HD w UPC

Logoth

New member
amelia25 napisał:
zastanawiam sie właśnie nad zmianą MM na UPC - o ile spółdzielnia wpuści UPC na osiedle - i tak przeglądając ten wątek wychodzi na to że generalnie oplaca się by nowym użytkownikiem, ale starym już nie - rozwiązanie jakie przychodzi mi do głowy to 2 lata w UPC 2 lata w MM - w ten sposob zawsze bede "nowym klientem"

to rozsadne podejscie, o ile ilosc kabli w mieszkaniu Cie nie przeraza.
internet+3telewizory daleko od wejscia, dwa cyfrowo, to jakies kosmiczne polaczenia tych zabawek.

a co do pustego mini guide, po szybkim przelaczaniu (trzymany klawisz ;p) czasem znika. restart pomaga, ale kilka minut tez kaze mu zeobic update
 

balpio123

New member
he he ale mi HD w UPC , praktycznie juz od prawie roku ciagle te same kanaly i nic nowego ,knota silesi tv hd niema co liczyc.brawo upc!!!
 

babus

Member
Witam. Do tej pory korzystałem z UPC analogowej, umowa się kończy więc
zamówiłem dekoder HD z nagrywarką. Jutro montaż i tu moje pytanie:
czy muszę mieć swój kabel HDMI, czy jest w zestawie? Przeglądałem
wątek, ale nie mogę znaleźć w gąszczu postów. Proszę tylko o krótką
odpowiedź: TAK lub NIE.
Z góry dziękuję.
 

actchris

New member
Mam pytanko:

Czy ktoś zamawiał usługi przez dekoder ???

Kończy mi się umowa i zamówiłem przez dekoder nowe usługi w tym C+ promocyjnie ( ?? ) pierwszy miesiąc free następne 5 po 25 zł i następne 6 po 35 zł a na stronie promocja to 40 zł co miesiąc.
 

pinja

New member
Jak nie wiesz co znaczy jakość "taka sobie" to zobacz jak wygląda średniej klasy kabel HDMI i zobaczysz różnicę :)
 

janwojx

New member
Zobaczysz różnicę [w wyglądzie] kabli.... Na ekranie TV nie zobaczysz żadnej różnicy choćby ten "lepszy" miał diamentowe wtyczki i żyły z litego złota :)
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
janwojx napisał:
Zobaczysz różnicę [w wyglądzie] kabli.... Na ekranie TV nie zobaczysz żadnej różnicy choćby ten "lepszy" miał diamentowe wtyczki i żyły z litego złota :)
Niestety nie wszyscy rozumieją, że kablem cyfrowym płynie 0 lub 1 i nie ma znaczenia czy jest on za 20 zł czy 200. Dlatego nieźle na tym zarabiam wciskając kable ze złoconymi końcówkami, ekranowane z miedzi beztlenowej...
Po przebadaniu na oscyloskopie nie ma żadnych różnic, ale zapewniam, ze każdy kto go kupi jest zadowolony, że sygnał zdecydowanie się poprawił !!!:grin:
 

StysieK

New member
ale i nie wszyscy rozumieją że czasami w przesyle sygnału występują szumy i zakłócenia. i niektóre kable lepiej ekranują przed wpływem zewnętrznym...
 

pinja

New member
Jako, że niewinnym na pozór zwrotem "jakość taka sobie" rozpętałem tę dyskusję pozwolę sobie jeszcze na klika zdań, choć nie dotyczy to bezpośrednio tego wątku.

Mało prawdopodobne, że kabelek za 20 zł będzie takiej jakości jak za 120 zł. Zgoda, że jest w tym trochę marketingu, ale w ślad za nim idą też jednak różnice choćby w jakości wykonania. Jeśli część kolegów wychodzi z założenia, że nie ma potrzeby inwestować w lepszy przewód mają do tego prawo. Ja wychodzę z założenia, że oszczędzanie na przewodach 100 zł, przy TV za 4 000 zł ta tak jak montowanie koła drabiniastego do Volvo.

Kończąc zamiast toczyć nic nie wnoszącą do tematu HD w UPC dyskusję można poczytać test kabli HDMI na tym forum i wyrobić sobie swoją opinię.
 

actchris

New member
pinja napisał:
Mało prawdopodobne, że kabelek za 20 zł będzie takiej jakości jak za 120 zł.

Kabel za 10 zł i taki za 100 zł będą się na 90% różnić jakością, chodzi głównie o to z czego jest zrobiony ale już kabel za 100 zł a taki za 1000 zł to już czysty marketing :)

ps. Czy ktoś zamawiał usługi przez dekoder ?? zamówiłem ale nie wiem czy czy to coś daje czy tylko sobie klikam, wiem mogę zadzwonić do BOK-u ale nie o to chodzi :)
 

gryzio

New member
Porównianie z Volvo i kołem drabiniastym jest troszkę może przesadzone.

Bardziej sensownym porównaniem jest hmmm np. kupno talerza porcelanowego za kilkaset zł i jedzenie z niego aluminiowymi sztućcami od menażki. W zasadzie nie zmienia to faktu iż obiad potrafisz zjeść. Dodatkowo, pamiętaj że można również kupić sztućce plastikowa, a wtedy zjedzenie obiadu może się nie udać.
 

plesniak

New member
Nie twierdzę że kabel jupisowy jest taki sam jak za 200 zł. Chodzi mi o to że kabel ten wystarcza w zupełności do oglądania UPC.
 

ryba123

New member
dzwonilem wczoraj do upc pozalic sie ze dekoder glosno chodzi oczywiscie powiedzieli ze to normalne ze wiatrak chodzi caly czas nawet po wylaczeniu za to stwierdzili ze mam bardzo slaby sygnal, dzis przyszedl technik poprawil sygnal o 7 decybeli pytanie duzo malo ?? podobno obraz ma byc lepszy i analog i cyfrowy wieczorkiem zobacze jak wroce z pracy
zapytalem go jeszcze czy zeczywiscie sygnal cyfrowy bedzie lepszy bo slyszalem ze albo on jest albo go nie ma zaczol opowiadac jezykiem dla mnie nie zrozumialym ale stwierdzil ze bedzie lepiej zobaczymy...
 

actchris

New member
Stara umowa się kończy to zamówiłem na nowo UPC max HD + Net 15 + CanalPlus + HBO.

TV + NET 100+90 - 10%
C+ 6 x 25 zł potem 6 x 30 zł
HBO 6 x 20 zł potem 6 x 25 zł

Instalacja 100 zł bo dodają kabel HDMI ( chyba ze złota w tej cenie :)

Widać że starych klientów mają w D.... bo instalacja dla nowych kosztuje 19 zł
 

chato.pl

New member
pinja napisał:
Kończąc zamiast toczyć nic nie wnoszącą do tematu HD w UPC dyskusję można poczytać test kabli HDMI na tym forum i wyrobić sobie swoją opinię.
no ja bardzo chętnie, ale:
Kod:
[B]chato.pl[/B], nie masz dostępu do tej strony z powodu:
● Starasz się dostać do zamkniętej strefy Klubu hdtv.com.pl
● Temat mógł zostać zamknięty przez administrację
● Nie dokonałeś jeszcze pełnej aktywacji konta
:hmm:
 

marek76

New member
Witam
Jestem nowy w tym temacie i mam raczej podstawowe pytanie.
Wymieniam właśnie TV na plaskacza i mam obecnie UPC analog.
Chcę zmienić sygnał na UPC cyfrowy ale w wersji podstawowej czyli 65 zeta. Na ten moment nie interesuja mnie programy HD - jest ich mało a ja stosunkowo w większości oględam programy, które sa tylko w SD. W zwiazku z tym nie widze konieczności dopłaty. Jednak tu pojawiasię się moja wątpliwość - dekoder w tym pakiecie ma tylko wyj EURO. Jaka będzie różnica między kanałami SD z tego dekodera a z dekodera w droższej opcji z wyj HDMI. Bardzo prosze o opinię - najlepiej z praktyki.
Jeszcze jedno - czy jesli będzie różnica na minus dla tańszego rozwiązania po EURO - to czy da coś puszczenie tego przez nagrywarkę DVD z wyj HDMI (do niej też się przymierzam - to będzie uzależnione od wersji dekodera)
 
Do góry