denon x2000 problem z głośnikami z tyłu

Rafal7

Banned
Zgadza się z Jamo 606, mi się mój nigdy nie wyłączył a gorący był strasznie jak dostał w kość. A też mam Denona i Jamo.
 

tomaszolodz

New member
Siemka

Ja mam od 2 lat X2000 i ciągle mam z nim problem. Resetowanie ustawień dźwięku przy przełączaniu miedzy DVD a GAME.Wyciszył się dźwięk w NETWORK przy 80%VOL prawie nic nie słychać....Oddałem do naprawy HORN(wymiana płyty HDMI).Sprzęt przyszedł do domu i okazało się teraz że w ogóle nie grają frontowe głośniki... Ogólnie jestem nie zadowolony z tego sprzętu
 

Rafal7

Banned
W dzisiejszych czasach jak dla mnie to amplitunery kina u Denona zaczynają się dopiero od modeli X 3XXX, modele niżej nie są warte uwagi, niestety ale elektronika od pewnej półki cenowej zaczynaja być coraz gorsza
Nie ma to jak wifi i blutut w ampli a reszta to ch....
Każdy woli sobie muzykę z kompa lub z telefonu przesyłać niż mieć sprzęt na jakimś poziomie i o odpowiedniej jakości.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Akurat WiFi czy BT się przydaje i to bardzo (mi). Jak nie są to ficzery wprowadzane kosztem jakości innych podzespołów, to nie mam nic przeciwko.
 

Rafal7

Banned
No tak, z tym że Ty nie masz ampli za 2000 i budowa ampli nie ucierpiała z powodu wifi lub bt i ograniczonego lub założonego budżetu na budowę klocka.
W niskich modelach jest zawsze coś za coś.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Niestety, tutaj kolega kapusta7 ma trochę racji. W przypadku wyższych modeli amplitunerów niejako pewne bajerki to standard i dodawane są jak gdyby w gratisie do danej klasy sprzętu, tak w niższych modelach mam wrażenie że jest coś kosztem czegoś. Teraz ludzie zwracają dużą uwage na funkcjonalnośc, a już mniejszą na tą jakośc dźwięku czy samych podzespołów. Zobaczcie że to idzie trochę w złym kierunku, bo wystarczy popatrzeć że kiedyś amplitunery nawet za 2k miały fronty z aluminium, teraz jest tworzywo, że kiedyś zamiast glupot było np. Pre-ot ( przykład Onkyo serii 7xx), że zamiast np. dodatkowego wejścia optycznego/coaxial można by było dać lepszą wersję audyssey. O Denonie X2000 też swojego czasu się czytało że nie bardzo toleruje kolumny o niższej impedancji, bo potrafiły działać zabezpieczenia. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć że mam szczęście ( odpukać) bo w Onkyo serii 6xx lubiły padac płytki HDMI, w Harmanach tez nie było tak różowo. Jedynie najmniej chyba ustarkowe są na dzień dzisiejszy Yamahy i Marantze. Akurat teraz tak wygląda sprawa w każdej dziedzinie, począwszy od TV a kończąc na lodówce, chociaż uważam że płacąc 2k za amplituner to nie tak mało patrząc na średnie zarobki w PL, bo jak ja bralem swój ampli to ceny oscylowały w tej klasie w okolicach 1500zł, a przecież przez te parę lat zarobki jakoś się nie zwiększyły.
 

Rafal7

Banned
Zarobki się nie zwiększyły, sprzętu poszedł w górę a jakość w dół.
Denon nawet w w serii X 3XXX ma front z plastiku, denon dbt 1713 ma plastikowy front i do tego tylko kolor czarny, jak dla mnie jest to nie porozumienie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Drugie zdanie mojej wypowiedzi właśnie o tym mówi.
Jest dobrze o ile nie kosztem jakości.
Ja się z tym zgadzam, nie podlega to dyskusji.
Inna sprawa, że pewne ficzery stają się zwyczajnie standardem.
Obecność ich podyktowana jest wymogami rynku.
Jeszcze nie dawno WiFi w ampli było nowością, dziś już na pokładzie mamy BT.
Teoretycznie postęp jest, ale często kosztem wspomnianej jakości, czy też użytych materiałów.
Chcesz lepiej, płać i płacz. Takie czasy.
 

Rafal7

Banned
Zgadza się takie czasy
Zastanawiam się jeszcze, czy czasem konsumenci sami nie popsuli jakości sprzętu
Taki rynek taki sprzęt.
 
Do góry