Harman Kardon HK 990

wieniu26

New member
Witam
Rozumiem, że kalibracja o której mowa polega na pomiarze akustyki itp. za pomocą mikrofonu dostarczonego ze wzmacniaczem?

Czy można wykonać to przy pomocy innego mikrofonu?

Czy późniejszy odsłuch z kalibracją odbywa sie tylko przez DSP i DACa/i?

pozdr
 

wieniu26

New member
Posiadam owy mikrofon lecz została uszkodzona jego obudowa ten cały plastikowy stożek.
Nie wiem teraz czy bez tego dobre wychodzą pomiary.
Da się gdzieś to dokupić lub ewentualnie dorobić?
Może ktoś podesłać zdjęcia tego mikrofonu?

Pozdr
 

xgutti

New member
Bez reklam
Drodzy koledzy mam zamiar dokupić drugi subwoofer JBL LS 120P do obecnego mojego zestawu i nie wiem czy ma to sens oraz gdzie ostatecznie miałbym suba podpiąć czy jako drugi sub do amplitunera AVR 760 czy tym razem do wzmacniacza stereo HK 990 ?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Myślę że nic nowego co mogło by się równać z HK 990 nie znajdziesz za 4 tyś. A z używek to w tej cenie mógłbyś poszukać i trafić na marantz pm15 tylko że bez wyjścia XLR oraz Yamaha A-S2000 nad którą też się kiedyś zastanawiałem.
Dzisiaj sprzęt ocenia się nie przez pryzmat parametrów, nawet nie odsłuchów, ale jego ceny i marki, jaka za nim stoi. Ludzie potrzebują jakichś przesłanek i kryteriów swoich wyborów. To, co było łatwo czytelne, czyli parametry, zostało uznane (po części słusznie, po części nie) za bezużyteczne. Mieliśmy słuchać. Ale tak naprawdę... nie wszyscy wierzą w to, co słyszą. Szukają więc podpowiedzi, co powinni usłyszeć? Podpowiadają pisma, fora, znajomi. Ogromne tu pole do nadużyć, niekompetencji, manipulacji, uprzedzeń, zachowań stadnych, snobizmu, naiwności... Nie ustalono bowiem pewnych, uniwersalnych i łatwych zasad oceniania jakości sprzętu. Większość szuka po omacku, używając jako drogowskazów ogólnie uznanych "prawd" i często niemądrych przekonań. Najczęściej w tym wszystkim zapominamy o tym że chodziło nam jedynie o słuchanie muzyki a nie o zaspokojenie swojego ego w posiadaniu.
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Miałem HK990. To fajny klocek i faktycznie w cenie 4tzł nic nowego, stanowiącego konkurencję się raczej nie znajdzie. A już na 100% nic tak funkcjonalnego, zwłaszcza jak ktoś chce pogodzić kino domowe i stereo. Natomiast w używkach spokojnie można kupić dużo lepszy piec do stereo.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Obecnie używam do stereo hk avr 255 czy będzie duża różnica na korzyść hk 990
Kiedyś posiadałem AVR 260 kiedy zrobiłem przesiadkę na AVR 460 to jakby nagle przybyło dźwięku, później przeskoczyłem na AVR 660 i ponownie poczułem że czegoś przybyło i dźwięk stał się bardziej czysty i wyważony. Z powodu jedzenia apetyt rośnie więc musiałem zaspokoić swoje ego i przeskoczyłem na flagowego AVR 760 i różnice jaką już wtedy zauważyłem to jedynie chyba w tonach niskich, bardziej kontrolowane i czuć było mega moc. Rok temu kupiłem nowego HK 990 z racji że posiadałem odtwarzacz CD HD 990 i z ciekawości czy może być w samym stereo jeszcze lepiej.
Tak więc mogę na podstawie swoich doświadczeń i swojego ucha stwierdzić że wzmacniacz stereo HK 990 poprawił w jakiś nie znaczny sposób stereo zwłaszcza jeśli chodzi o sam vocal a zabawa trybem korekcji EzSet/EQ zmienia go w zupełnie inne urządzenie, zdecydowanie wyższej klasy.
Na Twoim miejscu bym się zastanowił bardziej nad AVR 660 lub 760. Poczujesz mega odczuwalny jakościowy skok w kinie jak i w samym stereo w porównaniu z obecnym AVR 255 i pewnie ten dźwięk zadowoli Ciebie do tego stopnia że odpuścisz sobie zakup wzmacniacza stereo.
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
To fakt amplitunery nowe AVR 660, AVR 760 są już raczej nie osiągalne a i używki trudno też spotkać. A co do HK 990 jeśli faktycznie masz możliwość zakupić za taką okazyjną cenę jak podajesz to nawet bym się chwili nie zastanawiał nad zakupem jeśli oczywiście jesteś pewny co do jego stanu technicznego i fizycznego.
 

viki0987

Member
W tym problem ze nie ma szansy go zobaczyć gościu zapewnia ze jest wszystko ok .sprzęt grał 4 lata. W zestawie HD 990 i tu moje pytanie czy znajdzie się jakis odtwarzacz do ktorego będę mógł podłączyć dysk twardy z plikami flac tak do 2000zl . Czy lepiej odtwarzacz CD Harman
 
D

Deleted member 121090

Guest
Koledzy ostrożnie.
HK990 nie jest zbudowany jak tradycyjny wzmak stereo. Wnętrze to bardziej płyta z amplitunera plus bardzo wydajne( czytaj grzejące się) trany. Jak coś w nim walnie to ciężko to będzie naprawić w normalnych pieniądzach. Przed zakupe, warto go odsłuchać. Używki nawet są wystawiane po 4 i więcej tzł. Cena ekstra, ale czy za nią się coś nie kryje?
 
D

Deleted member 121090

Guest
Oczywiście.
Tylko z racji świadomości jak są zbudowane, użytkuję je w należyty sposób.
Amplituner nie ma ani jednej ścianki wokół siebie, która by ograniczała jego wentylację.
Nie wiadomo jak był ten HK użytkowany. Nie kupił bym takiego klocka bez sprawdzenia, lub przynajmniej jakiejś pisemnej rękojmi, gwarancji, że jest na 100% O.K.
 
Do góry