Jak wam sie oglada mundial?

gerus6

Active member
Bez reklam
Tak jak mowisz, to tak jakbysmy my pisali na forum angielsko jezycznym , ciekawy jestem ilu by sie popisalo bezblednymi wpisami... luzik stara sie i jest ok..

Więc Ty też się postaraj i zacznij używać znaków ą, ę, ć itd. bo twoje wpisy gorzej się czyta od Savrona.
Uważam, że takie pisanie to jest brak szacunku dla czytelnika.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Już nie przesadzajcie z tym brakiem szacunku, wolę rozmawiać z kaleką językową który jest równym gościem (o ile nie przegina pały), jak z nadąsanym Miodkiem ;)
Sam świętoszkiem językowym nie jestem, ale nie ma to nic wspólnego z brakiem szacunku.

Tak swoją drogą, gdzie dokładnie w Chrome można ustawić autokorekte?
Mam kilka komputerów, ale działa to poprawnie tylko na jednym. Automatycznie wkleja "ą,ę,ć...".
Ja korzystam z klawiatury Appla, nie potrafię pisać na innej, ale używanie tych znaków to katorga, no ale sie staram żeby Szlachciców nie urażić :)

Tak mi się przypomniało:
wladziu_podaj_mi_smietanki_2014-03-07_09-57-34.jpg
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Dla mnie to są błędy ortograficzne i koniec ;) (też nie jestem językowym świętoszkiem)
Właściwie niech pisze jak chce, dobrze się czyta na głos w takiej formie jak to jest napisane, brzmi tak samo jak mowa czterolatka ;)
Nie zapominajcie, że czytają Was goście z zagranicy ;)
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja jak piszę na klawiaturze na kompie zawsze wrzucam polskie znaki.
Na telefonie po prostu mi się nie chce trzymać długo jakiegoś przycisku...

Ta klawiatura Appla czym się różni od zwykłej ?

Armanig z tym zdjęciem przypomniałeś mi jeden kawał :

Babcia z dziadkiem postanowili pobaraszkować.Dziadek mówi : babka zrób mi loda.Babka zaczyna robić i za chwilę wybiega do kuchni.Po chwili przybiega z powrotem i znów bierze się do roboty.Za sekundę śmiga do kuchni a następnie z powrotem do sypialni.I tak kilka razy.Dziadek wkurzony pyta - babka co ty tak do tej kuchni biegasz ?Na to ona odpowiada - bo masz tyle sera na ch..ju że muszę bułką zagryzać :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Piramida, Ty jak wystrzelisz z dowcipem, to idzie sie pochlastać :D
Bardzo niesmaczny :)

Co do klawiatury Appla, to jest zwyczajnie mała (ale nie zamieniłbym jej na nic innego).
Prawy ALT dobrze się tylko sprawdza przy literce "ł", jest zaraz obok. Bez PL znaków piszę na niej bezwzrokowo, rach ciach i kilkanaście zdań w mgnieniu oka, z PL znakami to drugie tyle czasu.

W Chrome autokorekta jest o kant D. Nie wiem jak u Was, ale u mnie tylko podkreśla, ew. można prawoklikiem sprawdzić podpowiedzi. Na innym PC (być może, że to jest FireFox, lub Opera) automatycznie zamienia pojedyńcze wyrazy na poprawną formę z "ż,ć,ą..". Jak ktoś to rozpracował, to dajcie znać.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Nie wiedziałem Koledzy :x Zwracam honor Savron'owi i przepraszam :blagam:
:grin: "r.urbanski", naprawdę nie ma za co przepraszać :D. Jestem świadom że mój post naprawdę nie był na poziomie perełki polskiej gramatyki. Bo prawdę mówiąc , polska gramatyka to .... "horror", dla mnie:grin:. Kiedy pierwszy raz trafiłem do Polski , usłyszałem tyle "prze", 'że", "ę", powiedziałem byłej " szeni deda szewecy, sada har me", co znaczy "mać twoją , gdzie ja jestem?", :grin:. Zima -15, wszyscy mówią przez "SZ", katastrofa. Nigdzie tego języka nie nauczę się, nigdzie. :krol:. Pierwsza myśl , pakuje i z powrotem do słońca, palm i lata ... ale jakoś udało się . Wszystkim dziękuje za miły słowa i pozdrawiam od serca. Czołem.
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Savron, sorry taki mamy język.
Zawsze uważałem, że do każdego polskiego filmu powinny być dodawane napisy, często się zdarza, że nic nie rozumiem.
Ostatnio próbowałem rozwikłać, cóż to mówi żona Lewandowskiego w jednej z reklam, słychać tylko jakieś syczenie.
 
Ostatnia edycja:

eedviking

Banned
Język norweski, to też nie sielanka. Często jeden drugiego nie rozumie, bo albo mówi dialektem, albo, nynorsk ... :-D
@Gerus6 - Jak to co mówi żona Lewandowskiego? Ona mówi PJENCET ! :lol:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
:grin: "r.urbanski", naprawdę nie ma za co przepraszać :D. Jestem świadom że mój post naprawdę nie był na poziomie perełki polskiej gramatyki. Bo prawdę mówiąc , polska gramatyka to .... "horror", dla mnie:grin:. Kiedy pierwszy raz trafiłem do Polski , usłyszałem tyle "prze", 'że", "ę", powiedziałem byłej " szeni deda szewecy, sada har me", co znaczy "mać twoją , gdzie ja jestem?", :grin:. Zima -15, wszyscy mówią przez "SZ", katastrofa. Nigdzie tego języka nie nauczę się, nigdzie. :krol:. Pierwsza myśl , pakuje i z powrotem do słońca, palm i lata ... ale jakoś udało się . Wszystkim dziękuje za miły słowa i pozdrawiam od serca. Czołem.

Fajnie napisane, ale Kolego ciesz sie ze nie trafiles do Japonii albo Chin :) a skad jestes jesli to nie tajemnica? Pozdrawiam.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Fajnie napisane, ale Kolego ciesz sie ze nie trafiles do Japonii albo Chin :) a skad jestes jesli to nie tajemnica? Pozdrawiam.
:)Już cie mówiłem "LOLEK", że pochodzenie Gruzja, miasto nadmorskie Batumi;-), teraz stolica trzeciej Rzeczy Pospolitej Polskiej , Warszawa. :popcorn:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Savron a czolgiem umiesz jeździć?
Pytam , bo Polacy mają bohatera polskiej popkultury, znanego z pogody ducha i prowadzenia czołgu "Rudy 102" GRUZINA - Grigorija Sakaszwili

W Gruzji Prezydent czolgiem usuwal zle zaparkowane samochody, w Warszawie tez moglby wpasc na taki pomysl... nauczyli by sie parkowac...
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Savron a czolgiem umiesz jeździć?
Pytam , bo Polacy mają bohatera polskiej popkultury, znanego z pogody ducha i prowadzenia czołgu "Rudy 102" GRUZINA - Grigorija Sakaszwili

;-)Dzięki Bogu nie umiem na czołgu jeżdzić;-) Wiem o tym bohaterze . Miały jednego takiego, byłego prezydenta z takim samym nazwiskiem. To dopiero był "czołgista", takim "mądrym" był ze na czołgach do ruskich wjechał;-). Skonczyło sie tak jak powinno było skończyć się. Totalną porażką i klęską. Tak co ja wolę na pieszo i z rozsądkiem:D:D
 
Do góry