Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja paliwo mam firmowe ;P A Biedronki odwiedzam te "po drodze". Zatem jest luz. Ale fakt, dziś o tym samym myślałem. Te 39,99 zł za film to nie jest wystarczająco mało, żeby uzasadnić jeżdżenie na drugi koniec miasta. Bez przesady :) Masz rację :)

A co do używek na Allegro. Ja nie mam nic przeciwko. Tylko się boję, że kupię jakąś podróbkę. Ktoś tu kiedyś pisał na forum, że kupił i wyglądało na oryginał. Dopiero w czasie odtwarzania się okazało, że jakość jak z pirackiego dvd ze stadionu. Masakra. Co innego od Kolegów z forum. Tutaj mam zaufanie. Ale jakoś nikt swoich filmów nie oferuje. Ja osobiście ostatnio nawet zapowiadałem, że kilka z moich płyt zaraz zgłoszę do wymiany - jakby ktoś na forum chciał. Raz obejrzane, stan idealny, po prostu mogę jakiś film ocenić po seanse jako "do tego nie muszę wracać, nie muszę go mieć na półce". Ja to widzę tak: jak kupię film za 40 zł i sprzedam na drugi dzień za 20 zł to jest ok. Taniej jak w kinie, a lepiej w domu i z drugą połówką. Sentyment mam tylko do niektórych filmów (np. LOTR, Avatar, Top Gun). Generalnie to tyle nowych rzeczy się kręci (filmy i seriale), że bez sensu żeby zbierać dużą kolekcję. Nie mam czasu na nowości, więc staram się nie popadać w sentymenty.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja paliwo mam firmowe ;P A Biedronki odwiedzam te "po drodze". Zatem jest luz. Ale fakt, dziś o tym samym myślałem. Te 39,99 zł za film to nie jest wystarczająco mało, żeby uzasadnić jeżdżenie na drugi koniec miasta. Bez przesady :) Masz rację :)

Firmowe, pfff :)
Sam się często robie na tych kosztach, pół miasta zjeżdżę żeby coś dorwać, a że w baku 10litrów mniej to udaje że nie widzę, takie poszukiwanie to też przyjemność, no może nie w Biedronce :)

Daj tą listę filmów po 20zł, kupie hurtem.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Za tydzień, może dwa postaram się rzucić nowy topik i podam. Najchętniej wymiana, dopiero później sprzedaż. Tylko nie łap mnie za słowo - różnie u mnie z czasem :) I nie będzie tego też jakoś dużo. W sumie mam prawie 50 filmów - dobijam powoli. Części nie oddam, bo "chcę do tych filmów wracać" (np. LOTR, Gladiator, Helikopter w Ogniu, Avatar, Elizjum). Zatem jak będzie 15 to max podejrzewam.

EDIT: Z drugiej strony aktualnie najbardziej zależy mi na filmach: Hobbit Edycja Rozszerzona i Pacific Rim. Oba obojętnie w 3d lub 2d. Ostatecznie ostatni Superman, Lot, Django, etc. Jak ktoś je ma na wymianę lub sprzedaż w dobrej cenie (stan musi być idealny) to dajcie znać ;P hehe
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To się pisze pierwszy do kupna, tylko mi pamiętaj ;)
Ja chętnie powiększę kolekcje, chociąż jak znam zycie to wystawisz te tytuły które już mam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
I to jest chyba dobre podejście (łącznie z firmowym paliwem i biedronkami po drodze :D ). Sam ostatnio nakupiłem tytułów i nawet nie ma czasu obejrzeć. Cześć kupiłem w ciemno, pomimo negatywnych recenzji, bo np. jeszcze nie widziałem. Zdaje sobie sprawę, że będę chciał się ich pozbyć.
A tak na marginesie, ile razy wracaliście do danego filmu i ile było tych powtórnie obejrzanych? ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Warunek jest taki że żona umie angielski, ale zapewne umie skoro zdecydowałeś się na zakup... u mnie o tyle lipa że jednak żona nie załapie wszystkiego z filmu i muszą być napisy..

Lolek, nie poddawaj się, takie oglądanie w oryginale to miła nauka języka, a co ważniejsze osłuchanie z melodią języka i wyłapywanie niesamowitych "smaczków" jak choćby sposób mówienia Pitt'a
[youtube]9ov4TlKlCog[/youtube]

czy niesamowity akcent Nortona w podwójnej roli w jednym filmie
[youtube]1a5QepEU390[/youtube]
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
I to jest chyba dobre podejście (łącznie z firmowym paliwem i biedronkami po drodze :D ). Sam ostatnio nakupiłem tytułów i nawet nie ma czasu obejrzeć. Cześć kupiłem w ciemno, pomimo negatywnych recenzji, bo np. jeszcze nie widziałem. Zdaje sobie sprawę, że będę chciał się ich pozbyć.
A tak na marginesie, ile razy wracaliście do danego filmu i ile było tych powtórnie obejrzanych? ;)

Ja inaczej na to patrze, kiedyś już o tym pisaliśmy.
Film BR traktuje jako zamiennik kina stacjonarnego, czyli jak dam te 50zł za pozycje, to i tak taniej wychodzi od kina: 2x 35zł + paliwo + parkowanie (nerwy) + "świnie w kinie" jako bonus. Więc nawet jak obejrze raz, czyli 90% przypadków, to i tak jestem zadowolony. Inna sprawa, że od czasu do czasu lubię wrzucić wybrane pozycje i oglądnąć kilka scen, ale żeby cały film po raz 2, 3 to raczej rzadko.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
I to jest chyba dobre podejście (łącznie z firmowym paliwem i biedronkami po drodze :D ). Sam ostatnio nakupiłem tytułów i nawet nie ma czasu obejrzeć. Cześć kupiłem w ciemno, pomimo negatywnych recenzji, bo np. jeszcze nie widziałem. Zdaje sobie sprawę, że będę chciał się ich pozbyć.
A tak na marginesie, ile razy wracaliście do danego filmu i ile było tych powtórnie obejrzanych? ;)

Filmy do których wracam - mimo jednocześnie rosnącej listy niezaliczonych nowości - to bardzo rzadkie przypadki. A wracam do nich średnio po roku, a czasem nawet po 2 latach. Po prostu za dużo jest nowości. Ostatnio obejrzałem LOTR'a całą trylogię. Ja muszę film już "lekko zapomnieć" i mieć na niego nowego smaka i jeszcze nie mieć akurat żadnej gorącej smakowitej nowości. Zatem odpowiadając na Twoje pytanie: słabo u mnie z powracaniem. Dlatego nie mam ambicji, żeby mieć dużo płyt na półce. Kupuję tylko to co spełnia jeden z dwóch warunków:
- muszę to mieć do ewentualnych powrotów (LOTR, Avatar, Braveheart, Top Gun, Batman Nolana),
- to muszę obejrzeć na swoim kinie domowym w najwyższej jakości obrazu i dźwięku, a potem się mogę pozbyć, chyba że się bardzo spodoba to może sobie zostawię (tak kupiłem np. Pamięć absolutną z Colinem, Afterearth, Szybkich i Wściekłych 6, Bitwę o Los Angeles i kilkanaście innych, np. biedronkowe Riddick i Dredd).

I właśnie z tej drugiej kategorii zaczęło mi się coraz więcej zbierać, więc chcę te tytuły "zainwestować" w kolejne. Albo wymiana, albo sprzedaż.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
czyli jak dam te 50zł za pozycje, to i tak taniej wychodzi od kina: 2x 35zł + paliwo + parkowanie (nerwy) + "świnie w kinie" jako bonus. Więc nawet jak obejrze raz, czyli 90% przypadków

Ja do tego dokładam jeszcze takie zalety kina domowego jak:
- lepszy obraz (dla mnie obraz jak żyleta to mus, a w kinie jest jednak rozmyty - aczkolwiek to kwestia gustu, ja mam tak, ktoś może mieć inaczej),
- możliwość przerwania seansu w każdej chwili,
- możliwość powtórzenia sceny jak jest taka potrzeba,
- alkohol w ręku ;P

:)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dokładnie, ja często zasypiam na seansie, ale zdąże jeszcze zapauzować, po godzinie się budzę i dalej oglądam. No i można na golasa oglądać. Także same plusy ;)
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Za tydzień, może dwa postaram się rzucić nowy topik i podam. Najchętniej wymiana, dopiero później sprzedaż. Tylko nie łap mnie za słowo - różnie u mnie z czasem :) I nie będzie tego też jakoś dużo. W sumie mam prawie 50 filmów - dobijam powoli. Części nie oddam, bo "chcę do tych filmów wracać" (np. LOTR, Gladiator, Helikopter w Ogniu, Avatar, Elizjum). Zatem jak będzie 15 to max podejrzewam.

EDIT: Z drugiej strony aktualnie najbardziej zależy mi na filmach: Hobbit Edycja Rozszerzona i Pacific Rim. Oba obojętnie w 3d lub 2d. Ostatecznie ostatni Superman, Lot, Django, etc. Jak ktoś je ma na wymianę lub sprzedaż w dobrej cenie (stan musi być idealny) to dajcie znać ;P hehe

Raccoon]. ty naprawdę chcesz mieć to "dzieło sztuki" , "Pacific Rim", albo ty tak żartujesz? Przecież to dno totalne i zmarnowanie pieniędzy podatników i hańba dla Del Toro. On musi i powinny wstydzić się , że to 'cóż" wyszło z pod jego ręki.:D.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Z tą zamianą lub sprzedażą płyt na forum to uważam za bardzo dobry pomysł, ponieważ wiele osób miało by na pewno filmy na sprzedaż/zamiane których już nie będzie oglądać a inna osoby bardzo chętnie obejrzy. Może zrób my osobny wątek Sprzedaż/Zamiana filmów BR i każdy kto będzie miał ochotę napiszę co ma na sprzedaż lub zamianę....;-) ?
 

NormanES

New member
Jeszcze co do kupowania filmów to ostatnio zacząłem robić zakupy na włoskim amazonie. Mają bardzo dużo tytułów czy to z naszym lektorem (to akurat mało istotne) albo napisami. Wyszukiwanie tych tytułów banalne. Oczywiście nie wszystkie ceny sa tam najniższe ale np. ostatnio zakupiłem wydanie ojca chrzestnego na 4 blu ray, oczywiście PL. Z dostawą wyszło jakieś 85 złotych wiec dość opłacalne. Żadnych problemów z zamówieniem, opakowane profesjonalnie, przysłane DHL-em. Wszystko trwało jakieś 7 dni. Wczoraj sprawdzałem to cena skoczyła juz do jakis 25 euro za szt. Ale warto śledzić bo co i rusz można trafić na okazje. Co mi sie jeszcze rzuciło w oczy to Zakazane imperium poniżej 100zł za sezon.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Raccoon]. ty naprawdę chcesz mieć to "dzieło sztuki" , "Pacific Rim", albo ty tak żartujesz? Przecież to dno totalne i zmarnowanie pieniędzy podatników i hańba dla Del Toro. On musi i powinny wstydzić się , że to 'cóż" wyszło z pod jego ręki.:D.
Musze się przekonać na własnej skórze ;-)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja inaczej na to patrze, kiedyś już o tym pisaliśmy.
Film BR traktuje jako zamiennik kina stacjonarnego, czyli jak dam te 50zł za pozycje, to i tak taniej wychodzi od kina: 2x 35zł + paliwo + parkowanie (nerwy) + "świnie w kinie" jako bonus. Więc nawet jak obejrze raz, czyli 90% przypadków, to i tak jestem zadowolony. Inna sprawa, że od czasu do czasu lubię wrzucić wybrane pozycje i oglądnąć kilka scen, ale żeby cały film po raz 2, 3 to raczej rzadko.
To wcale nie jest inne podejście, raczej takie samo :)
Już dawno nie chodzę do kina nie tylko z ww powodów. No, prawie nie chodzę, może raz na rok. Niestety chcę czy nie zawsze jestem na premierze kolejnej części Tolkiena (żonka). Jakoś to znoszę ;)
 

Hubert22

New member
w empiku można nabyć jak np, nie maja na stanie to zamawiasz na stronie i po 2 dniach możesz sobie odebrać w swoim empiku, korzystam z tego już kilka razy i jest spoko :)
 

Ramlesa

New member
Gdzie kupujecie filmy blu ray ?

Nowa promocja w Saturnie. Filmy po 19,90 i 29,90 nie ma tego dużo, ale Człowieka z blizną w takiej cenie to grzech nie brać.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Warto dodać, że jest także oferta "drugi film za pół ceny".
Czyli bierzemy 2x po 50zł, już można coś fajnego wybrać i mamy po 37zł sztuke, nie jest żle.
Lub:
Zapach Kobiety z De Niro - 29,99
Amercian Gangster - 29,99 (drugi 1/2 ceny) czyli 22zł szt. i to rozumiem.
 
Ostatnia edycja:
Do góry