Harman Kardon HK 990

D

Deleted member 121090

Guest
Czy jest sens posiadanie dwóch subwooferów? Lepiej mieć podpięte subwoofery do amplitunera kina domowego czy do HK 990?
To zależy od konfiguracji.
Jak podepniesz suby pod HK990 to będziesz miał tylko wzmocniony basy z ścieżki idącej na fronty. W stereo super w kinie kiepsko.
Dwa suby będą lepsze niż jeden. Ale dwa takie same. Bo już zakup dwóch gorszych w zamian za jeden dużo lepszy, może być gorszym pomysłem.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Ale HK990 też ma dwa wyjścia LFE, dedykowane na suba. A jeszcze nie widziałem suba z dwoma niezależnymi wejściami niskopoziomowymi.
Mają co prawda wejścia pod kable Y, ale nie mam pojęcia co by było, jakby tam dwa różne piece wpiąć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Niedziu82

New member
Czy jest sens posiadanie dwóch subwooferów? Lepiej mieć podpięte subwoofery do amplitunera kina domowego czy do HK 990?

Sens może i jest. :) Jak nie masz co zrobić z przestrzenią w pomieszczeniu. :p Subwoofery podpięte do HK990 będą Ci grać tylko w stereo. Nie przeniosą ścieżki dźwiękowej z filmu dedykowaną na subwoofer. :) Pzdr
 

ice 75

New member
Witam, Może ktoś z Was porównywał hk 990 do Roksan kandy k2. Obecnie posiadam Roksana i nie jestem za bardzo zadowolony jak on gra w mojej konfiguracji w stereo, jest to wzmacniacz o ciepłym brzmieniu. Szukam wzmacniacza który zagra ostro, agresywnie.Tu mam pytanie jaki charakter grania ma ten Harman? Miał by on grać w stereo i robić za końcówkę mocy w kinie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz jaki budżet i jakie masz kolumny? Tego Harmana nie słyszałem, ale inne modele tego producenta nie grają ostro. Raczej prezentują dość zrównoważone, łagodne brzmienie.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zainteresowałbym się na Twoim miejscu wzmacniaczami Rotel-a (np.RA-1570), Music Hall a70.2, Atoll-a, Cambridge Audio Azur 851A, Creek Evolution 5350. Możesz też odsłuchać Marantza, brzmienie na pewno będzie jaśniejsze.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witam, Może ktoś z Was porównywał hk 990 do Roksan kandy k2. Obecnie posiadam Roksana i nie jestem za bardzo zadowolony jak on gra w mojej konfiguracji w stereo, jest to wzmacniacz o ciepłym brzmieniu. Szukam wzmacniacza który zagra ostro, agresywnie.Tu mam pytanie jaki charakter grania ma ten Harman? Miał by on grać w stereo i robić za końcówkę mocy w kinie.
HK990 zaczyna grać po kalibracji i jest to na tyle namacalne, że przestaje się myśleć o ciepło czy jasno.
 

ice 75

New member
Zainteresowałbym się na Twoim miejscu wzmacniaczami Rotel-a (np.RA-1570), Music Hall a70.2, Atoll-a, Cambridge Audio Azur 851A, Creek Evolution 5350. Możesz też odsłuchać Marantza, brzmienie na pewno będzie jaśniejsze.
Dzięki za propozycję

HK990 zaczyna grać po kalibracji i jest to na tyle namacalne, że przestaje się myśleć o ciepło czy jasno.
Czyli mama rozumieć że zagra on lepiej od Roksana jeśli chodzi o brzmienie ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Dzięki za propozycję
Czyli mama rozumieć że zagra on lepiej od Roksana jeśli chodzi o brzmienie ?
Po kalibracji dla mnie gra o półkę wyżej nawet sam od siebie bez kalibraji, to bardzo ważne, bo to wtedy całkiem inny wzmacniacz.
Oczywiście ma się podobać Tobie więc odsłuch po kalibracji zalecany.
 

xgutti

New member
Bez reklam
W tym jest problem że laptop z wyjść to jedynie posiada HDMI, USB, Słuchawki.
Obecnie łącze laptopa z AVR 760 po HDMI jak oglądam filmy ale chciałbym słuchać muzyki bez potrzeby odpalanie AVR by przez pre-out łączyć się z HK. Więc jest jakaś możliwość?
 

jaco.37

Member
Bez reklam
Jeżeli Twój blu-ray ma obsługe DLNA to można przez sieć np. Foobarem , można wtedy obsługiwać z poziomu laptopa lub smartfona.
 
Do góry