Jaki tv do ps3?

Masta_J

Active member
Bez reklam
Pokaż mi to na piśmie, że możesz zwrócić towar do 14 dni w MM bez podawania przyczyny.
Bo w moim MM takich zasad NIE MA.

Podałem Ci dobre metody na zakup dobrej plazmy, tak jak chciałeś w hipermarkecie, nawet na raty - ale rozumiem, że jak ktoś się uprze i nie chce to przecież ja go do tego nie zmuszę.
Kup zatem Samsunga czy co tam chcesz w swoim MM bo wielkiego wyboru nie masz.

Pozdrawiam,
 

lexo

New member
Każdy robi po swojemu bo nie ma jednej obiektywnie najlepszej metody natomiast rzeczywiście z mojego punktu widzenia bardziej skłonny jestem postąpić zgodnie z radą Masta_J. U mnie chodzi o finanse, natomiast mam gotówkę więc mogę opuścić raty.

Rzeczywiście jest tak, że w sklepie Eu.. patrzysz na takiego Lg 42LH4000 i kosztuje koło 4200. Patrząc na niego w tym samym momencie zamawiasz z komórki przez internet z internetowego sklepu Eu.. ten sam TV za 3500+jakieś grosze (ok50) za przesyłkę i następnego dnia odbierasz w tym samym miejscu.
Co prawda nie wiem na 100% czy jest tu jakiś haczyk ale rękojmia przysługuje także na towar zakupiony w sieci (ręki też nie dam sobie obciąć).

Ja jednak zaryzykuje. Mogę co prawda w brodę sobie pluć (odpukać) ale na niektóre TV w sklepie przebitka nawet 2000.
 

debeef

New member
Bez reklam
W Euro RTV AGD była cena w sklepie wyższa niż na internecie facet odpalił stronkę i sprzedał mi tego tv-ka jeszcze 300 zł taniej niż cena internetowa...oczywiście po negocjacjach:grin:
Z internetem nie ponegocjujesz:)
Jednak 10 dni na zwrot to też duży plus.
 

3fF

New member
debeef napisał:
W Euro RTV AGD była cena w sklepie wyższa niż na internecie facet odpalił stronkę i sprzedał mi tego tv-ka jeszcze 300 zł taniej niż cena internetowa...oczywiście po negocjacjach:grin:
Z internetem nie ponegocjujesz:)
Jednak 10 dni na zwrot to też duży plus.


mi dzisiaj powiedzieli, że w euro nie ma możliwości negocjacji.
 

debeef

New member
Bez reklam
Gość powiedział, że postrara się nawet więcej obniżyć, zadzwonił do jakiegoś gościa przy mnie i ten gość (słyszałem rozmowę) zgodził się na 300 zł...może co sklep to inne zwyczaje.
 

mally

New member
Witam!

Poszukuję tv które biorę na raty, mam pytanie jaki tv wybrać: model, wymiar, hd czy fullhd
Założenie to

-odległość od tv 3.5-4 metry
- 50% -ps3
-30 tv( ASTER )
-20% filmy na blue ray itp.
-budżet około 3 tyś zł
-kupno teren Warszawy na raty 0 %

Na oko mam na razie
-Samsunga le40b615
-Panasonic TH-42PV80
-Panasonic TX-P42X10
-Samsung LE37B651
 
Ostatnia edycja:

3fF

New member
mally napisał:
Witam!

Poszukuję tv które biorę na raty, mam pytanie jaki tv wybrać: model, wymiar, hd czy fullhd
Założenie to

-odległość od tv 3.5-4 metry
- 50% -ps3
-30 tv( ASTER )
-20% filmy na blue ray itp.
-budżet około 3 tyś zł
-kupno teren Warszawy na raty 0 %

Na oko mam na razie
-Samsunga le40b615
-Panasonic TH-42PV80
-Panasonic TX-P42X10
-Samsung LE37B651


hehe, identyczne wymogi jak ja, też jestem z wawki szukam tv do 3000 na raty, tylko że ja jestem zdecydowany raczej na le37b651 i jutro ide kupic :D
 

Rafo37

New member
3fF napisał:
hehe, identyczne wymogi jak ja, też jestem z wawki szukam tv do 3000 na raty, tylko że ja jestem zdecydowany raczej na le37b651 i jutro ide kupic :D

To tam daj sprawozdanie jak sie tv sprawuje bo jestem zainteresowany ;) mysle ze nie tylko ja
 

lexo

New member
A ja go chyba odpuszczę. Nie chcę nikomu mącić w głowie bo z tym lagiem to pewnie komuś przeszkadza, innemu nie przeszkadza a i tak ciężko jest sprawdzić ile tego opóźnienia realnie wpływa na wyniki w sieciówkach. Nie mniej widzałem w sklepie na własne oczy, że opóźnienie naprawdę istnieje do sony w4500 i panasa s10 a tryb gry w tym organoleptycznym teście niewiele zmienia. Dla mnie TV ma słuzyć głównie do BR i call of duty po sieci i o ile do pierwszego celu b650 bardzo mi pasuje to do drugiego może być gorzej. Może sprawa jest wyolbrzymiona ale szczerze boję się wydać 5 klocków by jednak okazało się, że mi przeszkadza.

Samsungi lagi, sharpy kontrast, plazmy nie tak płynne jak 100hz lcd(moja opinia), sony za drogie... cała nadzieja w tym jvc. Dziś go widziałem w MM i wygląda całkiem fajnie, poczekam tylko jak Kiki zrobi testy Il w poniedziałek.
 

3fF

New member
No ja jadę jutro i na 100 % coś kupię :D i od razu do ps3 :D ostateczna lista:

-LE37B651
-LE40B550
-Panas TH-42PY8 (a co mi tam zobaczę jak się prezentuję, chociaż wolę LCD z półki średniej niż plazmę z niższej)
 

3fF

New member
mam :D LE37B651 uruchomiłem dzisiaj gry. (dema) Wolverine, NBA, GRID, na picture mode, jeszcze nic nie ustawiałem, wrażenia są takie: wszystko super ekstra :D input lag można zauważyć na wolverine, trochę i to wcale nie przeszkadza, a to nie jest game mode! niestety na sieci nie mam narazie co grać, bo nie mam takich gierek. Na razie jestem bardzo zadowolony, jak będę miał czas to podam więcej info.
 

lexo

New member
Z tego co zauważyłem to tryb gry wygląda lepiej niż pozostałe do gier (piszę wyłącznie o jakości obrazu). Co do IL to bardziej odczuwa się to w sieci. A grasz w jakieś FPP ?
 

dzejnes

New member
Witam,

poszukuję TV do około 2000 zł, najlepiej na terenie łodzi(nie wykluczam jednak sklepów internetowych). Ponieważ moja wiedza na temat telewizorów jest nikła:roll: zdaję się całkowicie na waszą opinię, jaki model wybrać i ile cali.

TV będzie używane do:
-PS3 50%
-TV 30% (aktualnie sygnał SD, ale to się niebawem zmieni)
-20% filmy na blue ray itp.

Odległość od TV - 2m

z góry dziękuje za pomoc ;)
 

3fF

New member
lexo napisał:
Z tego co zauważyłem to tryb gry wygląda lepiej niż pozostałe do gier (piszę wyłącznie o jakości obrazu). Co do IL to bardziej odczuwa się to w sieci. A grasz w jakieś FPP ?


jeszcze nie zdążyłem nic zainstalować prawie, aczkolwiek mam już riddicka, postaram się coś więcej później napisać.
 

devildriver85

New member
LG lh5000 i lh7000

Witam
Ostatnio wiele czytałem o tych dwóch tv, parametry mają niezłe ale nie wiem jak działają z ps3. Na zagranicznym forum koleś pisze, że oddał lh5000 bo zwalniały mu bluray i gry z ps3 - w co ciężko mi uwierzyć bo to "podobno" mega szybki tv do gier...
Do tej pory moim faworytem do zakupu był samsung 37" b650... ale tamte kuszą ceną i parametrami...
Jeżeli ktoś coś wie o nich to proszę o info...
 

lexo

New member
A ja już niestety nie rozważam samsunga do gier. Zarówno B650 i Ledowe mają niestety opóźnienia o czym sam miałem okazje się przekonac. Zastanawiam się nad Jvc 47dv1 (6000), Sony 46w4500 (6000) i Panasonic 50S10 (5000). Najprawdopodobniej będzie to plazma. Każdy LCD ma swoje wady, te dwa nie są wyjątkiem, plazma też ma wady ale biorąc pod uwagę wagę wszystkich argumentów za i przeciw, Panasonic kostuje 1000 mniej i jest to 50 cali.
 

mietek099

New member
IMO trochę przesadzacie z tym input lag'iem. Nie wiem jak to się ma do TV, w którym rzeczywiście jest on bardzo duży, ale wydaje mi się, że to są różnice niezauważalne w grze. Osobiście jestem wyczulony na wszelakie niedogodności obrazu, więc teoretycznie też powinienem to zauważyć jeżeli byłoby to aż tak uciążliwe. Ja posiadam Samsung'a LE37A451 i powiem szczerze, że nie testowałem go pod tym kątem, ale w sieci gra mi sę bardzo dobrze i nie zauważyłem jakichś przeszkód związanych z IL. Na innych LCD'kach również nie rzuciło mi się to w oczy.

@ lexo:
Wydaje mi się, że gdybyś nie widział żadnych testów, nie zauważyłbyś tego "mankamentu" podczas gry ;]

P.S.
Co do zwrotu towaru w MM - na piśmie tego oczywiście nie dostaniemy, ale jest to kwestia dogadania się ze sprzedawcą. Sam zwracałem swój pierwszy egzemplarz (clouding) po 3 dniach. Gość mi wymienił od ręki na inny, bez żadnych problemów.
 
Ostatnia edycja:

lexo

New member
@Mietek099. Pewnie jest jak piszesz. Gdybym nie przeczytał o tym to bym nie wiedział ale przeczytałem więc jako gracz sieciowy jest to element który ma dla mnie znaczenie. Odwieczne pytanie: "czy czasem lepiej jest nie wiedzieć?". W tym przypadku nie. Nie wiedział bym o tym ale wciąż miałbym 100ms opóźnienia. Po to brałem łącze 10mb aby w miarę możliwości nie musieć grać na patentach (kto grał parę razy w COD na żółtym połączeniu wie jakie to patenty) i w miarę możliwości chcę wszystkie ogniwa wpływające na czas reakcji skracać (net lag, input lag, mój czas reakcji).

Nie mówię, że IL to obiektywny problem. Obiektywnie to on istnieje i można go zmierzyć natomiast czy jest to problem to już kwestia subiektywna. Dużo osób pisze mi, że problemu nie mają ale niewielu z nich grało w sieci w FPP na wyniki. Sporo mniejsza liczba osób narzekała na IL (ktoś nawet oddał B650 z tego powodu) notabene ci określali się jako "hardcorowi gracze" i chodź za takiego się może nie uważam to doskonale rozumiem ich argumenty i są dla mnie tak samo wiarygodni jak ci którzy problemu nie widzą z tym tylko wyjątkiem, że wymagania i przeznaczenie TV "hardocowych graczy" jest mi bliższe ergo ich opinie są dla mnie bardziej diagnostyczne.

IL nie zależy od roku, ceny, firmy czy typu ale jest specyficzny dla danego modelu. Z tego co zrozumiałem to IL koreluje dodatnie z wydajnością systemów wspomagania obrazu (wydaje mi się, że głównie wspomagacze płynności). Może dlatego ty go nie odczuwasz. Z całym szacunkiem dla ciebie i twojego TV, B650 jest bez wątpienia bardziej zaawansowanym TV niż twój. Jak masz laptopa i kabel DVI>HDMI przejdź się do sklepu i na własne oczy zobacz jak chodzi myszka w takich TV jak B650, Sony W5500, prawdopodobnie zrozumiesz moje obawy a na pewno zauważysz różnicę jeśli po chwili to samo zrobisz z Sony w4000.

Czy taki prosty test antycypuje przyszłe warunki grania? Nie wiem tego. Za to wiem, że nie chcę ryzykować wydatkiem 6000 na coś czego będę żałować.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
mietek099 napisał:
(...)P.S.
Co do zwrotu towaru w MM - na piśmie tego oczywiście nie dostaniemy, ale jest to kwestia dogadania się ze sprzedawcą. Sam zwracałem swój pierwszy egzemplarz (clouding) po 3 dniach. Gość mi wymienił od ręki na inny, bez żadnych problemów.
Otóż to, WYMIENIŁ. Wymiana to NIE JEST ZWROT.

Pozdrawiam,
 
Do góry