Jak wam sie oglada mundial?

matrixabc

Member
No wybacz ja również cały czas każdy mecz sprawdzam pomiędzy TVP1, TVP2 a ZDF, Das Ertse i widzę dużą różnicę. Nie mówię tu że na niemieckich stacjach jest super ale jest na pewno lepiej. Widać to właśnie na kamerach oddalonych gdzie widać banery, na których " szatkują się napisy " a na stacjach niemieckich jest to płynniejsze.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pomijając jakość transmisji, to tegoroczny mundial ogląda się bardzo dobrze....
Hiszpania, Anglia, Włochy za burtą ;)
Robi się coraz ciekawiej
 

Ramlesa

New member
Co tam za burtą. Grecja wychodzi z grupy po sprawnym miechu i karnym w ostatniej minucie. Wielki minus dla WKS za grę i bezradność na boisku ze słabszą drużyną ale odpowiednio grającą i zmotywowaną.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Co tam za burtą. Grecja wychodzi z grupy po sprawnym miechu i karnym w ostatniej minucie. Wielki minus dla WKS za grę i bezradność na boisku ze słabszą drużyną ale odpowiednio grającą i zmotywowaną.

Mnie osobiście to nie cieszy ;) , ale wygrali zasłużenie bo WKS nic wczoraj nie pokazali, grali fatalnie
Ciekawe czy to ta zbieżność nazw z WKS-em z naszej ligi tak na nich podziałała :p
 

bluray

Banned
Opiszę szerzej problem z Picture Quality przekazu WC 2014:
Parametr psujący jakość obrazu to zbyt mała głębia ostrości w ustawieniach optyki kamer.

Za Wikipedią:
„ głębia ostrości - parametr stosowany w optyce i fotografii określania zakresu odległości, w którym obiekty obserwowane przez urządzenie optyczne sprawiają wrażenie ostrych (tzn. mających wyraźne, nierozmazane kontury). ”

Link: Głębia ostrości

Znakomicie problem pokazuje ilustracja bo taką mamy sytuację w brazylijskich transmisjach – plany dalsze są rozmyte. I w tej sytuacji nie ma wpływu ani rozdzielczość ani wielkość strumienia.
Wyjątek to wczorajsza transmisja meczu Anglia - Kostaryka ze stadionu stadionu Belo Horizonte Mineirao. Ustawienia głębi ostrości były OK. Szczegóły czytelne w tle na trybunach i trawie boiska.
 

lm648

Banned
......Hiszpania, Anglia, Włochy za burtą ;)
Robi się coraz ciekawiej

.... jest coraz bardziej ciekawiej :eek:k:..... czyli jakbyśmy tam byli to wstydu jak dla nas chyba by nie było odpaść w taaaaakim towarzystwie? :)
.... uważam, że "kluczem" jest to, kto fizycznie lepiej zniesie warunki klimatyczne w czasie meczu a drugorzędne są umiejętności piłkarskie .... potwierdza się to, gdyż większość drużyn które awansowały do 1/8 finału pochodzi właśnie z tego regionu klimatycznego.
.... czyli wszystko przed nami na "KATAR 2022" .... a będzie jeszcze bardziej ciekawiej jak znaturalizujemy "paru czerniawych polaków" z tamtego regionu .... musimy się tylko śpieszyć i nie "przespać" taaakiej szansy na mistrzostwo :)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Bzdura. I tyle.

tak? ... to podaj argumenty na tą bzdurę, gdyż stwierdzenie "I tyle" żadnym argumentem nie jest :p ....
..... wkrótce okaże się jak daleko zajdą drużyny europejskie z 1/8 finału..... jak są przygotowane na pokonanie trudnych warunków klimatycznych ..... a jest ich jak na razie aż dwie .. i dołączą jeszcze aż dwie (Niemcy, Belgia) na 16 ogółem, coś to jednak mówi ..... już rozgrywki grupowe udowodniły słabości min. spowodowane właśnie tym problemem min. Anglia ..... kiedy w piersi brakuje tchu a nogi robią się jak z waty to wówczas umiejętności piłkarskie gdzieś "idą na bok" jakby znikają a w to miejsce wkracza chaos i panika (najgorsi wrogowie ekstremalnego wysiłku fizycznego).
 
Ostatnia edycja:

Piomakusz

New member
tak? ... to podaj argumenty na tą bzdurę :p ....
..... wkrótce okaże się jak daleko zajdą drużyny europejskie z 1/8 finału..... jak są przygotowane na pokonanie trudnych warunków klimatycznych ..... a jest ich jak na razie aż dwie .. i dołączą jeszcze aż dwie (Niemcy, Belgia) na 16 ogółem, coś to jednak mówi ..... już rozgrywki grupowe udowodniły słabości min. spowodowane właśnie tym problemem min. Anglia ..... kiedy w piersi brakuje tchu a nogi robią się jak z waty to wówczas umiejętności piłkarskie gdzieś znikają i wkracza chaos i panika (najgorsi wrogowie ekstremalnego wysiłku fizycznego).

Jest jeszcze jeden poważny wróg piłkarzy....
.... gryzący Suarez:D
 

Ramlesa

New member
tak? ... to podaj argumenty na tą bzdurę, gdyż stwierdzenie "I tyle" żadnym argumentem nie jest :p ....
..... wkrótce okaże się jak daleko zajdą drużyny europejskie z 1/8 finału..... jak są przygotowane na pokonanie trudnych warunków klimatycznych ..... a jest ich jak na razie aż dwie .. i dołączą jeszcze aż dwie (Niemcy, Belgia) na 16 ogółem, coś to jednak mówi ..... już rozgrywki grupowe udowodniły słabości min. spowodowane właśnie tym problemem min. Anglia ..... kiedy w piersi brakuje tchu a nogi robią się jak z waty to wówczas umiejętności piłkarskie gdzieś "idą na bok" jakby znikają a w to miejsce wkracza chaos i panika (najgorsi wrogowie ekstremalnego wysiłku fizycznego).


Kolejna bzdura. Gadasz jak moja teściowa. Z za bardzo lotna w piłce nie jest.
 

szurki

New member
Faza grupowa powoli dobiega końca i muszę przyznać, że jak na razie te mecze, które przyszło mi oglądać były na dobrym poziomie i nie nudziłem się nawet podczas tych spotkań, które zakończyły się remisami 0-0. Trudno mi powiedzieć w tej chwili kto zostanie mistrzem, ale bardzo podoba mi się gra Holandii, ponieważ grają bardzo konsekwentnie.
 

lm648

Banned
..... bardzo podoba mi się gra Holandii, ponieważ grają bardzo konsekwentnie.
Holandia tym co pokazała (determinacja, konsekwencja, kondycja :) ) rokuje pełne nadziej na mistrza (musiałoby nie wiem co wydarzyć się aby "zdołowali") , jednak za jej plecami czają się "młode wilczki" z niespodzianką rodem z Ameryki Płd czyli Kostaryka i Chile (dziwne w Europie pojechaliby już do domu po rozgrywkach grupowych :) ) oraz Urugwaj no i już prawie "wyznaczeni na mistrza" Brazylia lub Argentyna, którym warunki klimatyczne sprzyjają, gdyż tam urodzili się i wychowali a to jest duuuży atut ..... czyli przed drużynami europejskimi przeogromne wyzwanie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Holandia tym co pokazała (determinacja, konsekwencja, kondycja :) ) rokuje pełne nadziej na mistrza (musiałoby nie wiem co wydarzyć się aby "zdołowali") , jednak za jej plecami czają się "młode wilczki" z niespodzianką rodem z Ameryki Płd czyli Kostaryka i Chile (dziwne w Europie pojechaliby już do domu po rozgrywkach grupowych :) ) oraz Urugwaj no i już prawie "wyznaczeni na mistrza" Brazylia lub Argentyna, którym warunki klimatyczne sprzyjają, gdyż tam urodzili się i wychowali a to jest duuuży atut ..... czyli przed drużynami europejskimi przeogromne wyzwanie.

Holandia ma jednak kilka problemow tj. po pierwsze ze ma troszke pecha i nie zawsze im wychodzi, dwa czasem obrona potrafi babola strzelic, a trzy to fakt ze jak czasem im nie idzie w meczu to nie idzie i zeby nie wiem co to nie potrafia z tego wyjsc..
Ale trzymam kciuki zeby chociaz byli na podium bo niewatpliwie im sie to nalezy... graja dobrze i konsekwentnie.
 

Ramlesa

New member
......którym warunki klimatyczne sprzyjają, gdyż tam urodzili się i wychowali a to jest duuuży atut ..... czyli przed drużynami europejskimi przeogromne wyzwanie.


Reprezentacje krajów które startują na Mundialu nie są tam przypadkiem. Nie sądzisz chyba, że np. Niemcy czy Holendrzy są gorzej dyspozycyjni w Brazylii niż drużyny ze zbliżonych stref klimatycznych. Mówimy o zawodowcach, biegających na boisku czasami po 10 km. Jak dobrze wiesz mamy 2 połowy meczu i uwież mi grający w piłkę wiedzą jak się utrzymać kondycyjnie przygotowując się do meczu.
 
Ostatnia edycja:

dziarkos13

New member
!UP w pełni się z Tobą zgadzam i raczej myślę że to co mówili Włosi, że ćwiczyli przy bodajże jakiś wentylatorach, które dodatkową im dogrzewały to tylko tłumaczenie się przed tym dlaczego może im nie wyjść.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wazne ze Suareza wyslali na urlop 4-ro miesieczny w koncu ktos sie zabral za niego.. ile razy mozna gryzc ludzi..
 

chucherko

New member
no i Algieria wychodzi z grupy, mundial niespodzianek, Niemcy w dzisiejszym meczu z USA nie zachwycili, ale może oszczędzają już siły na dalsze rozgrywki, mam nadzieję na finał z udziałem Holandii, rywal może być dowolny
 

lm648

Banned
..........Niemcy w dzisiejszym meczu z USA nie zachwycili, ale może oszczędzają już siły na dalsze rozgrywki .........

.... jedni i drudzy ruszali się "jak muchy w smole" .... i raczej ujawniła się tu "choroba" tego typu:

.... uważam, że "kluczem" jest to, kto fizycznie lepiej zniesie warunki klimatyczne w czasie meczu a drugorzędne są umiejętności piłkarskie ........

.... i jak jest przygotowana drużyna kondycyjnie .... a wszystko to okaże się przy najbliższej konfrontacji jakiejkolwiek drużyny europejskiej z drużyną ameryki południowej w 1/8 finału.
Tu jest ukryty tzw. "hak" :)
 

Ramlesa

New member
Lm648
Myślałem, że twój wątek klimatyczny upadł. Ale nie brniesz w niego dalej i nawet sam swoje posty cytujesz. Jest dobrze.
 
Do góry