Gdzie kupujecie filmy blu-ray? Najlepsze oferty i promocje.

Henry

Active member
Bez reklam
.......to kultowe pozycje. Do tego Powrót do przyszlosci, The Goonies, Zabójcza Broń, Gliniarz z BH, Bliskie spotkania trzeciego stopnia itp.itd.

Powrót już zamówiony,swoje dzieciaki już zaraziłem Delorean'em więc jest fajne rodzinne oglądanie :)

Mad Max też zamówiony, ale na Mela mają jeszcze trochę czasu, do tego cała saga Star Wars, już nawet nie patrzę na to, że nie najlepiej wydane w PL, ale sami połowę kasy uzbierali, więc nie miałem wyjścia :)

Poza tym co wymieniłeś to jeszcze Highlander i kilka..naście pozycji, które teraz mi do głowy nie przychodzą, ale na półeczce się znajdą :)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Ja właśnie odebrałem :) Transy 3 (mam ale tylko w wersji 3D, więc dokupiłem 2D), Top Gun i Total Recall z Colinem. Wyszło po 33 zł.

Wczoraj od nich kupiłem bez promocji po 44 zł Oblivion i Szybkich 6 część.

Dodam od siebie dwie inne promocje:

1. W niektórych sklepach Media Mega Mix (czy jakoś tak - znana sieć z niebieskim logo) jest w opcji odbiór osobisty film Auta 2 na BD w opcji z dwoma płytami 3D i 2D za 19 zł. Jak za darmo. Niestety najbliżej Warszawy to Wyszków.

2. W MM na Górczewskiej w Warszawie są jeszcze ostatnie sztuki płyt z tej promocji co była po 29,99. Mianowicie pierwsze części Thora i Iron Mana. Oba filmy po 24 zł. Stoją nie z innymi filmami, a na blacie obok Informacji :)


A ja dzięki tym wszystkim promocjom zakupiłem ostatnio sporo filmów na BD :) Moja kolekcja z 10 sztuk urosła do 32 :) W tym 3 filmy "remastered in 4K" :) czekam tylko na dostawę :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
W tym 3 filmy "remastered in 4K" :) czekam tylko na dostawę :)

Jak wypadają te wersje "remastered in 4K" w stosunku do zwykłych BR, widać faktycznie różnice? Bo w sumie i tak większość osób "jeszcze" ogląda je na TV FullHD...
Ja osobiście jeszcze nie miałem okazji porównania, a zastanawiam się czy warto je kupować
 

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Kupiłem na próbę. Mam je dostać pocztą w przyszłym tygodniu. Mają niby większy bitrate, więc mniej szumów i lepsze kolory. Może lepszy ruch. Sprawdzę i napiszę. Aczkolwiek uprzedzam, że tych filmów nie będę miał na zwykłym BD, więc ciężko porównać.

A są to:
Afterearth
Elysium
Bitwa o Los Angeles
Wszystkie w polskich wersjach językowych do wyboru.
Każdy film po równo 70 zł.
 

Robberto

New member
Ja gdzieś czytałem, że te upscale'owane do 4k wersje filmów są niewarte uwagi. Ponoć jakaś tam różnica na plus jest, ale nie na tyle by np. kupować dany film raz jeszcze, albo przepłacać niepotrzebnie. Tym bardziej, że pewnie poczekamy trochę, aż telewizory 4k stanieją na tyle by stały się powszechne i co za tym idzie, by wydawano filmy od razu w tej rozdzielczości
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jak wypadają te wersje "remastered in 4K" w stosunku do zwykłych BR, widać faktycznie różnice? Bo w sumie i tak większość osób "jeszcze" ogląda je na TV FullHD...
Ja osobiście jeszcze nie miałem okazji porównania, a zastanawiam się czy warto je kupować


Luknij na te 2 filmy :
Comparison of Robocop 4K vs Robocop 2007 - Blu-Ray Edition - YouTube
Ghostbusters 2009 Blu-Ray Vs 2013 Mastered in 4K Blu-Ray Comparison - YouTube

Osobiście oglądałem Godzille z 1998r Mastered 4k i coś tam jeszcze,już nie pamiętam...tylko że na ekranie Full HD i jak dla mnie nie było fajerwerków...bo film i tak ma rozdzielczość Full HD...
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Tak z ciekawości, porównałem dwa filmy. Co prawda, nie są to te same tytuły z dwóch różnych wydań, ale byłem ciekawy, jak to wygląda po transferze na przykładzie różnych filmów:

Pamięć Absolutna (2012) 4K.
Total recal 4K.jpg

Transformers 3
Transformers 3.jpg

Maks. transfer dla „Pamięć” to 41 Mbps., a dla „Transów” – 34 Mbps. Oczywiście, chwilowe w szczycie. Min. to nawet 17 Mbps.
No cóż. Jak widać, diametralnych różnic nie ma.

To, co napisano na okładce płyty, odnośnie 4K: „Pochodzi z najwyższej jakości źródła obrazu w rozdzielczości 4K”, „Więcej barw oznacza płynniejszy, głębszy i czystszy obraz”, „Rozszerzenie przestrzeni barw wymaga kompatybilności z xvYCC telewizora i odtwarzacza Blu-ray”. Tyle w teorii i na papierze. ;)

Ja gdzieś czytałem, że te upscale'owane do 4k wersje filmów są niewarte uwagi. Ponoć jakaś tam różnica na plus jest, ale nie na tyle by np. kupować dany film raz jeszcze, albo przepłacać niepotrzebnie. Tym bardziej, że pewnie poczekamy trochę, aż telewizory 4k stanieją na tyle by stały się powszechne i co za tym idzie, by wydawano filmy od razu w tej rozdzielczości

I tu, należy zgodzić się z Robberto.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie najlepszym jakościowo pod względem video filmem był Oblivion i te podróbki 4k i tak nie mogą mu się równać.

http://images.static-bluray.com/reviews/8426_16_1080p.jpg
http://images4.static-bluray.com/reviews/8426_22_1080p.jpg
http://images3.static-bluray.com/reviews/8426_27_1080p.jpg

Dla mnie Hobbit I i II lepiej sa zrobione tak samo Avatar... a do obliviona kilka tytulow mozna byloby dorownac ( choc niewatpliwie jest dobrze zrobiobny film) ale to tez wszystko kwestia kto komu co podpasuje - i chodzi mi wylacznie o kwestie jakosci obrazu i dzwieku..
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Avatar ma piękną scenografię (chyba najładniejszą jaką widziałem) ale jakość video pozostawia sporo do życzenia,nie ma dam w ogóle ostrości :
http://images2.static-bluray.com/reviews/6841_9_1080p.jpg

Czy ja wiem, u mnie wygląda świetnie.
Dobry materiał do prezentacji. Kolory, wspomniana scenografia (a raczej efekty komputerowe), jednym słowem cud miód orzeszki. Nie zauważyłem tam problemów z ostrością, przyjrze się następnym razem.
 
Do góry