Harman Kardon HK 990

Niedziu82

New member
Przepraszam, że post pod postem, ale chyba HQ150 chodziło o to cytuję: ..." "Serce" Harmana tworzą programowalne układy DSP. Jeśli więc chcemy skorzystać z układu korekcyjnego, to wchodząc do niego sygnałem analogowym, musimy zamienić go na cyfrowy, a potem z powrotem na analogowy. HK 990 wyposażono więc w kompletny zestaw przetworników A/C i C/A..."

Ale jeżeli chcemy korzystać z tej funkcji bo tor Direct Path i tak odda tylko to co dostanie od CD-ka na wyjściu przynajmniej tak ja to rozumiem.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Fakt dzwiękowo HK990 robił robote...

Ale pod innymi względami to było totalne nieporozumienie.
Nie włączał się, zawieszał, dwa razy był w serwisie, psuł się od samego stania na półce. Skomplikowana i nieintuicyjna obsługa, niewygodne prawie wklęsłe pokrętło, beznadziejne malutkie, niewygodne i ledwo widoczne mikroskopijne guziczki...
HD990 do kompletu był niesprawny już po wyjęciu z pudełka i a wyświetlacz był krzywy i miarowo mrugał.

Ostrzegam każdego przed tym bublem, nie dziwie się że sie ktoś chce tego tanio i szybko pozbyć.
Znajomy z innym egzemplarzem miał podobne przejścia...
 
D

Deleted member 121090

Guest
Z tego co czytałem to w HK 990 można wybrać w ustawieniach opcję " direct " który omija wszystkie układy cyfrowe więc chyba HQ150 jesteś w błędzie.
A z drugiej strony możesz podać mi namiar gdzie mógłbym kupić nowego HK 990 za 4tyś. ?
Chyba jednak nie. Ale pewny nie jestem. Gdzieś o tym czytałem jak go jeszcze miałem.
Direct omija owszem układy DSP ale czy na pewno nie są użyte układy A/D- D/A?
O cenę pytaj Blackninja. Kiedyś tu taką oferował.
Ja kupowałem za 4400 z Allegro od gościa który nowe wysyłał z Anglii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

filcek

Member
Przepraszam, że post pod postem, ale chyba HQ150 chodziło o to cytuję: ..." "Serce" Harmana tworzą programowalne układy DSP. Jeśli więc chcemy skorzystać z układu korekcyjnego, to wchodząc do niego sygnałem analogowym, musimy zamienić go na cyfrowy, a potem z powrotem na analogowy. HK 990 wyposażono więc w kompletny zestaw przetworników A/C i C/A..."

Ale jeżeli chcemy korzystać z tej funkcji bo tor Direct Path i tak odda tylko to co dostanie od CD-ka na wyjściu przynajmniej tak ja to rozumiem.

zgadza sie direct path działa całkowicie z pominieciem cyfrowego daca hk990 . W trybie direct path wszelkie regulacje dsp jak i korekcja wysokich i niskich tonów są nieaktywne a więc sygnał jest w domenie anlogowej
 

xgutti

New member
Bez reklam
Tak więc widzę że HK 990 wart musi być zakupu. Już wymieniłem HD 980 na HD 990. Teraz pozostaje kwestia zakupu HK 990. Co jeszcze możecie koledzy doradzić jeśli chodzi o tego klocka?
 

xgutti

New member
Bez reklam
Nie znam się na tych połączeniach ale to nie jest tak że XLR płynie sygnał a HRS-link jest tylko to synchronizacji zegarów systemowych pomiędzy HK a HD itp. ?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Właśnie Harman po to opracował to połączenie (podobnie jak np.Denon -link) ,chodzi o to żeby ograniczyć jitter ,dlatego w przypadku tego wzmacniacza jest sens zakupu HD 990 (lub odwrotnej sytuacji )
 

xgutti

New member
Bez reklam
Udało mi się kupić w dobrej cenie HD 990 mam teraz nadzieję że w dobrej cenie znajdę też HK 990. A jak jest z awaryjnością HK 990?
 

Tango13

New member
Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie laika dotyczące zużycia prądu. Wiem, że "klocek" ten posiada całkiem konkretną moc. W jakich momentach odsłuchowych moc ta jest uwalniana-a konkretnie zużycie prądu.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli dobrze pamiętam to max. zużycie prądu wynosi ponad 1 kilowat (chyba 1100W) trudno się dziwić klocek ma potężne zasilanie oparte na dwóch torroidach ,sama bateria kondensatorów to grubo ponad 20.000uF

Im większa moc tym większe zużycie prądu
 

xgutti

New member
Bez reklam
Z tego co się orientuje to zużycie max. - 1000W bezczynny -100W standby -1W.
Też się na tym nie znam bo nie rozumiałem fizyki ale myślę że maksymalne zużycie aby uzyskać to muszą być potężne głośniki i max regulator natężenia głośności.
Czy ktoś jest dobry w te klocki i może nam wytłumaczyć jak liczyć zużycie prądu?
 
Do góry