Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Firestorm napisz do admina aby wstawil to w pierwszym poscie. Kawal dobrej roboty I szkoda aby sie zmarnowalo (zaginelo)...
Dziękuję za uznanie.
Wiesz Kolego myślę, że nie byłby to dobry pomysł. Ponieważ w wątku było sporo błędów i wypaczeń, które kłóciły by się z tym, co teraz napisałem.

A czy zostanie to gdzieś „podczepione”? Nie wiem, nie zależy mi i nie będę o to walczył. Zrobiłem to dla swojej cichej satysfakcji i dla tych, których to interesuje. A Ci, którzy będą chcieli to zachować, zrobią to sami.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie chcodzi ze ktos to sobie "zachowa".

Chodzi o to aby latwo szybko to znalezc, bo za tydzien tego postu nie znajdziesz. Temat Auro jest przyklejony na gorze, wiec wystarczy ten post przeniesc jako pierwszy I ktos, kto zaczyna przygode z auro, wejdzie w watek auro I odrazu zobaczy twoj post.

A admin nie robi laski, na tym forum sa admini, tylko trzeba im napisac co maja zrobic, bo watpie aby sledzili kazdy watek.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
:) Zdaje się Kolego, że się nie zrozumieliśmy. ;) Jeśli ten post miałby być pierwszym, który jest podsumowywującym cały temat o Auro, to po co czytać resztę, pełną błędów? I właśnie m.in. też z tego powodu go napisałem. Dla mnie, byłoby to kompletnym nieporozumieniem. A jeśli już, to wystarczy przykleić tylko ten post i po sprawie.
A jeżeli ktoś sobie życzy, to mogę mu przesłać na e-maila oryginalne opracowanie. Nie widzę problemu.

Co do adminów, to były petycje Kolegów o podwieszenie wątku o Atmosie i jakoś się nie doczekali. A dlaczego przyklejono mój wątek o Auro? Nie wiem. Ja się niedomagałem. Co nie znaczy, że teraz będę o to "walczył". Ale to tak na marginesie.
 

RAF1977

Banned
Firestorm.
No właśnie sobie myślałem wczoraj nad tym, że takie rozwiązanie powinno być wprowadzone dla auro, nawet w amplitunerze z 9cioma i z podpiętą końcówka na dwa dodatkowe. Bo auro wyłącza tylne surround i dwie końcówki sie marnuja.
A mogły by zasilać centralny górny i vog.

A tu masz, w 11 koncowkowych pomyśleli o tym wreszcie.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No i mamy pierwszy aneks, do postu nr 686.
Wynikło to stąd, że zajęliśmy się amplitunerami z 9oma wzmacniaczami co nie dziwi, bo to one królują. W przypadku urządzeń na 11stu wzmacniaczach, trochę inaczej przedstawia się sprawa górnego głośnika Top. Jak wiemy, standardowo głośnik ten zasilany jest z 2go wyjścia subwoofera. Przy 9ciu wzmacniaczach, wymagany jest dodatkowy wzmacniacz. Natomiast mając 11 wzmacniaczy, oprócz wspomnianego sposobu zasilenia głośnika VoG, istnieje jeszcze jedna możliwość. Głośnik ten, możemy zasilić bezpośrednio sygnałem z kanału głośnika Lewego Tylnego Surround. Tutaj ukłon w stronę osób, które chcą mieć dwa woofery, jednocześnie nie tracąc możliwości korzystania z głośnika sufitowego. Ale czy tak będzie? Czy wybierając: „Wysokość > Górne Głośniki > 5kan”. oraz wyjście SURROUND BACK L, rzeczywiście będzie możliwość podłączenia drugiego subwoofera.
Tak czy inaczej, w przypadku Auro w amplitunerach z 11oma wzmacniaczami, zasilanie głośnika Top nie sprawi problemu, gdyż odpada zakup dodatkowego wzmacniacza. A żeby było śmieszniej, to na chwilę obecną mamy tylko jedno takie urządzenie. Jest nim Denon, AVR-X6300H.
Przepraszam Kolego @RAF, ale musiałem coś dopisać. ;-)


EDIT. No i się wyjaśniło: "Jeśli wybrano "5kan.", podłącz sufitowy głośnik Surround do złącza głośnika SUBWOOFER 2 PREOUT lub SURROUND BACK L". Czyli, na obu złączach mamy ten sam sygnał, w tym samym, czasie. Więc nici z dwóch wooferów.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @RAF. Kiedyś pisałem, że już dziś, możliwe jest Auro 3D w konfiguracji 11.1 w naszych domach. Pomijając ograniczenia producenta na wersję domową i kinową. Bo przecież bez względu na to, czy mamy amplituner z 9oma, czy 11oma końcówkami to nie zmienia to faktu, że w obu przypadkach mamy dekodowanie 11 kanałów, więc nie widzę problemu. Ale na razie jest, jak jest.
Co do urządzeń z 11oma wzmacniaczami. Myślę, że to kwestia czasu, aż staną się standardem. Kiedyś, podstawą było 5.1. Dzisiaj, jest 7.1. Powoli staje się nim 9.1. A za chwilę będzie 11.1, bo jest to nieuniknione. Skądś trzeba czerpać zyski. I podobnie będzie z ewolucją Auro. Jeśli przetrwa.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No to wymyśli....

Zgadzam się. Dość dziwne podejście. Ale z drugiej strony… Przez analogię do drugiego głośnika centralnego górnego, mamy możliwość instalacji dwóch głośników Top. Tyle tylko, czy dwa „Głosy Boga” to nie za dużo? Wszak mamy tylko jednego Boga. ;-)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie do Kolegów, którzy z amplitunerami używają zewnętrznych wzmacniaczy w KD. Jak wiemy, w przypadku amplitunerów, wraz z załączaniem ich kolejnych wzmacniaczy, spada moc w każdym kanale. Ale czy zakup tych zewnętrznych ma sens, jest koniecznością, do nagłośnienia powierzchni powiedzmy, 16-18 m2? W moim przypadku jest to SR7010.
 

RAF1977

Banned
Do samego kina, to chyba nie, na taką powierzchnię. Co innego ktoś jak słucha muzyki. To warto kupić końcówkę stereo lub wzmacniacz zintegrowany stereo na front. Najlepiej tej samej marki. Wiem, że muzyki stereo słuchasz na słuchawkach ale muzyka wielokanałowa, też by zyskała na dołożenia klocka.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Końcówka jak najbardziej do kina, a wzmacniacz do muzyki - głównie jako napędzenie z zęwnętrznego żródła (np.) CD.
W takiej kolejności.
Tyle, że wszystko zależy od skrzynek (wymagające, lub nie), pomieszczenia itp.
Nie zawsze jest sens.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie do Kolegów, którzy z amplitunerami używają zewnętrznych wzmacniaczy w KD. Jak wiemy, w przypadku amplitunerów, wraz z załączaniem ich kolejnych wzmacniaczy, spada moc w każdym kanale. Ale czy zakup tych zewnętrznych ma sens, jest koniecznością, do nagłośnienia powierzchni powiedzmy, 16-18 m2? W moim przypadku jest to SR7010.


Na 16-18 m do KD to dobry amplituner bez problemu taki metraż napędzi.. I jak amplituner do muzyki Ci wystarczy to nic więcej nie jest potrzebne..

Do samego kina, to chyba nie, na taką powierzchnię. Co innego ktoś jak słucha muzyki. To warto kupić końcówkę stereo lub wzmacniacz zintegrowany stereo na front. Najlepiej tej samej marki. Wiem, że muzyki stereo słuchasz na słuchawkach ale muzyka wielokanałowa, też by zyskała na dołożenia klocka.

Rafa a co masz na myśli pisząc tej samej marki ? Chodzi Ci o to że końcówka jak wzmacniacz żeby były tego samego Producenta?
 

RAF1977

Banned
Końcówka jak najbardziej do kina, a wzmacniacz do muzyki - głównie jako napędzenie z zęwnętrznego żródła (np.) CD.
W takiej kolejności.
Tyle, że wszystko zależy od skrzynek (wymagające, lub nie), pomieszczenia itp.
Nie zawsze jest sens.
Ale kolega cd słucha na sluchawkach a na sprzęcie muzyki auro3d.
To źródłem nie będzie cd i nie będzie bezpośrednio połączone do wzmacniacza zintegrowanego.
Ps.
Vanessa Mae brzmi obłednie w auro3d.
Tzn w auro-matic z odtwarzacza CD.

Ps.
Armanig, bierzesz się za testy auro3d?
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mam zamiar się prędzej czy póżniej zabrać i ocenić jak to w moim odczuciu będzie wyglądać (czy brzmieć raczej).
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolega @RAF już napisał, że stereo słucham na słuchawkach tyle tylko, że przez lampę. Koncerty zaś, jako multichannel. Odnośnie wzmacniaczy/końcówek. Podświadomość mówi, że może być tylko lepiej. Ale rozum, czy w moich warunkach ma to właśnie sens?

Kolego @Armanig, ciekaw jestem Twojej opinii. A jeśli muzyka, to obowiązkowo coś z „Lichtmond”. :)

PS. Nieskromnie przypomnę, że Auro to przede wszystkim właśnie muzyka, więc te zachwyty mnie nie dziwią. ;-)
 
Do góry