Jak wam sie oglada mundial?

matrixabc

Member
Opiszę szerzej problem z Picture Quality przekazu WC 2014:
Parametr psujący jakość obrazu to zbyt mała głębia ostrości w ustawieniach optyki kamer.

Za Wikipedią:
„ głębia ostrości - parametr stosowany w optyce i fotografii określania zakresu odległości, w którym obiekty obserwowane przez urządzenie optyczne sprawiają wrażenie ostrych (tzn. mających wyraźne, nierozmazane kontury). ”

Link: Głębia ostrości

Znakomicie problem pokazuje ilustracja bo taką mamy sytuację w brazylijskich transmisjach – plany dalsze są rozmyte. I w tej sytuacji nie ma wpływu ani rozdzielczość ani wielkość strumienia.
Wyjątek to wczorajsza transmisja meczu Anglia - Kostaryka ze stadionu stadionu Belo Horizonte Mineirao. Ustawienia głębi ostrości były OK. Szczegóły czytelne w tle na trybunach i trawie boiska.

Dzisiejszy mecz Brazylia-Chile na TVP2 HD 1080i obraz daje dużo do życzenia widać jak na banerach szatkują się napisy. Dla porównania na Das Erste HD 720p obraz jest dużo lepszy. Więc jak masz możliwość to sprawdź. Więc jest to ewidentnie po stronie naszej TVP a nie optyki kamer na mundialu
 

lm648

Banned
.... "przerwy na uzupełnienie płynów" jakoś Holandii mało co pomagały :) .... czyli "klimatyczna teoria spiskowa" sprawdza się .... a do tego ten "fuksiarski rzut karny".... czyli nie zawsze jest tak, że kto lepiej gra awansuje dalej,.... lecz .... kto więcej strzela bramek ..... a w przypadku dzisiejszego meczu .... ma szczęścia :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
.... "przerwy na uzupełnienie płynów" jakoś Holandii mało co pomagały :) .... czyli "klimatyczna teoria spiskowa" sprawdza się .... a do tego ten "fuksiarski rzut karny".... czyli nie zawsze jest tak, że kto lepiej gra awansuje dalej,.... lecz .... kto więcej strzela bramek ..... a w przypadku dzisiejszego meczu .... ma szczęścia :)

Grales kiedys w pilke ale nie na szkolnym boisku tylko chocby w juniorach czy seniorach? Bo mysle ze nie, bo o jakim fuksiarskim karnym piszesz? Byl kontakt nogi obroncy z noga napastnika byl, obronca ktory jest dobry nie zrobilby takiej rzeczy....( sedzia byl blisko tej sytuacji) malo doswiadczenia albo nerwy... w pierwszej polowie tez rzut karny powinien byc , jak dobrze widziales rowniez byl kontakt nogi obroncy w noge napastnika... Kondycyjnie jakos nie bylo widac w drugiej polowie zeby Meksyk biegal jak oszalaly, a powinien bardziej bo jakby nie patrzec to niemalze ich teren i ich klimaty. Patrzac ilosc sytuacji jakie mieli Holendrzy rowniez nie bylo mniej - a szczescie zawsze trzeba miec bez wzgledu czy to jest sport, czy praca zawodowa moja, Twoja... Bez szczescia Meksyk w meczu z Brazylia tez by inaczej tamten mecz wygladal. W tym meczu tez co niemiara mial szczescia bramkarz - ale kiedys szczescie opuszcza jednego a sprzyja drugiemu. Zycie.
Co do karnych to zawsze w jakiejs czesci bedzie dyskusyjna sprawa tak jak pisalismy tu o karnym podyktowanym dla Australijczykow wlasnie w meczu z Hollandia. Dzien, czy dwa dnio pozniej byl mecz podobna byla sytuacja i sedzia nie zagwizdal rzutu karnego..
Jedynym slabym zawodnikiem dla mnie to byl VP( nie mial dnia i tyle-(mam nadzieje ze to tylko raz cos takiego mu sie trafilo). i ja bym go juz wczesniej wywalil..A to jest turniej i do tego w takich, a nie innych warunkach klimatycznych trzeba sily szanowac bo inaczej nie ma szans zeby dostac sie do finalu..
A zawsze mozesz sprobowac pojechac gdzies w cieple kraje i pobiegac, zobaczysz jak to jest w praktyce, bo w fotelu to rozumiem ze wielu jest specjalistow- taktykow, teoretykow..
A dla wyobrazenia Twojego w ktoryms meczu o ile sie nie myle bylo to taj na MS lub w LM w 87 minucie to bylo - Roben zrobil rajd z pilka z predkoscia cos ponad 32 km/h - przy przebiegnieciu okolo 8 km ...
 

collider

New member
Bez reklam
Holandia wygrala zasluzenie a Grecja przegrala na wlasne zyczenie. Mysle, ze Kostaryka ma jeszcze jeden mecz w turnieju i w koncu upragnione wakacje.
 

Piomakusz

New member
Meczyk Holandii z Meksykiem też był dobry i miał swoją dramaturgię i jak prawie wszystkie mecze podobał mi się.
Karny dla Holandii zasłużony, chociaż w I połowie był bardziej ewidentny faul na Robenie i wtedy powinien być także karny.
A tak na marginesie to szkoda mi Chile - myślałem, że wyautują Brazylijczyków (jakoś za nimi nie przepadam).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Meczyk Holandii z Meksykiem też był dobry i miał swoją dramaturgię i jak prawie wszystkie mecze podobał mi się.
Karny dla Holandii zasłużony, chociaż w I połowie był bardziej ewidentny faul na Robenie i wtedy powinien być także karny.
A tak na marginesie to szkoda mi Chile - myślałem, że wyautują Brazylijczyków (jakoś za nimi nie przepadam).

Dokladnie w pierwszej polowie bylo to bardziej widoczne nawet dla widza bez powtórek, ale i ten w drugiej polowie kontakt byl, choc miedzy Bogiem, a prawda ten z pierwszej polowy powinien byc zagwizdany, a w drugiej moglby sobie darowac. Ale i obronca byl dretwy bo w takiej sytuacji czegos takiego sie nie robi i w tej a nie w innej minucie. Sedzia nei zagwizdal karnego w pierwszej polowie, bo tak jak mowili w studio, ze sedzia troszke sie bal podyktowac- choc nie wiem bardzo czemu - to nie byla Brazylia przeciez... A co do Brazylii to na pewno jest to zespol do ogrania, kwestia tylko aby sedzia byl odpowiedni i mysle ze ktoras z druzyn ogra ten zespol. Chyba ze zaczna grac naprawde tak jak kiedys grali..na razie nic specjalnego jak dla mnie.
 

lm648

Banned
... a cóż to Grecji się przydarzyło? .... opuściła ich "koncentracja"? :) .... Kostaryka jeszcze nie jednego wprowadzić może w "lekką zadyszkę" i "osłupienie", najbliższa tego "zaszczytu" jest Holandia, którą tylko "opatrzność" od hańby z Meksykiem uchroniła ..... wkrótce się okaże jak są przygotowani kandydaci (nie tylko moi) na mistrza :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
... a cóż to Grecji się przydarzyło? .... opuściła ich "koncentracja"? :) .... Kostaryka jeszcze nie jednego wprowadzić może w "lekką zadyszkę" i "osłupienie", najbliższa tego "zaszczytu" jest Holandia, którą tylko "opatrzność" od hańby z Meksykiem uchroniła ..... wkrótce się okaże jak są przygotowani kandydaci (nie tylko moi) na mistrza :)

Wez zobacz w necie pewnie gdzies sa powtorki i zobaczysz ile sytuacji mieli jedni i drudzy, a juz nie wspomne o rzutach roznych....dziwny sposob oceniania masz, ale mysle ze robisz to specjalnie, tak jak wiele osob Ci to zarzuca w roznych tematach .. wiec spoko... nie ma co sie przejmowac.
Ale po tych mistrzostwach kilka druzyn narodowych bedzie szukalo trenerow, wiec mozesz zglosic swoja kandydature... tylko tak naprawde to chyba nie ma juz slabszych druzyn od naszej reprezentacji wiec marne szanse masz na objecie takiej posady..bo jesli masz taka wiedze o pilce jak oceniasz to sie okaze ze to bedzie za malo i na nasza druzyne.
A propo meczu Holendrow z Meksykanami to poczytaj sobie w necie opinie fachowcow z Europy i zobaczysz, ze Twoj poglad na ten mecz to jedyny bedzie Twoim pogladem..
Bo tak jak napisalem wczesniejto jest turniej i trzeba madrze dzielic silami bo pozniej jest tak ze na ostatnie 20 min zaczyna brakowac sil tak jak Meksykanom, a co by bylo jakby jeszcze musieli zagrac 30 min dodatkowe...
Ale najlepszym sposobem jest pojechac np do Egiptu i sobie tak pobiegac ze 40 min przy tamtej wilgotnosci i temperaturze -tylko truchtem zobaczysz jak sie bedziesz czul.. a to jest nic w porownaniu do tego jak oni musza biegac i grac co kilka dni mecz... i wez pod uwage ze wszystkie zespoly z Europy maja znacznie gorzej grac od druzyn np z Ameryki ..
Jeszcze wieksza glupota sa Mistrzostwa w pilke w RPA przeciez Ci co wzieli w lape nawet sobie nie zdaja sprawy co tam sie bedzie dziac... i oby zadnemu pikarzowi nic sie nie stalo..
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Robben właśnie przeprosił za nurkowanie w pierwszej połowie, ale może być tak, że on się nie zna ;)
 
Ostatnia edycja:

lm648

Banned
Wez zobacz ....
... nawet fajnie piszesz, .... powiedziałbym, że dosyć prowokacyjnie :shock: .... kolejne riposty proponuję streszczać max do jednego zdania złożonego (... potrafisz???), .... za bardzo swoje "cenne myśli" rozwlekasz :eek:k:

... i wez pod uwage ze wszystkie zespoly z Europy maja znacznie gorzej grac od druzyn np z Ameryki ..

.... o warunkach klimatycznych i ich możliwym negatywnym wpływie na drużyny europejskie to już dawno pisałem w poście nr 201 i w kolejnych po ...... czyli powtarzasz się po mnie :)

... Jeszcze wieksza glupota sa Mistrzostwa w pilke w RPA przeciez Ci co wzieli w lape nawet sobie nie zdaja sprawy co tam sie bedzie dziac... i oby zadnemu pikarzowi nic sie nie stalo..
... i tu się mylisz (słyszałeś, że "gdzieś dzwonią lecz dokładnie nie wiesz gdzie" :)) w RPA mistrzostwa to już były rozegrane w 2010 r. a tytuł zdobyła Hiszpania ... a te kolejne "feralne klimatycznie" to "Katar 2022" a to niestety już nie jest w RPA lecz "trochę" w innym miejscu :) ..... czyli "orłem" wiedzy piłkarskiej i to tej jak najbardziej elementarnie ogólnej to też nie jesteś :) Pozdro
 
Ostatnia edycja:

Ramlesa

New member
... a cóż to Grecji się przydarzyło? .... opuściła ich "koncentracja"? :) .... Kostaryka jeszcze nie jednego wprowadzić może w "lekką zadyszkę" i "osłupienie", najbliższa tego "zaszczytu" jest Holandia, którą tylko "opatrzność" od hańby z Meksykiem uchroniła ..... wkrótce się okaże jak są przygotowani kandydaci (nie tylko moi) na mistrza :)


Przydarzyło się świetne spotkanie, i Navas.
Kostaryka broniła sie praktycznie na swojej połowie. I Grecji zabrakło szczęścia w dogrywce. Karne to loteria.
 

Ramlesa

New member
Panowie co wy z tym klimatem. Nie mówimy o lidze zakładowej ale o najlepszych drużynach i piłkarzach Globu. Tu nie ma nikogo przypadkiem. Jest ciepło i wilgotnie ok. W meczach o 13 uzupełniają płyny ok.
Ale czy Holendrzy byli inaczej, bardziej zmęczeni od Meksyku.

Mecze 1/8 finału jak narazie pełne emocji. Nie piękne, bo tu kto się odsłoni odpada.

Co do transmisji. Zawsze mecze późniejsze są w lepszej jakości. Chyba z uwagi na nasłonecznienie kamery maja problem.
 
Ostatnia edycja:

collider

New member
Bez reklam
Panowie co wy z tym klimatem. Nie mówimy o lidze zakładowej ale o najlepszych drużynach i piłkarzach Globu. Tu nie ma nikogo przypadkiem. Jest ciepło i wilgotnie ok. W meczach o 13 uzupełniają płyny ok.
Ale czy Holendrzy byli inaczej, bardziej zmęczeni od Meksyku.

Mecze 1/8 finału jak narazie pełne emocji. Nie piękne, bo tu kto się odsłoni odpada.

Co do transmisji. Zawsze mecze późniejsze są w lepszej jakości. Chyba z uwagi na nasłonecznienie kamery maja problem.

A ja bym jednak tutaj polemizował. Dlaczego? A dlatego, że jest coś takiego jak uwarunkowanie genetyczne danej rasy do określonych warunków. I tak np. meksykanie mogą czuć się lepiej w gorącym klimacie i innej wilgotności niż np. biali mieszkańcy Europy. Są do tego naturalnie lepiej przystosowani. Takie same różnice jak i nie większe są pomiędzy czarnoskórymi zawodnikami a białymi. Do tego dochodzi też przygotowanie drużyny. Wystarczy popełnić drobne błędy i zawodnicy grający w innej strefie mogą stracić swoją wydolność lub źle, zbyt wolno się regenerować. Do tego dochodzą też strefy czasowe. Pamiętam taki przykład jak Polska grała w Korei na MŚ i zła aklimatyzacja odbiła się na pierwszych dwóch meczach. Dopiero w trzecim z USA było widać u nich dużą świeżość w grze. Grali bardzo lekko i swobodnie. Podkreślali to nawet sami zawodnicy, że gdyby mistrzostwa zaczęły się dla nich tydzień później to wyniki mogły być zdecydowanie lepsze.
 
Do góry