Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ja mam podobnie. Na 10 obejrzanych nowych filmów, zostawiam lub decyduje się na zakup na 1-2 maksymalnie. Czasem ktoś ze znajomych przynosi dysk z setkami filmów, zgrywam tak 1/4, z czego selekcjonuję jeszcze sporo, ale i tak po objerzeniu okazuje się, ok. 10% było warte uwagi. Jeśli chodzi o zakupy to przynajmniej polowa mojej na razie skromnej kolekcji to filmy z ubiegłej dekady lub starsze.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Jakiś czas temu pisałem, że czekam na dostawę 3 filmów "4K Remastered". Wczoraj dotarły, ale miałem ledwie 5 minut na odpalenie ;P Zdążyłem na chwilę wrzucić "After Earth" (poza tym jest Elizjum i Bitwa o Los Angeles), bo z tych wymienionych ma chyba najszerszą paletę barw (2 pozostałe raczej szare - tak oczekuję). Powiem tak, przez te 5 minut szału nie było, ale.... UWAGA, mój Sharp (60", model 857) pierwszy raz wykrył sygnał x.v.Colour, więc jest coś na rzeczy. Na pewno płyty dają lepszy obraz - szersza paleta kolorów, itd. Jeśli zapytacie czy warto dopłacać, pewnie odpowiedź padnie, że "nie", bo zwykły sygnał już jest ok. Ale jak ma się możliwość MAŁEJ dopłaty, to na pewno lepiej dopłacić. W końcu na tym forum piszemy o "jakości HD, HI-FI, itd.". Zatem nie jest to TYLKO marketing, ale idzie za tym naprawdę inny sygnał. Zobaczymy jak wyjdzie po dokładnych testach. Inna sprawa, że Sharp nawet w podstawowym trybie Film daje super kolory w trybie "Kolor - rozszerzony", ale to x.v.Colour to jest jeszcze kroczek wyżej. Także szału nie ma, ale też nie jestem rozczarowany. Telewizor potwierdził oczekiwany "lepszy tryb". Oko nie wyłapało wprawdzie różnicy, ale... :) :) :)
PS. Przypominam jednak, że tych filmów w "zwykłych" wersjach nie mam i nie miałem. Zatem o typowym porównaniu nie mam mowy ;P
 

Henry

Active member
Bez reklam
Ja na swoje 4K jeszcze czekam, zamówiłem na razie jedynie Pamięć Absolutną za 10 funtów z przesyłką, więc generalnie też w cenie normalnego wydania BR, jak przyjdzie to też kilka słów napiszę.
Też jestem zdania, że nie warto przepłacać za 4K, ale jeśli jest w przeciętnej cenie BR, to chyba nie ma co się zastanawiać, bo pewnie gorzej nie będzie, a przy starszych filmach może być jedynie lepiej ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W tej samej cenie, lub lekko wyższej, jak najbardziej warto 4K.
Trzeba wyszukać jakiś wzorcowy film i bezpośrednio porównac na odbiornikach FHD. Najlepiej chyba podlączyć 2x BD do TV i przełączać :)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Bez przesady z tym 4k że to tak samo jak różnica między dvd a blu ray. Kompletnie bez sensu porównanie

Skoro na blu obraz jest idealny to 4k będzie tak samo idealny a oko nie wychwyci większości rzeczy, chyba że pryszcze będą bardziej widoczne ;P

Ja na 60" blu uważam za mega super obraz i nie potrzeba mi przepłacać bo napisali 4k. a dźwięk to już w ogóle, żeby to odczuć to trzeba mieć na prawdę dobry sprzęt i mini sale kinową a nie pokoje kilka m2 ;P uważam że nie ma co sie spinać, jak filmy będą po 40 zł to sie będzie opłacać a tak ??

i tak filmy są za drogie :sad:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Bez przesady z tym 4k że to tak samo jak różnica między dvd a blu ray. Kompletnie bez sensu porównanie

Skoro na blu obraz jest idealny to 4k będzie tak samo idealny a oko nie wychwyci większości rzeczy, chyba że pryszcze będą bardziej widoczne ;P

Ja na 60" blu uważam za mega super obraz i nie potrzeba mi przepłacać bo napisali 4k. a dźwięk to już w ogóle, żeby to odczuć to trzeba mieć na prawdę dobry sprzęt i mini sale kinową a nie pokoje kilka m2 ;P uważam że nie ma co sie spinać, jak filmy będą po 40 zł to sie będzie opłacać a tak ??

i tak filmy są za drogie :sad:

Dokladnie nie ma co sie spinac kazdy wydaje kase na to co uwaza i jesli komus pasuje to kupuje..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Piszecie o 4K czy o Mastered in 4K ? :)

Jak już kiedyś wspominałem,oglądałem Godzillę z 1998r. Mastered in 4K.Nie porównywałem ze zwykłą wersją Blu-ray i jakość wydawał mi się po prostu normalna...
Tutaj macie już porównanie z filmu "The Amazing Spider-Man",na którym już widać różnice...
(pierwszy to BR,drugi Mastered in 4K)
Polecam otworzyć sobie w dwóch oknach :
View image: Amazing1
View image: Amazing4k2

View image: Amazing2
View image: Amazing4k2

Z wejściem prawdziwego 4K ta różnica będzie o wiele,wiele większa...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Bez przesady z tym 4k że to tak samo jak różnica między dvd a blu ray. Kompletnie bez sensu porównanie

Skoro na blu obraz jest idealny to 4k będzie tak samo idealny a oko nie wychwyci większości rzeczy, chyba że pryszcze będą bardziej widoczne ;P

Ja na 60" blu uważam za mega super obraz i nie potrzeba mi przepłacać bo napisali 4k. a dźwięk to już w ogóle, żeby to odczuć to trzeba mieć na prawdę dobry sprzęt i mini sale kinową a nie pokoje kilka m2 ;P uważam że nie ma co sie spinać, jak filmy będą po 40 zł to sie będzie opłacać a tak ??

i tak filmy są za drogie :sad:

Że filmy za drogie to fakt, a jak już masz do wyboru BR vs 4K w tej samej cenie, to co wybierzesz? ;)

Powiem ci, że za 181,77 zł ( bo tyle mi ściągnęło z karty) kupiłem
- Misję, Gorączkę, Chłopców z Ferajny, Dawno temu w Ameryce,
-Trylogię Mad Maxa
-Pamięć Absolutną 4K
Czyli za jeden film wychodzi ok. 20 zł, więc zakup tego 4K- bez względu na wszystko się opłacił

edit:
Film jest Mastered in 4K -nie dopatrzyłem :) ,
nie mam jeszcze tego filmu na BR, więc zakup nie był spowodowany kupnem "lepszego' formatu, a po prostu filmu. Jakimś specjalnym gadżetomaniakiem nie jestem i nie muszę mieć wszystkiego co najnowsze, wolę poczekać i kupić rozsądnie, zresztą staram się nie przekraczać 50 zł za płytę, ale to już muszą być wyjątkowe filmy, bo mój pułap cenowy jest ustawiony jeszcze niżej :)

taka ciekawostka, że jak zamawiałem, to akurat było taniej, a do tego napisy PL, których zwykłe wydanie BR nie ma :)
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Nie 4K tylko "4K Mastered" :p Bądźmy precyzyjni.

Co do tematu, ja już wyżej napisałem. Jak masz w domu jedną wersję to w sumie z FHD będzie takie samo zadowolenie. Jedna różnica, że rozum podpowie "ale gdyby to była wersja droższa, to może... może... może... byłoby jeszcze lepiej". Na pewno różnica jest, ale czy warta różnicy w cenie - każdy sobie sam odpowie zgodnie ze swoim... portfelem :)

A ja dziś potestuję już bardziej dogłębnie :) co w praktyce daje "x.v.Colour", bo to moja pierwsza styczność z nim :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Tutaj macie już porównanie z filmu "The Amazing Spider-Man",na którym już widać różnice...

Porównałem na swoim monitorze, side by side. Różnica jest widoczna, ale tak mi się coś zdaje, że jakbym podkręcił kontrast na tv, to byłoby podobnie na FHD. Szału nie ma, a na ile to w praktyce na tv będzie widoczne, to już inna sprawa.
Porównywanie skoku dvd-br vs br-4k nie ma sensu, w pierwszym wypadku realne korzyści widoczne gołym okiem, w drugim lifting, tego co już jest bdb i starczy w zupełności.
Oglądamy dema 4K w marketach, ale juz zapominamy że te same dema FHD również wyglądają świetnie.
Nie jestem przeciwnikiem 4K w tv, przeciwnie, ale nie zamierzam też siedzieć z nosem przed ekranem, tylko dlatego żeby zobaczyć tez wszystkie detale które nie mają dla mnie aż takiego znaczenia, jak i tak siedze 4m od ekranu. Monitory 4K + bliska odległość + grafika komputerowa, to miazga, ale na tv patrze już chłodniej, a i tak kiedyś kupie 4K, pewnie jak będą zapowiadać 8k, bo ta pociąg nigdy się nie zatrzyma.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie zapominajmy ze w marketach tv grają tak do dupy że szkoda gadać.

najbardziej to mnie śmieszą ekrany dzielone na pół, z jednej strony ful hd a z drugiej 4k itp i pokazana różnica heh, to dla debili chyba jest tylko takie porównanie bo każdy wie jak jest z obrazem. No ale przecież reklama dźwignią handlu i pójdzie dziadek albo ktoś komu nie zależy i sie złapie na takie dziwne reklamy.

nie rozumiem również cen powyżej 15 tyś na tv 50" z krzywym ekranem. Cena nie adekwatna do produktu, bo za to już 80" będzie nie armani ? ale gratis dają smartfona za 2k :lol::lol::lol:

Świat idzie do przodu i jak będzie nawet to 8k to za parę lat będzie to standard jak teraz led czy inne rzeczy. Kiedyś dvd to był luksus w erze kaset wideo ;) ... wtedy się kupi ;)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nie zapominajmy ze w marketach tv grają tak do dupy że szkoda gadać.

najbardziej to mnie śmieszą ekrany dzielone na pół, z jednej strony ful hd a z drugiej 4k itp i pokazana różnica heh, to dla debili chyba jest tylko takie porównanie bo każdy wie jak jest z obrazem. No ale przecież reklama dźwignią handlu i pójdzie dziadek albo ktoś komu nie zależy i sie złapie na takie dziwne reklamy.

nie rozumiem również cen powyżej 15 tyś na tv 50" z krzywym ekranem. Cena nie adekwatna do produktu, bo za to już 80" będzie nie armani ? ale gratis dają smartfona za 2k :lol::lol::lol:

Świat idzie do przodu i jak będzie nawet to 8k to za parę lat będzie to standard jak teraz led czy inne rzeczy. Kiedyś dvd to był luksus w erze kaset wideo ;) ... wtedy się kupi ;)

Dokładnie wtedy się kupi....
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Piszecie o 4K czy o Mastered in 4K ? :)

Jak już kiedyś wspominałem,oglądałem Godzillę z 1998r. Mastered in 4K.Nie porównywałem ze zwykłą wersją Blu-ray i jakość wydawał mi się po prostu normalna...
Tutaj macie już porównanie z filmu "The Amazing Spider-Man",na którym już widać różnice...
(pierwszy to BR,drugi Mastered in 4K)
Polecam otworzyć sobie w dwóch oknach :
View image: Amazing1
View image: Amazing4k2

View image: Amazing2
View image: Amazing4k2

Z wejściem prawdziwego 4K ta różnica będzie o wiele,wiele większa...

Widać rożnicę ale to też inaczej jak sie ma tv 55 cali czy 80 cali to ta rożnica jest juz inaczej widoczna niz przed oczyma na monitorze kompa. Ja mam tylko jeden taki film i jest to elizjum i trochę jest lepiej ale za to dzwiek mógłby być lepszy. I nie wiem czy to jest kosztem właśnie obrazu czy tak film był nagrany.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mi sie wydaje ze w pewnym momencie w domowych warunkach zostanie osiagniete maksimum i zwiekszanie rozdzielczosci ekranu nic nie da.Przykladowo nasz pokoj ma wysokosc 3 m.Najwieksza przekatna na jaka mozemy sobie pozwolic to jakies 200 cali.Ustalamy komfortowa dla nas odleglosc ogladania aby ogarnac wszystko na ekranie,a nie ruszac glowa dol,gora,lewo,prawo,czyli mysle ze jakies 4-5 m.Jezeli w tych warunkach nie bedziemy widzieli juz roznicy pomiedzy 8K a 16K to nie bedzie sensu inwestowac w te 16K.Oczywiscie pisze o samej rozdzielczosci bo moze wyjdzie jakas nowa technologia...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mi sie wydaje ze w pewnym momencie w domowych warunkach zostanie osiagniete maksimum i zwiekszanie rozdzielczosci ekranu nic nie da.Przykladowo nasz pokoj ma wysokosc 3 m.Najwieksza przekatna na jaka mozemy sobie pozwolic to jakies 200 cali.Ustalamy komfortowa dla nas odleglosc ogladania aby ogarnac wszystko na ekranie,a nie ruszac glowa dol,gora,lewo,prawo,czyli mysle ze jakies 4-5 m.Jezeli w tych warunkach nie bedziemy widzieli juz roznicy pomiedzy 8K a 16K to nie bedzie sensu inwestowac w te 16K.Oczywiscie pisze o samej rozdzielczosci bo moze wyjdzie jakas nowa technologia...

I kto sobie kupi taki tv 200 cali - o ile takie powstaną ( choć gdzieś jakiś tv taki duży był pokazany - więc na pewno coś już jest w tej wielkości ), ja bym powiedział ze mało będzie takich co będą sobie mogli kupic tv 100-120 cali. Oczywiście można projektor sobie zainstalować ale nie każdemu to pasuje i nie każda żona ma chęć na taki gadżet w salonie..
Więc w salonach naszych tak naprawdę już różnicy nie zobaczymy między 4k a 8k... ale wg sprzedawców niektórych na pewno różnica będzie kosmiczna i to na tv 50 calowych :)
A wracając do kupowania filmów, to mnie osobiście denerwuje uszczęśliwianie ludzi w filmy w 3d bez możliwości wyboru dla tych co by chcieli kupić film w 2d. Ja osobiście lubię 3d ale nie każdy film nadaje się do 3d choćby NOe - wybrany przez Boga, który w sierpniu się ukaże ... co tam pokazywać w 3d ??? A tak w 2d zawsze o te 20-30 zł byłby tańszy.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Pisalem czysto teoretycznie.Mozna sobie zmniejszyc te proporcje do swoich wymogow...
Panasonic mial juz w 2007 r plazme 150 cali,nówka tylko 130 000 zl :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mi sie wydaje ze w pewnym momencie w domowych warunkach zostanie osiagniete maksimum i zwiekszanie rozdzielczosci ekranu nic nie da.

Mało tego, już jest wysoki poziom który w zupełności zadawala wymagających użytkowników.
Do tego poziomu dązyliśmy naście lat, obecnie mamy już to w domach.
Brakuje do szczęścia dopracowanej technologi z którą borykają się obecne lcd/pdp (być może OLED + 4K-8K) i dla większości rozdział będzie zamknięty na dobre. Następnym etapem będą (jak się domyślam) inne technologie, być może właśnie 3d z prawdziwego zdarzenia bez okularów.
To tak jak z rozwijaniem prędkości w obecnych autach. Podnosić osiągi z 200km/h do 240km/h można zawsze, ale czy te 200km/h dla wiekszości nie są w zupełnośći wystarczające? To nie lata 50-te, gdzie każdy skok z 100km/h na 150km/h był realnym wzrostem jakości podróżowania i wielkim wydarzeniem.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Przydaloby sie jeszcze aby te duze telewizory mialy proporcje 21:9 (cos o tym wiesz):),no i ciekawi mnie sprawa zakrzywionych ekranow...
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Przydaloby sie jeszcze aby te duze telewizory mialy proporcje 21:9 (cos o tym wiesz):),no i ciekawi mnie sprawa zakrzywionych ekranow...

Ale to bys musial miec dwa tv jeden do ogladania filmow, a drugi do ogladania zwyklej tv. bo te 21:9 to nie nadaja sie do zwyklego ogladania z dekodera. Przynajmniej ten z ktorym ja mialem do czynienia w sklepie ( chodzi mi o jakis model philipsa ktory byl kiedys dostepny wlasnie w 21:9...)
 
Do góry