Auro-3D.

Snikers89

New member
Bez reklam
O prosze nawet nie wiedzialem ze wyszla sr8012. Moze czas zeby cos wymienic na miejsce sr7010[emoji16]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
O prosze nawet nie wiedzialem ze wyszla sr8012. Moze czas zeby cos wymienic na miejsce sr7010[emoji16]

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Na pewno dużo bezpieczniej będzie najpierw odsłuchać. Podejrzewam że te nowe klocki to tylko i wyłącznie marketing. Snikers jak już to idz w procesor a nie siekierkę na kijek będziesz wymieniał.

O ile kojarzę a to dość ważna informacja (o ile będzie prawdą) to, to że od serii 7 Marantza macie korekcje dla dwóch subów niezależnie, a wersja 6 dla jednego suba.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Ale jak widze ten transformator to odrazu mam iskierke w oczach 🤣zastanawialem sie nad procesorem wiele razy ale tak jak Armaning mi radzil pozniej ciezko to opchnac a z ampli bez problemu.

No sorki ze mnie nie bylo jakis czas ale w ciagu ostatnich 3 miechow 2 razy zmienilem prace i zbytnio czasu nie mam. Heh zbiwram na nowe Oppo Udp-205. Takze nadgodziny non toper.
e8ad19044033e0dfd0388a1524c27be9.jpg


Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wydaje mi się, że nic z tego, bo niby jak? Wykasowaliby (zdalnie?) ;) już wgrane oprogramowanie (kodek)? Horna nie pytam, bo i tak zbyliby mnie, jak zawsze.


Swego czasu rozpatrywaliśmy możliwości zapisu pokalibracyjnego i ponownego jego wgrania do urządzenia, w kontekście przełączania się między konfiguracjami Atmosa, a Auro. Teraz te problemy to przeszłość. Istnieje nowy sposób. Jakże wyczekiwany, przez co niektórych. Wreszcie można tego dokonać przez wejście USB amplitunera. Lecz nie każdy będzie miał taką możliwość. Piszę tu o amplitunerach Denona i Marantza. Lecz niestety, nie każdego modelu. Bynajmniej na chwilę obecną. Temat zasygnalizował mi Kolega @bomarek, który dysponuje Denonem X4300H. Nie będę rozwijał się w temacie, bo może Kolega sam się odezwie. Ja zaś, z ciekawości, postanowiłem porównać, przez manuale, kilka wybranych modeli amplitunerów. I tak. Jeśli chodzi o Marantza, to potrafi to SR7011. SR6011 już niestety nie. Co do Denona, to będzie to X4300H (X3300H już nie). Ale najciekawsze jest to, że wszystkie ampli z serii X…400H to potrafią, poczynając od najniższego modelu serii, czyli X1400H.
Myślę, że podobnie będzie w najnowszych Marantzach serii SR…12.

Swoją drogą ciekawe, czy osoby posiadające któryś z wymienionych amplitunerów wiedzą o takiej możliwości? Bo, jak to u nas bywa, rzadko kto zagląda do instrukcji. ;)
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
A tak z ciekawosci jest se s co chwile zmieniac ustawienie auro na atmos i odwrotnie ? Rozumiem do testow ale tak do normalnego uzytkowania ? Sory ale nie jestem ma bierzaco.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
A tyle o tym pisaliśmy. ;)
Fakt, że nie wiele osób będzie miało potrzebę korzystania z tego.

Generalnie jednak, rozwiązanie to będzie bardzo pomocne dla nielicznych zapaleńców, którzy chcieliby mieć Atmosa i Auro na swoich właściwych układach konfiguracyjnych, a nie jednym, uniwersalnym układzie dla obu kodeków, bo to ani Atmos, ani Auro. W gestii zaś samego zainteresowanego pozostanie jedynie zbudowanie odpowiedniego splitera, który „pogodziłby” Atmosa z Auro.
Czy pamięta Kolega mój pomysł ze spliterem, przełączającym kolumny Atmos-Auro? No właśnie. Bo tu problemem jest/była konieczność kalibracji za każdy razem, po przełączeniu się między układami głośników. Oczywiście można to robić bez problemu, poprzez zapisanie i wgrywanie ustawień konfiguracyjnych dla każdego kodeka po Sieci. I z tego korzysta z powodzeniem Kolega @darekrocznik – odtwarza Atmosa na układzie głośnikowym Auro. Ale teraz, przez USB, jest to znacznie prostsze.
W kontekście powyższego, były wypowiedzi o znacznej już w tym momencie ilości głośników, co nie dla wszystkich jest do zaakceptowania. Dlatego też, jak pisałem, rozwiązanie to nie jest dla każdego.

Co do splitera, to tu też nie jest prosto. Jego konstrukcja i możliwości uzależnione będą od ilości przełączanych głośników. O ile Auro ma jeden układ głośników, to Atmos ma ich kilka. I to dodatkowo komplikuje sprawę.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Z tego co pamietam to byla mowa o konfiguracji przez siec i splitter ale pierwszy raz slysze ze przez usb tez da rade. Moze sam z ciekawosci sprawdze u siebie czy da rade.
Tak czy siak ja postanowilem ze jak za jakis czas sie przeprowadze lub (uwaga!!!)mozliwe ze wroce do Polski za jakis czas to zrezygnuje z zabaw w Auro i Atmosa i pozostane w standardzie 7.2 z sorround back. Tyle chyba mi wystarczy i skupie lsie troche na obrazie a mam zamiar w przyszlosci nabyc laserowy projektor Sony.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Co do zapisu ustawień przez USB, to można sobie darować sprawdzenie tego na SR7010. Niestety. To nie działa na naszych ”staruszkach”. Dlatego nie bez powodu podałem konkretne modele i serie, które to potrafią.
 

RAF1977

Banned
A tu mi się trafiła w rozmowie wypowiedź zespołu auro3d na temat vog.

Auro Technologies Support A support team member has replied to your support request, #2845 with the following response(....)We denken dat voor de meeste, gemiddelde, hometheater toepassingen het een betere oplossing is om bij de 9.1 (2 lagen) basisconfiguratie te blijven en de 3e laag dus niet toe te voegen omdat voor auro-3D de 2e laag, de height-layer, van veel meer belang is dan de 3e laag, de toplaag (VOG).

Hopelijk helpt dit u verder

Mvg,

Z grubsza, ważniejsza w użytku domowym jest pierwsza i druga warstwa. Trzecia (vog), nie jest ważna.

Auro support team
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Ha, widzę Kolego, że nie odpuszczasz. Znów mnie sprowokowałeś. ;)

Odnośnie VoG, tzn. braku konieczności jego posiadania. To rzecz znana i często przytaczana przez twórców Auro. Jednak sami go zalecają. Chyba, że już zmienili zdanie. A to, że sam mam Auro wcale nie znaczy, że wszystkie wypowiedzi jego twórców są dla mnie wyrocznią i prawdą objawioną.
Lecz czy takie stwierdzenie, o jego zbyteczności, nie jest „wygodne” i „na rękę” ewentualnym przyszłym użytkownikom? – nie muszę mieć VoG i całego tego kucia sufitu, itd. itp. Pasuje. Analogicznie, autorzy Atmosa mogliby powiedzieć; po co Wam 4 sufitowe? Wystarczą dwa. A wszystko po to, aby zachęcić do wyboru swojego rozwiązania, jako łatwiejszego i prostszego – czyt. tańszego.

Faktem jest, że praktycznie wszystkie nagrania muzyczne oparte są na konfiguracji 9.1. Twierdzi się, że VoG jest niepotrzebny. To w takim razie po co, przeważnie w filmach, w formatach wyższych niż 9.1, stosuje się kanał Top? Jak dla mnie, brak logiki i konsekwencji. A porównanie Kino vs KD, niczego nie zmienia. Oczywiście nie mówię tu o upmixach (tutaj kapitalnie „chodziły” Lichtmondy), bo to nie sztuka, ale o natywnych nagraniach. Najlepszym przykładem jest tutaj, choćby przytaczana już kiedyś przeze mnie krótkometrażówka (Day 6011 - 11.1), która w zupełności wystarczy, aby pokazać zalety VoG.

Koledzy, jak wiecie, na razie (i może tak już pozostanie) tylko ja korzystam z VoG, więc nie macie sposobności przekonać się o tym i może nigdy się nie dowiecie, ile potrafi wnieść ten głośnik. Bynajmniej dla mnie. Zresztą, pisałem również i o tym. Lecz, zamiast iść na łatwiznę i słuchać innych, nie lepiej samemu tego doświadczyć i przekonać się; jak to jest? No, ale to już Wasz wybór. Oczywiście nikogo do niczego nie zamierzam namawiać, ani tym bardziej przekonywać, ale mając możliwości i sprzęt pod ręką, grzech samemu tego nie sprawdzić. Tak więc, kończę dyskusję w tym zagadnieniu, bo nie widzę sensu ciągnięcia go dalej, a i każdy z nas zostanie przy swoim zdaniu. Lecz, jak to mówią: teoria, a praktyka, to dwa różne światy. Co nie znaczy, że Wam VoG przypadłby do gustu.

Co do upmixów. Ciekawe, że często krytykowano użytkowników Auro za to, że wykorzystują Auro jedynie do upmixów, zamiast odtwarzania natywnego. Tak, wiem, praktycznie brak takich treści. Ale jakoś nie słyszałem, aby w przypadku Dolby, tak krytykowano odtwarzanie przez DSU. Wręcz przeciwnie. Często się je poleca i zachwyca się nim. „Każda liszka swój ogon chwali”.
A czy Auro na tym polu jest gorsze? Ilu słuchało? I żeby nie było. Nie staję w obronie Auro, ani nikogo i niczego nie krytykuję, jeśli pamiętacie mój stosunek do formatów multichannel. Oczekuję tylko rzetelnej oceny. Ale jak można odnieść się do czegoś, czego się nie zna z autopsji?
 

RAF1977

Banned
Nie będę już cytował ale kolejna nowinka, to że podobno auro3d pracuje nad wprowadzeniem głośników SB w pierwszej warstwie. Czyli będzie 7.1.4 plus VOG, jeśli to zrobią.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Rafał, ten zapis, który podałeś, to klasyczny Atmos, co może wprowadzić w błąd. Jeśli już, to raczej jest to układ 12.1. A tak na marginesie, to wolałbym już, aby był to głośnik górny centralny.

No dobrze. Wszystko ładnie i pięknie. Tyle tylko, że to psu na budę! Kolejny, bezużyteczny gadżet. Czy naprawdę pan Wilfried i spółka nie rozumieją istoty problemu? Zajmują się pierdołami. Cóż z tego, że będą dziesiątki kolumn/głośników, jakichś wynalazków, skoro nie ma treści! Czy ciężko to zrozumieć, że z tego właśnie powodu Auro jest tu, gdzie jest? Chyba, że…

Kiedyś, w jednym z wywiadów, Wilfried przekazał myśl, że w przyszłości, wszystkie formaty 3D, a więc Atmos, Auro i DTS:X spotkają się i powstanie jedna, uniwersalna konfiguracja dla wszystkich. I to, co podałeś, oraz to, o czym było wcześniej, że głośniki górne Auro mają być kompatybilne z Atmosowymi, jest właśnie takim zaczątkiem, torowaniem drogi do wyżej wspomnianego celu. Ale to tylko moje domysły. Cóż. Czas pokaże. Widać, że coś kombinują.
Ale może być i tak, jak kiedyś pisałeś, że to wszystko, to już „musztarda po obiedzie”.
 
Ostatnia edycja:
Do góry