denon x2000 problem z głośnikami z tyłu

Kubowy

New member
Panowie udało mi się wszystko ładnie poustawiać. Bi-amp, działa Audyssey itp. po 45 min. Denon X-2000 ponownie się wyłączył przy słuchaniu stereo.

Diagnoza moja jest jedna - X-2000 jest za słaby dla Jamo s628. Innej opcji nie ma.

Gdybym wiedział to dołożyłbym do X-3000!
 
Ostatnia edycja:

Krzaku666

Banned
To w dalszym ciągu jest budżetowe kino domowe o ograniczonej mocy którego używasz niezgodnie z przeznaczeniem, każdy sprzęt tego typu zachowa się się w takiej sytuacji podobnie.
Jakie duże to jest pomieszczenie i w jakim miejscu stoi ten amp ?
 

hans2

Banned
patrzac na test na audio.com.pl to prądowo nie sa to wymagajace kolumny (6-8ohm, wysoka skutecznosc).
dodatkowo jeszcze masz suba ktory odciaza ampli.

moim zdaniem ten amplituner sie nadaje na serwis.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Najlepiej oddaj go na serwis bo to nie jest normalne zachowanie. X2000 ma w stereo powyzej 100w na kanal wiec to nie jest mala moc, a kolumny nie sa 4ohm aby ampli nie dawal rady. Moj 1910 gral sporo czasu z JBL E80 ktory ma podobno spadki impedancji ponizej 3ohm i jakos nigdy Denon mi sie nie wylaczyl czy to w 5.1 czy w odsluchu stereo.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Hmm a w jakim celu? U mnie juz przy 50-60% jest bardzo glosno. A jak jest z wentylajca, nie stoi gdzies wcisniety w szafke ? Amplituner musi miec wmiare dobra wentylacje a grajac na takich poziomach to on moze zlapac temp i przez to sie wylaczy.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Uszy i sąsiadów (jak mieszka w bloku) również...

Wysłane z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej za pomocą Poczty Polskiej
 

Kubowy

New member
Jeśli chodzi o warunki lokalowe i umiejscowienie ampli to salon jest dość spory i wysoki na 3 m. Ampli stoi na środku takiej niskiej szafki ale nie jest wciśnięty w półkę tylko ma sporo przestrzeni z każdej strony.

Macie rację ja chyba przesadzam z poziomem głośności ale to tylko dlatego, że zawsze lubię sprawdzić możliwości sprzętowe. Nie walę tak godzinami :)
Generalnie X-2000 przy poziomie 50% gra dosyć cicho ale już przy 60% się rozkręca. Filmy oglądam przy poziomie 60 - 68% - zależy jaki mam nastrój na efekty :) Przy filmach się nie wyłącza.

Zwarcie przy wtykach chyba też należy wykluczyć ponieważ bardzo precyzyjnie starałem się założyć wtyki bananowe na kable.

Po kilku utworach na wyższych obrotach apmli grzał jak piec :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A to nie jest ten model o ktorym bylo glosno ze bardzo sie grzeje i ze przy kolumnach Tagach potrafi sie wylaczac? Kiedys byl taki watek...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kubowy

New member
To ciekawe co napisałeś bo wyjaśniałoby sprawę. Ampli dość mocno się nagrzewa z tego co zauważyłem pomimo otwartej przestrzeni dookoła niego.

Zastanawiam się czy takie chłodzące podkładki jak stosuje się przy laptopach mogły by pomóc.
 

Whiplash

New member
Bez reklam
To 2113 sie tak nagrzewal, prosze tu jest watek:
http://www.hdtv.com.pl/forum/amplitunery-av/99588-denon-2113-okropnie-sie-grzeje.html

Ciezko nam tak na odleglosc Ci cos powiedziec bo jak widzisz Twoj przypadek jest raczej odosobniony. W ogole dziwne ze musisz tak mocno odkrecac ampli aby bylo glosno, glosno to tez pojecie wzgledne. Moze kalibracja Ci wyciszyla kolumny na -12db? Ja kiedys sluchalem stereo w trybie Pure Direct czyli bez zadnych poprawiaczy wiec i troche ciszej to dojechalem skala do -20dB a skala jest u mnie do +18dB takze spory zapas jeszcze mialem.
 
Ostatnia edycja:

Kubowy

New member
Ostatnia kalibracja jaką przeprowadziłem powycinała mi fronty na -8,5 db i suba na -7,5 db.

Generalnie nie muszę tak głośno słuchać sprzętu. Warto jednak sprawdzić jakie mam możliwości. Skoro skala w Denonie jest od 0 - 99 to odsłuch przy 70-80 powinien nie sprawiać większych problemów. Najdziwniejsze jest to, że problem pojawia się przy bi-ampingu, a wszyscy jednogłośnie na forum piszą, że ten tryb podłączenia odciąża amplituner.

Tak jak wspominałem wcześniej przy standardowym podłączeniu frontów ampli mi się nie wyłączał :) to są dopiero czary mary.

Czy to nie jest jednak tak, że przy zaangażowaniu wszystkich kanałów ampli, jego moc wyjściowa spada? Jak pytałem jeszcze przed zakupem, że interesowałyby mnie kolumny Jamo S628, to Pan w salonie powiedział, że te kolumny są dość wymagające i tak naprawdę aby dobrze je napędzać to należy mówić o amplitunerach od 5000 zł w górę.

O Denonie X-2000 powiedzieli, że dobrze sobie z Jamo radzi ale wiadomo, że można z tych kolumn wyciągnąć więcej. Przy testowaniu zestawu nigdy im się nei wyłączył. Kwestia jak oni te zestawy testują i czy podłączali bi-amp.
 
Ostatnia edycja:

Whiplash

New member
Bez reklam
Oczywiscie ze przy bi amp. moc spada. W stereo zasilacz musi dostarczyc moc do 4 a nie 2 koncowek wiec jak w stereo zwyklym masz 2x104w to przy obciazeniu 4 koncowek(bi amp) moc spada do 2x 58w dlatego przy bi amp slyszymy ze nasz sprzet gra troszke ciszej przy takim samym poziomie glosnosci niz w przypadku zwyklego podlaczenia.

Tylko ze wtedy obie sekcje kolumny dostaja te 58w a w zwyklym podlaczeniu z tych 104w sekcja basowa zabiera zdecydowana wiekszosc mocy a na reszte kolumny zostaja "resztki" dlatego przy bi amp. slyszymy nie tyle lepszy bas co pelniejsza srednice i gore pasma bo dostaja wiecej pradu in sa lepiej wysterowane. Ty z tego co mowiles znowu slyszysz lepszy bas, czarny mary w najlepsze :)
 
Ostatnia edycja:

Kubowy

New member
To wychodzi na to, że te 58W, o których piszesz w przypadki bi-amp jest niewystarczająca dla jednej lub drugiej sekcji Jamo s628 i najzwyczajniej w święcie systemy bezpieczeństwa rozłączają ampli, podejrzewam, że te 10-cio calowe głośniki basowe po bokach potrzebują troszkę więcej mocy :). Przy standardowym podłączeniu basowe głośniki zabierają jak sam napisałeś większą część mocy i pewnie dlatego ampli się nie wyłącza. Chyba mamy racjonalne wytłumaczenie :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Rafal7

Banned
A ja wam powiem Panowie że mi amplituner nigdy się nie wyłączył czy przy podłączenie bi czy też przy podłączeniu standardowym.

I tak jak pisze kolega Whiplash przy podłączeniu bi głośniki wysokotonowe grają czyściej.
 
Do góry