Auro-3D.

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Boze, jakie wynalazki.

Ale bynajmniej chlop mial cuekawy pomysl.

Tylko jak on zrodlo audio podlacz? Ma jakis rozdzielacz hdmi?
 

raf7705

Banned
Zrobione.
Jestem zadowolony z efektu.
8817176e8e0f510e38ce516cae3bd3a4.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kolejne aktualizacje dla Merasia 7010, ciekawe co tym razem nigdzie nie moge znalezc info.

Jest chyba jakas nowa opcja Sprawdzenie wynikow pomiarow audyssey - tego chyba nie bylo
 
Ostatnia edycja:

bubafat

Active member
Bez reklam
Nie ma nic w tej aktualizacji.

Changelog of SR7010

last updated:- 21/07/2017

Firmware Vers: 0992-9380-9220-04 (MZ16-031,SR7010/ N1B, N1SG, T1SG, N1SG)
**************************************************************
21/07/2017

Firmware Vers: 0992-9380-9220-04

1) The next song set to Cue does not automatically play even if the customer plays
Spotify Connect and then sets the next song to Cue.
1-1) Playback the one song.
1-2) Add the next song title to Que.
1-3) The playback of music stops after finishing Playback of 1st title.
The symptom is a problem that the next song set to Cue does not automatically
play.
2) The video from the PlayStation 2 connected to the component input of the AV
receiver becomes invisible when activating the menu of the PlayStation 2.
The symptom is that the picture disappears when the PlayStation 2 menu is
activated.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No i bardzo dobrze. Przynajmniej mamy wybór a ja, preferuję tego typu konstrukcje (surroundy). Klipshe, z tego co wiem, to jako nadstawki. Lecz pewnie można je zawiesić.

Ale zdecydowanie wolałbym M&K SOUND MP300, lub M&K SOUND MP150II. Może za mały kąt pochylenia przedniej ścianki, lecz bardziej mi odpowiadają gdyż są płaskie, przez co nie odstają tak jak SVS. Chociaż te, jak się wydaje, mają lepszy kąt.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Auro 3D - 11.2. Ciekawe o tyle, że na dwóch wooferach i dwóch głośnikach VoG. Można też zobaczyć pomysłowość autora.

[youtube]JSYcUH4oxIc[/youtube]
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Pomysłowość na plus, szczególnie z maskownicami na całym suficie i bokach ;) Choć mi akurat nie przeszkadza widok głośników. Ekran wydaje się być malutki. A gdzie ukryta elektronika? ;)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Co do elektroniki, to tutaj będzie to lepiej widoczne. Sami oceńcie jej usytuowanie. ;)

[youtube]WBvhyW1pzCg[/youtube]

A przy okazji. Jak widać, szczególnie w przypadku Auro, co do ilości głośników (dublowanie tychże), to „patenciarzy” nie brakuje. Tylko czy w takim przypadku, można mówić o referencji? ;)
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Jeśli mowa o VOG dla drugiego rzędu siedzeń, to jak najbardziej.
Instalacje kinowe auro3d, też mają więcej głośników VOG.

W USA niektórzy instalują też, dwa obok siebie.
Podobno daje to również dobry efekt, z tym że nie mogą być za bardzo rozsunięte.
Niemniej w naszych pokojach, to jeden spokojnie wystarczy, moimi zdaniem.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Co do dwóch VoG, to raczej ma to sens przy większej ilości „publiczności”. A nie zauważyłem, wśród osób prezentujących swoje KD na Forum, również w przypadku Atmosa, aby dysponowały one rzędami foteli.

Jeśli chodzi o układ głośników – wzdłuż, czy wszerz, to już trzeba by było samemu tego doświadczyć. A w kontekście filmików to ciekawe, dlaczego autor nie zdecydował się na drugi głośnik centralny górny, skoro poszedł w takim kierunku?
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Górny centralny raczej zbędny u niego. Zauważ, że ma ekran TV pod sam sufit i centralny na wysokiej szafce.

Ja mam zamiar zaprosić gości na seans i będę chciał postawić właśnie dwie sofy, jedną za drugą.
Wysoko zamontowany ekran (u mnie projekcyjny), to napewno plus, w takim przypadku.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Zapowiedziane modele, z orientacyjnymi cenami. Interesujące, ze względu na Auro.

Denon AVR-X6400H – 11 channels, 2099.00 GBP, out September 2017
Denon AVR-X4400H – 9 channels, 1299.00 GBP, out September 2017

Marantz SR8012 – 11 channels, 2999.00 EUR,
Marantz SR7012 – 9 channels, 1499.00 GBP, out September 2017
Marantz SR6012 – 9 channels 1099.00 GBP, out September 2017


Można teraz porównać (cena) SR6012 (bez Auro), z SR7012 z Auro. Oba mają po 9 wzmacniaczy, więc jest wybór.
Trudno jest wypowiadać się o różnicy w cenie, bo nie wiadomo, czym jest ona podyktowana, nie znając specyfikacji urządzeń. Ale myślę, że to nie tylko z powodu Auro. Wyższy model, jest większy (wyższy), więc musi być też coś na rzeczy. A co poza tym?
Lecz o tym, będziemy mogli przekonać się już niebawem.

Z powyższego może wynikać również pewien paradoks. Może okazać się, że lepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia bez Auro i samodzielne jego upgradowanie. Wszak, to „tylko” koszt 149ciu Euro.
Wygląda też na to, że najlepszym zakupem będzie X4400H. Patrząc przez pryzmat „gotowego” Auro.
 
Do góry