HD w UPC

szewol

New member
Bez reklam
chill napisał:
Akurat kolego my w Aster płacimy za Canal+ miesięcznie - 29zl + 6zl za C+ HD więc nie pisz bzdur bo takich bezsensownych tekstów nie da się czytać.

Własnie, własnie.
Dlatego nowa promocja UPC na C+ jest atrkacyjna dla posiadaczy dekoderów z HD. Wcześniej (40 zł) było porażką. Teraz tylko czekam, gdy obniżą abonament na HBO ;)
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
jakość hd w upc a w cyfrze

witam,

przeczytałem cały wątek i nadal nie dowiedziałem się czy jakość hd w upc jest równa, gorsza, lepsza niż w cyfrze (oprócz wypowiedzi, że teoretycznie taka sama). czy ktoś z kolegów miał przez chwilę oba sygnały i mógł to porównać?
 

Holt_

New member
Bez reklam
a co tu niby jest do rozumienia?

Piszesz, że w celu zgrywania filmów, przy zablokowanym w dekoderze UPC porcie USB, mamy do dyspozycji celem zgrywania materiału złącza HDMI i Scart.

Wyraziłem wątpliwość, czy takie zgrywanie materiału przy pomocy złącza HDMI w tym dekoderze jest w ogóle możliwe. A Ty wyjeżdżasz ze stacjonarnymi nagrywarkami BluRay.

W dekoderze n takie zgrywanie jest możliwe li tylko przez Scart. Zgrywanie przez HDMI jest niemożliwe po pierwsze z powodu zabezpieczeń protokołu HDCP, po drugie z powodu braku na rynku rekorderów z wejściem HDMI. Stąd moja wątpliwość.

Jesli dekoder UPC taką możliwość (HDMI) daje, to fajnie. Jeśli nie - nie pisz bzdur.
 
Ostatnia edycja:

ernane

New member
@misiaczekmarek w innych kablowkach bylo tak ze kilka lat temu ja mialem jakosc super a sasiad klatke obok fatalna.
Ja wychodze z takiego zalozenia ze sygnal tvsat dociera do kazdego z praktycznie taka sama moca, a kablowka roznie, chociaz teraz to sie zmienilo na plus ;) najlepiej poszukac kogos z okolicy kto ma UPC i zapytac bo info z innego miasta ze jest super dla mnie nie mialoby punktu odniesienia
 

otan

New member
Bez reklam
TV + MediaBox + kino donowe

Witam

W przyszłym tygodniu bedę miał instalacje dekodera MediaBox z nagrywarką i HD. Nie wiem tylko jak i jakim kabelkiem pdłączyć kino domowe? Teraz mam spięte kino z TV ale po montażu dekodera chyba trzeba będzie podłączyć przez dekoder. Proszę o wszelkie porady i sugestie za co z góry dziękuję.
Czy podczas montażu dekodera monter sprawdza siłę sygnału dla poszczególnych kanałów? i na co zwrócić uwagę podczas montażu ?


Pozdrawiam.
 

elj

New member
mixpakiety

Witam
Dzisiaj dzwoniłem na infolinie UPC i chciałem zamówić TV cyfrową max z HD.
Mam w tej chwili internet 2MB w promocji (do października).
Myślałem, że przejdę na 10MB z telewizją na zasadach mixpakietów (50% tańsza usługa), ale otrzymałem odpowiedz że to nie dotyczy TVmax z HD. Czyli każda usługa osobno!! O co w tym chodzi? Czy złącze HDMI to rarytas, za który trzeba bulić...?
pozdr. elj
 

Lukassuss

New member
HandlowiecUPC ==> oczywiście, że nigdzie nie jest "napisane i powiedziane" że port USB w dekoderze jest w celu możliwości zgrywania materiału nagranego na jego HDD.
Ale wiesz - jak słusznie już zauważono - jeśli jakiś sprzęt ma takowy port to zwykle służy on właśnie do dwustronnej komunikacji. Oczywiście, masz rację, że nigdzie nie ma powiedziane że taka opcja ma istnieć - ale skoro wasz dekoder ma port USB i ma wbudowaną nagrywarkę - to miło by było gdyby port USB oprócz opcji serwisowania i wgrywania softu umożliwiał także zrzucenie sobie czegoś z HDD BOX'a na pendriva. Brak takiej opcji to bardzo duży minus - i nie jest to tylko moja opinia. A informowanie ludzi że to tak "anty piracko" to już zupełna ignorancja...

A tak z innej beczki - jak 2 miesiące temu jak zakładałem cyfrową TV to miły pan monter twierdził, że usługa VOD jest już tuż, tuż. A teraz w BOK-u nie mają pojęcia o czym mówię, a z różnych źródeł coraz bardziej widzę, że to chyba pieśn baaardzo odległej przyszłości. Może jakiś komentarz w tym temacie ?...
 
Lukassuss napisał:
A tak z innej beczki - jak 2 miesiące temu jak zakładałem cyfrową TV to miły pan monter twierdził, że usługa VOD jest już tuż, tuż. A teraz w BOK-u nie mają pojęcia o czym mówię, a z różnych źródeł coraz bardziej widzę, że to chyba pieśn baaardzo odległej przyszłości. Może jakiś komentarz w tym temacie ?...

Na szkoleniu (3 miechy temu) była o tym mowa ale teraz nic nie słychać.
 

szewol

New member
Bez reklam
Niedawno gdzieś czytałem, że VOD ma pojawić się na początku 2009 roku, a pod koniec roku testy. Czy to prawda? czas pokaże. Na tv cyfrową czekalismy kilka więc kilka miesięcy nas nie zbawi. Ale będą chcieć wprowadzić czybko, bo konkurencja goni.

PS/. Handlowiec, jak pojawi się jakaś nowa promocja na HBO daj "cynka" na forum, ok? Z góry dzięki.
 

Glizda

New member
Witam.

W poniedzialek podłączono mi dekoder. Jest tak jak pisałem czyli dostalem promocję 3 usługi w tym 1 najtańsza gratis na 12 miesięcy ( umowa na rok też ) pomimo tego , że jeszcze mi sie nie skończyła poprzednia a w regulaminie jest napisane, że 3 miesiące musza minąć. :)

Jeśli chodzi o samą usługe to jestem bardzo zadowolony. HD wygląda super. Opcja pauzy w trakcie oglądania oraz idealne nagrywanie programów dokładnie wtedy kiedy się zaczynają i kończą to też fajna sprawa. 250 giga starcza na bardzo długo.

Tak przy okazji, z tego co tu czytam, to nie wiem czy przypadkiem te promocje nie są różne w zależności od miasta ( i humory oraz sytuacji politycznej ;) ).
 

elj

New member
Ponawiam pytanie -czy zakup TV max z HD z mixpakiecie (2 usługi w tym 1 50% tańsza) jest możliwy. Wg infolinii mixpakiety nie dotyczą HD:confused:
 

Sugar_beet

New member
elj napisał:
Ponawiam pytanie -czy zakup TV max z HD z mixpakiecie (2 usługi w tym 1 50% tańsza) jest możliwy. Wg infolinii mixpakiety nie dotyczą HD:confused:

Niestety bez HD bo chcą wyłudzić więcej kasy. Ale możesz chyba wziąść chyba drugą usługę za 10% taniej.
 

Dalthon

New member
Glizda napisał:
dostalem promocję 3 usługi w tym 1 najtańsza gratis na 12 miesięcy ( umowa na rok też ) pomimo tego , że jeszcze mi sie nie skończyła poprzednia a w regulaminie jest napisane, że 3 miesiące musza minąć. :)
hmmm... mi sie umowa konczy za jakies pol roku (trojmiasto). mam w tej chwili fulla: ultra + pełne TV + telefon 24h (z czego place za internet i telefon). Jako ze gdy podpisywalem umowe ultra byla za 240 to po zamowieniu cyfrowego max hd oferuja mi zmniejszenie do 149. Tyle tylko ze brak miesiaca cyfrowej za free, oplata za telefon 0 zl tylko przez pierwsze 6 miesiecy - potem juz wszystko full. jest szansa wyciagnac by telefon byl free przez cale 12 miesiecy?
 

zachary213

New member
Programy SD z tunera HD

Witam
Proszę o info jak wygląda jakośc programów SD w cyfrówce UPC na najnowszych telewizorach? Konkretnie chodziłoby o mediabox UPC HD podłączony przez EURO lub HDMI do TV. A jak wygląda to w porównaniu do analogu bezpośrednio z tunera telewizyjnego. Na czym polegają istotne różnice w jakości, kolorystyce, skalowaniu?

Zwłaszcza chodziłoby o porównnie analogu i cyfry (HDMI i Euro) na takch telewizorach jak
LCD Sony seria W/E/V 4000
LCD i plazma Samsung seria 5,6
plazma Panasonic seria 8xx PV i PY.

W góry dziękuję ze info od Was, bo tego nie da sprawdzić w żadnym sklepie.
 

Kyniol_73

New member
zachary213 napisał:
Witam
Proszę o info jak wygląda jakośc programów SD w cyfrówce UPC na najnowszych telewizorach? Konkretnie chodziłoby o mediabox UPC HD podłączony przez EURO lub HDMI do TV. A jak wygląda to w porównaniu do analogu bezpośrednio z tunera telewizyjnego. Na czym polegają istotne różnice w jakości, kolorystyce, skalowaniu?

Zwłaszcza chodziłoby o porównnie analogu i cyfry (HDMI i Euro) na takch telewizorach jak
LCD Sony seria W/E/V 4000
LCD i plazma Samsung seria 5,6
plazma Panasonic seria 8xx PV i PY.
No więc tak ja mam Plazmę Panasonica PV60P. Do mediaboxu wchodzi normalna antena z kablówki i dziala to jak dawniej odtwarzacze video, czyli mozna na tv ogladać po analogu lub jak sie wlaczy mediabox to cyfrowo. Mam podłaczony mediabox od wczoraj i moge porównać do N.
Mam podłaoczony przez HDMI.
Jakiś istotnych zmian jakosciowych nie odczułem ale widze przewage UPC nad N w sposobie dostarczania w przyszłości kanałów HD. Po prostu w UPC idzie to po swiatłowodach w N zawsze trzeba walczyc o miejsce na satelicie co odbija sie w paśmie przeznaczonym na dany kanał. Porównanie analoga i po HDMI to jak maluch i mercedes. Na analogu snieży choć plazma ma niezłe systemy usuwajace snieg. Na cyfrze jest crystaliczny obraz dobrze nasycony kolorami. Co do skalowania to najbardziej uparty jest TVN HD i TV1000. W pierwszym jest obraz 4:3...i automat Plazmy jakos nie potrafi wyskalować na caly ekran, w TV1000 maja smieszny znaczek poza głównym obrazem ktory zajmuje chyba 1/5 obrazu stad recznie musze powiekszac obraz za pomoca tv. Nagrywałem wczoraj film z HBO HD - 88 minut dla ciekawosci zajoł około 10 GB.
Dodatkowo jest do dyspozycji 20 stacji radiowych i z gadzetów prognoza pogody i proste gry chyba karciane.

Pozdrawiam
 

Holt_

New member
Bez reklam
Kyniol_73 napisał:
widze przewage UPC nad N w sposobie dostarczania w przyszłości kanałów HD. Po prostu w UPC idzie to po swiatłowodach w N zawsze trzeba walczyc o miejsce na satelicie co odbija sie w paśmie przeznaczonym na dany kanał.

nie za bardzo rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć. Przecież do stacji bazowych UPC z kosmosu te sygnały po światłowodach nie biegną...
 

Kyniol_73

New member
Holt_ napisał:
nie za bardzo rozumiem, co chcesz przez to powiedzieć. Przecież do stacji bazowych UPC z kosmosu te sygnały po światłowodach nie biegną...

Chodzilo mi o to ze majac światłowody masz wieksze pole manewru w sensi ilosci kanałów w szczegolnosci HD jakie bedziesz słać do klienta. Na upartego UPC mogłoby tylko kanały HD słać bo swiatłowód ma odpowiednią pojemność (pomijam tu kwestie finansowe ile musieliby za to zaplacić). N,C++ czy PC maja ograniczona pojemność transporderów. Poi prostu płaca za "wolne miejsce" na satelicie gdzie moga umiescić swoje kanały. I wtedy maja dylemat dać 3 kanały SD czy 1 kanał HD.
Pomijam tutaj prawie półroczne problemy jakie miałem z zabawą w porzadne ustawienie antany satelitarnej aby kanały HD nie rwały się...
 
Do góry