HD w UPC

Riddick

New member
@dzardzi
Z tego co wiem to slaby sygnał nie wpływa na prędkość netu ale może spowodować zaniki netu (chociaż raczej nie przy 2 kreskach).
 

ra74

New member
5.1

zakupiłem w końcu kabelek spdif - 5.1 działa końcu jak należy. Co mnie trochę dziwi to nawet na zwykłym kanałach dźwięk jest jakby bogatszy, żywszy ( i głośniejszy)
ALE nie można już z pilota zmieniać głośności, jedynie można wyciszyć całkowicie. A że różne kanały mają chyba różną głośność teraz muszę zawsze 2 piloty mieć obok siebie - już nie wiem co gorsze
 

erbuko

New member
jeśli występują u kogoś zakłócenia na sygnale analogowym typu paski, prążki, i inne to na pewno znikną po podłączeniu STB z UPC. TV cyfrowa jest pozbawiona tego typu zakłóceń również jeśli jest ktoś podłączony na końcu sieci (daleko od stacji czołowej) to będzie miał taką samą jakość obrazu. Jeśli sygnał analogowy jest poprawny, a są problemy z syg. cyfrowym to prawdopodobnie jest zbyt wysoka stopa błędów sygnału cyfrowego i często wynika to z złego kabla, złącz jak i instalacji w naszych domkach.
Pozrdawiam,
 

plesniak

New member
Co do słabego sygnału analogowego i w tym samym miejscu dobrego sygnału cyfrowego polecam wątek w dziale naziemna TV cyfrowa. Ludzie tam piszą że mając tragiczny - czarno-biały posiany obraz analogowo, maja idealny obraz cyfrowy. Obraz cyfrowy albo jest albo go nie ma. A analogowy jest, jest posiany, jest bardzo posiany, albo go nie ma :)
 

actchris

New member
Możecie mi podać wymiary dekodera ?? bo zwykły cyfrowy jest bez sensu z wymiarami i nie pasuje do niczego, może HD jest w normalnym formacie :)
 

actchris

New member
janwojx napisał:
Szerokość 38
wysokość 8
głebokość 25

Dzięki, ale jak widzę kiepsko to wygląda :( rozmiary klocków np. DVD to:

Szerokość 420 mm Wysokość 49 mm Głębokość 215 mm
więc dekoder jest za wąski żeby postawić jedna nad drugim :(
 

dagie

New member
Gorzej by było, gdyby był za szeroki;) A tak na powaznie - lepiej gdy dekoder stoi samodzielnie bo grzeje się jak niezły piecyk. Mój amplituner w czasie pracy wydaje mi się chłodniejszy.
 

tombalt

New member
w moim przypadku (MediaBOX std) jest tylko niewiele chłodniejszy od ampli - normalnie piecyk, tak jak napisał poprzednik zdecydowanie powinien stac samodzielne. wprawdzie mój egzemplarz nie ma kratek wentylacyjnych na górze tylko po bokach, ale mimo wszystko lepiej nie ograniczać przepływu powietrza (w tym wypadku konwekcji)
 

plesniak

New member
Dziwna polityka

Od kilku lat mam C+ i HBO. Płacę za pakiet 70 zł. Zadzwoniłem do UPC dowiedzieć się czy mogliby mi dac ten pakiet po cenie promocyjnej. Okazało się że nie, więc zrezygnowałem wierząc naiwnie że po chwili zadzwonią i zaproponują mi po cenie promocyjnej. Nic z tego. Żeby móc skorzystac z promocji nie mogę miec pakietu przez ostatnie 3 miesiące.
Co zrobiłem. Z dniem 1 maja odłączyłem C+ i HBO. Poczekam 3 miesiące i w sierpniu podłączę - pewnie będzie jakas promocja - i teraz wyliczenia ile wpłynie na konto UPC:
uwaga wyliczenia na 15 miesięcy ze względu na to, że wliczam okres 3 miesięczny nieposiadania HBO i C+.

wariant nieodłączania czyli mięknę i zostawiam: 70x15=1050 zł
wariant odłączania - zrobiłem to więc już na pierwszy wariant nie moga liczyć: tracą 210 zł (3x70zł) potem nowa promocja 55x12=660 zł.

Wariant o którym myślałem: Proszą mnie żebym został przy C+ i HBO a ja się jakoś zgadzam wychodzi 12x55=660 zł. + 3x70zł=210 zł razem 870 zł

Moje ryzyko - żadne. W sierpniu na canal+ film zobacze powtórki wszystkiego tego co było w ostatnich 3 miesiącach - i tak nagrywam filmy bo nie mam czasu oglądac :).

W momencie kiedy ktoś rezygnuje z C+ i HBO po długim opłacaniu tych kanaów bez ceny promocyjnej - w moim przypadku ok 5 lat! powinni miec wariant dla klientów szczególnych - biorąc pod uwagę że mam taryfę Europa i świat, internet Turbo i MaxHD. Płacąc 300 zł miesięcznie można chyba miec jakiś wariant.

Zrezygnowałbym z UPC ale niestety w tak dużym mieście jak Warszawa mam do wyboru tylko satelite i UPC. A chcąc mieć telefon, internet i TV pozostaje tylko UPC z marną ofertą HD.
 

actchris

New member
plesniak napisał:
Zrezygnowałbym z UPC ale niestety w tak dużym mieście jak Warszawa mam do wyboru tylko satelite i UPC. A chcąc mieć telefon, internet i TV pozostaje tylko UPC z marną ofertą HD.

Ja niestety/stety świadomie wybieram wybrałem UPC choć mam do wyboru:

Multimedia
Lanet + zbiorcza ant. sat.
Aster
UPC
Neostrada (obecnie net + tv + tel "tpsa")
Spray
Supermedia

Dla czego wybrałem UPC ?? bo jako jedyna daje mi pakiet z programami BBC na których mi zależy "żonie :)" do tego daje nagrywarkę HDD + marnej jakości HD której na razie nie mam ale planuję niedługo bo mi się promo 50% kończy :)
Można mieć to z satelity ale nie chce mi się mieszać Polsatu Cyfrowego (jedyni mają BBC) ale nie mają HD + nargrywarki w jednym, do tego "N" z jej ofertą TVN + HBO nie mówiąc już o necie który bym musiał mieć osobno, tu mi się podoba oferta Spray bo mona podnieść upload (zależy mi na dobrym łączu z dobrym UP "zdalna praca") tu UPC jest takie sobie ale jest stabilne i na razie odpukać nic nigdy nie padło, łącze jest pewne i nic nie obcina na nim.

Na razie poczekam pewnie do wakacji i zmienię na HD może coś nowego do tego czasu im się urodzi np. TVP HD, TVP SPORT + dużo innych kanałów HD jakie ma konkurencja :)
 

cegluka

New member
A ja się chciałem zapytać czy komuś, tak jak mnie, przez 80% czasu spędzonego przed TV, ten cały przewodnik nie działa? Nie wyświetla mi nic, pomijając nazwe kanału i napis "brak informacji". Czasem, ale rzadko, zaskakuje po restarcie,a zazwyczaj sam z siebie ni stad ni z owad sam zaskakuje.
 

ra74

New member
cegluka napisał:
A ja się chciałem zapytać czy komuś, tak jak mnie, przez 80% czasu spędzonego przed TV, ten cały przewodnik nie działa? Nie wyświetla mi nic, pomijając nazwe kanału i napis "brak informacji". Czasem, ale rzadko, zaskakuje po restarcie,a zazwyczaj sam z siebie ni stad ni z owad sam zaskakuje.

no nie 80% ale co jakis czas się tak zdarza np wczoraj, chyba jedynie c+wyświetla jakieś info a hbo już nie
 

plesniak

New member
Jak od jakiegoś czasu nie mam problemów z przewodnikiem, ale już kiedys pisałem, że wszystko dzięki podokręcaniu wtyczek na wszystkich rozgałęzieniach.
 

amelia25

New member
zastanawiam sie właśnie nad zmianą MM na UPC - o ile spółdzielnia wpuści UPC na osiedle - i tak przeglądając ten wątek wychodzi na to że generalnie oplaca się by nowym użytkownikiem, ale starym już nie - rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to 2 lata w UPC 2 lata w MM - w ten sposob zawsze bede "nowym klientem"
 
Do góry