Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

Remipl

Member
To raczej promocja dla tych którzy ,dopiero zaczynają budować swoją kolekcję ;)
Zakupiłem District 9 i The Dark Knight Rises w cenie 60 zł :) Ja jestem zadowolony :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mnie jakoś przeszła mania na kolekcje filmów i wszystko ( może oprócz paru) wyprzedałem, jedynie gry PS3 zostawiłem. :roll:

Wydaje mi się że właśnie stare gry będą mniej potrzebne niż filmy...U mnie gry starsze niż 7-8 lat nie mają racji bytu na PC...
Kolekcjonowanie filmów na Blu też ma swoje minusy.Za 3 czy 4 lata gdy rozpowszechni się 4k te płyty będą znaczyły tyle co dzisiejsze DVD...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wydaje mi się że właśnie stare gry będą mniej potrzebne niż filmy...U mnie gry starsze niż 7-8 lat nie mają racji bytu na PC...
Kolekcjonowanie filmów na Blu też ma swoje minusy.Za 3 czy 4 lata gdy rozpowszechni się 4k te płyty będą znaczyły tyle co dzisiejsze DVD...

Nie sądze. Jakosć BR jest na tyle dobra, że za dobrych pare lat z chęcią będziemy wracać do starej kolekcji i nie będzimy grymasić.
Ma już bdb poziom. W przypadku plyt dvd, minusem jest zauważalnie gorsza jakość video.
Ja chętnie kupuje BR i niczym się nie przejmuje, będzie czas na 4K to zrobi się drugą półkę i po sprawie.
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Dokładnie. Ja na swoim tv i odtwarzaczu mam obraz - dla mnie - perfect. Nie widzę różnicy względem 4k w sklepie. Pewnie bym zobaczył na większym tv. Ale pokit co musi mi wystarczyć 60".
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Nie sądze. Jakosć BR jest na tyle dobra, że za dobrych pare lat z chęcią będziemy wracać do starej kolekcji i nie będzimy grymasić.
Ma już bdb poziom. W przypadku plyt dvd, minusem jest zauważalnie gorsza jakość video.
Ja chętnie kupuje BR i niczym się nie przejmuje, będzie czas na 4K to zrobi się drugą półkę i po sprawie.

W sumie tak,różnica ilości pikseli pomiędzy DVD a BR jest mniej więcej taka sama jak pomiędzy BR a 4K,czyli jakieś 4x.Jednak różnica pomiędzy BR a 4K jest mniej zauważalna,poprzez,tak jak piszesz - już dobry obraz tego pierwszego :)
Jednak 4K to nie tylko rozdzielczość - ma być zwiększona ilość kl/s,lepszy dźwięk itd...Oczywiście druga półka i po sprawie,tylko ta pierwsza półka już nie będzie taka fajna :)
Większość kolekcjonerskich rzeczy się nie starzeje,w przypadku gier i filmów (jakość a/v) niestety jest inaczej...
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Oj tam oj tam, trafi się kiedyś w przyszłości promocja znów w Empiku jak nie dawno (oddając DVD otrzymywało się 20zł mniej na BluRay, średnio BD wychodziły po ok.30zł) i się wymieni płyty BD na 4K... :D
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Oj tam oj tam, trafi się kiedyś w przyszłości promocja znów w Empiku jak nie dawno (oddając DVD otrzymywało się 20zł mniej na BluRay, średnio BD wychodziły po ok.30zł) i się wymieni płyty BD na 4K... :D

To zawsze plus :)

Ciekaw jestem tylko kiedy 4K rozwinie się na płytach ?
Niby Sony i Panasonic w marcu oficjalnie zapowiedziały,że wchodzą w 2015r z nośnikami optycznymi Archival Disc (300 GB,500 GB i 1TB) ,jednak przydałyby się jeszcze jakieś filmy na tych płytach w 4K,no i stacjonarny klocek który je obsłuży...
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przede wszystkim zacząłbym od tv na którym to faktycznie miałoby sens.
Nie wspominając już o odpowiedniej odległości, bo ja akurat przy 4m i 80" na dobrym materiale FHD dalej "siadam z wrażenia", a w grach intuicyjnie się przybliżam do 3-3.5m, żeby nacieszyć się wszystkimi detalami. To przy 4K musiałbym siedzieć przy 1-2m max.
Moje zdanie na temat FHD jest jasne, jakość jest fantastyczna, to jest poziom na który czekaliśmy naście lat, natomiast 4K to jest (dla mnie) lifting. Poprawa czegoś, co już świetnie wygląda i nikomu nie spędzi w przyszłości snu z powiek.
Dlatego też będę inwestował dalej w kolekcje BD, bo to ma i będzie miało sens, nawet za kilka lat.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No ja przedstawię zgoła odmienne od Waszego podejście do tematu.
Mam pokój tylko pod kino domowe, bo jestem miłośnikiem kina. Ale płyt BD nie kupuję. Nie widzę w tym sensu. Traktuję kino domowe, jak stacjonarne. Jak mam ochotę na jakiś film to płytę wypożyczam. Obejrzę i tyle. Nie mam potrzeby posiadania jej na półce, bo za rok jak będę chciał sobie dany film przypomnieć, to i tak go znajdę na półce w wypożyczalni, w necie, lub najczęściej na którejś z platform cyfrowych. A jakość w jakiej nadają jest coraz lepsza i daje przyjemność z oglądania.
A filmów które chcę obejrzeć( obecnie również i seriali) jest tak dużo w nowościach, że na powracanie do tego co mogło by mi stać na półce i tak nie ma czasu.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
A filmów które chcę obejrzeć( obecnie również i seriali) jest tak dużo w nowościach, że na powracanie do tego co mogło by mi stać na półce i tak nie ma czasu.


To prawda,jesteśmy ciekawi tych nowych filmów,jednak po ich obejrzeniu niestety stwierdzamy,że w ponad 90 % są one średnie lub słabe.
Przed chwilą z ciekawości zerknąłem na swoje zaliczone nowości i średnio wychodzi 10 filmów w ciągu roku do których miałbym ochotę powrócić...
Co do tych naprawdę kozackich produkcji - wcale nie ma ich tak dużo,może z 500...Rok oglądania :mrgreen:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No ja przedstawię zgoła odmienne od Waszego podejście do tematu.
Mam pokój tylko pod kino domowe, bo jestem miłośnikiem kina. Ale płyt BD nie kupuję. Nie widzę w tym sensu. Traktuję kino domowe, jak stacjonarne. Jak mam ochotę na jakiś film to płytę wypożyczam. Obejrzę i tyle. Nie mam potrzeby posiadania jej na półce, bo za rok jak będę chciał sobie dany film przypomnieć, to i tak go znajdę na półce w wypożyczalni, w necie, lub najczęściej na którejś z platform cyfrowych. A jakość w jakiej nadają jest coraz lepsza i daje przyjemność z oglądania.
A filmów które chcę obejrzeć( obecnie również i seriali) jest tak dużo w nowościach, że na powracanie do tego co mogło by mi stać na półce i tak nie ma czasu.

Kazdy co innego lubi i innego ma bzika :)
 
Do góry