Harman Kardon HK 990

xgutti

New member
Bez reklam
Zestaw HK 990 i HD 990 za kwotę którą podajesz to mega OKAZJA !!! pod warunkiem że klocki są sprawne technicznie jak i bez żadnych uszkodzeń fizycznych. Sam odtwarzacz CD HD 990 jest urządzeniem trudno dostępnym, nawet jak na rynek wtórny nie mówiąc już o nowym ( od 2 lat brak u dystrybutora ) stąd jego cena powyżej 1000zł jest czymś normalnym. Tak więc jeśli z powyższymi klockami jest wszystko ok. nie masz co się zastanawiać nad zakupem. Najlepiej jakbyś osobiście odebrał sprzęt albo ostatecznie niech sprzedający na piśmie zagwarantuje Tobie zwrot sprzętu jeśli w okresie 2 tygodni wyniknie jakaś usterka.
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Na ten odtwarzacz HD 990 poluje dużo osób i jeśli się tylko gdzieś pojawi na rynku to bardzo szybko znika.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

viki0987

Member
HD w zestawie ale dodatkowo za niego musze zapłacić. Dla tego pytam czy nie lepiej kupić coś w zamiana nowego z możliwością podpięcia dysku twardego z plikami flac. Niestety HD 990 odtwarza tyłki cd.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Miałem przez kilka miesięcy styczność z klockami marantz pm11s3 i sa11s3 które napędzały B&W 802 D i powiem szczerze że brzmiało cudownie, tylko muszę dodać że salon w domu miał ok.100m. i ponad 3,5m. do sufitu więc też akustyka inna niż na powierzchni 20m. Ale porównując ten zestaw do marantz melody stream to tak samo jak porównywać mercedesa klasy S do mercedesa klasy A. Tak samo nie ma co porównywać tego urządzenia do HK 990. Sama waga mówi za siebie marantz melody stream ok. 3kg a HK 990 ok.20kg. Więc 17 kg dodatkowej elektroniki musi być w jakimś konkretnym celu.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Znalazłem ostatnio na niemieckiej stronie firmę zajmującą się tuningiem urządzeń audio w tym wzmacniacza HK 990. Czy ktoś może już się z czymś takim spotkał i co na celu ma taki tuning?
 

xgutti

New member
Bez reklam
W tym jest mały problem :( trafiłem na tą stronę zupełnie przypadkiem i zapomniałem ją zapisać do ulubionych i teraz próbuję ją ponownie odszukać i mam z tym problem. Wiem że kiedyś natrafiłem w Niemczech na AVR 760 który był właśnie po takim tuningu i stąd teraz moja ciekawość co taka modyfikacja może zmienić?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
To zgadywanka która rozciąga sie od 0 czyli nic nie wymieniają i biorą kaske, po zmiene softu DSP, przetwornikó, kondensatorów itd... ale to wiedzą tylko oni.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Przez ostatni rok posiadałem JBL LS 60 za parę dni kurier dostarczy mi LS 80 i moje pytanie czy HK 990 bez problemu napędzi i wysteruje mocniejsze pudła?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Na pewno. Akurat o brak mocy w HK990 nie masz co się martwić.
Właśnie miałem krótką styczność z konfiguracją HK 990 & JBL LS 80 i dźwięk zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Wzmacniacz doskonale poradził sobie jednak z LS 80 mimo moich wcześniejszych obaw. Wcześniej testowałem B&W 804 oraz MA GX 300 i czegoś mi tam jednak brakowało. A połączenie Harmana z JBL wypadło nieporównywalnie lepiej, może mam takie ucho a może to także fakt że Harman i JBL to jedno i to samo konsorcjum zajmujące się produkcją sprzętu audio.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie bardzo Cię rozumiem? Piszesz tak, jak byś miał okazję gdzieś tego zestawienia odsluchiwać czy testować, a w sygnaturce masz taki sam zestaw?:niewiem:
Acha, ok. Rozumiem że nowe kolumny zostaly tak na szybko podłączone po zakupie?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Nie bardzo Cię rozumiem? Piszesz tak, jak byś miał okazję gdzieś tego zestawienia odsluchiwać czy testować, a w sygnaturce masz taki sam zestaw?:niewiem:
Acha, ok. Rozumiem że nowe kolumny zostaly tak na szybko podłączone po zakupie?
W środę z radością rozpakowałem kolumny, jeszcze większa radość była jak zobaczyłem LS80 w całej okazałości, zagrało z HK 990 rewelacyjnie, ponad moje wcześniejsze oczekiwania ale mimo wszystko w głowie siedziała wciąż myśl i sugestia że coś jest nie halo gdyż w jednej kolumnie jest brak dwóch kilogramów, więc po kontakcie telefonicznym z dystrybutorem oraz z sklepem a także z radami na forum w czwartek kolumny spakowałem i osobiście odwiozłem do sklepu. Teraz z niecierpliwością będę czekał na kolejną parę LS80 pod warunkiem czy uda mi się przekonać żonę co do ich wielkości oraz czy znajdę drugą parę w kolorze czarnym, tylko tym razem o jednakowej wadze :)
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
Mam już nową parę LS 80 tylko że tym razem o jednakowej wadze :) HK 990 radzi sobie z nimi rewelacyjnie jakby właśnie został stworzony pod tego JBL. Miałem wcześniej dylemat czy wybrać Monitor Audio GX300 czy JBL LS80. Wybór padł na LS 80, bardziej mi przypadł do gustu w kinie jak i w samym stereo, są bardziej uniwersalne od GX300 w których czegoś mi jednak brakowało. Może to za sprawą zastosowania tuby w głośniku wysoko tonowym który w moim przekonaniu znakomicie oddają istotę brzmienie oraz przestrzeń muzyczną.
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pięknie też na nim wypadają na nim lokale, po przesiadce na inne kolumny rzucają się braki w tym paśmie, kobiece wokale już tak nie błyszczą i wiele tracą na wybrzmieniu.
 
Do góry