Gran Turismo 5

Bambolo82

Banned
@Peek: Nic takiego nie ma miejsca GT 5 Prologue. Normalnie masz "garaż", kasę na starcie, ktorą pomnażasz w wyścigach i dokupujesz/odsprzedajesz kolejne bryki. Potem masz całą kolekcję.Trzeba się napocić żeby zdobyć czerwony bolid formuly 1 Ferrari (2000000 + licencje A), ale wiekszość poprostu jest w sklepie i szybko można je sobie kolekcjonaować. Razem jest jakieś 80 aut + nowe dochodzą w darmowych DLC do GT5 Prologue (tzw. spec'ki, były 3 do tej pory, teraz mamy SPEC 3).

@Masta J: Myśle że Panowie z Microsoft grali w GT 5 Prologue. Widzialeś gameplay z Forza 3 na E3? I kto do kogo podciągnął (mialem na mysli grafikę)? Chyba jest raczej na odwrót niż mówisz :p
 

Bambolo82

Banned
Mówię o GT 5 Prologue. Zauwazyłeś że jest taka gra? GT 5 Prologue to nie jest render. Nawet 4 miliony jej sprzedali i myśle że co najmniej jedna powedrowała na biurko Microsoftu. Forza 3 ewidentnie ma podciągniętą grafikę względem Forzy 2, ktora w porównaniu do GT 5 Prologue wygladała słaaaaabo (zwłaszcza auta).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Aha, mówisz o tym płatnym demie.
Ja nastomiast nie zwykłem w ogóle rozmawiać o czymś takim jak płatne dema.
Mówię o tym co pokazało Polyphony na E3 - o lipnym renderze GT5.

Zdaje się, że mataman już tu dawał datę wydania Forzy 2 więc powtarzanie tych samych dziwnych tekstów bambo uważam za zbędne z Twojej strony.

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Ja natomiast nie zwykłem wypowiadać się o grafice gry po obejrzeniu renderowanego filmiku. Skąd Masta wiesz jak wygląda GT 5 skoro obejrzałes tylko render?
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż to, a ciągle w ten ton wypowiadasz się o Forzy, że dociągnęli, że coś tam obcięli a też nie widziałeś kompletnie nic.

Teraz się już chyba rozumiemy.

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Nie chyba Ty nie rozumiesz Masta.

Na E3 zobaczyłem gameplay z Forza 3. I byłem pod wielkim wrażeniem. Niestety doliczyłem się tylko 8 aut podczas wyścigu, co trochę odstaje od konkurencji. Widocznie tyle pociągnął Xbox 360 w 60 fps i przy tej ilości polygonów na 1 samochód. Forza 3 wygląda dobrze, ale juz lepiej nie bedzie wyglądac niż na tym gamepla'yu bo ma premierę w już pażdzierniku.

Jakoś nikt nie stwierdził że Forza 3 na E3 to był render, co? Ja też mysle że pokazali gameplay i maksimum tego co wycisneli z Xboxa 360.

Co do GT 5 to sam stwierdziłeś ze widzieliśmy render, czyli nikt nie wie jak wygląda GT 5 i nie da rady porównać grafiki. Możemy się tylko posługiwać Gran Turismo 5 Prologue, bo to gra dostępna od roku i wiemy jak wygląda.

Mam nadzieje, że GT5 skopie tyłki.:p
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Widzę, że nadal nie rozumiesz braku sensu w porównywaniu pełnej wersji Forzy 3 do płatnego dema Polyphony, OK, Twoje prawo.

Pozdrawiam,
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Masta_J napisał:
Panowie z MS jak zobaczyli ten nędzny render GT5 to raczej teraz są zdania, że to Polyphony musi dociągać do nich
Nie zdziwiło by mnie to. I odwrotnie.. Mina i zachowanie Kazunouri Yamauchi po prezentacji Forzy 3 mówią same za siebie :D
http://www.youtube.com/watch?v=bVrKuv9qT-I


Bambolo82 napisał:
Forza 3 ewidentnie ma podciągniętą grafikę względem Forzy 2, ktora w porównaniu do GT 5 Prologue wygladała słaaaaabo
Samochody w Forzie 3 mają 10 razy więcej polygonów niż w FM2.. i to widać. Tak więc nie płacz.
Z&Z czyli zazdrość i zawiść oraz kolejna kompromitacja :rolleyes:

http://i41.tinypic.com/65rfcg.jpg
http://img140.imageshack.us/img140/4774/mf38.jpg

http://img193.imageshack.us/img193/181/430scuderiasuzukafm2.jpg
http://img25.imageshack.us/img25/2883/430scuderiasuzukafm3.jpg
http://forzamotorsport.net/uploadedImages/Media/Photos/Forza_Motorsport_3_Screenshots/FM3_E3_Scuderia_3(2).jpg
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ja to wiem, Ty to wiesz, inni też to wiedzą, ale nie Bambo.
On lubi powtarzać w koło jedno i to samo ile razy się da.
Jak go ostatnio odpowiednio do jego takiego zachowania nazwałem to znowu wyleciał o obrażaniu także tym razem się powstrzymam.

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
@Masta J: A jaki jest sens porównywać gameplay z Forza 3 do renderowanego filmiku reklamującego Gran Turismo 5? Mysle, że to dopiero jest bezsens.

Słówko "Prologue" coś Ci mówi? Zajrzyj do słownika i sprawdz jakie znaczenie ma to słowo? Aha, i sprawdz też przy okazji co oznacza słowko "demo".

@Carbon: Kompletnie nie rozumiem o co chodzi ci z tą "zadrością". Przecież napisalem Ci że jak tylko bedę widział sens to kupie sobie Xbox'a 360. Na projektor full hd musze odkladać lub brac na raty, ale aż taki biedny nie jestem, zeby nie było mnie stać na Xbox'a i jakąś głupią grę komputerową. Wiesz...chodze do pracy...zarabiam i nie czekam na kieszonkowe od mamy. Chyba już wiesz jak to jest, he Carbon? ;) Daj na zgodę, bo uważam że nie ma co się pluć na forum o jakieś gierki. Obaj je lubimy, dlatego na pewno możemy się zakolegować. Wyobraż sobie że w piatek idę do kumpla na parapetowke jego nowego mieszkania i...kupił sobie Xbox'a, a nie PS3. No, wiesz Carbon, ja tam chetnie z nim pogram i nie zarzucę mu "kolejnej kompromitacji" bo on woli "gyrosy" niż "kratosa". Wyluzuj. ;)
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Drogi kolego, nie musisz przepraszać mnie za to, że popełniłeś kolejne gafy a ja je grzecznie wypunktowałem. Po prostu przyznaj się do błędu i postanów na przyszłość poprawę :cool:
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Otóż to bambo, jak się Ciebie naprowadzi to nawet potrafisz dojść do sensownych wniosków :D
Zgadza się - nie ma kompletnie sensu w tych Twoich porównaniach!

Bambo i przyznanie się do błędu? Nieeee......

Pozdrawiam,
 

Bambolo82

Banned
Ehhh...nikt nie lubi przyznawać się do gaf. Ręce mi drętwieją jak mam to napisać...mdfncd...dkfmf...:mrgreen:

W kazdym razie, nie chcę wiecej wkurzać Masta i Carbon'a. Luzik ;)

Aha, co do prezencji tego Pana z brodą od Forza 3 na E3 vs. Kazunori Yamuauchi, to faktycznie uważam że Polyphony powinno poszukac innego frontmena, bo Kazunori wygląda jakby miał notoryczne zatwardzenie he he. Mówi o grze GT na PSP, a mine miał jakby strasznie tego dzieła żałował no i ten groteskowy tłumacz z notatnikiem... Słaba prezencja.
 

Peek

New member
Bez reklam
Obie gry na pewno graficznie będą prezentować się fantastystycznie. Każda z nich ma swoje własne smaczki. Ja osobiście grałem na PSX w jedynke GT i spedziłem z nią bardzo wiele godzin, przez co mam do tej serii sentyment. Forze 2 miałem kupić, ale jakoś przeszła mi koło nosa. A z tyłu atakuje jeszcze całkowicie nowy NFS: Shift, który podobno jest rewelacyjny (opieram to na prezentacjach gry opisanych w pismach branzowych).

W tej chwili korona "króla wyscigów" należy moim zdaniem do GRIDA, który w zeszłym roku zabił wyjątkowo słabego NFS'a, ale z pewnością wszystkie 3 powyższe tytuły wprowadzą gry wyścigowe na jeszcze wyższy poziom.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Wy Panowie ciągle o tej grafice, a mnie bardziej interesuje np. to czy w Gt5 model jazdy i fizyka nie będą "na szynach" jak w poprzednich częściach i czy będę mógł sobie tak jak w forzie (1 lub 2) po wyłączeniu "wspomagaczy" popalić gumę, porobić "kółeczka" oraz "ósemki" i ogólnie czy w grze będzie możliwy drift. Właśnie przez brak takiej możliwości podtytuł "the real driving simulator" wzbudzał grymas na mojej twarzy.
 
Do góry