Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodzi o sygnał nadawany przez obecnych nadawców.
Czyli obecne Tvn'y i inne stacje miałyby pasy po bokach. Jedynie większość filmów pięknie by się wpasowała.
To tak jak kiedyś mieliśmy już tv 16:9, a większość stacji nadawała jeszcze w formacie 4:9. W tamtym okresie dyskutowaliśmy namiętnie nt. róznych trybów w tv, co mogą zrobić z takim sygnałem, jak rozciągają taki format 4:3 do 16:9 itp.itd. Niekończące się dyskusje :)
Gdyby nadawcy mieli chęć do zmiany formatu, to pierwszy bym się rozglądał za nowym tv.

W przypadku monitorów 21:9. sprawa wyglądą całkowicie inaczej, bo tu wszystko już jest w 21:9 i dla mnie nie istnieje już żaden inny monitor na rynku, absolutnie żaden w formacie 16:9.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Tak to prawda Lolek ale osobiscie jakbym mial dzisiaj wybrac telewizor 16:9 lub 21:9 wzialbym z miejsca ten drugi.A wiesz dlaczego ?Srednio ogladam dziennie tylko 20 min. wiadomosci,czasami jakies Discovery.Polskich seriali nie ogladam,muzyki slucham innej,sportem rowniez innym sie interesuje niz tym co puszczaja na co dzien w telewizji...Ogolnie wole sobie obejrzec jakis film lub w cos pogierczyc :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chodzi o sygnał nadawany przez obecnych nadawców.
Czyli obecne Tvn'y i inne stacje miałyby pasy po bokach. Jedynie większość filmów pięknie by się wpasowała.
To tak jak kiedyś mieliśmy już tv 16:9, a większość stacji nadawała jeszcze w formacie 4:9. W tamtym okresie dyskutowaliśmy namiętnie nt. róznych trybów w tv, co mogą zrobić z takim sygnałem, jak rozciągają taki format 4:3 do 16:9 itp.itd. Niekończące się dyskusje :)
Gdyby nadawcy mieli chęć do zmiany formatu, to pierwszy bym się rozglądał za nowym tv.

W przypadku monitorów 21:9. sprawa wyglądą całkowicie inaczej, bo tu wszystko już jest w 21:9 i dla mnie nie istnieje już żaden inny monitor na rynku, absolutnie żaden w formacie 16:9.

Kolego a powiedz czy nie masz wrazenia ( moze tez ogaldales filmy na takich tv 21;9) ze np 60 cali na takim tv to zdaje sie czlowiekowi ze jest to mniejszy tv jak powiedzmy zwykly tv 16:9 o tej samej przekatnej? I to samo pytanie mam w stosunku do monitora Twojego czy tez jest takie wrazenie?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie wrazenie, a fakt. Nie przelicza się tak samo przekątnych w 16:9 i 21:9.
Ja mam obecnie 34" 21:9 (wczesniej miałem 27" 21:9), ale to nie ma nic wspólnego z 34" 16:9.
Format ekranu w 21:9 i przekatnej 34" to będzie wysokość jakieś 28" typowego monitora 16:9.
Czyli jak postawisz swój monitor, przykładowo 28" 16:9 przy moim 34" 21:9 to na wysokość będą takie same, tyle że mój będzie o wiele, wiele szerszy. Więcej widzisz w grach (legalne oszustwo się to zwie), więcej masz miejsca do pracy i w końcu filmy są jak w kinie. Dla mnie same zalety, powinni dawno wycofać 16:9 monitory, bo 21:9 jest niemal idealne przy PC.

Przy 60" i typowej przekatnej 16:9, żeby uzyskać taką samą wysokość ekranu, musiałbyć postawic tv 21:9 o przekatnej 75".
Więc jak postawisz 2 tv 16:9 i 21:9 o przekatnych 60" kazdy, to 60" 16:9 będzie lepszy wyborem, ciutke tylko będzie szerszy 21:9, za to o wiele mniejszy na wysokość.

Jak chcesz zobaczyć jak wygląda w praktyce mój, to tu masz z kartkami A4 porównanie:

a4_34_lg.jpg
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dzięki za post i zdjęcie...Ale faktycznie jesli chodzi o monitory to 21;9 jest dobrym rozwiązaniem nawet jeśli się nie gra..albo bardzo rzadko..
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tu masz więcej, sporo o tej przekątnej pisałem w tym wątku, ostatnie wypowiedzi tyczą sie juz nowego monitora:
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...ps-21-9-stworzony-do-domowej-rozrywki-11.html
Na zagranicznych forach setki stron dyskusji, a u nas (nawet branżowych) cisza.

Ale powiem Ci ze ja chyba jakbym kiedyś zmieniał monitor, na razie mam nowy Della wiec bez sensu zmieniać ale jakby juz to chyba kupilbym wlasnie jak Ty Lg - ja jakos do Philipsa mam średni stosunek- .. A monitory Lg sa chwalone wiec mysle ze to bylby dobry kierunek..
Ile zaplaciles za swoj monitor?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie to jakieś (niecałe) 4tysiaki. Ja jak kupuje monitory, to pierwsze patrze już na ofertę LG, a że od dawna robią w tym temacie to co mnie akurat najbardziej interesuje, to mam ciągłość i jak na razie pełne zadowolenie. Głównie służy do pracy, a że sobie testuje na tym różne materiały, to wiadoma sprawa.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Będzie tak jak z pikselami w matrycach aparatów foto
najbardziej to mnie śmieszą ekrany dzielone na pół, z jednej strony ful hd a z drugiej 4k itp i pokazana różnica heh, to dla debili chyba jest tylko takie porównanie bo każdy wie jak jest z obrazem. No ale przecież reklama dźwignią handlu i pójdzie dziadek albo ktoś komu nie zależy i sie złapie na takie dziwne reklamy.
Sam odpowiedziałeś sobie na pytanie dla kogo są te chwyty, choć nie do końca czepiałbym się dziadków ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
armani nie długo do gier będą okulary, albo to co sie na głowe będzie zakładać ;) sony testuje x chyba też :)

ja czekam na to, to dla wielu będzie prostsze rozwiązanie niż kolejny tv szerszy niż wyższy ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
No więc część filmów z zavvi dotarło, Urząd Celny w W-wie pieczątki na przesyłkach postawił i niec złego się nie stało, żadnych dodatkowych opłat, przesyłka z UK za free...
Wspominałem o Total Recall w wersji 4K Mastered, co prawda nie zdążyłem jeszcze obejrzeć całego, a jedynie z grubsza sprawdzić jak rzecz się ma z jakością...
Jakość obrazu i dźwięku jak w bardzo dobrym wydaniu BR, porównałem z LOTR czy Jeźdźcem Znikąd i sam obraz jest nieznacznie lepszy, więc generalnie uważam, że jeśli ktoś ma wybór pomiędzy BR a niewielką dopłatą do 4K Mastered, to warto te kilka zł dopłacić, ale podkreślam "niewielką dopłatą", bo jeśli ktoś chce zapłacić 2 razy tyle to nie ma sensu.
Dodam jeszcze, że mnie ten film kosztował w sumie dwadzieścia kilka zł( biorąc pod uwagę całe zakupy w zavvi, dlatego też się na tą wersję zdecydowałem)

Jedna ważna uwaga sprawdzałem na TV FHD, być może na 4K różnica byłaby znacznie większa, ale nie mam możliwości sprawdzenia

I taka ciekawostka, jakieś takie lepsze pudełka na płyty mają w tej Anglii ;)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
No więc część filmów z zavvi dotarło, Urząd Celny w W-wie pieczątki na przesyłkach postawił i niec złego się nie stało, żadnych dodatkowych opłat, przesyłka z UK za free...
Wspominałem o Total Recall w wersji 4K Mastered, co prawda nie zdążyłem jeszcze obejrzeć całego, a jedynie z grubsza sprawdzić jak rzecz się ma z jakością...
Jakość obrazu i dźwięku jak w bardzo dobrym wydaniu BR, porównałem z LOTR czy Jeźdźcem Znikąd i sam obraz jest nieznacznie lepszy, więc generalnie uważam, że jeśli ktoś ma wybór pomiędzy BR a niewielką dopłatą do 4K Mastered, to warto te kilka zł dopłacić, ale podkreślam "niewielką dopłatą", bo jeśli ktoś chce zapłacić 2 razy tyle to nie ma sensu.
Dodam jeszcze, że mnie ten film kosztował w sumie dwadzieścia kilka zł( biorąc pod uwagę całe zakupy w zavvi, dlatego też się na tą wersję zdecydowałem)

Jedna ważna uwaga sprawdzałem na TV FHD, być może na 4K różnica byłaby znacznie większa, ale nie mam możliwości sprawdzenia

I taka ciekawostka, jakieś takie lepsze pudełka na płyty mają w tej Anglii ;)

Faktycznie można zobaczyć jak taki film się sprawuje na tv 4k, troszkę lepiej powinno być ale trzeba byłoby z bliska to obejrzeć żeby różnicę zauważyć.. A wersję polską też masz napisy i lektora?
A w Anglii myślę że nie tylko lepsze pudełka mają...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Pamięć... jest z polskimi napisami, z tego co widzę na stronie, to właściwie wszystkie dostępne 4KMastered są z polskimi napisami, chyba w UK "polskie" wydania zaczynają być powoli pewnym standardem, bo coraz więcej nowych filmów jest tak właśnie wprowadzana do sprzedaży.
Do tego zamówiłem całą serię MAD MAXA i tam są i napisy i lektor, w sumie na 8 zamówionych filmów tylko dwa nie mają polskiej wersji językowej
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
henry1979 i lolek126

Koledzy, mylicie się i piszecie - z całym szacunkiem do Was - głupoty ;P Te filmy nie mają nic wspólnego z materiałem 4K w czasie odtwarzania. Właściwie to można to sformułowanie pominąć w naszych dyskusjach, bo jak widzę wprowadza więcej zamieszania, niż powinno. To nie są żadną miarą filmy 4K! To po pierwsze. A po drugie.... one na tv 4K nie będą wyglądały lepiej. To nadal jest FHD. Oczywiście, tv 4K zapewne użyje funkcji upscale do 4K i być może wtedy obraz będzie trochę ostrzejszy, ale przecież taki sam upscale zostanie zastosowany w przypadku każdego innego filmu na bd (chociaż z tymi 4KM pewnie będzie mu trochę łatwiej). Zatem moja prośba o nie wprowadzanie innych w błąd. A. To nie są filmy 4K. B. Na telewizorze 4k nie będą wyglądały dużo lepiej (pomijam kwestię upscale, która podobnie zadziała w przypadku innych filmów). Zatem reasumując:

Filmy opisane jako "4K Mastered" różnią się od filmów zwykłych (jeszcze raz przypominam: jedne i drugie są FHD i nic ponadto) tym, że:
- przygotowane są na podstawie lepszego jakościowo źródła,
- mają wyższy bitrate,
- szerszą paletę kolorów (x.v.Colour).
Jest na ten temat wiele artykułów. Wszystkie mają to samo podsumowanie: na pewno jest lepiej, ale nie na tyle lepiej, żeby dużo dopłacać. Zatem zawsze będzie to najlepsza jakość do kupienia w sklepie. Nie zawsze jednak ktoś kto liczy każdą złotówkę powinien się na taki krok decydować. Jeśli tak bardzo na cenę nie patrzymy, a jedynie na "bezkompromisową jakość" (w końcu dlaczego wydajemy tyle kasy na wypasione tv???) to wybór jest oczywisty.

Ja jestem po obejrzeniu Afterearth (4KM) i mogę napisać, że byłem pod ogromnym wrażeniem! REWELACJA. Obraz detaliczny, bez szumów, bez efektu pływania w ciemnych scenach, a paleta kolorów to..... REALIZM! Mam tv Sharpa Quatrona 60" model 856. Kolory ma standardowo rewelacyjne. Ale ma dwa tryby ponad standard, które dają jeszcze lepsze efekty. Po pierwsze w trybie filmowym jest opcja "tryb koloru: standard lub rozszerzony. Ten drugi daje rewelacyjne wyniki. A dodatkowo, dla płyt w trybie x.v.Colour jest jeszcze lepszy, dedykowany tryb x.v.Colour. Miód!

Dodam, że w kwestii obrazu jestem bardzo wymagający. W temacie dźwięku uczę się cały czas, ale generalnie - o ile w muzyce jestem słaby - dźwięk filmowy umiem coraz lepiej ocenić. Niezależnie jednak od tego, dla mnie obraz zawsze był numerem 1. I to co powyżej napisałem obiektywnie (nie chwaląc niczego tylko dlatego, że coś mam) i jako osoba, która w tym temacie zjadła zęby.

I tylko proszę, nie piszcie, że jakbym był freakiem w temacie obrazu, to nie miałbym lcd tylko plazmę ;P jakoś mi z plazmami nigdy nie było po drodze :)

PS. henry1979, dzięki za opis doświadczeń z zavvi :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
@Raccoon, spoko, po to jest forum, żeby dzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą...
Ja w swoim poście o wrażeniach z 4K- napisałem, że jest to wydanie 4K-Masterd, a nie pełne 4K, bo zresztą takiego chyba mój sprzęt nie byłby w stanie obsłużyć...
Moje wrażenia porównałem do dwóch filmów, które moim zdaniem wydane zostały na bardzo przyzwoitym poziomie- LOTR i Jeździec...- Na moje oko wspomniany 4K Masterd był nieznacznie lepszy od tych dwóch filmów. Moja ocena jest zbliżona do twojej, z tą różnicą, że moim zdaniem płacenie dwa razy tyle za wersję w 4K mastered nie zawsze ma sens - zwłaszcza w przypadku nowo wydawanych tytułów, gdzie na BR jakość zarówno dźwięku jak i obrazu jest na bardzo dobrym poziomie.
Jeśli natomiast miałbym dołożyć 10 czy 15% więcej za wersję 4K, to pewnie bym dopłacił.

Kolejną kwestią są wydania starszych filmów 4K Mastered, tutaj wydaje mi się, że różnica będzie największa i bezwzględnie warto będzie kupić już 4KM, z uwagi na wspomniany przez ciebie upscaling, bo niestety gro filmów wydanych kilka lat temu na BR niewiele różni się od wydań DVD...

Co do mojego oczywistego wyboru, zobacz jak np. w zavvi wygląda sytuacja w różnicach cen
-TAXI DRIVER - cena BR 9,19 funtów- cena 4KMaster. 11.75 funtów
-Total Recall - cena BR 10,95 funtów - cena 4KMaster. 12.49 funtów,
U nas niestety różnice dochodzą czasem do 100%

ps. ja trafiłem w promocję, gdzie 4K Master. był o 5 funtów tańszy niż BR :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Fajna paczka 4Km jest za 150zł, Total Recall+Men in Black+Amazing Spiderman.
Film wychodzi po 50zł, nie ma tragedii.
Ja muszę dorwać z ciekawości w 4K mastered:
After Earth
Elysium (fajne wydanie w steelbooku za ok.60zł)
Godzilla
GhostBusters
Bitwa o Los Angeles
i Smerfy dla animacji ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Jeśli ktoś lubi dobre wojenne seriale to w fajnej cenie jest Pacyfik
Pacyfik - Różni za 98,99 zł | Filmy empik.com

Fajna paczka 4Km jest za 150zł, Total Recall+Men in Black+Amazing Spiderman.
Film wychodzi po 50zł, nie ma tragedii.
Ja muszę dorwać z ciekawości w 4K mastered:
After Earth
Elysium
Godzilla
GhostBusters
Bitwa o Los Angeles
i Smerfy dla animacji :wink:
Zobacz na zavvi są polskie wersje części tych filmów, w weekendy są dodatkowe promocje, do tego za rejestrację dostaniesz jeszcze dodatkowe 10% od całości zamówienia ;)
A promocje są czasem niezłe za Mad Maxa zapłaciłem niecałe 10 funtów, a ostatnio był za jedyne 30

ps. zobacz linka ;)
http://www.zavvi.com/blu-ray/offers/4k-ultra-hd.list
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Fajna paczka 4Km jest za 150zł, Total Recall+Men in Black+Amazing Spiderman.
Film wychodzi po 50zł, nie ma tragedii.
Ja muszę dorwać z ciekawości w 4K mastered:
After Earth
Elysium (fajne wydanie w steelbooku za ok.60zł)
Godzilla
GhostBusters
Bitwa o Los Angeles
i Smerfy dla animacji ;)
Ja w 4KM mam właśnie Afterearth, Elysium i Bitwę o LA. Wszystkie z polskimi wersjami. Placilem równo 70 złotych za sztukę. Trochę drogo, ale chciałem sprawdzić. Póki co po jednym filmie nie żałuję :)
 
Do góry