Auro-3D.

RAF1977

Banned
Ja mówię o konfiguracji auro3d do słuchania muzyki stereo.
Jesteśmy w temacie auro3d.
Z konfiguracją do atmosa nie odpalisz auro3d wogóle ale próbować możesz😀.
Chyba, że podasz w ustawieniach, że twoje sufitowe, to górne przednie i tylne.
Tak możesz odpalić i spróbować.
W tym przypadku konfiguracja wiele nie zmieni, bo chodzi głównie o fakt ile dźwięku idzie na fronty ile na centralny i resztę.
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
No cóż, jak wiemy, Auro zostało stworzone przede wszystkim z myślą o muzyce, co prawda wielokanałowej, ale jednak dla muzyki.
Nie zabieram głosu w dyskusji na temat odtwarzania muzyki stereo przez Auro czy inny kodek, gdyż nie słucham w ten sposób. I szczerze, nigdy tego nie robiłem. Co najwyżej testy; co i jak działa w systemie. Generalnie, stereo odsłuchuję przez słuchawki, na lampie. Lubię detal i szczegóły. ;)
Bardzo dobrze, że osoba postronna w temacie, tym bardziej ktoś taki jak Kolega @Armanig, :) sam zamierza sprawdzić powyższe tezy, odnośnie odtwarzania stereo przez Auro. Sam jestem ciekaw jego opinii.
I właśnie tu mam pytanie odnośnie wypowiedzi:
Zatem nie pozostaje nic innego jak sprawdzić osobiście.
To znaczy odsłuch u kogoś, czy może jednak Kolega ma własne Auro, chociaż wiem, że Kolega to „Atmosowiec”. ;)
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Na poczatek pewnie wystarczy sprawdzic "auro stereo" na atmosie. Sprawdzi czy faktycznie muzyka leci przez fronty a reszta jest lekkim dopelnieniem tak jak pisze Rafi.

Ps.
Troche drogie te testy :) Trzeba wykupic auro heh.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Naturalnie, że trzeba wykupić Auro.
Zaznaczyłem wyrażnie, że piszę w kontekście konfiguracji Atmosowej.
Czyli mojej, tak - jestem "Atmosowcem".
Gdybym miał konfiguracje Auro, to chyba z natury też miałbym wykupiony kodek... ; )
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Kolego @Armanig, to może inaczej. ;) W jaki sposób chce to Kolega sprawdzić (stereo przez Auro na Atmosie), bo taki jest zamysł, nie mając Auro? Bo to mnie ciekawi. A jeszcze bardziej zdanie Kolegi w tym temacie.

No właśnie. Czym innym jest kodek i konfiguracja, a czym innym jakość i efekt, pojęcia często mieszane i nierozgraniczane, bo nie wszystko idzie ze sobą w parze. Co do samych kodeków i konfiguracji, to z tego co widzę i czytam, to nic nie jest oczywiste. Będą różne miszmasze. Już są. Znam osoby, które mając tylko kodek Atmosa i DTS:X mają i wolą konfigurację Auro gdyż uważają, że daje im to lepszy efekt. Pomijając inne aspekty. ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolego @Armanig, to może inaczej. ;) W jaki sposób chce to Kolega sprawdzić (stereo przez Auro na Atmosie), bo taki jest zamysł, nie mając Auro? Bo to mnie ciekawi. A jeszcze bardziej zdanie Kolegi w tym temacie.

Nie bardzo rozumiem co Kolega ma na myśli?
Jak mogę sprawdzać Auro, nie mając Auro. ; )

Jeszcze raz.
Nie mam konfiguracji Auro i wykupionego Auro.
Mogę wykupić Auro, podłączyć kolumny zgodnie z zaleceniami konfiguracji Auro, lub (to zły pomysł) sprawdzić na konfiguracji Atmosa, którą mam obecnie.
Ja nie piszę, że to żle, dobrze, czy się da.
Piszę, że chętnie bym przetestował samo Auro w kontekscie upmixu na różnych konfiguracjach (tych lepszych, gorszych i zalecanych).
 

RAF1977

Banned
No to do dzieła. Będzie o czym dyskutować. Myślę, że samo odtwarzanie stereo, wystarczy kodek i zmiana w systemie sufitowe jako FH i RH.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie możemy się zrozumieć. :)
Zatem nie pozostaje nic innego jak sprawdzić osobiście.
Jak mogę sprawdzać Auro, nie mając Auro. ; )
Piszę, że chętnie bym przetestował samo Auro w kontekscie upmixu na różnych konfiguracjach (tych lepszych, gorszych i zalecanych).
No właśnie. I o to chodzi. ;) Wiem, że Kolega nie ma Auro, dlatego pytałem, w kontekście przytoczonej pierwszej wypowiedzi, jak zamierza Kolega tego dokonać? I tylko tyle. :)
 

RAF1977

Banned
No zapewne, kolega zamierza wykupić upate do auro3d.
Głośniki pewnie też ma jakieś wolne, to je do testów tymczasowo zamontuje.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
I o tym też pisałem, mając na myśli to, czy we własnym zakresie, czy też u kogoś? :)

Myślę, że Kolega @Armanig nie sprzeniewierzy się na rzecz Auro. ;)
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Do napisania tego postu skłonił mnie Kolega @lipet w swoim temacie „Dolby Atmos 5.0.2”. Postanowiłem sprawdzić, jaka musi być wymagana minimalna konfiguracja głośników, aby Auro 3D zadziałało. Okazało się, że przy podstawie 5.1, wymagane są co najmniej dwa głośniki górne. Ale też pod warunkiem, że będą to dwa głośniki górne przednie.
 

RAF1977

Banned
Firestorm, mam pytanie.
Czy próbowałeś materiał jakiś dtsX przez auro3d odtwarzać, bo na amerykańskim forum narzekają, że działa auro ze wszystkimi systemami z wyjątkiem dtsX. ...
 

DrWredman

Active member
Do napisania tego postu skłonił mnie Kolega @lipet w swoim temacie „Dolby Atmos 5.0.2”. Postanowiłem sprawdzić, jaka musi być wymagana minimalna konfiguracja głośników, aby Auro 3D zadziałało. Okazało się, że przy podstawie 5.1, wymagane są co najmniej dwa głośniki górne. Ale też pod warunkiem, że będą to dwa głośniki górne przednie.

czyli moje testy nie poszły na marne. :)
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Firestorm, mam pytanie.
Czy próbowałeś materiał jakiś dtsX przez auro3d odtwarzać, bo na amerykańskim forum narzekają, że działa auro ze wszystkimi systemami z wyjątkiem dtsX. ...
No niestety, szanowni Koledzy, ale tak jest. Czyżby dopiero teraz to zauważono? ;) Ja już jakiś czas temu o tym pisałem. Końcówka postu http://www.hdtv.com.pl/forum/1281528-post88.html :)

Kolego @lipet. No natchnął mnie Kolega do działania. ;)
 

DrWredman

Active member
No niestety, szanowni Koledzy, ale tak jest. Czyżby dopiero teraz to zauważono? ;) Ja już jakiś czas temu o tym pisałem. Końcówka postu http://www.hdtv.com.pl/forum/1281528-post88.html :)

Kolego @lipet. No natchnął mnie Kolega do działania. ;)

Zastanawiam sie czy nie postawić jakiegoś bloga i tam zamieszczać testy różnych użytkowników. Wtedy łatwiej cos przedyskutować i poprawić. A Na forum wszystko ginie w gąszczu postów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To prawda, cała masa różnych opinii gdzieś ginie.
Sam wiele napisałem, ale za cholerę nie wiem gdzie to teraz jest.
A pytania w kółko się powtarzają.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Koncepcja jest słuszna”. ;) Szczerze, to sam najchętniej poprawiłbym wszystko, o czym pisałem odnośnie Auro. Szkoda, że nie można samemu moderować własnego tematu. Było by łatwiej i prościej.
Wiecie jak jest. Na początku, człowiek błądzi. Z czasem, nabiera wiedzy i doświadczenia. Teraz, zebrałbym to wszystko do „kupy”. Zredagował na nowo. Wyczyścił z błędów. Zostawił istotę tematu. Oczywiście, nie uzurpatoruję sobie wyłączności do tematu. Chociaż to spora praca, to tak bym zrobił.
 

RAF1977

Banned
Dzięki za odpowiedź.
Gościu napisał do obsługi technicznej na temat tego błędu z dtsX a oni mu odpowiedzieli , że pierwszy raz o tym słyszą😀
 
Do góry