denon x2000 problem z głośnikami z tyłu

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możliwe że masz rację. Nie chce mi się sprawdzać, ale coś kiedyś testowałem i gdy tylko zmieniłem w samych ustawieniach ampli ( chyba wtedy impedancję) to żadnej zmiany nie było. U mnie zawsze po zmianie szła ponowna kalibracja. Zresztą, nic koledze nie zaszkodzi jak dzisiaj przetestuje? Tylko jak piszesz niech bas i sopran pozostanie na 0, bo może wyłacza się w wyniku powstawania przesterowania?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Ciezko cos rzeczowo powiedziec na odleglosc bo jest to bardzo dziwna sytuacja. Cos ewidentnie amplitunerowi nie pasuje skoro aktywuje systemy bezpieczenstwa i wylacza sie. U mnie nigdy cos takiego nie mialo miejsca. Kolega ma X2000 a w nim z tego co pisal jakis inny uzytkownik nie dziala jednoczesnie Tone Control i Dynamic EQ.
 

rafaa

New member
To bylem ja :) Z tego co widze u siebie, lecz nie korzystam, bi amp dziala kiedy przypiszesz a+b. Mimo, ze tez nie mam sourrand back to slysze, jak dolacza sie jakby kolejny wzmacniacz przy zmianie a/b, a+b. Jest tez wyjscie pre amp na bi amp.

Co do wylaczenia - moze kable zarobione za bardzo i gole druty dotykaja tylnej scianki ampli?


Sent from my iPad using Tapatalk
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Bi amp to nie jest A+B tylko wykorzystanie koncowek mocy "front" i Surround back/amp assign" do zasilania kolumn frontowych, dziala dopiero po wlaczeniu odp. trybu w amplitunerze. Mylisz pojecia troszke stary ;)
 

Kubowy

New member
Obiecałem opisać ponowną próbę podłączenia ampli Denon x-2000 z Jamo S628 w trybie bi-amp.

Co prawda nie miałem na to sporo czasu ale wczoraj udało mi się pobawić troszkę kablami i ustawieniami. Tak jak pisaliśmy w poprzednich postach, podłączyłem kanały frontowe do dolnych wtyków w kolumnach, a kanały Surround Back do górnych. Użyłem kabli 2 x 4mm z miedzi beztlenowej oraz bananowe wtyki pozłacane.
Przeprowadziłem ponowną konfigurację głośników. Ponownie odpowiadałem na pytania zadawane przez Denona :) czy posiadasz głośniki suround back - TAK, czy posiadasz głośnik centralny - TAK itd.

Wszystkie ustawienia poziomów głośności ustawione na 0 db. Także ustawienie basów i wysokich tonów na 0 db.

W ustawieniach ampli przełączyłem na bi-amp, blaszki z kolumn wyciągnięte. Po sprawdzeniu w ustawieniach przypisania końcówek mocy, pokazało mi, że fronty i surround back przypisane są do kolumn frontowych więc wszystko ok.

Przeszedłem do słuchania muzyki. Początkowo delikatnie na 50% mocy, następnie na 60% i nawet 72%, przesłuchałem kilka utworów do końca, nawet tych które wcześniej powodowały wyłączanie się Ampli.

Po raz kolejny stwierdzam, że podłączenie bi-amp powoduje, że bas jest o wiele bardziej głęboki i czysty niż przy standardowym podłączeniu.

Tym razem o dziwo nic się nie rozłącząło, a wcześniej uwierzcie mi po minucie grania ampli nie dawał rady. Nie mam pojęcia czym było to spowodowane.

Jedyne co teraz zauważyłem to przy bi-ampie wyłączone są wszelkie udogodnienia Audyssey - wszystkie funkcje Dynamic itp są wyłączone.
 

Kubowy

New member
Możesz rozwinąć tą lakoniczną wypowiedź? Wcześniej niczego bardziej cudownego nie robiłem a jednak ampli się wyłączał.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Hmm nie rozumiem dlaczego zaznaczyles ze posiadasz kolumny Surround Back i Surround Center skoro ich nie posiadasz? Przeciez jak sie robi kalibracje to na poczatku wybiera sie tylko czy Fronty sa A czy B i czy jest Bi amp. To czy sa dane kolumny ustala juz kalibracja, jak mikrofon "uslyszy" dana kolumne to ustawia YES a jak nie to NONE. Wlaczyc lub wylaczyc dane kolumny to mozna potem w Manual Settings w zakladce Speakers.
Jak to nie dziala Ci Audyssey i Dynamic EQ przy bi amp? U mnie jakos wszystko dziala, napewno przeprowadziles kalibracje, bo skoro nie dziala w/w funkcje to tak jakby kalibracja byla wlasnie nie przeprowadzona poprawnie. Zapewniam Cie ze w/w funkcje dzialaja jak najbardziej przy Bi Amp.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Możliwe że wpływ mialo to o czym pisaliśmy wcześniej? Podłączenie w bi-amp bez kalibracji czy zmiany nastawów. Ważne że już jest ok. Co do tego Dynamic EQ i innych bajerów to pogadaj z chłopakami co mają Denony, bo podejrzewam że to nie wina podłączenia, a jedynie trzeba coś załączyć aby te funkcje były aktywne. Bi-amp nie powinien mieć znaczenia.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dlatego pisze koledze ze jak kalibracja jest nie zrobiona to Audyssey nie dziala, jest sztywno OFF, dopiero po kalibracji w/w systemy sie aktywuja. Zmiana Bi Amp na Normal i na odwrot u mnie nie powoduje wylaczania tych systemów. Stawiam ze cos jest skopane w kalibracji, albo kolega poprostu przez pomylke wylaczyl sobie audyssey.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Biamp nie ma wplywu na dzialanie (lub nie) Audyssey. Jezeli kalibracja byla przeprowadzona, to powinny byc wszystkie dostepne ustawienia.
Jezeli ich nie ma, tzn. ze poprzestawiales cos w ustawieniach (po kalibracji).
Przeprowadz jeszcze raz kalibracje, a nastepnie zastosuj sie do ustawien z watku podwieszonego, nic wiecej.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Dokladnie, zastanawia mnie fakt ze niby kalibracja pyta na poczatku czy mamy dane kolumny, pierwszy raz sie z tym spotykam. Obstawiam ze jest skopane cos podczas kalibracji lub po niej wprowadzone jakies dziwne ustawienia ktore dezaktywuja calego audyssey.
 

Kubowy

New member
W Denonie x-2000 na początku kreator pyta czy posiadamy dane kolumny a potem przeprowadza kalibrację dźwiękową. Posiadam zestaw Jamo 5.1 dlatego na pytanie o central odpowiadam TAK. Wyskakują niekiedy jakieś błędy fazy ale można to zignorować. Dam znać jutro jak przywrócę ustawienia fabryczne i skalibruję od nowa.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
To ustaw tak jak jest w rzeczywistosci czyli Surround Back - No, Tylny Centrum tez - NO. Bi Amp - YES.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem Wam że to dziwne, te pytania przed kalibracją. U mnie jedyne pytanie to o podłączenie i chyba impedancję, a dalej już wszystko sam ustawia. Przecież podczas kalibracji emitowany jest dźwięk i jeżeli nie posiadamy jakiejś kolumny, to ampli automatycznie ją pomija i kalibruje tylko pod kątem tych kolumn co wykryje. To ciekawe co by było gdyby kolega nie miał np. centrala a na zapytanie dał na YES? Przecież ampli i tak by nie wprowadził żadnych ustawień dla kolumny która nie jest podłączona. Trochę tego nie pojmuję.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Robisz dokladnie tak jak na ponizszym zdjeciu. Mozna tez uzyc wtykow bananowych, ale trzeba dokupic do kabla osobno.
kabel.jpg
 

morarz

New member
ok, mam wtyki bananowe, ale one nie pasują do amplitunera, tam chyba trzeba te blaszki odkręcać a można to robić bez problemu, nie straci się przy tym również gwarancji ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jakie blaszki odkręcać? Jeżeli założyłeś wtyk bananowy na kabel, to wciskasz go do gniazda w ampli.
 
Do góry