Auro-3D.

DrWredman

Active member
Panowie, dziękuję za odpowiedzi,
Tego się własnie spodziewałem. Na dzień dzisiejszy nie wiem jeszcze w co pójdę, ile głośników i gdzie zamontowane. Tym bardziej, że nie planuję nowych inwestycji co najmniej przez najbliższe pół roku albo dłużej. Skoro Auro świetnie odtwarza Atmos to logika nakazuje iść w tym kierunku. Wszystko będzie zależało od amplitunera na jaki będę mógł sobie pozwolić. Podejrzewam, że gdy wybiorę amplituner w ruch pójdą rusztowania i testy.
Zależy mi aby muzyka wszędzie w pomieszczeniu grała w miarę dobrze, bez konieczności siadania w jednym miejscu, a to będzie trudne do uzyskania. Aczkolwiek tym miejscem w 99% przypadków będzie narożnik więc może się udać. Kalibracja będzie zrobiona zawsze pod kino, które jest u mnie priorytetem.
 

RAF1977

Banned
Jak chcesz żeby mniej więcej było słychać jednakowo w całym pokoju, na przykład na imprezie, to zapodajesz multichanel stereo i wtedy każda para głośników gra w stereo, jest głośno jak cholera i równo.
Jednak na narożnik wybrał bym stereo w auro3d.
 

DrWredman

Active member
RAF nie chodzi o to aby wszędzie grało równo. All channel w stereo znam i jest do du..y. Chodzi o to aby różne dźwięki, efekty, przejścia, były rozproszone po wszystkich głośnikach. Przyjdzie czas to będę testował. Sam siė muszę przekonać na własnych uszach. ;)
 

RAF1977

Banned
A ciekawe jak to skalibrujesz.
Jesteś całkowicie pewien że wyjścia z końcówki i avr mają dokładnie ten sam poziom wzmocnienia (czyli napięcia wyjściowego)?
No to podlaczyłem tak jak pisałem.
W sumie Centralny i surroudy w biamp.
Najpierw zrobiłem test.
Jeden surroud z końcówki drugi z końcówki i avr.
Wyraźnie słyszałem różnicę.
Średnie i wysokie wyraźniejsze z biamp.
Z pojedynczego jakby średnie i wysokie mocno wycofane.
Tak że hula cały podstawowy parter 5.0 w biamp. I jestem bardzo zadowolony z tego.
Dźwięk w centralnym jest o wiele wyraźniejszy.
Normalnie Tak sobie myślę, że ktokolwiek oceniał moje kolumny z pewnością Nie słuchał ich w biamp a to robi duża różnice.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
No to podlaczyłem tak jak pisałem.
W sumie Centralny i surroudy w biamp.
Najpierw zrobiłem test.
Jeden surroud z końcówki drugi z końcówki i avr.
Wyraźnie słyszałem różnicę.
Średnie i wysokie wyraźniejsze z biamp.
Z pojedynczego jakby średnie i wysokie mocno wycofane.
Tak że hula cały podstawowy parter 5.0 w biamp. I jestem bardzo zadowolony z tego.
Dźwięk w centralnym jest o wiele wyraźniejszy.
Normalnie Tak sobie myślę, że ktokolwiek oceniał moje kolumny z pewnością Nie słuchał ich w biamp a to robi duża różnice.

RAF, czy możesz napisać w sygnaturce jaki masz sprzęt?
 

RAF1977

Banned
Taki 😁
91f26fae6288d95de7527bd2b83fb121.jpg


Ps.
Właśnie podłączyłem ub7007.
I wreszcie jest Tak jak chciałem, czyli symetrycznie.
 
Ostatnia edycja:

DrWredman

Active member
No ładnie, ładnie, ale chodziło mi też o głośniki. Jaka marka i model. Nie rozpoznaje tego centrala na zdjęciu, a przeszukiwanie forum to dramat. ;)
Sprzęty nie mieszczą się w szafce, czy celowo wysunąłeś?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Ładnie ładnie, pokaż się w Naszych zestawach. Sprzętu przybywa, a jeśli ma być symetria trzeba dzielić na trzy "kolumny" ;)
Co do za kabelek zwisający z za telewizora?
Masz pewnie odtwarzacz UD i CD. Jeszcze wzmaka stereo brakuje... ;)
Central to chyba Wharfedale 10 CS?
 

RAF1977

Banned
Dokładnie. Diamonds 10.cs ale 10.cm już jedzie z Polski, powinien być w sobotę wieczorem. Ogólnie cały komplet wharfedale Diamond 10 mam.

Dolne klocki kable trochę blokują i nie chciałem tak na siłę dopychać, druga sprawa, to wysunięte mają lepszą wentylację.
Kabelek z czytnikiem kart sd wsi, normalnie jest schowany za TV ale zapomniałem go schować.
Wzmacniacz stereo miał być ale chyba nie będzie. Jestem zadowolony z tego jak grają fronty w biamp z końcówki mm8077.
Ostatnio wolę też słuchać stereo w auro3d (coś na temat😀), tak że zakup wzmacniacza stereo połączonego bezpośrednio z CD (miałem tak wcześniej połączoną Yamahe ax 596) stracił sens, bo nie słucham już stereo na dwie kolumny.
Wpisze wszystko w sygnaturę.
 
Ostatnia edycja:

soplus

Active member
Bez reklam
Właśnie wiozę onkyo skh 410 z de (jakieś 450 PLN wychodzi). Zobaczymy, jak się sprawdza taki półśrodek z moimi RZ 900 i monitor audio rs.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
OK, to w takim razie tłumaczy brak osobne go wzmaka stereo ;)
Dziwiłem się, że jest CD wpięty w ampli, ale ok :)
Słuchałeś tych Wafli przed zakupem czy w ciemno wziąłeś?
 

RAF1977

Banned
Miałem na początku ten centralny z Yamahą i mi się podobało jak grał więc kupiłem cały komplet.
Yamahy wymieniłem na marantza ale dalej mi się podoba jak grają.
 

RAF1977

Banned
No co tu pisać. Brzmi dobrze. Szczególnie dobrze odkąd podłączone są w biamp, tzn przy maranzu. Przy yamasze był wykop i była góra, brakowało środka. Przy maranzu bez biamp brakowało góry, teraz jest już wszystko.
Ale to tyczy się moich kolumn, nie wzmacniaczy Yamahy i Marantza.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Dziś przeleciałem wszystkie litchmondy 3d na nowym odtwarzaczu ale na słuchawkach, bo noc.
Najlepsze płyty jakie mam, to są.
Wszystko, dźwięk obraz, muza, czad.
Odtwarzacz marantza chyba bardziej nasycone kolory daje, udezajacej różnicy w jakości to chyba nie ma ale tak na wszystkim po trochu jest lepiej.
Wybrałem opcję av direct, czyli obraz i dźwięk na osobnych kablach, jest minimalnie mniejszy szum na obrazie.
Nie, no zadowolony jestem ze sprzętu, na maxa😀

Ps
Jak go pierwszy raz połączyłem to wszystko było na fioletowo.
Dobrze, że nie panikowałem tylko zrobiłem update, w sumie dwa updaty. Chyba poprzedni właściciel tego nie robił.
Po update, wszystko było w porządku.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
No to nowy centralny stoi, teraz kalibracja od nowa.
608207d26c2f7eeaf4483c096dc55e71.jpg


Przy tym centralnym, to te klocki takie małe się wydają 😀
 
Ostatnia edycja:
Do góry