Jak wam sie oglada mundial?

Forest89

Active member
Bez reklam
Na TVP1 da się oglądać, natomiast na TVP2 jest rzeźnia jakościowa i szybko przełączam na Niemiecką jedynkę lub ZDF tam to jakość super i na prawdę muszę to sprawdzić czy aby to na pewno 720p bo mi to spokojnie wygląda na 1080i... tabelki jakieś z neta nie są żadną gwarancją co do rozdzielczości.
 

Forest89

Active member
Bez reklam
W sumie nawet nie wiem jak to sprawdzić. Mam N-ke a ten ich tuner takich szczegółowych danych nie podaje. Dla telewizora też każdy sygnał z N-ki to 1080i 50Hz... jakbym oglądał z tunera DVB-S z telewizora to wtedy bym wiedział, ale nawet nie mam podłączonej satelity do tunera TV ;)
 

matrixabc

Member
To odłącz SAT z N-ki i podłącz do TV i wówczas zobaczysz :)
A mecz Korea-Algeria na TVP1 nie różni sie od wcześniejszego który był na TVP2. Tez jest mydełko
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Potwierdzają się moje słowa, Ghana słabsza na papierze prawie zjadła większego i silniejszego, Niemcy niech się cieszą ze skończyło się na 2-2.
Nasza reprezentacja żeby grała w połowie tak jak Ghana.

Kolego pomarzyc mozna :) zobacz jak im zalezy na grze, jak oni sie ciesza czy tez jak przezywaja ze nie wygrali tego meczu z Niemcami... nasi zapewne by sie cieszyli ze zremisowali..
 

Piomakusz

New member
Kolego pomarzyc mozna :) zobacz jak im zalezy na grze, jak oni sie ciesza czy tez jak przezywaja ze nie wygrali tego meczu z Niemcami... nasi zapewne by sie cieszyli ze zremisowali..
Nasi wychodzą z założenia "Czy się stoi czy się leży 150 się należy" i jak schodzą do szatni to sobie myślą: zarobiłem troszkę grosza, ile to będzie tubek żelu..?:)
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Nasi to biorąc pod uwagę tamtejszy klimat to by musieli z inhalatorami biegać bo taki mają poziom kondycji jak w drugiej połowie meczu potykają się z braku sił o własne nogi...
Szacunek jedynie mam do Lewandowskiego bo coś potrafi, ale co z tego jak to napastnik i każda bardziej ogarnięta reprezentacja wie, że ma go kryć, podobnie jest z Messim czy Ronaldo, sami nic nie zrobią dopiero w Barsie czy Realu pokazują pazur bo tam cały team gra.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nasi to biorąc pod uwagę tamtejszy klimat to by musieli z inhalatorami biegać bo taki mają poziom kondycji jak w drugiej połowie meczu potykają się z braku sił o własne nogi...
Szacunek jedynie mam do Lewandowskiego bo coś potrafi, ale co z tego jak to napastnik i każda bardziej ogarnięta reprezentacja wie, że ma go kryć, podobnie jest z Messim czy Ronaldo, sami nic nie zrobią dopiero w Barsie czy Realu pokazują pazur bo tam cały team gra.

Ale wrzustka Ronaldo z ostatniego meczu z USA byla piekna .... jak garnitur krojony na miare..
 

Lemil

Banned
A ja wczoraj porównałem jak się ma jakość TVP1 HD do Niemców. Otóż niemieckie HD 720p jest lepsze niż polskie 1080i. Widocznie w polskiej telewizji ustawieniem obrazu zajmują się kelnerzy. Mają już wolne, bo już wszystkich nagrali i teraz bawią się w telewizję.
 

matrixabc

Member
A ja wczoraj porównałem jak się ma jakość TVP1 HD do Niemców. Otóż niemieckie HD 720p jest lepsze niż polskie 1080i. Widocznie w polskiej telewizji ustawieniem obrazu zajmują się kelnerzy. Mają już wolne, bo już wszystkich nagrali i teraz bawią się w telewizję.

Popieram słowa kolegi kilka postów wcześniej pisałem dokładnie to samo.
 

Lemil

Banned
Czyli jakość w niemieckim 720p jest lepsza niż w polskim 1080i. Ok. Pozostaje jeszcze do rozstrzygnięcia czy w TVP techniką zajmują się kelnerzy. Jak się spojrzy na efekty widoczne na ekranie, to można odpowiedzieć twierdząco.
 

Nacho85

New member
Mundial bardzo dobry, na 2 pierwsze kolejki wziąłem sobie urlop żeby później w pracy nie przysypiać :)

Jedyny minus to komentarz panów z publicznej tv. W jakiś 80% to żenada, bardzo źle się tego słucha, ale jakoś przeboleje to raz na 2 lata.
 

bluray

Banned
Jakość przekazu Kostaryka - Anglia, teraz na TVP HD 1 bardzo dobra.
Wreszcie !
Ostre dalekie plany. Widownia.

Na TVP 2 HD tak jak zwykle = mydło.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Jakość przekazu Kostaryka - Anglia, na TVP HD 1 bardzo dobra.

Na TVP 2 HD tak jak zwykle = mydło.
Na TVP1 HD bitrate 7-10 Mb/s, a więc dość mało. W czasie lepiej nadawanych meczy bywa 8-12 Mb/s. wizualnie jakość dość słaba, to jest wina słabego (taniego) łącza. Na TVP2 HD zawsze było mydło, jest mydło i będzie mydło, dopóty, dopóki ten kanał będzie na transponderze Polsatu.
 

Piomakusz

New member
No i Włosi też pojechali do domu...słabo dziś grali.
A Suarez znów "dziabnął" rywala
 

Attachments

  • z16209865W.jpg
    z16209865W.jpg
    20,1 KB · Wyś: 60
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
Lemil, nie zauważasz wadliwej pracy realizatorów w Brazylii !!!

Smarujesz o łączach, strumieniu i TVP, a to nie ma związku ze skandaliczną jakością realizacji.

Przyjrzę się teraz z jakich stadionów jest dobra realizacja a z jakich zła.

Jak zatem ustalić nazwy stadionów ?
Poszukam.

Z pewnością mecz Anglii był dziś OK.
Prawidłowa głębia ostrości.

Już mam:
Stadion Belo Horizonte Mineirao - transmisja 10/10.
 
Ostatnia edycja:

matrixabc

Member
Bluray nie widzisz że ten sam mecz powtarzam TEN SAM MECZ jest w lepszej jakości puszczany na stacjach niemieckich. Więc jeżeli u nas jest źle a u Niemców lepiej to ewidentnie świadczy o naszej kiepskiej telewizji TVP
 

bluray

Banned
Niestety na stacjach niemieckich nie jest lepiej.
To mit. Sprawdzałem.
Każdy może to sprawdzić na YT gdzie są pokazane bramki w 720p.

720 linii nie może się porównywać z 1080 linii w kategorii szczegółowości !

Nie widzicie złych ustawień KAMER !
Bo o to mam pretensję do PQ.
 
Ostatnia edycja:
Do góry