Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No to nieźle. Wysoko Kolega mierzy. ;-) Przypuszczam, że cena będzie oscylować na pułapie 20 tyś. zł.
Apropos. Tak przeglądam Sieć i widzę, że co poniektórzy nie zauważyli, że mają do czynienia ze wzmacniaczem (AVC), a nie z amplitunerem (AVR). To taka subtelna różnica.

PS A swoją drogą ciekawe, co na to twórca „Franken-Atmosa”? Może już zbiera kasę. ;-)
 
Ostatnia edycja:

Gregmo

Member
Auro na konfiguracji atmos

Radia nie slucham więc nie potrzebuje avr (pozatym jest internetowo) cena to najpeniej cos okolo 15 tyś zobaczymy kto ma racje patrzale sna te glosniki z napędem elektrycznem taki kąt bylby dobry do auro ? Poprostu muszę miec wszystko wbudowane w suficie
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie ma sensu licytowanie się. Z pewnością będzie dużo drożej, niż w przypadku amplitunerów.
Co do samych głośników. Ciekawe i praktyczne rozwiązanie. Problemem nie jest sam głośnik, lecz jego umiejscowienie. Pewnie Kolego znasz zasady ustawienia głośników w każdym z systemów. A z tego co widać, będzie to Atmos. Tak więc, nie będzie to odpowiedni układ dla Auro. Z kolei idąc w Auro, nie będzie to odpowiedni układ dla Atmosa. W obu przypadkach, dla jednego z kodeków, to tylko półśrodek. Owszem, grać będzie grało.
I dokładnie jest tak, jak pisał Kolega @RAF. Nie po to kupiliśmy Auro, aby grało „drugie skrzypce”. Zakup zamierzony i celowy, a nie "przy okazji".
Dla mnie, w tych okolicznościach, sens ma bezkompromisowe rozwiązanie Kolegi @*Krzysiek*. Ale pewnie czytałeś i wiesz, o co chodzi.
 

Gregmo

Member
Ale po otwarciu ten glośnik zabudowując go w rogu będzie dokładnie ustawienie auro pytanie brzmialo tylkoczy kąt jest wystarczający . A w avc Auro jest gratis . No nic będe robil testy zprowizorycznie umieszczonymi glośnikami i wybiore odpowiednią konfiguracje
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Jak dla mnie skup sie na dobrym atmosie - bo to bedziesz ogladal w 98% procentach. A tego Litchmonda w auro odpalisz sobie na atmosowych glosnikach - gra swietnie. Bo co ty innego chcesz ogladac w Auro?

Proponuje najpierw kubel zimnej wody na glowe, obeznanie co to jest auro i ile pozycji mamy nastepnie co to jest atmos ile pozycji mamy. Nastepnie podaj wymiary pokoju bo na koniec okaze sie ze maly (waski) pokoj i glosniki (auro/atmos) ostatecznie bylyby jeden na drugim tylko pod katem.
 

Gregmo

Member
Pokój 4x6 m nagłosninie 5.1 Monitor Audio sliver a do atmosa Monitor Audio 4x ct 265 idc (z ruchomym glosnikiem srednio wysokotonowym ) do zabudowy sufitowej . Narazie wzmacniacz Denon 2500 NE dla stereo i jak będzie amplituner to jako fronty po preaut .Zobaczymy jakie będą możliwosci konfiguracyjne w AVC X8500H. Obraz to Sony zd9 75 cali to tak mniej wiecej ma wyglądac moje KD. Lolo czyli sluchales auro na kongfiguracji atmos skoro twierdzisz ze gra swietnie ?
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Od teraz, każdy Denon i Marantz ma Auro fabrycznie implementowane. A o możliwości konfiguracyjne AVC-X8500H byłbym spokojny. Co do samych głośników to nie widzę, jaki mają kąt po otwarciu.

No właśnie. Chodziło mi o umiejscowienie tych głośników. „glośnik zabudowując go w rogu będzie dokładnie ustawienie auro”. No, nie zupełnie. Czyli, nie będzie to klasyczny Atmos, lecz bardziej Auro. A to oznacza, że w przypadku odtwarzania Atmosa, głośniki mogą być ustawione za szeroko i czar może prysnąć. Co innego, gdy będzie jeszcze głośnik VoG, bo ten uzupełni przestrzeń między szeroko rozstawionymi głośnikami. Ale to w Auro. W Atmosie, będzie „akustyczna dziura na suficie”. Poza tym, będziesz musiał ustawić te głośniki w taki sposób, aby po ich „otwarciu” skierowane były bezpośrednio w słuchacza. Bo w Auro, każdy głośnik promieniuje bezpośrednio na słuchacza.
Naprawdę uwierz, że w tym przypadku kompromis może tylko zaszkodzić.

Ja mam Auro i na nim odtwarzam Atmosa. Ale dla mnie, to nie Atmos jest priorytetem.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Pokój 4x6 m nagłosninie 5.1 Monitor Audio sliver a do atmosa Monitor Audio 4x ct 265 idc (z ruchomym glosnikiem srednio wysokotonowym ) do zabudowy sufitowej . Narazie wzmacniacz Denon 2500 NE dla stereo i jak będzie amplituner to jako fronty po preaut .Zobaczymy jakie będą możliwosci konfiguracyjne w AVC X8500H. Obraz to Sony zd9 75 cali to tak mniej wiecej ma wyglądac moje KD. Lolo czyli sluchales auro na kongfiguracji atmos skoro twierdzisz ze gra swietnie ?


Tak, mam system Atmos 7.2.4. Grzechem kazdego kinomana byloby nie wiedziec co to Litchmond i stety lub niestety jest on wizytowka Auro (dzwiek jest w auro). Nie slyszalem go w systemie auro wiec ciezko mi porownac, ale moge zaprzec sie obiema rekoma ze odtwarzajac ten "teledysk" na atmosie i tak bedziesz gebe zbieral z podlogi. Jest to mistrzostwo i atmos swietnie sobie z tym radzi.

Ja proponuje - abys nadarmo nie wydawal 15tysiecy na jednego klocka, abys przetestowal i pomyslal czy warto. 7.2.4 to juz sporo glośników a i efekt jest swietny a czy klocek za taka kase do 7.2.6 zrobi duza roznice?

Szczerze, to wolalbym isc w "Franken Atmos" miz kupowac klocka za 15tysi do 7.1.6.
 
Ostatnia edycja:

Gregmo

Member
Lolo czyli jak odtwarzałes tego auro na atmosie ? W konfiguracji ampli dales ze twoje glosniki atmos sa umiejscowione jako auro i odtwarzałeś w kodeku auro tak ? Ja zawsze uzywam falgowców tak już mam AVR 7200 sprzedany wiec trzeba go godnie zastąpić
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Lolo czyli jak odtwarzałes tego auro na atmosie ? W konfiguracji ampli dales ze twoje glosniki atmos sa umiejscowione jako auro i odtwarzałeś w kodeku auro tak ? Ja zawsze uzywam falgowców tak już mam AVR 7200 sprzedany wiec trzeba go godnie zastąpić

Lolo nie ma auro3d.

Mam pelnego atmosa. To znaczy, glosniki ustawione zgodnie z dolby atmos, kalibracja zrobiona pod atmos, kodek atmos. Odpalam plik auro a amplituner "przeksztalca" to na atmosa 7.2.4. Jak cie to inetersuje to jak bede w domu to zobacze jaki tryb to jest, wydaje mi sie ze Neutral:X
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Grzechem kazdego kinomana byloby nie wiedziec co to Litchmond i stety lub niestety jest on wizytowka Auro (dzwiek jest w auro).
Nooo, Kolego @lolo, nie do końca. Równie dobrze możemy napisać, że Lichtmond jest wizytówką Atmosa. Wszak czwarta płyta zespołu jest właśnie w Atmosie. Czyżbyś tego nie wiedział? I jak dla mnie, jest jedną z najlepszych w ich dorobku.

Kolego @Gregmo. Nie wiem czy wiesz, ale treści Auro może odtworzyć każdy, nie posiadając tego kodeka. Tyle tylko, że będą one rozpoznane jako DTS-HD MA, bo z tym kodekiem (DTS) Auro jest kompatybilne. I zapewne Kolega @lolo odtwarzał tą płytę przez DTS: Neural:X, bo tak mógł i gra ją na konfiguracji Atmos. Lecz w rzeczy samej oczywistym jest, że nie będzie to prawdziwe Auro.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nooo, Kolego @lolo, nie do końca. Równie dobrze możemy napisać, że Lichtmond jest wizytówką Atmosa. Wszak czwarta płyta zespołu jest właśnie w Atmosie. Czyżbyś tego nie wiedział? I jak dla mnie, jest jedną z najlepszych w ich dorobku.

.

A pewnie ze nie wiem :) Mam dwie plyty Litchmonda z czego slucham tylko jednej wydanie 2 bodajze... 4 jakos nie widzialem na "wyspie piratow" wiec nie mam.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
tenor.gif
 
Do góry