w Wawie są one niewiększe od warzywniaka :D

A z ratami w mixelectronics albo rtv euro agd to jaki masz znowu problem?

Poza tym nie wiem czy sobie zdajesz sprawę ale najłatwiej to jest zwrócić towar zakupiony przez internet bo masz na to całych 10 dni od dostawy i do tego nie musisz podawać przyczyny.

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

3fF

New member
w MM masz 14 dni bez podawania przyczyny. A towar to jeszcze nigdy się nie zdarzyło aby nie przyjęli mi na gwarancji.
 
Do góry