HD w UPC

brodacz

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich. Ja w nieco ogólniejszej sprawie. Od wielu lat korzystam z usług UPC ale dojrzałem już do tego aby definitywnie się z tą firmą rozstać. Główny powód to ciągły brak możliwości skorzystania z własnego dekodera. Rok temu pojawiła się informacja, że UPC rozważa wprowadzenie modułów CI. Mija rok i nic a nawet gorzej niż nic, bo informacja, że UPC nie widzi potrzeby takiego rozwiązania.
Jet to o tyle ciekawe, że w innych krajach UPC takie moduły udostępnia. Polscy użytkownicy skazani są na Mediaboxa z wszystkimi jego wadami. Brak możliwości edycji kanałów (nazwy, kolejność, kilka list ulubionych itp.), brak możliwości edycji nagranego materiału (np. wycięcie reklam, przerwy w meczu, materiału przed i po filmie), brak możliwości nagrania na zewnętrznym dysku lub USB, brak możliwości skopiowania na zewnętrzny nośnik. Niech nikt mi tu nie mówi o prawach autorskich (patrz argumenty brodacza, swoją drogą na 100% wtyczki UPC) bo takie możliwości dają dostępne na rynku dekodery DVB-C i DVB-S. Oglądałem ostatnio takie cacko, które to wszystko umożliwia a dodatkowo może odtwarzać z USB, lub po przegraniu na dysk, zewnętrzne materiały jakości HD ( w tym mkv).
Oczywiście mogę sobie coś takiego sprawić ale wykorzystam tylko jako odtwarzacz mediów zewnętrznych. Dekoder DVB-C, który to urządzenie posiada będzie nie do wykorzystania. UPC uważa, że mogę się bez tego obejść i zadowolić się Mediaboxem. Otóż ja tego nie akceptuję i dlatego ponieważ kończy mi się umowa zrezygnuję z UPC.
Wybiorę Cyfrę+ lub Polsat bo z tego co wiem w n-ce mają podobne kłopoty z dekoderami jak w UPC. Wiem, że ma to
swoje wady (bo UPC ma w stosunku do platform cyfrowych pewne przewagi jeżeli chodzi o spektrum programów), ale wolę mieć możliwość wykorzystania takiego dekodera jaki chcę.
Swoją drogą czy ktoś ma dokładniejsze informacje jak to wygląda w innych krajach? Moje informacje pochodzą wyłącznie z netu. Podobno w Szwajcarii udostępnianie modułów CI przez wszystkich operatorów wymusza prawo. Czy ktoś z Was wie może coś więcej?

Powód, dla którego w Polsce upc nie wprowadzi tych modułów jest bardzo prosty i już o nim pisałem. PIRACTWO. Z ekonomicznego punktu widzenia dla firmy taniej jest zakupić moduł niż cały dekoder i niech klient martwi się sam. Jednak koszt wyprodukowania KLONU modułu i karty to w Chinach ok 10-15$. Czy gdybyś miał zapłacić 500 zł rocznie piratowi za maksymalny możliwy pakiet skorzystałbyś z z modułu operatora ? Jeśli tak to lepiej do swej naiwności się nie przyznawaj. Jestem stałym gościem W-wskiej giełdy na Wolumenie i przez kilka lat obserwowałem jak dynamicznie reagowali na nowości Cyfry + (której upc jest współwłaścicielem) tamtejsi "dystrybutorzy ekonomiczniejszych rozwiązań". Co tydzień była tam policja i co tydzień byli ci sami "dystrybutorzy". To u nich właśnie roczny abonament na pełny pakiet (z C+ i XXX) kosztował 500 zł. W przypadku zmiany systemu kodowania, wymieniali karty na preferencyjnych warunkach. W innych krajach gdzie występuje upc nie spotkałem tak jawnego wspierania tego procederu. Zresztą statystyki mówią o tym wyraźnie. Nie po to upc walczyło latami z piractwem, by znów dać mu zielone światło.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Brodacz na pewno, jego arogancja jest typowa dla UPC, a co do meritum zagadnienia to w UK (Londyn) jak zapłacisz to możesz mieć dekoder z dowolnymi bajerami o jakie Ci chodzi

Arogancki bywam, ale tylko dla osób twojego pokroju. Ponad 2 lata temu napisałeś, że pakiet analog kosztuje 63,50 a cyfrowy 65 i jest to celowe działanie by ludzie zamówili cyfrę po czym upc podniesie jej cenę... Kiedy podniesie ? A może odszczekasz ? :hihi:
 

viben

New member
Powód, dla którego w Polsce upc nie wprowadzi tych modułów jest bardzo prosty i już o nim pisałem. PIRACTWO. Z ekonomicznego punktu widzenia dla firmy taniej jest zakupić moduł niż cały dekoder i niech klient martwi się sam. Jednak koszt wyprodukowania KLONU modułu i karty to w Chinach ok 10-15$. Czy gdybyś miał zapłacić 500 zł rocznie piratowi za maksymalny możliwy pakiet skorzystałbyś z z modułu operatora ? Jeśli tak to lepiej do swej naiwności się nie przyznawaj. Jestem stałym gościem W-wskiej giełdy na Wolumenie i przez kilka lat obserwowałem jak dynamicznie reagowali na nowości Cyfry + (której upc jest współwłaścicielem) tamtejsi "dystrybutorzy ekonomiczniejszych rozwiązań". Co tydzień była tam policja i co tydzień byli ci sami "dystrybutorzy". To u nich właśnie roczny abonament na pełny pakiet (z C+ i XXX) kosztował 500 zł. W przypadku zmiany systemu kodowania, wymieniali karty na preferencyjnych warunkach. W innych krajach gdzie występuje upc nie spotkałem tak jawnego wspierania tego procederu. Zresztą statystyki mówią o tym wyraźnie. Nie po to upc walczyło latami z piractwem, by znów dać mu zielone światło.

Na takie argumenty ręce opadają. Producenci telewizorów, odtwarzaczy blue-ray, wbudowują w swoje urządzenia dekodery DVB-C, niektóre na prawdę świetne, a UPC bezczelnie mówi: nie, to nie jest dla was, musicie zadowolić się tym co my dajemy. Zresztą argument o piractwie jest śmieszny, wystarczyło by, żeby technik UPC sparował moduł CI z moim własnym dekoderem (tak jak to robią w Mediaboxie). Ponieważ widzę, że takie myślenie jak u brodacza dominuje w UPC, to nie pozostaje mi nic innego jak podziękować UPC za współpracę. Skorzystam z takiej oferty, która pozwoli mi w pełni cieszyć się walorami cyfrowej telewizji.
 

REBUS82

New member
A co do dekoderów w UPC z nagrywarka szczegolnie Philipsa to mogli by cos z tym zrobic gdyz ciagle sie zawieszaja u mnie juz 3 wymiana dekodera i znow to samo zawiechy i zawiechy.
Placimy duza kase za UPC a sprzed jest daleki od oczekiwan.
Czy nie lepiej wprowadzic konkretny sprawdzony sprzet mowie tu o dekoderach co np sprawdza sie w innych krajach by chociaz zyskiwac przychylnosc klientow a nie tracic ich o głupoty?
dla mnie te zawiechy philipsa sa upierdliwe.
 

pkomp

New member
viben a pokaż mi choc jednego nadawcę który daje ci dekodowany program i mozliwośc legalnego jego nagrania i edycji
czyś ty sie z choinki urwał?nie po to zabezpieczają transmisję sygnał hdmi i robią kodowanie w nagrywarkach żebyś ty mógł sobie edycje przeprowadzać - nagrac i zgrać to sobie możesz MATERIAŁY DARMOWE - zapamiętaj to raz na zawsze i nie bredź
chyba ci sie chłopie cos ostro pokickało
chcesz to skorzystaj z innej - jak znajdziesz cos lepszego daj znac.....

rebus ty nie marudź tylko zaktualizuj kilka razy oprogramowanie do tego philipsa - niby ma on to robic sam ale trzeba jednak ręcznie mu pomóc - od 3/4 roku nie zwiesił mi sie ani razu
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
wystarczyło by, żeby technik UPC sparował moduł CI z moim własnym dekoderem (tak jak to robią w Mediaboxie).
To że nie znasz ortografii nie ma dla mnie znaczenia, bo sam też mam z nią problemy, to że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to już problem poważniejszy, bo inni mogą myśleć, że wiesz o czym piszesz. Powtórzę zatem, że SKLONOWANIE SPAROWANEGO dla ciebie zestawu karta + moduł to koszt 10-15 $. Należałoby sparować moduł z telewizorem, bo tylko wtedy nikt nie klonowałby telewizora.
 

viben

New member
To że nie znasz ortografii nie ma dla mnie znaczenia, bo sam też mam z nią problemy, to że nie umiesz czytać ze zrozumieniem to już problem poważniejszy, bo inni mogą myśleć, że wiesz o czym piszesz. Powtórzę zatem, że SKLONOWANIE SPAROWANEGO dla ciebie zestawu karta + moduł to koszt 10-15 $. Należałoby sparować moduł z telewizorem, bo tylko wtedy nikt nie klonowałby telewizora.
Sądzę, że znam ortografię i z czytaniem ze zrozumieniem też sobie radzę, w przeciwieństwie do Ciebie. Niewiele zrozumiałeś z tego co napisałem. Mnie nie interesują techniczne problemy UPC z zabezpieczeniem się przed piractwem. Nie mogę pogodzić się z tym, że uczciwych abonentów karze się tylko dlatego, że na świecie istnieją złodzieje. Co byś powiedział gdyby jakiś sklep wprowadził kontrolę osobistą przy wejściu i wyjściu, taką jak na lotniskach? (Przecież są złodzieje, którzy kradną w sklepach i w ten sposób sklep broni się przed "piractwem"). Na pewno zrezygnował byś z usług takiego sklepu i wybrał inny. Zresztą żaden sklep tego nie wprowadzi bo doskonale wie, że straci klientów. W tym oczywistym przykładzie widać działanie KONKURENCJI. Niestety, nie można mówić o konkurencji w przypadku sieci kablowych. Mamy tu quasi monopol. Taką monopolistyczną pozycję wykorzystuje UPC aby bezczelnie dyktować swoje warunki. Na szczęście nie ma na razie obowiązku korzystania z usług UPC i z tej opcji skorzystam.
 

viben

New member
viben a pokaż mi choc jednego nadawcę który daje ci dekodowany program i mozliwośc legalnego jego nagrania i edycji
czyś ty sie z choinki urwał?nie po to zabezpieczają transmisję sygnał hdmi i robią kodowanie w nagrywarkach żebyś ty mógł sobie edycje przeprowadzać - nagrac i zgrać to sobie możesz MATERIAŁY DARMOWE - zapamiętaj to raz na zawsze i nie bredź
chyba ci sie chłopie cos ostro pokickało
chcesz to skorzystaj z innej - jak znajdziesz cos lepszego daj znac.....

Dekodery (akurat DVB-S), które umożliwiają dowolną edycję nagranego materiału video HD (w tym między innymi automatyczne wycinanie reklam) - Fergusson HF-8900 HD, Ariva TT HD PVR.
Poza tym nie urwałem się z choinki, chcę tylko mieć możliwość wykorzystania takich urządzeń jakie legalnie są dostępne na rynku a nie być skazanym na dyktat Mediaboxa. Nie mam i nigdy nie miałem zamiaru naruszać prawa. Nie wiem jak można tłumaczyć niedostatki Mediaboxa ochroną praw autorskich. Może po kolei. Poniższe opcje dostępne są w większości dekoderów dostępnych na rynku a nie posiadają ich dekodery UPC
1. Sortowanie kanałów według własnych potrzeb
2. Tworzenie wielu list ulubionych - tematycznie lub nawet dla różnych użytkowników
3. Porządkowanie nagranego materiału - tworzenie folderów, nadawanie własnych nazw nagraniom
4. Edycja - wycięcie fragmentu z nagrania. To z uwagi na ograniczoną pojemność dysku wydaje się niezwykle potrzebne. Niech mi ktoś wyjaśni dlaczego nagranie meczu piłkarskiego nie narusza praw autorskich a wycięcie z nagrania przerwy już narusza. Podobnie wycięcie reklam z filmu.
5. Zgranie materiału na zewnętrzny dysk. (Taki dekoder z wymiennym dyskiem udostępnił ostatnio Polsat). Niech mi tu ktoś wyjaśni dlaczego zgranie na zewnętrzny nośnik według ekspertów UPC narusza prawo? Przecież te nagrania też mogły by być zaszyfrowane.
Wystarczy?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dekodery (akurat DVB-S), które umożliwiają dowolną edycję nagranego materiału video HD (w tym między innymi automatyczne wycinanie reklam) - Fergusson HF-8900 HD, Ariva TT HD PVR.
Poza tym nie urwałem się z choinki,

A może nie wiesz co to jest choinka ? Jeśli bowiem porównujesz co daje rynek DVB-S do DVB-C to musiałeś urwać się z choinki. Dlaczego nie piszesz o dostępności wspaniałych dekoderów DVB-C, które miałyby takie możliwości. To tak jak byś psioczył na tramwaje bo tylko po szynach jeżdżą a autobusy nie, więc są bardziej praktyczne.
 

REBUS82

New member
viben a pokaż mi choc jednego nadawcę który daje ci dekodowany program i mozliwośc legalnego jego nagrania i edycji
czyś ty sie z choinki urwał?nie po to zabezpieczają transmisję sygnał hdmi i robią kodowanie w nagrywarkach żebyś ty mógł sobie edycje przeprowadzać - nagrac i zgrać to sobie możesz MATERIAŁY DARMOWE - zapamiętaj to raz na zawsze i nie bredź
chyba ci sie chłopie cos ostro pokickało
chcesz to skorzystaj z innej - jak znajdziesz cos lepszego daj znac.....

rebus ty nie marudź tylko zaktualizuj kilka razy oprogramowanie do tego philipsa - niby ma on to robic sam ale trzeba jednak ręcznie mu pomóc - od 3/4 roku nie zwiesił mi sie ani razu

Kolego juz nie raz aktualizowalem oprogramowanie recznie i zawiesza sie znow
byl nawet technik sam zaktualizowal oprogramowanie i na drugi dzien bylo to samo wiec sam mi nie marudz bo u ciebie moze byc ok a polowa osob narzeka na te philipsy bo to nie jest tyko moja opinia
 

viben

New member
A może nie wiesz co to jest choinka ? Jeśli bowiem porównujesz co daje rynek DVB-S do DVB-C to musiałeś urwać się z choinki. Dlaczego nie piszesz o dostępności wspaniałych dekoderów DVB-C, które miałyby takie możliwości. To tak jak byś psioczył na tramwaje bo tylko po szynach jeżdżą a autobusy nie, więc są bardziej praktyczne.

Widzę, że pomału zaczyna brakować Ci argumentów skoro uciekasz w inwektywy. Podałem przykładowe tunery DVB-S bo akurat tym się teraz interesuję. Jeżeli chodzi o tuner DVB-C to proszę bardzo: Samsung BD-C8500. Tylko czy to ma sens weryfikowanie mojej wiedzy na temat rynku tunerów. Problem główny to brak możliwości wyboru tunera przez abonentów UPC. Sądzę, że pozostaniemy przy swoich zdaniach. Jeżeli Tobie wystarcza to co proponuje UPC to masz do tego pełne prawo. Mi to nie odpowiada i dlatego przesiadam się na satelitę. Nie rób tylko ludziom wody z mózgu próbując udowodnić rzeczy niemożliwe do udowodnienia. Skazywanie abonentów, płacących całkiem spore pieniądze, na korzystanie z jednego, beznadziejnego dekodera to bezczelność faktycznego monopolisty. Nie zmienią tego żadne Twoje zaklęcia ani deprecjonowanie i obrażanie kogoś kto ma inne zdanie.
 

pkomp

New member
rebus nie bądź dzieciak - zgłos powtarzający sie problem i zażądaj wymiany a nie marudzisz po raz kolejny - czy to takie trudne?zamień sobie na cisco

viben a co da szyfrowanie przenośnego dysku?skoro nic z tym materiałem nie zrobisz?
miałeś w rękach ten dekoder polsatu?można zgrac materiał?nawet HD?powiedzmy z HBO?
to tylko patrzeć jak rusza sprawy sadowe z pewna przegraną polsatu...

podaj model tego dekodera zobaczę czy ma taka możliwość czy tylko bajki piszesz
 

viben

New member
viben a co da szyfrowanie przenośnego dysku?skoro nic z tym materiałem nie zrobisz?
miałeś w rękach ten dekoder polsatu?można zgrac materiał?nawet HD?powiedzmy z HBO?
to tylko patrzeć jak rusza sprawy sadowe z pewna przegraną polsatu...

podaj model tego dekodera zobaczę czy ma taka możliwość czy tylko bajki piszesz

Proszę bardzo: Sagemcom model ESI-88. W rękach go nie miałem ale poczytaj tu:
Cyfrowy Polsat: Dekoder HD z wymiennym dyskiem - Cyfrowy Polsat, dekoder, Sagemcom - Media2.pl
 

pkomp

New member
czytałem o tym samsungu c8500 kolego i naprawde dowiedz się zanim cos napiszesz - on nie ma mozliwości zgrania nagranych materiałów!!!!
jest tez którys tv samsunga który umozliwia nagrywanie z tunera ale nagrywanie jest kodowane przy pomocy numeru płyty głównej tv - wymiana płyty i juz nic nie odtworzysz

apropo polsatu to zajrzałbys do instrukcji a nie brednie wypisywał:

2½’’ DYSK TWARDY
Szyfrowane nagrywanie TS: Nagra PRM lib
Interfejs SATA
Poziom hałasu: <30 dBA

czyli szyfrowanie za pomoca karty - zapomnij o zrobieniu z tym czegokolwiek


teraz zadam ci bardzo ważne pytanie - jak sobie wyobrazasz że ktos płaci kase za dostęp do kodowanego HBO HD i nagrywa sobie powiedzmy film w niezłej jakości a potem go beszproblemowo zrzuca na komputer i robi z tym co chce?
wyjasnij mi ta kwestię i prosze nie pisz bzdur
 

mroziksg

New member
witam, ja mam takie pytanie w sprawie UPC.. Mam z UPC 3 w 1 tzn. telewizja, internet i telefon z tym, ze mam dekoder HD i teraz pytanie, czy w drugim pokoju idzie jakos zrobic zeby rowniez byly programy HD, czy z jakas dodatkowa oplata..? czy musze kupowac caly dekoder hd i tyle samo placic jakbym bral osobno ?;) pozdrawiam
 

viben

New member
czytałem o tym samsungu c8500 kolego i naprawde dowiedz się zanim cos napiszesz - on nie ma mozliwości zgrania nagranych materiałów!!!!
jest tez którys tv samsunga który umozliwia nagrywanie z tunera ale nagrywanie jest kodowane przy pomocy numeru płyty głównej tv - wymiana płyty i juz nic nie odtworzysz

apropo polsatu to zajrzałbys do instrukcji a nie brednie wypisywał:

2½’’ DYSK TWARDY
Szyfrowane nagrywanie TS: Nagra PRM lib
Interfejs SATA
Poziom hałasu: <30 dBA
czyli szyfrowanie za pomoca karty - zapomnij o zrobieniu z tym czegokolwiek
teraz zadam ci bardzo ważne pytanie - jak sobie wyobrazasz że ktos płaci kase za dostęp do kodowanego HBO HD i nagrywa sobie powiedzmy film w niezłej jakości a potem go beszproblemowo zrzuca na komputer i robi z tym co chce?
wyjasnij mi ta kwestię i prosze nie pisz bzdur

Na takie dictum brak słów. Nie pisałem, że ten czy inny model ma wszystkie wymienione poprzednio opcje. Brodacz i Ty czepiacie się szczegółów pomijając meritum sprawy czyli brak możliwości wyboru swojego dekodera. Twierdzisz zatem, że mediabox UPC to absolutny szczyt tego co można mieć w telewizji kablowej i powinniśmy wszyscy być wdzięczni UPC za taki świetny dekoder. Otóż na pewno nie! Wszystkie wymienione przeze mnie przykłady są o niebo lepszym rozwiązaniem. A propos Polsatu. Nagrania są szyfrowane, ale nie jestem zmuszony kasować nagrań w celu zwolnienia miejsca, mogę wymienić dysk. Samsung natomiast pozwala na edycję nagranego materiału (wycięcie fragmentów i zachowanie części). Piszesz: "ktoś nagrywa sobie film w niezłej jakości a potem go bezproblemowo zrzuca na komputer i robi z tym co chce?" Czyli co na przykład? Zje go na śniadanie? Jakaż to zbrodnia obejrzeć zgrany film na komputerze? Swoją drogą to JEST możliwe. Spójrz na to:
Ferguson HF 8900 HDTV z USB !!! + Pendrive 1GB- Satynowy
 

pkomp

New member
viben za przeproszeniem czy ty jesteś tępy?

1.tak możesz nagrać darmowy NIEKODOWANY program i sobie go przerzucić - napisałem to już - naucz się czytać

2.płatne kanały i płatne platformy nie pozwalają na robienie niczego z materiałem który umozliwiają obejrzeć czy nagrać na dedykowanym urządzeniu

3.upc nie oferuje super wypasa tak jak i wielu innych dostarczycieli platform cyfrowych - albo to przyjmujesz albo szukaj sobie czegoś innego i NIE MARUDŹ - nikt ciebie nie zmusza do korzystania z upc

4.niektórzy oferuja karte wraz z modułem CI - NIEKTÓRZY

ten ferguson TO TUNER SATELITARNY - kumasz?czy masz problem z odróżnieniem go od dvb-c?
nagrany plik może mieć max 4 giga co znaczy że filmy będa w kawałkach a nie wiadomo czy automatycznie rozpocznie tworzenie nowego
kanały kodowane MUSZĄ mieć załadowana kartę co zapewne również SZYFRUJE NAGRANIE

nie wal mi tu opisami tylko sam sprawdź ok?
bo jak narazie to same brednie widzę

czepiamy sie szczegółów?człowieku ty nawet nie masz pojęcia o czym piszesz!!! znasz takie powiedzenie "diabeł tkwi w szczegółach" ???


ps.sory że sie uniosłem ale czasemręce opadaja jak proste rzeczy trzeba po raz 100 tłumaczyć


ps2.fakt upc mogłoby wprowadzic moduły CI - nie każdy potrzebuje zbędnej skrzynki no ale maja takie podejście a nie inne i albo to zaakceptujesz albo szukaj innego dostarczyciela...monopolu nikt tu nie ma
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
mrozik nie leń się!!!!
wszystko masz na stronie upc - pakiet multiroom czyli jakas niewielka dopłata i dostajesz drugi dekoder - przekaz cyfrowy niestety nie rozdzielisz tego kabelkiem jak w analogu
tu własnie przydałyby sie moduły CI
 
Do góry