Gran Turismo 5

Bambolo82

Banned
arsenal napisał:
Panowie z Turn10 zapowiadają pełne 1080p i 60 klatek na sekundę.

Ja słyszalem tylko na konferencji E3 o 60 fps, a nic o 1080p. Po drugie z w GT5 Prologue po torze jeżdzi na raz 16 aut (zarówno w grze online jak offline), a w filmikach z Forza 3 widzialem maksymalnie 5-6 aut, może 8 maksymalnie w ostatecznej wersji. To dużo zmienia, bo Xbox 360 ma wtakim razie jednak te kilkaście milionów polygonów mniej do wyrenderowania podczas wyścigu. Także chyba Forza 3 wyciśnie 100 % z Xbox'a 360 (8 aut + 60 fps), ale jednak technicznie nie dogoni ani Gran Turismo 5 Prologue ani też finalnego Gran Turismo 5 (16 aut + 60 fps + 1080p).

Co nie zmienia faktu, że szczerze jestem pod wrażeniem pokazu Forza 3 i myślę że to może być wspaniała gra wyścigowa z piękną oprawą graficzną.
 

debeef

New member
Bez reklam
Dawidowski1000 napisał:
Umówmy się, że X360 nie pociągnie pełnego 1080p. Co innego upscaling z 720 do 1080p, a taka operacja wygląda naprawdę nieźle na Xsie:)
Dla mnie czy Forza 3 czy GT5, kto kogo pozamiata? Liczy się sama gra, a na jakiej platformie? Nie ma to znaczenia;)
Popieram w 100%
Ja będę grał na ps3 w GT 5 a X-owcy na Forzie 3, jeśli ktoś ma dwie maszynki i lubi wyścigi to kupi obie giery, ja nie kupię x-a więc dla mnie nie ma znaczenia czy Forza będzie lepsza czy gorsza, ja czekam na moje GT 5, a kolegom X-owcom, życzy by Forza spełniła wszystkie ich oczekiwania i żeby mieli z nią mnóstwo zabawy.
 

Peek

New member
Bez reklam
Ja kupie obydwie gry, ale wyscig Le Mans pokazany ostatnio na Forzy 3 wyglądał znakomicie! Tymczasem w moim rankingu wyscigów 1 miejsce wciąz nalezy do GRIDA. W tym roku bedziemy mieli kupie dobrych ścigałek (Forza3, NFS:Shift, Colin, może GT5).
 

Bambolo82

Banned
Jeszcze się wstrzymam z odtrąbieniem sukcesu mojej teorii nt. daty wydania GT5 i tego że gra jest już od dawna gotowa. Więcej pewności nabrałem po ostatnim E3 kiedy to pokazano GT na PSP i potwierdzono premierę na handhelda już w pażdzierniku 2009 r. Sledziłem ten temat od dawna, znałem wywiady szefa Polyphony Yamauchiego, ktory kiedyś zdradził że Polyphony nie stać organizacyjnie na symultaniczną pracę nad wersjami na PS3 i PSP, dlatego produkacja wersji na PSP zacznie się jak tylko zostanie zakończona praca nad wersją PS3. To była pierwsza wskazówka, ktora mnie naprowadziła.

Drugą wskazówką jest synchronizacja garaży w wersji na PS3 i PSP (obie zaoferują po ok. 800 tych samych aut czyli ok. 2 razy wiecej niz Forza 3), ktorą oficjalnie zapowiedziano na E3. Wygląda na to że obie gry muszą zatem wyjść w krótkim odstępie czasowym, aby móc być w pełni fukcjonalnymi.

Poza tym mialem zwyczajnie nosa, i poprostu wiedziałem że Polyphony i Sony się czają z premierą i chcą zwyczajnie wyczekać konkurencyjną Forze 3. Producenci Forza 3 sami sobie zawiazali ręce zdradzając datę premiery. Powiedzieli "sprawdzam", obiecali 400 aut, a tu na drugi dzień targów E3 wychodzi na estradę Yamauchi i z rozbrajającym uśmiechem wyjmuje z kieszeni PSP Go i mówi, że...na PSP będzie 800 aut! Chytre lisy pracują w tym Polyphony i Sony...:D

Zresztą przeczytajcie to: http://www.valhalla.pl/news15846-Polyphony-Digital-testowalo-Forza-Motorsport-3.html Znamienne, prawda?!?!? Wyczekiwanie, tajemnica, sprawdzanie co ma konkurencja...i zrobienie tego lepiej niż konkurencja :mrgreen:

W każdym razie, myśle że premiera GT5 na PS3 w 2009 r. jest już teraz wieeeeelce prawdopodobna (listopad/grudzień 2009), a ja dodatkowo będę miał satysfakcję po tym jak byłem wyśmiewany i wyszydzany na tym forum za takie a nie inne przepowiednie i teorie.

Tak, czy siak - będą dobre wyścigi, zrówno dla PS3 i Xbox 360.
 

Buria

New member
Zgodziłbym się, że jeśli GT5 ma mieć premierę w tym roku to będzie to niemal z całą pewnościa okres końca listopada/początek grudnia. To okres kiedy gry sprzedają się najlepiej, a przy tym ranga tego tytułu nie potrzebuje nawet dodatkowej rekomendacji.
Ps. Swoją drogą co z ceną? Jakieś przypuszczenia?
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Jesli GT5 wyjdzie w tym roku to premiera pokryje sie z premiera GT na PSP go! (wersje na PSP go! pojawi sie w pazdzierniku wraz z premiera nowego PSP). Bo jak mozna bylo uslyszec na E3 panowie z polyphony zapowiedzieli, ze obie te gry beda ze soba wspolpracowac...wiec chyba nie chca wydac najpierw GT na PSP go! a za rok GT5? Takie posuniecie bylo by bez najmniejszego sensu... Niezmienia to faktu, ze data ktora przedstawil ten sklep mija sie z prawdziwa data premiery, dlaczego ten sklep tak zrobil? Zakladam ze chodzi o jak najwieksza ilosc zamowionych preordeow. Klient zamowi, ale sklep bedzie przekladal premiere tlumaczac sie, ze to nie od nich zalezy. Kolejna rzecz to to, ze jesli data by byla prawdziwa to na stronie polyphony czy na oficjalnej stronie GT ta data by byla potwierdzona...Niestety panowie, ale poki polyphony nie poda OFICJALNIE daty premeiry to nie ma sie czym jarac ;)
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
Jeszcze się wstrzymam z odtrąbieniem sukcesu mojej teorii nt. daty wydania GT5 i tego że gra jest już od dawna gotowa.
Jeżeli nawet gra została by wydana pod koniec roku w żaden sposób nie świadczy to o tym, że została ukończona na jego początku jak o tym trąbiłeś (17.04.2009 pisałeś, że gra jest już od dawna gotowa i że Sony trzyma tą oraz inne gotowe pozycje po kilkanaście miesięcy ukryte :roll:). Przepraszam, ale taką teorię mógł wysnuć jedynie ... -nie chcę Cię tutaj obrazić- , osoba która nie może mieć pojęcia o sytuacji Sony na świecie, o tym w jakich okresach życia konsol PlayStation wychodziły poprzednie części GT i jaki miało to skutek dla tej, oraz konsol firm konkurencyjnych, a także o masie innych czynników kierunkujących posunięcia firm i developerów. Podobnie było z Twoją teorią zysków Sony z każdej sprzedanej PS3 od pierwszego dnia sprzedaży, nie wiedząc o tym, że to właśnie nie kto inny jak Sony wprowadziło z PS1 model biznesowy w którym zarabia się głównie na grach, licencjach, certyfikacjach itp.., a nie na samej konsoli, której koszty nawet długo po premierze są ogromne. Zajmij się graniem, bo od planowań makro oraz analiz Sony ma tęższe umysły :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
KY ostatnio potwierdzil w dwoch wywiadach, ze moglby wydac gre w kazdym momencie. Podobno gra jest juz w pewnym stopniu gotowa, ale caly czas trwaja prace aby byla jeszcze lepsza.

Gwiazdkowa premiera jest bardzo prawdopodobna.

Jezeli chodzi o teorie, ze Sony wstrzymuje gotowa gre, to wydaje mi sie malo prawdopodobne. Wstrzymywanie gry pare tygodni jest w miare prawdopodobne, rok - nie. Sony to jest firma, rzadza nia prawa biznesu, czekanie rok, by wydac jedna z najwiekszych gier na PS3 nie ma zbyt duzego sensu. Gre (wg mnie) wstrzymuje KY, ktory dazy do perfekcji i ciagle ja ulepsza.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
mataman (czy może raczej yoMan 8) ) good point :eek:k:

Moim zdaniem GT5 było już gotowe przed GT4 :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

premek111

Active member
Bez reklam
Wczorajsza informacja odnośnie tegorocznej premiery Gran Turismo 5, wywołała niemałe poruszenie wśród fanów "The Real Driving Simulator". Nie zabrakło graczy, którzy datę brytyjskiego sklepu, przyjęli jako pomyłkę, lub dzień premiery Gran Turismo w wersji na PSP. Play.com postanowił rozwiać wszelkie niedomówienie, podając oficjalne oświadczenie w tej sprawie. Obecna data, czyli 27 listopada 2009 roku, została podana przez producenta/wydawce gry. Czyli jest oficjalna. Play.com dodaje, jeżeli data ulegnie zmianie, na stronie pojawia się odpowiednia aktualizacja.
A więc jednak? Gran Turismo 5 jeszcze w tym roku? Mimo, że brytyjski sklep stanowczo twierdzi, że jest to oficjalna data, pochodząca prosto od SONY, proponuję wstrzymać się ze świętowaniem. Lepiej poczekajmy na oficjalną wiadomość od Polyphony Digital, czy też od SONY.
Premiera jeszcze w tym roku wydaje się dość nieprawdopodobna, szczególnie jeżeli weźmiemy pod uwagę brak jakichkolwiek informacji w tej kwestii na E3. Z drugiej strony, załóżmy, że obniżka ceny, a także PS3 Slim staną się rzeczywistością pod koniec tego roku. Dodajmy do tego jeszcze premierę takiego system sellera jakim będzie bez wątpienia Gran Turismo 5, i szefowie SONY już mogą liczyć zyski z "świątecznej gorączki".

źródło : ps3site.pl

no cóż,myśle że jednak długo jeszcze poczekamy
 
Ostatnia edycja:
Do góry