Harman Kardon HK 990

D

Deleted member 121090

Guest
Nic raczej nie obliczysz. Za dużo zmiennych.
Można zawsze podpiąć odpowiedni miernik i sprawdzić samemu ile kW zjadł przy odsłuchu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tango13

New member
1000W ciągle w czasie 1h to 1kWh-z grubsza.
Czy posiadacze, albo znawcy tematu mogą podpowiedzieć kiedy taki sprzęt wypuszcza 1000W. Jaka jest moc kiedy w domku słuchamy umiarkowanie i z przyjemną głośnością?
 
D

Deleted member 121090

Guest
1000W nie wypuszcza NIGDY!!!
Miałem podobną mocowo końcówkę Pioneera Elite M-91. Nawet przez pewien czas razem z HK990 napędzały w bi-ampingu Infinity Kappa 8.2i. I na M-91 były wskaźniki wysterowania końcówek.
Przy normalnym odsłuchu dawała 0.5-2W na kanał. Przy baaaardzo głośnej muzyce i bardzo trudnych kolumnach jakimi są Kappy, w pomieszczeniu 35mkw można było wytrzymać przy mocy do max 20W na kanał. A M-91 też miała wydolność jak HK 200W RMS.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

wieniu26

New member
Witam
Znalazłem 2 "różne" wersje tego HK990.
Jedna posiada radiatory widoczne od góry, brak bocznych "wywietrzników" i napis ...MIC pod gniazdem słuchawkowym.
Druga panel górny ma gładki, po bokach "wywietrzniki" i brak napisu pod gniazdem słuchawkowym.
Dodatkowo w specyfikacjach są różnie podawane dane np. wydajność prądowa 100A v 200A, waga 19,6 v 24kg, zasialnie 1000 v 800 W, zniekształcenia 0,07% v 0,03%.
Czym jeszcze się różnią te wersję i która jest lepsza, jak z dźwiękiem itp?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Na dniach powinien do mnie trafić HK 990 jeśli nic się nie wydarzy.
Tak więc mam pytanie w jaki sposób najlepiej połączyć wzmacniacz stereo HK 990 z amplitunerem AVR 760 ?
Czy istnieje tylko zwykłe połączenie przez pre-out czy można jeszcze w inny sposób połączyć HK 990 z AVR 760?
 
Ostatnia edycja:

xgutti

New member
Bez reklam
To już wiem że HK 990 z HD 990 za pomocą XLR lub HRS link. Ale chodzi mi o połączenie amplitunera AVR 760 z HK 990. Czy oprócz pre out jest jeszcze inna możliwość?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Czy takie połączenie będzie optymalne?
AVR 760 przez HDMI z BDT 30
HK 990 przez XLR lub HRS link z HD 990
AVR 760 przez pre out do Processor Analog Inputs HK 990.
Zauważalna będzie różnica w stereo jak i w samym kinie?
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Czy takie połączenie będzie optymalne?
AVR 760 przez HDMI z BDT 30
HK 990 przez XLR lub HRS link z HD 990
AVR 760 przez pre out do Processor Analog Inputs HK 990.
Zauważalna będzie różnica w stereo jak i w samym kinie?
Tak ma być.
Daj znać jaka jest różnica. Powinna być spora i w kinie i stereo.
 
Do góry