Auro-3D.

*Krzysiek*

New member
Mógłbyś napisać jak ?, bo rozumiem fronty w bi-amp ale centralny ?

Co do Auro 3D wyczytałem na jednym niemieckim forum że "nowe" Auro 3D dla Marantz Sr7010 ma być dostępne równo z update dla SR7011, które ma się ukazać na początku 2017 roku. Ale nie znalazłem żadnego oficjalnego potwierdzenia tej informacji.

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 

RAF1977

Banned
Jak podłącze to napiszę, jak to działa.
Oczywiście kalibrację przeprowadze a jak sobie z nią poradzi amplituner, to się okaże.
Na następny weekend będę miał nowy centralny, to go podlaczę na biamp.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie do Kolegów, którzy z amplitunerami używają zewnętrznych wzmacniaczy w KD. Jak wiemy, w przypadku amplitunerów, wraz z załączaniem ich kolejnych wzmacniaczy, spada moc w każdym kanale. Ale czy zakup tych zewnętrznych ma sens, jest koniecznością, do nagłośnienia powierzchni powiedzmy, 16-18 m2? W moim przypadku jest to SR7010.

Kolega @RAF już napisał, że stereo słucham na słuchawkach tyle tylko, że przez lampę. Koncerty zaś, jako multichannel. Odnośnie wzmacniaczy/końcówek. Podświadomość mówi, że może być tylko lepiej. Ale rozum, czy w moich warunkach ma to właśnie sens?
U mnie jest podobnie i sprzęt podobny. Odkąd mam końcówki już bym ich nie oddał. Też służą mi wyłącznie do kina (wzmak do stereo) i metraż mam podobny. I co z tego, że niewiele? ;)
Końcówka daje większy power, czuć to na pewno, choć tak jak wszystko w audio, niektórzy tego nie usłyszą, inni będą wątpić w sens niewielkiego przyrostu jakości, inni stwierdzą, że warto. Dla mnie końcówka to zdecydowanie większa dynamika oraz to, że przy cichym słuchaniu słychać dół od najniższych rejestrów, choć przyznam, ze filmów cicho nie oglądam ;)


Do samego kina, to chyba nie, na taką powierzchnię. Co innego ktoś jak słucha muzyki. To warto kupić końcówkę stereo lub wzmacniacz zintegrowany stereo na front. Najlepiej tej samej marki. Wiem, że muzyki stereo słuchasz na słuchawkach ale muzyka wielokanałowa, też by zyskała na dołożenia klocka.
Wypowiem się tylko na podstawie jak jest u mnie. Końcówki MM na moje ucho są typowo kinowe i w moim odczuciu nie nadają zbytnio do słuchania stereo. Podłączałem je nawet jako "monobloki" i o ile moc była, to grały u mnie raczej zbyt konturowo, do kina jest to fajne, w stereo już średnio. Dlatego fronty tradycyjnie - inetgra stereo
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
A ja kupiłem sobie dzisiaj ud7007 żeby był ładny komplecik.
Myślałem nad oppo 203 ale głupieją z ceną, to niech sobie głupieją.
 

*Krzysiek*

New member
Bardzo dobry Player. Ale mam pytanie czy nie lepiej odczekać było i kupić już coś z 4k HDR ?? Lub masz do 4k inny Player?
I co ma ten Player wspólnego z Auro-3D

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
 

RAF1977

Banned
Odpuszczam sobie narazie player uhd.
Co ma player z auro, no bez playera sobie filmu ani muzyki z auro3d nie posłucham😀
A ten podobno bardzo dobry do muzyki.
Do wielokanałowej i do sacd, go kupiłem.
No i pochwalić się chciałem😀
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Bardzo dobra cena.
UD7007 jest skoncentrowany na AUDIO.
No i gratuluje, ładnie się będzie prezentował w zestawie z resztą firmy.
 

DrWredman

Active member
Firestorm, fajnie zebrałeś informacje o auro 3D. Do tego stopnia, że przy zmianie amplitunera wezmę pod uwagę możliwość skonfigurowania i zainstalowania auro u siebie.

Pytania na chwilę obecną:
1. Czy odtwarzająć muzykę stereo w Auro3D ma to sens, czy raczej brzmi na siłę z mocną autosugestią, że jest lepiej?
2. Czy słuchając muzyki (stereo i oraz tej zakodowanej w Auro), odbiorca musi znajdować się w środku całego zestawu głośników, czy może siedzieć z boku lub z tylu pod ścianą (tak jak np na moim narożniku) i też będzie z przyjemnością odbierał dźwięki płynące z różnych stron?

Pytania ślę do wszystkich użytkowników auro, aby poznać różne opinie.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
2. Czy słuchając muzyki (stereo i oraz tej zakodowanej w Auro), odbiorca musi znajdować się w środku całego zestawu głośników, czy może siedzieć z boku lub z tylu pod ścianą (tak jak np na moim narożniku) i też będzie z przyjemnością odbierał dźwięki płynące z różnych stron?

Pytania ślę do wszystkich użytkowników auro, aby poznać różne opinie.

Przecież jak skalibrujesz amplituner właśnie w miejscu "z boku czy pod ścianą" to tam właśnie będzie sweet spot.
Niezależnie czy to auro, atmos czy inne dolby..
 

RAF1977

Banned
Firestorm, fajnie zebrałeś informacje o auro 3D. Do tego stopnia, że przy zmianie amplitunera wezmę pod uwagę możliwość skonfigurowania i zainstalowania auro u siebie.

Pytania na chwilę obecną:
1. Czy odtwarzająć muzykę stereo w Auro3D ma to sens, czy raczej brzmi na siłę z mocną autosugestią, że jest lepiej?
2. Czy słuchając muzyki (stereo i oraz tej zakodowanej w Auro), odbiorca musi znajdować się w środku całego zestawu głośników, czy może siedzieć z boku lub z tylu pod ścianą (tak jak np na moim narożniku) i też będzie z przyjemnością odbierał dźwięki płynące z różnych stron?

Pytania ślę do wszystkich użytkowników auro, aby poznać różne opinie.
Z pewnością, nie jest to żadna autosugestia.
Często do muzyki stereo w auro, siadam pod ścianą właśnie, na sofie, choć miejsce odsłuchu mam skalibrowane jakieś 1.5 m przed sofą. Grają głównie fronty a reszta im towarzyszy, uzupełnia scenę, tak że do stereo można śmiało siadać pod ścianą, z boku, no to tak samo jak byś stereo słuchał z boku, nie za bardzo.
Co do nagrań w auro, to siadam na fotelu w miejscu odsłuchu. Wtedy masz różne przejścia dźwięku i nie usłyszysz ich tak dobrze siedząc pod ścianą. No chyba, że tak jak kolega wyżej napisał.
Cały system będzie kalibrowany i ustawiony na miejsce pod ścianą.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @Lipet. Generalnie jest tak, jak napisali przedmówcy. Jeśli miałbym dodać coś od siebie, to... nie ma jednej zasady, dla wszystkiego.Wiele zależy również od realizacji samych nagrań, który to aspekt jest niedoceniany. Ogólnie, stereo w tym przypadku zyskuje na efekcie, chodź nie zawsze. Podobnie będzie z jakością. Nagrania stereo na multichannel wypadają nieco słabiej niż klasyczne 5.1 czy 7.1, które zostały poddane upmixowi. Co chyba zrozumiałe. Co do punktu odsłuchowego. Nie wiem, jeśli Kolega pójdzie w Auro, jaką konfigurację będzie chciał przyjąć za optymalną: 9.1 czy 10.1. Problemem może być tu głośnik Top, którego Koledzy „Aurowcy” nie używają, ponieważ powinien znaleźć się on dokładnie nad naszą głową. Ale jak zwykle, pozostaje metoda prób i błędów. ;-)
 
Do góry