HD w UPC

viben

New member
viben za przeproszeniem czy ty jesteś tępy?
1.tak możesz nagrać darmowy NIEKODOWANY program i sobie go przerzucić - napisałem to już - naucz się czytać

2.płatne kanały i płatne platformy nie pozwalają na robienie niczego z materiałem który umozliwiają obejrzeć czy nagrać na dedykowanym urządzeniu

3.upc nie oferuje super wypasa tak jak i wielu innych dostarczycieli platform cyfrowych - albo to przyjmujesz albo szukaj sobie czegoś innego i NIE MARUDŹ - nikt ciebie nie zmusza do korzystania z upc

4.niektórzy oferuja karte wraz z modułem CI - NIEKTÓRZY

ten ferguson TO TUNER SATELITARNY - kumasz?czy masz problem z odróżnieniem go od dvb-c?
nagrany plik może mieć max 4 giga co znaczy że filmy będa w kawałkach a nie wiadomo czy automatycznie rozpocznie tworzenie nowego
kanały kodowane MUSZĄ mieć załadowana kartę co zapewne również SZYFRUJE NAGRANIE

nie wal mi tu opisami tylko sam sprawdź ok?
bo jak narazie to same brednie widzę

czepiamy sie szczegółów?człowieku ty nawet nie masz pojęcia o czym piszesz!!! znasz takie powiedzenie "diabeł tkwi w szczegółach" ???


ps.sory że sie uniosłem ale czasemręce opadaja jak proste rzeczy trzeba po raz 100 tłumaczyć


ps2.fakt upc mogłoby wprowadzic moduły CI - nie każdy potrzebuje zbędnej skrzynki no ale maja takie podejście a nie inne i albo to zaakceptujesz albo szukaj innego dostarczyciela...monopolu nikt tu nie ma

No cóż widzę, że przydało by Ci się parę lekcji czytania ze zrozumieniem. Nie musisz nic 100 razy tłumaczyć bo nie potrzebuję żadnych wyjaśnień od Ciebie. Skąd taka nerwowa reakcja? Masz udziały w UPC, czy jesteś na etacie?
Już w pierwszym poście napisałem, że rezygnuję z UPC więc nie potrzebuję doradcy, ani rad w stylu ".. albo to zaakceptujesz albo szukaj innego dostarczyciela". Co do monopolu to się nie zgodzę. UPC jest quasi monopolistą w zakresie TV kablowej. Dla większości użytkowników zmiana operatora kablowego jest możliwa tylko przez zmianę miejsca zamieszkania. Życzę powodzenia!:)
 

REBUS82

New member
viben a pokaż mi choc jednego nadawcę który daje ci dekodowany program i mozliwośc legalnego jego nagrania i edycji
czyś ty sie z choinki urwał?nie po to zabezpieczają transmisję sygnał hdmi i robią kodowanie w nagrywarkach żebyś ty mógł sobie edycje przeprowadzać - nagrac i zgrać to sobie możesz MATERIAŁY DARMOWE - zapamiętaj to raz na zawsze i nie bredź
chyba ci sie chłopie cos ostro pokickało
chcesz to skorzystaj z innej - jak znajdziesz cos lepszego daj znac.....

rebus ty nie marudź tylko zaktualizuj kilka razy oprogramowanie do tego philipsa - niby ma on to robic sam ale trzeba jednak ręcznie mu pomóc - od 3/4 roku nie zwiesił mi sie ani razu

Zgłosiłem problem ale wiem ze ten Cisco tez nie jest niezawodny i tu tkwi problem ze co dekoder to problemy.
Wymienie znow i zobacze co sie bedzie dzialo bo moj notorycznie sie wiesza i nie pomaga mu nawet reczne sciagniecie aktualizacji.
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Wiecie, ze Philips HD miał we wtorek aktualizację software?

Po niej u mnie całkowicie zepsuło się nagrywanie:

- nagrywanych programów nie ma na dysku,
- przerwanie nagrania nie gasi w ogóle diody REC,

Sprawdzcie proszę

Pozdrawiam
:hmm:
 

pkomp

New member
:) no ładnie - weź jeszcze ręcznie wgraj (tymi przyciskami z urzadzenia wymuś aktualizację)

viben czy ty wogóle masz pojęcie co to monopol?monopol nie jest wtedy kiedy jakaś firma olewa rynek i na rynku w danym okręgu pozostaje jeden dostawca...pretensje miej do innych że nie chca ci kablówki podłączyć i nie bredź już
nawet microsoft nie ma monopolu - tylko wielka popularność przez co jako wytwórca nie może swoich produktów tworzyć tak jak chce - i to jest głupie
monopole to były za komuny
 

kmilewe

New member
ja się z osobami pokroju Brodacza nie sprzeczam
Nie kłóć się z głupcem Cytat.1
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
- autor nieznany -
Nie kłóć się z głupcem Cytat.2
Nigdy nie kłóć się z głupcem; ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
Prawa Murphy'ego
 

brodacz

Active member
Bez reklam
ja się z osobami pokroju Brodacza nie sprzeczam
Nie kłóć się z głupcem Cytat.1
Nigdy nie kłóć się z głupcem. Najpierw ściągnie Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
- autor nieznany -
Nie kłóć się z głupcem Cytat.2
Nigdy nie kłóć się z głupcem; ludzie mogą nie dostrzec różnicy.
Prawa Murphy'ego

Jesteś za cienki by ze mną polemizować. Brak ochoty do polemiki na poziomie merytorycznym to najlepszy dowód na indolencję umysłową oponenta. Ja nie boję się dyskusji bo posiadam argumenty, za którymi stoją fakty i doświadczenie. Ty oprócz cytowania obcych myśli niczego sensownego nie wprowadzasz.
 

REBUS82

New member
Wiecie, ze Philips HD miał we wtorek aktualizację software?

Po niej u mnie całkowicie zepsuło się nagrywanie:

- nagrywanych programów nie ma na dysku,
- przerwanie nagrania nie gasi w ogóle diody REC,

Sprawdzcie proszę

Pozdrawiam
:hmm:

Cos jest na rzeczy chyba cos zmienili bo jakos zamula przewodnik i pojawilo sie okno nagrywanych obecnie programow u was tez to wystepuje?
 

zsoi3

New member
Bez reklam
Mam wersje softu 4.0.0.3E2! To jest nowy soft.

Sprawdzcie to nagrywanie.

- włączcie nagrywanie i anulujcie je powiedzmy po minucie - czy dioda REC dalej świeci?
- czy nagranie jest dostępne na dysku?
 

BlackC

New member
Właśnie ręcznie wymusiłem aktualizację i wszystko gra .
zsoi3 u mnie po przerwaniu nagrania dioda gaśnie i jest dostępne na dysku .
Pojawiło się w menu-ustawienia Zarządzanie poborem mocy ( no chyba że już było wcześniej bo dawno z menu nie korzystałem )
 
Ostatnia edycja:

REBUS82

New member
Właśnie ręcznie wymusiłem aktualizację i wszystko gra .
zsoi3 u mnie po przerwaniu nagrania dioda gaśnie i jest dostępne na dysku .
Pojawiło się w menu-ustawienia Zarządzanie poborem mocy ( no chyba że już było wcześniej bo dawno z menu nie korzystałem )

Co zminil ten soft cos nowego oprocz poboru mocy sie pojawilo jakies nowe udogodnienia sa?
 

yacek _b

New member
Co zminil ten soft cos nowego oprocz poboru mocy sie pojawilo jakies nowe udogodnienia sa?

nowy soft ma numer 4.00.3E2 , na moje oko prowadza jedynie zmiany kosmetyczne , grafika , pokazuje sie informacja jak oglądamy jaki jest np. kanał nagrywany .
W zakładce gdzie mamy wykaz nagranych filmów/programów doszła ikona " oka " informująca że dany materiał był oglądany ( częściowo lub w całości )
 

viben

New member
viben czy ty wogóle masz pojęcie co to monopol?monopol nie jest wtedy kiedy jakaś firma olewa rynek i na rynku w danym okręgu pozostaje jeden dostawca...pretensje miej do innych że nie chca ci kablówki podłączyć i nie bredź już
nawet microsoft nie ma monopolu - tylko wielka popularność przez co jako wytwórca nie może swoich produktów tworzyć tak jak chce - i to jest głupie
monopole to były za komuny

Ja pojęcie mam ale Tobie radzę trochę się poduczyć. Bredzisz tak, że można Cię wziąć jako wzorzec jednostki ignorancji i umieścić w Sevre pod Paryżem. :)
Postaram się trochę wyjaśnić, choć szansa że zrozumiesz jest niewielka. Z monopolem mamy do czynienia wtedy gdy, z różnych powodów, ktoś ma dominującą pozycję na rynku i nie musi obawiać się KONKURENCJI. (Tak! Monopol to pojęcie z gospodarki rynkowej i nie mieszaj tego z komuną, bo tamten monopol to całkiem inna para kaloszy). Wtedy może dyktować swoje warunki, przede wszystkim ceny, ale nie tylko. Monopol w gospodarce jest zawsze szkodliwy i dlatego w państwach o liberalnej gospodarce istnieją urzędy antymonopolowe. Weź przykład TPSA, przez długi czas była faktycznym monopolistą bo konkurencja nie miała dostępu do jej infrastruktury. Dopiero regulacje prawne powoli zmieniły tą sytuację, w efekcie czego spadły ceny i polepszyła się jakość usług. Ten sam etap istnieje teraz w sieciach kablowych. Zasięg sieci podzielony jest terytorialnie. Tylko minimalna ilość abonentów może wybierać operatora. Sieci kablowe nie za bardzo są zainteresowane zmianą tego stanu, bo faktycznie na swoich obszarach są monopolistami. ( a propos, cz odróżniasz monopol od quasi monopolu?). Jak to działa pokażę Ci na przykładzie.
Wyobraź sobie, że idziesz do sklepu i chcesz kupić wodę mineralną. W sklepie mówią Ci: proszę bardzo, ale musisz do tego kupić musztardę klej do betonu i paczkę gwoździ. Zdziwił byś się? A czym to się różni od tego: Chcesz Discovery? Proszę bardzo, ale razem z Romantica, Polonia1 itd.
Chcesz Polsat Sport HD? Proszę bardzo, ale razem z MyZen.TV HD i Mezzo Live HD.
Drugi przykład. Kupujesz ciastka i chcesz iść do domu, a tu ze zdumieniem dowiadujesz się, że możesz tylko zjeść ciastka w lokalnym barze i do tego obowiązkowo zakupić napój firmowy.
Czym to się różni od tego: Płacisz za programy, masz telewizor z dekoderem DVB-C. I co? Zapomnij o tym! Musisz postawić tego grzmota, który daje Ci UPC.
Zrozumiałeś coś? Jak nie to odsyłam do literatury. Życzę wytrwałości w nauce i trochę więcej samokrytycyzmu.
 

jacecek

New member
nowy soft ma numer 4.00.3E2

A ja mam problem z aktualizacją softu w dekoderze Philips HD + HDD. Wymuszam aktualizację poprzez załączenie dekodera z wciśniętym klawiszem "<<". Niby wszystko jest OK - wyswietla stosowny komunikat, na ekranie TV pojawia się ikonka "nie odłączaj zasilania". Trwa to jakiś czas, a potem na wyświetlaczu pokazuje się komunikat "FAIL". Następuje wygaszenie kontrolek i normalny restart - jak np. po zaniku napięcia. Dekoder startuje "normalnie". Soft zostaje taki jak był do tej pory. Nie wiem, czy robię coś nie tak, czy może nowy soft jest dostepny tylko w okreslonych regionach kraju (mieszkam w okolicach Warszawy, a yacek_b - widzę, że Gdańsk). Proszę o info od osób z innych rejonów.
 

pkomp

New member
viben doskonale rozumiem ale to dalej z monopolem nie ma nic wspólnego - przecież nikt cię nie zmusza a i wybór też masz...możesz skorzystać z innego dostawcy - więc DUPA nie monopol...nawet nie quasi bo nikt nie musi ci swojej oferty na kawałki sprzedawać....równie dobrze możesz bredzić o zakupie samochodu w salonie bez tylnej kanapy wycieraczki czy boczków w drzwiach bo ci sie przyda....idź spytaj się o taką opcję - zabiją cię śmiechem

i daruj sobie przykłady wyssane z palca bo bajki to dla dzieci są dobre

i definicje książkowe również - teoria teorią a wiadomo jak to w praktyce

monopol z twoich przykładów to takie brednie jak to że microsoft jest monopolistą (a jest tylko popularny i nie ma ani wymogu ani przymusu używania jego softu) a zmusza się by SWÓJ produkt oferował tak jak chce komisja...efekt był taki że wersja europejska z literką N praktycznie wcale się nie sprzedała bo ludzie nie chcieli okrojonego syfu....

potraktuj to tak - chcesz discovery ale w pakiecie GRATIS dostajesz parę innych bzdur

nie chcesz dekodera?proszę bardzo znajdź sobie innego dostawcę - przestań dopisywać kretyńską filozofię wogóle tu nie pasującą i nie marudź
NIKT CIEBIE DO NICZEGO NIE ZMUSZA - pogódź się z tym że upc tak ma(ok mogliby pomyśleć ale to już ich sprawa)

ps.najlepiej by było jakby można było wybrać czy dekoder czy kartę i każdy kanał pojedynczo osobno płatny - ale chyba orientujesz się czym by się to skończyło patrząc na rynek płatnych mp3 czy filmów na żądanie?

-----------------------------------------------------------------------
panowie mówicie o philipsie 7111?a co wyświetla się na wyświetlaczu podczas aktualizacji?na ekran nigdy nie patrzyłem - na vfd jest wszystko
 
Ostatnia edycja:
Do góry