Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

lolek126

Well-known member
Bez reklam
henry1979 i lolek126

Koledzy, mylicie się i piszecie - z całym szacunkiem do Was - głupoty ;P Te filmy nie mają nic wspólnego z materiałem 4K w czasie odtwarzania. Właściwie to można to sformułowanie pominąć w naszych dyskusjach, bo jak widzę wprowadza więcej zamieszania, niż powinno. To nie są żadną miarą filmy 4K! To po pierwsze. A po drugie.... one na tv 4K nie będą wyglądały lepiej. To nadal jest FHD. Oczywiście, tv 4K zapewne użyje funkcji upscale do 4K i być może wtedy obraz będzie trochę ostrzejszy, ale przecież taki sam upscale zostanie zastosowany w przypadku każdego innego filmu na bd (chociaż z tymi 4KM pewnie będzie mu trochę łatwiej). Zatem moja prośba o nie wprowadzanie innych w błąd. A. To nie są filmy 4K. B. Na telewizorze 4k nie będą wyglądały dużo lepiej (pomijam kwestię upscale, która podobnie zadziała w przypadku innych filmów). Zatem reasumując:

Filmy opisane jako "4K Mastered" różnią się od filmów zwykłych (jeszcze raz przypominam: jedne i drugie są FHD i nic ponadto) tym, że:
- przygotowane są na podstawie lepszego jakościowo źródła,
- mają wyższy bitrate,
- szerszą paletę kolorów (x.v.Colour).
Jest na ten temat wiele artykułów. Wszystkie mają to samo podsumowanie: na pewno jest lepiej, ale nie na tyle lepiej, żeby dużo dopłacać. Zatem zawsze będzie to najlepsza jakość do kupienia w sklepie. Nie zawsze jednak ktoś kto liczy każdą złotówkę powinien się na taki krok decydować. Jeśli tak bardzo na cenę nie patrzymy, a jedynie na "bezkompromisową jakość" (w końcu dlaczego wydajemy tyle kasy na wypasione tv???) to wybór jest oczywisty.

Ja jestem po obejrzeniu Afterearth (4KM) i mogę napisać, że byłem pod ogromnym wrażeniem! REWELACJA. Obraz detaliczny, bez szumów, bez efektu pływania w ciemnych scenach, a paleta kolorów to..... REALIZM! Mam tv Sharpa Quatrona 60" model 856. Kolory ma standardowo rewelacyjne. Ale ma dwa tryby ponad standard, które dają jeszcze lepsze efekty. Po pierwsze w trybie filmowym jest opcja "tryb koloru: standard lub rozszerzony. Ten drugi daje rewelacyjne wyniki. A dodatkowo, dla płyt w trybie x.v.Colour jest jeszcze lepszy, dedykowany tryb x.v.Colour. Miód!

Dodam, że w kwestii obrazu jestem bardzo wymagający. W temacie dźwięku uczę się cały czas, ale generalnie - o ile w muzyce jestem słaby - dźwięk filmowy umiem coraz lepiej ocenić. Niezależnie jednak od tego, dla mnie obraz zawsze był numerem 1. I to co powyżej napisałem obiektywnie (nie chwaląc niczego tylko dlatego, że coś mam) i jako osoba, która w tym temacie zjadła zęby.

I tylko proszę, nie piszcie, że jakbym był freakiem w temacie obrazu, to nie miałbym lcd tylko plazmę ;P jakoś mi z plazmami nigdy nie było po drodze :)

PS. henry1979, dzięki za opis doświadczeń z zavvi :)

Tak jak Henry Ci napisał tak i ja Ci napisze, ze ani Kolega, ani ja nikt nie napisał że to są filmy 4k, a jedynie chodzi nam o to ,że są to deko lepsze filmy niż normalne filmy i tylko tyle . Pozdrawiam.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Objechałem kilka Biedronek w okolicy. Niestety w każdej sort ten sam, czyli kilkanaście takich samych tytułów w każdej. W jednej było 5 filmów wystawionych w gablocie pod kluczem (żeby czasem nikt nie ukradł :) ). Na pytanie gdzie jest reszta, usłyszałem, ze na zapleczu, a jakie pana interesuj? Zapytałem więc, jakie przyszły? Zniesmaczona kobieta musiał jednak przynieść cale pudło, ale znów te same tytuły. Słabo.
A propos, nie pamiętam gdzie, ale ktoś ostatnio pisał, o podkładce chłodzącej pod lapka w Bieronce. Kupiłem i jeszcze szybciej oddałem. Wiatrak ledwo wyczuwalny, zero chodzenia. Zawsze jednak zastanawiają mnie tego typu coolery, czy powinny dmuchać na lapka, ale wtedy jest ryzyko, że znów wtłaczają gorące powietrze do środka laptopa, czy jednak wyciągać powietrze, czyli zasysać w druga stronę, czyli pomagać słabemu wentylatorkowi lapkowemu. Zdania są podzielone.
Mimo to widzę, że Biedronka zmieniła wizerunek, obsługa jakby milsza, inna strona, i przede wszystkim płatność kartą. Już nie będzie można zartować, ze niemożliwe to jest tylko płacić kartą w Biedronce :)
 

alkebab

New member
Ja dzisiaj przed praca tez zahaczylem dwie stonki. Myslalem ze po takiej reklamie 150 tytulow bedzie w czym wybierac, a tu taka kicha. Obslugi o nic nie pytalem bo sie troche spieszylem. Liczylem po cichu a Riddicka. Moze po pracy jeszcze podjade skoro maja jeszcze na zapleczu filmy. Ale ogolnie kicha na maxa. Wystawione filmy i gry w malym pudeleczku. Ogolnie moze z 15 filmow za ktore nie dalbym nawet 20 zl.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeżeli chodzi o Polski rynek, to przeglądałem ostatnio nasze aukcje (dział używane), też sie trafiają rodzynki. Często z przesyłką wychodzi taniej, jak najtańsze oferty promocyjne w sklepie. Jeden widziałem miał całą listę filmów po 12zł, owszem starszych, ale jako uzupełnienie kolekcji myślę że warto.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
A propos, nie pamiętam gdzie, ale ktoś ostatnio pisał, o podkładce chłodzącej pod lapka w Bieronce. Kupiłem i jeszcze szybciej oddałem. Wiatrak ledwo wyczuwalny, zero chodzenia. Zawsze jednak zastanawiają mnie tego typu coolery, czy powinny dmuchać na lapka, ale wtedy jest ryzyko, że znów wtłaczają gorące powietrze do środka laptopa, czy jednak wyciągać powietrze, czyli zasysać w druga stronę, czyli pomagać słabemu wentylatorkowi lapkowemu. Zdania są podzielone.
Ja pisałem w innym temacie o tej podkładce. Też kupiłem i jeszcze tego samego dnia oddałem. Zero poprawy jeśli chodzi o stopień nagrzania procesora i dysku (monitoruję na bieżąco programem). W dodatku na kartoniku infografika że pasuje do 17", na cenówce i w gazetce że do 15" a w realu do 15" była za mała...
Moim zdaniem podkładka powinna nadmuchiwać powietrze pobrane od spodu. Jak wiadomo ciepłe jest lżejsze od zimnego i idzie do góry także wyciąganie tworzyło by wg mnie jeszcze gorsze warunki pracy (cieplej).
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Moja plany na najbliższe dni w temacie promocji są następujące.

Dziś zamówiłem i dziś odbieram w Saturnie:
- Bujdy na resorach (animacja Pixara dla syna) za 29,99 zł,
- Niepokonani (z Colinem Farelem i Edem Harisem o pewnym Polaku) za 29,99 zł,
- Centurion (z Fasbenderem i Kurylenko) za 34,99 zł,
- The Fighter (z Christianem Balem i Markiem Wahlbergiem) za 34,99 zł.

A w Biedronce chciałbym upolować 4 filmy po 39,99 zł:
- Dredd 3D,
- Riddick,
- Gra Endera (na podstawie prozy Stanisława Lema),
- Wróg Numer Jeden (polowaniu na Bin Ladena).

Pierwsza część czeka już na odbiór. Druga to kwestia szczęścia w Biedronce.

A wczoraj dotarła do mnie trylogia Batmana Nolana kolekcjonerska za 121 zł :) z Gandalf.com.pl.

Jeszcze dzień wcześniej po 20 zł zgarnąłem trzy filmy:
- Zamiana ciał,
- Władcy umysłów,
- Terytorium wroga.

Ostatnie promocje są całkiem, całkiem :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
To się rozszalałeś ;)

A do mnie dotarła właśnie ostatnia część przesylki z zavvi- The Mission, Goodfellas, Once Upon A time in America, Heat...tak więc bezproblemowo można szukać tam okazji bez obaw, że coś nie dotrze
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przesyłka darmowa, ja czekałem ok 10 dni, w poniedziałek dotarły dwie przesyłki, dzisiaj 3-cia ostatnia.
Zarejestruj się na ich stronie, to dodatkowo dostaniesz -10% na pierwsze zamówienia, będziesz też na bieżąco informowany o akcjach promocyjnych, ja tak wyrwałem MAD MAXA, normalnie kosztował coś koło 40, a ja zamówilem poniżej 10, zazwyczaj w weekendy, poniedziałki jest najtaniej.
Na Grę tez poluję, ale czekam, bo w zapowiedziach jest już od 1 do 4 za 60 funtów, od 1 do3 teraz coś koło 50 funciaków, więc i tak dużo taniej niż u nas.
Jak już pisałem, fajne jest to, że nowe wydawnictwa w sporej części są już w wydaniach PL.
 

Henry

Active member
Bez reklam
To rozumiem. Klasyka.
Wszystkie z napisami PL?

niestety nie, tylko Dawno Temu... jest polskiej wersji, ale zawsze można ogladać z napisami ENG, a do tego i tak już prawie znam je na pamięć :)
te z wczesniej przesyłki MAD MAX- trylogia i Pamięć Absolutna mają i napisy i lektora PL
A co do klasyki mam te wszystkie filmy na DVD, żona chciała Misję, a że w pakiecie całość kosztowała tyle co sama Misja, to wykorzystałem okazję
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sprawdzasz przed kupnem które mają napisy, czy na chybił trafił ;)
W sumie nie mam problemów z angielskim, szczególnie jak są napisy (ang.), ale jak mam wybór to naturalnie biorę z PL napisami.
Inna sprawa, że języka nauczyłem się dzięki filmom (głownie), jednym słowem przyjemne z pożytecznym.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Te, które zamawiałem sprawdzałem,bo wolę jak mimo wszystko napisy PL są.
Problemów z angielskim także nie mam, a jak coś ze słyszenia nie załapię, to napisami można się posiłkować ;) .
Co do filmówbez napisów PL, to jak pisałem chciałem żonie kupić Misję, film osobno dosyć dużo kosztuje, a tutaj jako DeNiro Collection 4 filmy BR kosztowały 8 funtów, więc nawet się nie zastanawiałem czy napisy są czy ich nie ma :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Te, które zamawiałem sprawdzałem,bo wolę jak mimo wszystko napisy PL są.
Problemów z angielskim także nie mam, a jak coś ze słyszenia nie załapię, to napisami można się posiłkować ;) .
Co do filmówbez napisów PL, to jak pisałem chciałem żonie kupić Misję, film osobno dosyć dużo kosztuje, a tutaj jako DeNiro Collection 4 filmy BR kosztowały 8 funtów, więc nawet się nie zastanawiałem czy napisy są czy ich nie ma :)

Warunek jest taki że żona umie angielski, ale zapewne umie skoro zdecydowałeś się na zakup... u mnie o tyle lipa że jednak żona nie załapie wszystkiego z filmu i muszą być napisy..
 

alkebab

New member
Objechałem kilka Biedronek w okolicy. Niestety w każdej sort ten sam, czyli kilkanaście takich samych tytułów w każdej. W jednej było 5 filmów wystawionych w gablocie pod kluczem (żeby czasem nikt nie ukradł :) ). Na pytanie gdzie jest reszta, usłyszałem, ze na zapleczu, a jakie pana interesuj? Zapytałem więc, jakie przyszły? Zniesmaczona kobieta musiał jednak przynieść cale pudło, ale znów te same tytuły. Słabo.
A propos, nie pamiętam gdzie, ale ktoś ostatnio pisał, o podkładce chłodzącej pod lapka w Bieronce. Kupiłem i jeszcze szybciej oddałem. Wiatrak ledwo wyczuwalny, zero chodzenia. Zawsze jednak zastanawiają mnie tego typu coolery, czy powinny dmuchać na lapka, ale wtedy jest ryzyko, że znów wtłaczają gorące powietrze do środka laptopa, czy jednak wyciągać powietrze, czyli zasysać w druga stronę, czyli pomagać słabemu wentylatorkowi lapkowemu. Zdania są podzielone.
Mimo to widzę, że Biedronka zmieniła wizerunek, obsługa jakby milsza, inna strona, i przede wszystkim płatność kartą. Już nie będzie można zartować, ze niemożliwe to jest tylko płacić kartą w Biedronce :)

Biedronkowej żałosnej promocji na filmy BD ciąg dalszy...
Podjechałem po robocie do biedrony w której byłem rano. Stan filmów na półce się nie zmienił coś około 10-15 sztuk. Na pytanie czy może coś w magazynie mają pani z obsługi poinformowała mnie, że mają tylko to co na półce... roześmiałem się jej w twarz i wyszedłem. 150 tytułów i wielka promocja na filmy BD i gry... no SZOK!!!
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Ale jak każdy z nas by podał po te 15 tytułów to było by 150. Ja kupiłem wróg nr 1, chciałem escape plan lub mr & ms smith ale nie było. Byli niezniszczalni, leon i jakieś pierdolety babskie. W 3 biedronkach u mnie w sumie możę było z 30 filmów a gier na ps3 to może z 5
 

Remipl

Member
Odwiedziłem 4 sklepy biedronka i zauważyłem, w przeciwieństwie do kolegów wyżej piszących, że w każdym sklepie jest inny repertuar filmowy. Potwierdzam, na półkach po 10-15 tytułów. Dopiero w ostatnim znalazłem to, czego szukałem czyli:
Dredd 3D 39,99
Immortals 3D 39,99

w tym tygodniu również promocja mediaexpert -50%
District 9 20zł
The Dark Knight Rises 40 zł

media markt: (dla synka)
Piorun 39,99
The Incredibles 39,99

Empik:
Obecność 54,99

OLX:
Hobbit Pustkowie Smauga 15zł (nowy,zafoliowany)
biedra.jpg

Mam pytanie do właścicieli filmu INCEPCJA, znalazłem dwie wersje w media markt:
Incepcja (Premium Collection, 2BD) 59,99 zł
Incepcja (2BD) Inception 79,90
czy oprócz ceny i opakowania jest jakaś różnica??
 
Ostatnia edycja:
Do góry