Harman Kardon HK 990

xgutti

New member
Bez reklam
No i stało się :) trochę poszukałem, trochę po negocjowałem cenę ( 5600zł na 4000zł ) i udało mi się kupić w salonie nowego HK 990. Potężny masywny klocek, wizualnie super się komponuje z resztą moich klocków z stajni Harmana, nawet żona zbytnio nie krzyczała że kolejny mój wymysł znalazł się na półce :) tak więc widać że wizualnie jej pasuje wszystko w jednym disainie ( BDT 30 na nim AVR760 obok HD 990 i na nim HK 990 ).
Co do samego dźwięku to czuć mega moc i dźwięk stał się bardziej klarowny i wyważony, jakby dźwięku nagle przybyło i stał się jednocześnie przez ten 20 kilogramowy zabieg bardziej czysty w każdych tonacji.
Różnica jest podobna jak przesiadka z wcześniejszego mojego H/K AVR 460 na AVR 660 natomiast już pomiędzy AVR 760 a AVR 660 nie było praktycznie żadnej różnicy.
Obecnie nie posiadam jeszcze kabli XLR natomiast sparowałem HK 990 z HD 990 przy użyciu HRS link i takie połączenie wypadło dużo lepiej od zwykłego RCA.
Nie jestem znawcą tematu ale w tych dwóch urządzeniach wybór połączenia ma jednak zasadnicze znaczenie. Niby banalne połączenie a zestaw zagrał jakby był o klasę wyżej. Znajomy posiada zestaw stereo Marantz PM 15s3 & SA 15s3 klocki za ponad 20tyś. i albo mam takie ucho lub to wyłącznie moja auto sugestia ale różnicy większej nie zauważyłem pomiędzy tymi dwoma zestawami.
Teraz już pozostaje mi do pełni zadowolenia zakup głośników B&W 803D ale niestety wysypałem się z kasy i będę musiał z tym poczekać.
Przed zakupem HK 990 myślałem jeszcze o zestawie stereo Cambridge Audio Azur 840A & 840C czy ktoś może coś powiedzieć o tym zestawie? oraz moje drugie pytanie czy ma znaczenie jakimi kablami połączę AVR 760 z HK 990 przez pre out?
 
Ostatnia edycja:

Niedziu82

New member
Dokładnie blackninja ma racje- zrób kalibracje, a jeszcze więcej zyskasz na jakości dźwięku. Co do podłączenia pre out ampli z HK990 wybór kabli jest bardzo ważny!!! Ja sam miałem problemy podłączenia ONKYO 809 z HK990. Kabelki niby za 250 zł, a dawały głośne i słyszalne buczenie (podejrzewam że wada fabryczna) przeszedłem na kabelki ze srebra( na zamówienie) i gra jak ta lala. Więc jak będziesz miał podobny problem to wypróbuj kilka kabli.

P.S. Witam wśród posiadaczy HK990. Miałem te same odczucia co Ty jak usłyszałem dźwięk z tego klocka. Pozdrawiam i życzę miłych wrażeń ze słuchania "na nowo" ulubionych kawałków. :)
 

xgutti

New member
Bez reklam
Obecnie mam spięty AVR 760 z HK 990 zwykłymi marketowymi kablami i gra całkiem poprawnie bez żadnego buczenia. Czy wymiana na kabelki z wyższej półki ma sens? Zastanawiał się coraz bardziej nawet nad zasadnoscią posiadania amplitunera kina domowego.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Czy lepiej soobwofer mieć wpięty w amplituner AVR 760 czy w wzmacniacz HK 990 ?
W AVR 760.
Bo jak rozumiem ma Ci wzmacniać całą ścieżkę dźwiękową a nie tylko pasmo na kanały frontowe.
Tylko, że wtedy nie dociążysz swoich pak przy odsłuchu stereo z pominięciem amplitunera.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Tak, jest.
Albo trzy suby. Dwa mniejsze pod HK990, dla dosadności stereo i łamacz kości do AVR760, dodatkowo do kina:)
I byłaby nirwana.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Nie tyle nirwana co odstrzał przez sąsiadów :) a tak poważnie wracając do HK 990 czy ktoś spotkał się z OPPO 105 i jak by taki klocek zagrał z HK 990, lepiej niż HD 990 ?
 

terrago

New member
Przegladajac ranking wzmacniaczy w niemieckim Audio wychodzi ze 990 jest na tym samym poziomie ale wygrywa cena z:
- CA 840
- Yamaha A-S 2000
- Marantz 15s2
- Denon PMA-2010
- Exposure 2010 S2

...a z tymi wygrywa na punkty:

- Exposure 2010 s2
- Naim Nait 5i
- NAD 375 BEE
- Arcam A90
- Rotel RA-1570

Pomijajac wiarygodnosc testow czy ten wzmak jest tak rewelacyjny? Mozna go za 5tys pln juz kupic. Jakie sa wasze opinie?
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Przegladajac ranking wzmacniaczy w niemieckim Audio wychodzi ze 990 jest na tym samym poziomie ale wygrywa cena z:
- CA 840
- Yamaha A-S 2000
- Marantz 15s2
- Denon PMA-2010
- Exposure 2010 S2

...a z tymi wygrywa na punkty:

- Exposure 2010 s2
- Naim Nait 5i
- NAD 375 BEE
- Arcam A90
- Rotel RA-1570

Pomijajac wiarygodnosc testow czy ten wzmak jest tak rewelacyjny? Mozna go za 5tys pln juz kupic. Jakie sa wasze opinie?

Trochę poszukałem, ponegocjowałem i udało mi się fartem kupić w salonie audio nowego hk 990 za 4tyś. :)
Co do możliwości samega klocka to robi wrażenie, nie tylko fizyczne bo waży ok. 23kg. ale i dźwiękowo potrafi zadziwić. Na nowo można odkrywać swoje ulubione utwory, w prosty sposób mogę określić to jednym zdaniem, jak gdyby dźwięku przybyło i to czego wczesniej nie słyszałem teraz słyszę.
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam

Attachments

  • 20140210_143521.jpg
    20140210_143521.jpg
    344,4 KB · Wyś: 1832
Ostatnia edycja:
impresive! zwłaszcza avr 760 i hk990, pewnie wymiatają mocą tak, że jak siadasz w fotelu to musisz zapiąc pasy aby nie odlecieć:) ?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Nie miałem innej możliwości postawienia klocków, z jednej strony AVR 760 i HK 990 potrafią się trochę zagrzać więc lepiej nic na nich nie stawiać by zapewnić lepsze chłodzenie a z drugiej strony w stoliku na samym środku zamontowana jest szyna na której jest TV. Niby jest w niej otwór na przeciągnięcie kabli ale jest na takiej wysokości że był problem z podłączeniem pre-out, więc odtwarzacze służą jako podstawka by można było przeciągnąć przewody. Najlepsze było by ustawienie ampli i wznak bo bokach a w środku dwa odtwarzacze, tylko niestety obecnie jeszcze nie mam takiej możliwości by tak ustawić.
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Czy jest sens posiadanie dwóch subwooferów? Lepiej mieć podpięte subwoofery do amplitunera kina domowego czy do HK 990?
 
Do góry