Auro-3D.

RAF1977

Banned
Lolo.
Jeden litchmond jest tylko w auro3d, drugi w Atmos a pozostałe dwa DTS MA.
Czekamy na litchmond w DtsX. Może w tym roku będzie.
Moja żona nie może się doczekać [emoji3]
 

Gregmo

Member
Z tego kompendium wiedzy wynika ze jesli pokoj jest nie za wyskoki to mozna stosowac glosniki w suficie tylko z regolowanym kątem czyli takie jak moje ( a mojegórne bedą budowane w bocznych belkach ktore sa o 20 cm nizej niz centralny sufit (In
-
ceiling speakers can be used In rooms with lower ceilings or for esthetic reasons.
It is highly recommended to use models from the same brand/range as the lower/Surround
speakers to avoid differences in sound color between the different speakers. For best results,
the use of models with angled tweeters is preferred for the Front Height (
HL, HC, HR) and
Height Surround (HLs, HRs) speakers. For the Top speaker(s), a model without angled tweeter
should be used. )
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie, nie wiem czy to ważne, ale mamy przełom.
Gwiazdka od Pana Wilfrieda.
Dla mojego X4400H.

Last updated:- 20/11/2017

FW VER 5030-3074-8361-0134

**************************************************************
20.11.2017

Firmware vers: 5030-3074-8361-0134 (DZ17-108, AVR-X4400HBKE2)

1) Added Dolby Atmos speaker support for Auro 3D 7.1 or 9.1 playback :)
2) Bugfix for no sound from AirPlay after standby
3) Bugfix for TV sound grouping with Bitstream/Multi PCM
4) Other bugfixes and stability improvements

Filename:- DPMS_AVR-X4400HALL_LEGO_0007.zip
- heos_40.prod_1.430.160.zip,

Tak to wygląda.





Jeszcze nie testowałem.
 
Ostatnia edycja:

Gregmo

Member
No i sie okaze ze cale to moje pisanie na nic a sprawdzales czy mozna ustawic top front i top rear i czy jest kompatybilenz 3 d auro . Zgodnie z kompendium wiedzy pzry niskich sufitach jest mozliwe stosowanie glosnikow sufitowych z regolowanymi tweeterami
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Z tego co widać, można jedynie zmieniać usytuowanie pary głośników sufitowych Atmosa na dwóch pozycjach: środkowej, lub tylnej. Front zdaje się być "na sztywno".
Changelog podaje dwa pliki aktualizacyjne, które mam, ale jeszcze ich nie instalowałem. A czy coś one wniosą? Zobaczymy.
 

Gregmo

Member
A czyli Ty jeszcze nie instalowales ? To jak zainstalujesz to sprawdz czy mozna tez zmieniec fronty gorne i zeby dalej bylo kompatybilne z auro . Bo wg opisu powinno być ale mamy juz przelom i to solidny
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No nie, jeszcze nie. A zdjęcia przedstawiają aktualny stan rzeczy. I rzeczywiście, głośniki frontowe mogą być tylko jako górne przednie. Nie mogą być sufitowymi przednimi.
 

Gregmo

Member
To po Instalacji może sie okazac ze te przednie tez bedzie mozna zmieniec ? Kiedy bedziesz to instalowal to daj znac co i jak. A moze juz sie samo zainstalowało nie masz ustawione auto update ?
bo data 20.11.2017 wiec juz prawie miesiąc a juz na zdjeciach pisze ze obslugiwane auro3d na glosnikach srodkowych i tylnych sufitowych . Skąd masz te pliki ?
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Sprawdziłem wersję firmware podaną w changelog z tą w ampli. Jest dokładnie taka sama. Tak więc, nic się nie zmieni. Jest tak, jak napisałem.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A moze juz sie samo zainstalowało nie masz ustawione auto update ?
Kiedy kilka dni temu uruchomiłem amplituner po raz pierwszy, zasygnalizował aktualizację. Dotyczyła ona jedynie ogólnej poprawy i stabilności pracy urządzenia. Nic poza tym.Tak więc funkcja ta, była już zaimplementowana fabrycznie. Tak naprawdę, wiedza o powyższej możliwości wyniknęła zupełnie przypadkowo. Podczas rejestracji na przedłużenie gwarancji, raczej z ciekawości niż potrzeby, postanowiłem wejść na stronę Denon Firmware/Changelog Download. I gdyby nie to, być może w ogóle nie wiedziałbym o tym, bo i instrukcja na ten temat milczy. Tak czy inaczej, jest to ukłon w stronę użytkowników Atmosa, bo dla mnie, tak naprawdę nie ma to żadnego znaczenia. Dlatego też, nie będę przeprowadzał żadnych testów, bo nie widzę w tym dla siebie sensu. Bez wnikania w szczegóły.
A przy okazji. Ciekawe, kiedy Panowie z Auro Technologies wprowadzą wspominaną już możliwość, nad którą pracowali, użytkowania głośników tylnych surroundowych przez Auro.
 
Ostatnia edycja:

Gregmo

Member
No Ok ale co z atmosowcami skoro przednich glosnikow nie mozna miec na suficie ( piszesz ze są na sztywno przypisane i nie można zmienić ich lokalizacji )
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Też wyobrażałem to sobie inaczej. Ale wymyślili, jak wymyślili. ;-)
Podejrzewam, że Marantze serii SR...12 też to będą miały
 
Do góry