HD w UPC

Holt_

New member
Bez reklam
nadal nie rozumiem.

Bo skąd wg Ciebie biorą się te programy HD w stacjach bazowych UPC, zanim UPC roześle je światłowodami do klientów indywidualnych?

Bo jak na mój głupi rozum - to stacje bazowe UPC odbierają je z tychże upchanych transponderow......więc? Sygnał z satelity dostajesz jednakowy, czy jesteś odbiorcą indywidualnym, czy kablowym.....
 
Ostatnia edycja:

Pizzojad

New member
Ano wcale niekoniecznie tak być musi.
Platformy cyfrowe w większości przypadków nie produkują same kanałów tylko też skądś ten sygnał biorą, mogą go brać z mniej popularnych pozycji satelitarnych i re-kompresować żeby się zmieścił na zapchanym hot birdzie. Kablówki wcale nie muszą brać sygnału z hot bird'a, mogą wziąć oryginalny dosył który może być w lepszej jakości.
 

NiEb0

New member
Ogólnie to sprawa rozbija się o to że UPC ma o wiele szersze pasmo do dyspozycji, gdyż nie jest ograniczone pojemnością transporderów (sporymi opłatami za dzierżawe pasma na satelicie). Dzięki dosyłowi poprzez światłowody UPC może zaoferować swoim klientom oferte łączącą kanały wszystkich operatorów cyfrowych DVB-S (no może poza kanałami ze stajni "n" ale i to ma się niebawem zmienić). Taka ilość kanałów, a co za tym idzie odpowiednia dla nich szerokość pasma jest nieosiągalna dla operatorów satelitarnych.
 

Holt_

New member
Bez reklam
mylisz trochę jakość z szerokością oferty.

Owszem, UPC może puszczać swoimi światłowodami duże ilości programów z różnych platform bez pogarszania ich jakości , ale jakość wyjściowa tychże będzie taka jaką ją UPC dostanie z kosmosu, bynajmniej nie po kablu :). Więc jeśli będzie dochodziło do dalszego upychania na transponderach, to uPC nic tu nie poprawi ani nic nie poradzi.
 

NiEb0

New member
Ależ ja wcale nie twierdze, że UPC w jakiś magiczny sposób polepsza jakość sygnału, który dostaje z satelity. Podkreślam tylko większe możliwości jakie daje naziemna DVB-T jeśli chodzi o szerokość pasma. Poza tym chyba nie wszystkie kanały z oferty UPC pochodzą z satelity. Niektóre są ciągnięte ze stacji naziemnych.

EDIT: @Holt: I nikt nie twierdził w tym temacie, że UPC na wyjściu daje sygnał lepszej jakości niż ten który dostaje z satelity. Zarówno Kyniol_73 jak i ja wspomnieliśmy tylko o większych możliwościach przesyłowych jakie daje puszczenie sygnału światłowodami (możliwość udostępnienia wielu kanałów HD itp). Ty natomiast za każdym razem próbujesz udowadniać, coś co jest całkiem oczywiste (tak, sygnał od UPC jest tej samej jakości co satelitarny jeśli UPC pobiera go z satelity) i nikt nie mowi że jest innaczej Ot takie moje 3 grosze...
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
ale DVB-T póki co raczkuje...

A ja powtarzam pytanie - i co z tego, że będzie mógł przesyłać dużo w świetnej jakości, jeśli dostanie do przesłania coś w jakości średniej?
 
Ostatnia edycja:

NiEb0

New member
Szczerze mówiąc to nie za bardzo wiem o jakiej "średniej" jakości mówisz. Nie wiem czy w ogóle jakikolwiek kanał HD, który na prawdę w rozdzielczości HD jest nadawany można określić mianem "średniej" jakości :p Jeśli chodzi o UPC to jak na razie do jakości cyfrowych kanałów nie można mieć żadnych zastrzeżeń (także tych SD). Nie wierzę też, aby operatorzy satelitarni ściśnięci na HotBirdzie szli w stronę powiększania oferty programowej kosztem pogarszania jakości swoich kanałów (większa kompresja). Zawszę są inne, mniej zapchane satelity. Poza tym jak już wcześniej wspomniałem nie wszystko leci z satelit, są też nadajniki naziemne. A UPC i tak na pewno nie narzeka na braki w wykorzystaniu swoich światłowodów. Coraz więcej abonentów ma net 10 czy 20 mbps, a w perspektywie czasu szykują się zapewne następne przyspieszenia...
 

Holt_

New member
Bez reklam
NiEb0 napisał:
Szczerze mówiąc to nie za bardzo wiem o jakiej "średniej" jakości mówisz.

nie ja, tylko kolega Kyniol, to on narzeka na upychanie kanałow przez operatorów satelitarnych.

NiEb0 napisał:
Nie wierzę też, aby operatorzy satelitarni ściśnięci na HotBirdzie szli w stronę powiększania oferty programowej kosztem pogarszania jakości swoich kanałów (większa kompresja).

a co tu jest do wierzenia? To się właśnie odbywa.
 

Kyniol_73

New member
Holt_ napisał:
nie ja, tylko kolega Kyniol, to on narzeka na upychanie kanałow przez operatorów satelitarnych.
a co tu jest do wierzenia? To się właśnie odbywa.

Generalnie chodzilo mi o to co NIEB0 napisał, o mozliwosci przyszłościowe UPC korzystajace z bardziej pojemnych swiatłowodów. Przyklad rzeczywisty wykorzystania tego jest np Radio. Aby w takiej N mieć radio musisz N boxa podłaczyc do...internetu.Przez satelite nadawali Z i trójkę ale ostatnio nawet to znikneło. Z UPC mam 20 stacji radiowych w tym znalazlo sie stacja kolor nadająca czarna muzyke którą lubię. Generalnie ten caly Mediabox to bardzo szybki modem kablowy. Z innych rczy jakie sprawily ze przeszedlem do UPC było mozliwość wykorzystania Recordera HD. W N bylo to niemozliwe ponieważ nie miałem mozliwosci pociagniecia 2 kabla z satelity (bloki TBS, centralne anteny sat.). Do do udostępniania materiału HD, wydaje mi sie ze w UPC jest to tańsze i prostrze, pomijam tu kwestie SKĄD brać taki materiał...ale można sobie wyobrazić ze UPC uruchamia swoj wlasny kanał i nadaje filmy HD, ewentualnie uruchamia prawdziwe VOD cos w stylu TPSA a nie takie niby VOD jak jest w N gdzie miłościwie dają ci wybór z 10 filmów na miesiąc. UPC majac juz rozbudowana strukturę swiatłowodową nie musi ekstra kasy płacić za miejsce na satelicie a moze tą kase przeznaczyć (naiwność moja :)) na polepszenie oferty programowej.
Koncząc upychanie kanałów na satelicie to fakt...kazdy satelita ma ograniczoną pojemność i trzeba dokonywac wyborów czy umiescić tam strzelam 100 kanałów SD czy 20 kanałów HD. Zauwaz ze kazdy chce tam tez umiescić regionalne wersje językowe itd.
Oczywiście zaletą satelitarnych platform jest mozliwośc odbioru ich oferty nawet w Pcimiu Dolnym :). UPC czy ASTRa nie opłaca sie tam inwestować dlatego jak na razie pozostanią one w duzych miastach.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Moje zabawy z dekoderem HD z dyskiem

Witam,
Jestem po kilku dniach użytkowania dekodera UPC HD z dyskiem. Jak wcześniej koledzy wspominali chyba jest to PHILIPS.
Wersja firmware: nie wiem jak sprawdzić? Po wejściu do MENU i naciśnięciu 1789 mogę zobaczyć wersję CA (myślę, że jest to wersja karty) 2.8.12 (Pan technik chyba użył jakiejś innej kombinacji i zauważyłem,
że firmware zaczyna się na 3)
Kablówka cyfrowa UPC w trójmieście:
pakiet max,
dodatkowo testowo na miesiąc kanały Canal+ i HBO
Znalazłem do tej pory (7 dni) następujące błędy i niedoróbki w działaniu:
1. (niedoróbka) nie działają przyciski: radio, dvr
2. (niedoróbka) brak prostego (jednym klawiszem) wywołania ulubionych
3. w menu po wybraniu radio wywala się na kanał aktualny (jak odbieram HD), od dwu dniu ustąpiło
4. brak napisów na Canal+ HD Film i HBO HD w czasie wyświetlania dźwięku w wersji oryginalnej
5. radio wiesza się po około 20 minutach (Nie zawsze, wystąpiło dwa razy).
6. w momencie włączenie przewodnika oglądając kanał HD (wejście HDMI) następuje:
a) włączenie przewodnika w rozdzielczości 576,
b) a po chwili brak obrazu na kilka sekund,
c) przełączenie na 1020,
d) brak w okienku podglądu aktualnego kanału,
podgląd daje się uzyskać po:
a) naciśnięciu klawisza zielonego (powiększ),
b) i ponownie zielonego (powrót do normalnego rozmiaru).
7. na HBO HD leci Bond i dźwięk z polskim lektorem jest zgodny z ruchem warg aktorów (oryginalny pod lektorem) ale po przełączeniu na dźwięk oryginalny 5.1 występuje spore przesunięcie czasowe, brak
synchronizacji. Wiem, że w menu jest funkcja, która pozwala na korektę synchronizacji ale nie będę przecież tego zmieniał dla każdego filmu. W wersji oryginalnej brak napisów po polsku. W Canal+ Film HD
synchronizacja jest OK (ale także nie ma napisów polskich w wersji oryginalnej).
Chciałem sprawdzić jak działa synchronizacja dźwięku hdmi i w tym celu wykonałem:
a) nastawiłem dźwięk oryginalny
b) wszedłem do menu ustawień tv i wybrałem opcje synchronizacji hdmi
c) ukazało się info .... ale dźwięk przełączył się na polski :( czyli ten, który jest dobrze zsynchronizowany i nie ma możliwości przełączenia dźwięku.
Można chyba obejść tą niedoróbkę ustawiając jako dźwięk domyślny wersję oryginalną, nie sprawdzałem. I nie wiem czy synchronizacja zostanie zapamiętana dla wybranego kanału czy dla wszystkich.

8. grzeje się jak diabli, normalnie można się oparzyć chwytając go od spodu po prawej.
9. Po przejściu w stan standby nie można go włączyć po kilku godzinach. Pomaga dopiero wyjęcie wtyczki zasilania i ponowne włączenie do prądu po chwili.
10. Chyba nie chodzi wiatrak.
Był dzisiaj Pan technik i zrobił upgrade softu. Na pierwszy rzut oka nie zauważyłem zmian oprócz, tego że ruszył wiatrak. Zobaczymy jak się zachowa rano.
Upgrade robi się tak:
a) naciskamy i trzymamy przycisk przewijania do tyłu przez około 20 sek. (ten pod klapką na dekoderze)
b) trzymając dalej wciśnięty ten przycisk wyłączamy wtyczkę z gniazdka,
c) trzymając dalej wciśnięty ten przycisk włączamy wtyczkę z gniazdka po kilku sekundach,
d) na ekranie pokaże się ikona o nie wyłączaniu dekodera, następuje proces pobrania, ładowania, restartu.
Nie przerywać. U mnie trwało kilka minut.
Dzisiaj przychodzi do mnie kolega to jeszcze pomaglujemy.

O tym co mi sie podoba nie piszę bo jeszcze popsują :)
 
Ostatnia edycja:

Glizda

New member
Trochę dziwne. u mnie dekoder się nie grzeje prawie wcale, od początku podłączenia słychać lekki szum - czyli wiatraczek pewnie, nigdy nie miałem problemu z ponownym włączeniem. Przyciski VCR i RADIO są narazie nie dostępne - jest to napisane w instrukcji. Radio nigdy mi się nie zawiesiło, nie trafiłem też na zdesynchronizowany dźwięk ( chociaż nie mam C+ i HBO ).

Co prawda przyznam, że przydałby się jakiś prostszy dostęp do ulubionych i nie wiem jak u was ale u mnie nagrywanie , szczególnie z TV1000 za pomocą przewodnika nie wychodzi tak jak powinno. Tzn. nie zaczyna sie i nie kończy dokładnie wtedy kiedy powinno.

I takie pytanie jeszcze: są problemy z dzwiękiem. Pojawiają się co jakiś czas ok. 1 sek. przerwy w trakcie oglądania czy to tv czy filmu nagranego. Myślłem , że to wina mojego ampli ( Onkyo = grzeje się strasznie ) ale trafiłem na forum n TV i oni maja to samo. Spotkał się ktoś z tym ? i jak temu zaradzić, bo nieraz jest to lekko denerwujące.
 

Holt_

New member
Bez reklam
Kyniol_73 napisał:
Z innych rczy jakie sprawily ze przeszedlem do UPC było mozliwość wykorzystania Recordera HD. W N bylo to niemozliwe ponieważ nie miałem mozliwosci pociagniecia 2 kabla z satelity (bloki TBS, centralne anteny sat.).
o właśnie, apropos.

Jaką miałeś jakość obrazu na tej centralnej instalacji?

I czy w ogóle nie miałeś możności nagrywania, czy tylko innej audycji w trakcie oglądania jednej?
 

woli

New member
Eurosport HD-kto popiera

aha ,w/g komunikatu na igrzyska TVP HD w UPC nie będzie,ale przecież po igrzyskach w tym TVP HD i tak nic nie będzie ,za to w Eurosport HD /igrzyska/i prawie codzień coś live ,także po igrzyskach,Eurosport HD jak najszybciej panowie z UPC:eek:k:
 

Kyniol_73

New member
Holt_ napisał:
o właśnie, apropos.

Jaką miałeś jakość obrazu na tej centralnej instalacji?

I czy w ogóle nie miałeś możności nagrywania, czy tylko innej audycji w trakcie oglądania jednej?

Powiem tak po kilku miesiącach ustawiania tej zbiorczej anteny satelitarnej...wymianie jakiś wzmacniaczy, wreszcie ustawili bardzo dobry i mocny sygnał. Prosty test na N wystarcza na to. Należy włączyć kanał TVN HD...jeżeli bez problemów chodzi to znaczy ze moc i jakoś sygnału jest ok.

Nie ma możliwości uzywania Nagrywarki Nbox N bez podłaczenia drugiego kabla z anteny satelitarnej.Podobno pisze ci komunikat błedu.Tyle udalo mi sie uzyskac od pomocy technicznej.
 

emza4

New member
woli napisał:
aha ,w/g komunikatu na igrzyska TVP HD w UPC nie będzie,ale przecież po igrzyskach w tym TVP HD i tak nic nie będzie ,za to w Eurosport HD /igrzyska/i prawie codzień coś live ,także po igrzyskach,Eurosport HD jak najszybciej panowie z UPC:eek:k:
Poniżej odpowiedz na zadane pytanie czy bedzie Eurosport HD lub/i TVP HD przed olimpiadą:):

"Witam,
Dziękuję za korespondencję.

Pragnę poinformować, że na chwilę obecną nie znamy terminu wprowadzenia wymienionych w korespondencji kanałów do oferty UPC Polska, co nie oznacza, że nie przewidujemy ich wprowadzenia w przyszłości.

Nieustannie dokładamy wszelkich starań, aby rozwijać ofertę programową UPC zgodnie z Państwa oczekiwaniami.
O wszelkich zmianach będziemy informować naszych Abonentów na bieżąco.

Łączę pozdrowienia,

Anna Jaszczyk
Konsultant ds. korespondencji
UPC Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie"

Czyli nadal wiemy ze nic nie wiemy:)
 
Do góry