HD w UPC

szewol napisał:
handlowiec, czy ta promocja na C+ z darmowym miesiącem na próbę faktycznie jest darmowe... to znaczy chodzi mi o tzw. opłate aktywacyjną. Czy jakaś jest czy nie? Z góry dzięki za info ;)
Instalka 0 i próba jak najbardziej 1 miech gratis. Ale jest już promo na C+ za 30 przez cały rok.
 

szewol

New member
Bez reklam
handlowiecupc napisał:
Instalka 0 i próba jak najbardziej 1 miech gratis. Ale jest już promo na C+ za 30 przez cały rok.

Tak! Bosko! Zaradz dzwonię do UPC ;)
A jest jakieś promo na HBO bądx HBO z Canal+?

POTWIERDZAM!
Instalacja - 1 zł
30 zł - umowa na rok
 
Ostatnia edycja:

fajny52

New member
handlowiecupc napisał:
50 podłączenie i 65/m-c 1-szy gratis
A jak sie wzięlo w Czerwcu pakiet ze 3 usluga jest ze 50% zniżką czy mozna teraz zamówic dekoder bez zmiany umowy? Mam na mysli że ma sie pakiet który zawiera TV analogowa, intenet turbo 10mb/s i telefon non stop?
 
fajny52 napisał:
A jak sie wzięlo w Czerwcu pakiet ze 3 usluga jest ze 50% zniżką czy mozna teraz zamówic dekoder bez zmiany umowy? Mam na mysli że ma sie pakiet który zawiera TV analogowa, intenet turbo 10mb/s i telefon non stop?
Nie. Stracisz GRATISOWĄ usługę i przejdziesz na 20 %.
 

Lukassuss

New member
Aha - i tak BTW - jeszcze jedno jest lekko denerwujące (moim zdaniem)...

MediaBox (bez HD - nie wiem jak ten z HD) ma wyjście USB z tyłu niby - ale zablokowane - NIE MA WIĘC MOŻLIWOŚCI wyciągnięcia z HDD nagrywarki niczego co zostało nagrane. (poza podpięciem nagrywarki DVD pomiędzy Box-em a TV)

Dzwoniłem w tej sprawie do UPC i otrzymałem informację, że to tak "anty-piracko" robią. Niestety na moje stwierdzenie, że polskie prawo pozwala legalnie nagrać na dowolnym nośniku dowolny wyemitowany w TV program na własny użytek i potem odtwarzać go n ilość razy, a karane jest jedynie rozpowszechnianie tego dalej - miła pani w BOK nie potrafiła nic powiedzieć.
A i to jest wątpliwe - są przepisy mówiące, że emisja w TV już jest publicznym rozpowszechnieniem danego materiału i jedynie dalsze rozpowszechnianie danego materiału PUBLICZNIE jest nielegalne - nagrywanie i używanie go we własnym zakresie i gronie rodziny i najbliższych przyjaciół jest dozwolone. Wyłączone z tego są emisje kanałów typu HBO, C+ itp - one rządzą się innymi prawami. Tak więc kolejny raz UPC "uszczęśliwia" nas na siłę, a na dodatek w BOK-u nie wiedzą nic w temacie i "palą głupa"...

Niby Box ma 160 GB miejsca i można zostawiać sobie na nim - ale w końcu to nie aż tak dużo i kiedyś się skończy. Dla mnie osobiście to duży minus, tym bardzie że najwyraźniej UPC chce nas chronić przed nami samymi na siłę...
 
Ostatnia edycja:

otan

New member
Bez reklam
Ja wybrałem 20% zniżki na 3 usługi przez cały okres trwania umowy. Miałem do wyboru dwie propozycje:
1) jedna usługa najtańsza gratis przez 6 miesięcy ( 89zł x 6 = 534zł )
2) 20% zniżki na 3 usługi przez 12 miesięcy ( 20+17,8+17,8 = 667,2zł)
 

hugo9252

Member
Lukassuss napisał:
Aha - i tak BTW - jeszcze jedno jest lekko denerwujące (moim zdaniem)...

MediaBox (bez HD - nie wiem jak ten z HD) ma wyjście USB z tyłu niby - ale zablokowane - NIE MA WIĘC MOŻLIWOŚCI wyciągnięcia z HDD nagrywarki niczego co zostało nagrane. (poza podpięciem nagrywarki DVD pomiędzy Box-em a TV)

Dzwoniłem w tej sprawie do UPC i otrzymałem informację, że to tak "anty-piracko" robią. Niestety na moje stwierdzenie, że polskie prawo pozwala legalnie nagrać na dowolnym nośniku dowolny wyemitowany w TV program na własny użytek i potem odtwarzać go n ilość razy, a karane jest jedynie rozpowszechnianie tego dalej - miła pani w BOK nie potrafiła nic powiedzieć.
A i to jest wątpliwe - są przepisy mówiące, że emisja w TV już jest publicznym rozpowszechnieniem danego materiału i jedynie dalsze rozpowszechnianie danego materiału PUBLICZNIE jest nielegalne - nagrywanie i używanie go we własnym zakresie i gronie rodziny i najbliższych przyjaciół jest dozwolone. Wyłączone z tego są emisje kanałów typu HBO, C+ itp - one rządzą się innymi prawami. Tak więc kolejny raz UPC "uszczęśliwia" nas na siłę, a na dodatek w BOK-u nie wiedzą nic w temacie i "palą głupa"...

Niby Box ma 160 GB miejsca i można zostawiać sobie na nim - ale w końcu to nie aż tak dużo i kiedyś się skończy. Dla mnie osobiście to duży minus, tym bardzie że najwyraźniej UPC chce nas chronić przed nami samymi na siłę...
Podpinasz Wyjście Euro w dekoderze do Euro w nagrywarce DVD i kopiujesz Wszystko ,oczywiście nie w HD.:D C+ też. ;)
 
Ostatnia edycja:

RheeTCT

New member
Lukassuss - masz oczywiście rację,to jest bezprawne ograniczanie swobody użytkownika.Ale co możemy zrobić?Tylko "dym" i może ktoś(jakiś rzecznik konsumentów alboco?) się tym zajmie.
 
RheeTCT napisał:
Lukassuss - masz oczywiście rację,to jest bezprawne ograniczanie swobody użytkownika.Ale co możemy zrobić?Tylko "dym" i może ktoś(jakiś rzecznik konsumentów alboco?) się tym zajmie.
To złącze USB nie jest zablokowane. Służy jedynie do innych celów. Tak jak płyty DVD nie koniecznie muszą być z filmami. Ograniczanie praw ? Czy ktoś sprzedając tę usługę gwarantowal, ze w sprzęcie jest USB służące do zgrywania ? Czy nasza konstytucja nakazuje kablówkom odblokowanie tych gniazd ?
 

Pawloff

New member
Czy Szanowny Pan Handlowiec mógłby udzielić mi informacji ile będzie mnie kosztowała następująca zmiana?

Mam Pakiet MAX z HD + Premium HBO, a chcę wymienić HBO na Canal+

Czy rezygnacja z HBO po dwóch miesiącach obowiązywania umowy wiąże się z jakimiś sankcjami? W umowie nie mogę tego znaleźć.

I jeszcze... Jak działa opcja zamawiania usług przez Mediabox? Czy zamawiając usługę sygnał wysyłany jest od razu i mogę cieszyć się nowym pakietem, czy trzeba czekać na jakieś potwierdzenie czy coś?
 
Ostatnia edycja:

actchris

New member
handlowiecupc napisał:
ODECHCIEWA SIĘ CZASEM DYSKUTOWAĆ... Czy w tym narodzie są jeszcze ludzie, którzy nie wszystko chcą mieć za darmo ? Chyba muszę odpocząć i wyjechać na urlop.

Idź na ten urlop może zmądrzejesz ......

W Aster, fakt że 2 kanały C+ ale w HD czyli C+Film HD i C+Sport HD (w sumie najciekawsze kanały) kosztują 6 zł za miesiąc czyli w ciągu roku 72zł a tutaj 12x30=360 zł więc jak dla mnie to żadna promocja tylko normalna cena za C+.
 

RheeTCT

New member
handlowiecupc napisał:
To złącze USB nie jest zablokowane. Służy jedynie do innych celów.Ograniczanie praw ? Czy ktoś sprzedając tę usługę gwarantowal, ze w sprzęcie jest USB służące do zgrywania ? Czy nasza konstytucja nakazuje kablówkom odblokowanie tych gniazd ?
Jesli ktoś podpisuje umowę z UPC i wie o istnieniu złącza USB w dekoderze to ma prawo przypuszczać,a nawet mieć pewność,że służy ono do tego samego celu co we wszystkich urządzeniach,a mianowicie do swobodnej wymiany informacji z tym urządzeniem.Tymczasem okazuje się,że nic z tego.
Czy tak nabrany użytkownik ma prawo się oburzać?Jeśli nie jest USB zablokowane to do czego służy?
Tak stosowanie takich ograniczeń jest ograniczaniem wolności i praw każdego człowieka do decydowania co zrobi z tym za co zapłacił.To tak jakby w samochodach wprowadzić ogranicznik prędkości do 90 km/h ,bo w Polsce to max dopuszczalna prędkość.Przecież to idiotyzm.
I co ma do tego konstytucja?
Chciałes być dowcipny kolego wyjeżdżając z aktem prawnym najwyższej rangi do takiego g... jak USB w dekoderze.Ale trafiłeś kulą w płot,bo właśnie konstytucja gwarantuje ludziom prawo do swobodnego dysponowania ich własnością.Program tv wyemitowany bez specjalnych zastrzeżeń co do praw własności,jest moją własnością jeśli komuś zapłaciłem za jego dostarczenie,a więc wszedłem w jego posiadanie zgodnie z prawem.Ograniczanie mi możliwości swobodnego dysponowania nim jest bezprawne.
 
Ostatnia edycja:

chill

New member
actchris napisał:
Idź na ten urlop może zmądrzejesz ......

W Aster, fakt że 2 kanały C+ ale w HD czyli C+Film HD i C+Sport HD (w sumie najciekawsze kanały) kosztują 6 zł za miesiąc czyli w ciągu roku 72zł a tutaj 12x30=360 zł więc jak dla mnie to żadna promocja tylko normalna cena za C+.
Akurat kolego my w Aster płacimy za Canal+ miesięcznie - 29zl + 6zl za C+ HD więc nie pisz bzdur bo takich bezsensownych tekstów nie da się czytać.
 
RheeTCT napisał:
Jesli ktoś podpisuje umowę z UPC i wie o istnieniu złącza USB w dekoderze to ma prawo przypuszczać,a nawet mieć pewność,że służy ono do tego samego celu co we wszystkich urządzeniach,a mianowicie do swobodnej wymiany informacji z tym urządzeniem.Tymczasem okazuje się,że nic z tego.
Czy tak nabrany użytkownik ma prawo się oburzać?Jeśli nie jest USB zablokowane to do czego służy?
Tak stosowanie takich ograniczeń jest ograniczaniem wolności i praw każdego człowieka do decydowania co zrobi z tym za co zapłacił.To tak jakby w samochodach wprowadzić ogranicznik prędkości do 90 km/h ,bo w Polsce to max dopuszczalna prędkość.Przecież to idiotyzm.
I co ma do tego konstytucja?
Chciałes być dowcipny kolego wyjeżdżając z aktem prawnym najwyższej rangi do takiego g... jak USB w dekoderze.Ale trafiłeś kulą w płot,bo właśnie konstytucja gwarantuje ludziom prawo do swobodnego dysponowania ich własnością.Program tv wyemitowany bez specjalnych zastrzeżeń co do praw własności,jest moją własnością jeśli komuś zapłaciłem za jego dostarczenie,a więc wszedłem w jego posiadanie zgodnie z prawem.Ograniczanie mi możliwości swobodnego dysponowania nim jest bezprawne.
To Twój problem, ze się dowiedziałeś o USB i wyimaginowałes sobie jego zastosowanie. My o nim NIE INFORMUJEMY. A służy ono dla serwisu do sprawdzenia poprawnosci działania i ładowania softu. Do zgrywania filmów masz euro albo HDMI więc nikt Ci niczego nie ogranicza.
 

szewol

New member
Bez reklam
Pawloff napisał:
Mam Pakiet MAX z HD + Premium HBO, a chcę wymienić HBO na Canal+

Czy rezygnacja z HBO po dwóch miesiącach obowiązywania umowy wiąże się z jakimiś sankcjami? W umowie nie mogę tego znaleźć.

I jeszcze... Jak działa opcja zamawiania usług przez Mediabox? Czy zamawiając usługę sygnał wysyłany jest od razu i mogę cieszyć się nowym pakietem, czy trzeba czekać na jakieś potwierdzenie czy coś?

Wszystko zalezy od tego jaką masz promocję.
Jeśli brałes HBO w promocji (np. 2 miesiące za friko i 10 miesięcy po 30 zł) to wtedy rezygnacja będzie obciążona karą. Jesli masz HBO bez "lojalki" będziesz mógł zrezygnowac bezpłatnie. Zadzwoń sobie do Działu Obsługi Klienta i poproś o połączenie z Działem Rezygnacji i pani Ci wszystko wytłumaczy. Aha. Rezygnacja jedynie droga pisemną (może być e-mail) i z miesięcznym wypowiedzeniem.

Co do zamawiania... raczej proponuje przez Dział Sprzedaży niż dekoder. Na dekoderze nie ma promocji tylko ceny "standardowe". Więc bezpieczniejsza będzie forma zamawiania usługi za pomocą konsultanta.
 
Do góry