HD w UPC

Mojjo

New member
Mam pytanie do Technika z UPC o TSID-y (pisał, że jeśli poniżej 60% to telefon do serwisu).
U mnie wyglądają tak:

TSID Jakość Siła
2 100% 61%
1 80% 60%
3 100% 59%
4 83% 59%
5 83% 59%
6 100% 60%
7 100% 58%
8 78% 57%
9 81% 57%
10 78% 57%

Czy taki sygnał wymaga interwencji sewrwisu? Da się to poprawić? Obraz na programach Full HD jest rewelacyjny, na innych programach bywa różnie. Ogólnie nie jest źle, ale jeśli dałoby się jeszcze sygnał poprawić, to czemu nie. Wzywac serwis?
 

macler

New member
i jak wiadomo cos czy zobaczymy igrzyska w hd? eurosport tvp tvpsport? bedzie ktorys z tych kanalow w hd? upc handlowiec zrob cos ! :)
 

otan

New member
Bez reklam
UPCTECHNICAL

Wielkie dzięki za fachowe porady i cenne informacje :-D
Czy jest możliwość zmiany na telewizorze trybu TV na AV z pilota dekodera UPC ? Po wyłączeniu odbiornika TV nie zapamiętywuje trybu AV i muszę to robić pilotem od TV.


Pozdrawiam.
 

pawel-krk

New member
otan napisał:
UPCTECHNICAL

Wielkie dzięki za fachowe porady i cenne informacje :-D
Czy jest możliwość zmiany na telewizorze trybu TV na AV z pilota dekodera UPC ? Po wyłączeniu odbiornika TV nie zapamiętywuje trybu AV i muszę to robić pilotem od TV.


Pozdrawiam.

Na pilocie od od dekodera masz przycisk, który ma podwójne znaczenie. Jeśli pilot jest w trybie UPC to przycisk zwie sie i działa jako PAGE DOWN. Natomiast jesli pilot jest w trybie TV ten własnie przycisk działa jako AV. Tez miałem z tym problem na początku ;)

Aha... opisałem sytuacje w pilocie to MediaBoxa z hd... nie wiem, czy tak samo jest w tych bez HD, bo wiem, że piloty mają inne.
 
Ostatnia edycja:

pawel-krk

New member
Mam jeszcze pytanie do technika z UPC. Czy wiadomo coś może na temat zmian w oprogramowaniu odnośnie listy ulubionych? Co to za lista skoro nie moge segregowac swoich kanałow? Jesli chce mieć na przyklad MTV na kanale 6 to nic nie moge zrobic, bo 777 jest przypisane na stale! Przemieszczanie sie miedzy kanałami o tach wysokich liczbach nie jest przyjemne. Z TVN Turbo na NatGeo HD, a potem na Vive... 117 na 370 i 781. A jęsli zamiast takiej kombinacji chialbym 15, 16, 17 to moge to jakoś ustwić? Podejrzewam, ze nie...
 

bulek

New member
Ścieżki dźwiękowe i formaty dźwięku

Witam,

Mam kilka spostrzeżeń na temat dźwięku. W pierwszej konfiguracji miałem Mediaboxa HD podłączonego do amplitunera Onkyo 605 kablem HDMI, a ampli to TV też HDMI. W ten sposób video HD trafiało do TV, a dźwięk (w teorii powinien być wyłapywany przez ampli i puszczany na głośniki. Tak było, ale format dźwięku przesyłany przez HDMI niezależnie od kanału był stereo (który ewentualnie mój ampli "rozprzestrzenniał" jesli chciałem). Wybór ścieżki dźwiękowej nie zmieniał nic "oryginal 5.1", "polski 5.1", "polski" - zawsze przez HDMI słany był tylko stereo PCM.

Zmieniłem konfigurację tak, że HDMI poszedł bezpośrednio do TV, a optykiem połączyłem mediabox do ampli. Tu sytuacja się poprawiła, bo w zależności od kanału jak i ścieżki dźwiękowej uzyskuję różne rodzaje dolby na ampli.

W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy u was też HDMI obojętnie od wybraniej ścieżki dźwiękowej nie przenosi dźwięku innego niż stereo PCM? Np. Dolby Digital 5.1?
2. Zauważyłem, że część kanałów w opisie ścieżki dźwiękowej ma "5.1", ale tak na prawdę dźwięk idzie "2.0". Np. w tej chwili leci na TVN HD film i jak ustawię "polski DD 5.1" to daje dżwięk "DD 5.1". W tym samym czasie na C+ Film HD tez leci film i jak ustawię "ORY DD 5.1", to leci "DD 2.0". Czy u was też taka sytuacja zachodzi?
3. Czy zawsze muszę przestawiać ręcznie te ścieżki dźwiękowe? Np. na TVN HD do wyboru jest "polski DD 5.1" i "polski" (stereo) i oczywiście ten stereo wchodzi jako domyślny. Pewnie nie da się ustawić jakichś preferencji co do wyjściowego dźwięku?
4. Próbowałem ustawić w konfiguracji Mediaboxa, żeby domyślną ścieżką dźwiękową była "oryginalny". Niestety nie działa, bo po wejściu na C+ Film HD i tak włącza się "polski" jako domyślny i ewentualnie mogę sobie przestawić ręcznie na "ory DD 5.1".

Może znajdzie się ktoś z podobną konfiguracją u kogo to działa lepiej?
 

wek

New member
czy wiecie cos moze, kiedy pojawi sie TVP HD i TVP Sport?
ponoc, wg zapewnien zdaje sie rzeczniczki prasowej UPC, ma sie pojawic na igrzyska, tylko "nie od pierwszego dnia igrzysk". no pierwszy dzien mamy juz za soba, wiec moglo by sie pojawic :) pytanie - czy po prostu ktoregos pieknego dnia wlacze dekoder i bede mial dodatkowe kanaly czy tez trzeba wykonac jakis reset lub inna operacje, aby dekoder "zalapal" nowe kanaly?
 

cxx1999

New member
mediabox - producent

Witam
co to są dokładnie za sprzęty te mediaboxy..? szukam szczegółów technicznych. Moglibyście podać przynajmniej rozmiar, nie wiem czy mi się na półkę zmieści ;-)

Pozdrowienia
 

drawdes

New member
cxx1999 napisał:
doklikałem się do instrukcji obsługi, ale szczegółów technicznych nie znalazłem :-( jak wiesz gdzie są to poprosze link :)

Witam:) Wymiary " upc mediabox HD" - nagrywarka z HD :
szer/głęb./wys/ = 37,5/24/7 w cm :) .
Dzisiaj stałem sie posiadaczem mediaboxu z HD i jestem pod wrażeniem jakości obrazu i funkcji "mediaboxu" . Super sprawa - troche droga jeszcze, ale warto:-D .
----------------------------------------

tv samsung full HD LE 32A551:grin:
 
Ostatnia edycja:

cxx1999

New member
drawdes napisał:
Witam:) Wymiary " upc mediabox HD" - nagrywarka z HD :
szer/głęb./wys/ = 37,5/24/7 w cm :) .
Dzisiaj stałem sie posiadaczem mediaboxu z HD i jestem pod wrażeniem jakości obrazu i funkcji "mediaboxu" . Super sprawa - troche droga jeszcze, ale warto:-D .
----------------------------------------

tv samsung full HD LE 32A551:grin:

Dzięki!!
zmieści się :-D też się będę cieszył za niedługo
 

wek

New member
wczoraj dostalem fakture z UPC a wraz z nia:
1. nowy regulamin
2. wyciag z cennika
3. informacje, ze jezeli nie akceptuje nowego regulaminu to moge... zerwac umowe bez jakichkolwiek konsekwencji :)
a wiec, jezeli do konca wrzesnia pojawi sie nowa, ciekawa promocja (do konca wrzesnia mam ponoc czas na zerwanie umowy) to nic tylko wymienic umowe na nowa :) ale zapewne ludzie "z gory" w upc glupi nie sa i pewnie w tym okresie nie bedzie zadnej ciekawszej promocji i na tym polega chit marketingowy :)
 

mr.oczek

New member
rozdzielczość w cyfrowej

Mam telewizor 16:9. Czy jest możliwość wyboru rozdzielczości a właściwie wielkości obrazu w dekoderze HD? chodzi mi o możliwość przełączania obrazu 16:9 na 4:3 lub inne, telewizor odpowiada, że czynność niemożliwa (w AV mogę mu uwierzyć że nie może a w anaogu nie ma problemu), a czy w menu można to zmieniać?? bo zdarza się że jest film w wersji 16:9 a mi zwęża jeszcze bardziej co jest bez sensu.
Drugie pytanie dotyczy TVN HD i wielkości obrazu tamże, otóż gdy jest nadawany obraz w systemie 4:3 nie mogę go również w żaden sposób zmienić. Ale to pewnie jest normalne w cyfrówce.
Kolejna sprawa dosyć ciekawa :) Mam pakiet Select z HD a mam dostępne wszystkie kanały z pakietu Max :) Miła niespodzianka :) oczywiście bez History Chanel HD, którego obecnie nie ma nikt, ale za nim chyba nie będę płakał. Najbardziej cieszę się z PS HD. Relacje z meczy piłki nożnej poprostu wymiatają. NG HD również piękne. Jak z bajki. Ale on jest już w Selekcie.
 

pawel-krk

New member
mr.oczek napisał:
Mam pakiet Select z HD a mam dostępne wszystkie kanały z pakietu Max :) Miła niespodzianka :)

Mam dokładnie to samo, ale z małym wyjątkiem... Do pełnego "MAXA" w moim "SELEKCIE" brakujemi tylko MTV2, MTV Hits, MTV Dance i Motors TV. U Ciebie tez tak jest??

Co z tym TVP HD i TVP Sport? Bedą te kanały, czy to była tylko przed wczesna radość? :)
 

bulek

New member
pawel-krk napisał:
Co z tym TVP HD i TVP Sport? Bedą te kanały, czy to była tylko przed wczesna radość? :)
Widziałeś przecież, że na innym forum już kawały o tym krążą. "Kiedy Polska zacznie zdobywać medale w Pekinie? Wtedy, kiedy UPC wreszcie włączy TVP HD i TVP Sport." ;)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
@mr.oczek

wchodzisz na dekoderze w ustawienia (przycisk menu na pilocie), potem bodajże ustawienia tv i na następnym ekranie wybiersz format obrazu 16:9 naciskasz ok i wychodzisz z menu.

jeśli chodzi o tvn hd to oni chyba nadają obraz w formacie 4:3 "wsadzony" w format 16:9 i nie da sie tego przeskalować sensownie. jeśli piszę głupotę, to zapewne koledzy zaraz mnie poprawią.
 
Do góry