Auro-3D.

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Aby było ciekawiej, to jest jeszcze jeden zapis w instrukcji, odnośnie funkcji Ustaw i Efekt: „Można to ustawić, jeśli sygnał wejściowy nie zawiera sygnału Auro-3D, lub jeśli sygnał wejściowy Auro-3D nie zawiera przednich, górnych kanałów”. Coś tu jest nie tak. Nie znam konfiguracji Auro, która używałaby mniej niż 4ech głośników górnych, oraz zapisu ścieżek na płytach, mniejszych niż 8.0.
 

RAF1977

Banned
Widać coś pomieszali w instrukcji
Poprostu jeśli jest auro 9.1 i dalej to nie ma regulacji, bo dźwięk dla górnych głośników jest już z góry narzucony, logiczne dla mnie.
 
A ja dziś dostałem to ;)
9815b7f313258a830381156837e2ba54.jpg

d98cca9ce5ffa2e415cde0b920b82319.jpg

20798ce90e1fcf33625813d2252097d6.jpg

Co prawda Auro jeszcze nie mam ale wszytko w swym czasie ;)
Szybkie sprostowanie.
Myślałem iż jest to koncert video.
Okazuje się iż jest to audio same i mamy do wyboru odsłuch w różnych systemach
2.0 5.1 i Auro.
53caa6b73b4368bfc899899784c83f6a.jpg

Super płytka ;)

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jestem po kilku testach odnośnie Auro - Matic. Nie wiem, co o tym sądzić, bo nijak ma to się do tego, co w instrukcji. Okazuje się, że rzeczywiście funkcji Auro - Matic z jej opcjami, nie można użyć przy żadnym nagraniu natywnym Auro i to bez względu na ilość zapisanych kanałów. Pisałem, o czym mówi instrukcja – głośnik/i górny/e i tak dalej.
Jednak większym zaskoczeniem był odsłuch nagrania Auro 8.0. Oznaczenie mówi, z iloma i jakimi kanałami mamy do czynienia. Jak wiadomo, tylko nagrania od 10.1 w górę, aktywują głośnik Top. W takim razie, jak wytłumaczyć fakt, że przy nagraniu 8.0 głośnik VoG gra? Mało tego. Gra również głośnik centralny, a nawet woofer! I nie jest to jakieś nagranie, ale płyta Demo Auro. Jedyne wytłumaczenie, jakie przychodzi mi do głowy to to, że jest to jakiś błąd.

Edit. Zapomniałem o „magicznym” przycisku Info na pilocie.
No i sprawa jasna. Utwór, a jest to Toccata, BWV 565 in D Minor Wolfganga Siebera, opisany jako Auro 8.0, wcale nim nie jest. Jest to realizacja Auro 10.1.
 
Ostatnia edycja:

bramowicz1

Member
Bez reklam
Ciekaw jestem opinii Kolegi na temat nowego "Lichtmonda". ;)
No i ja ciekawy. Jak z głębią 3D bo na forach obcojęzycznych narzekają na zbyt dużą głębię, której nie da się rzekomo zmniejszyć i oczka ich bolą. Dziwne bo u mnie w tv jest opcją regulacji głębi, której zresztą nie używam, oryginał powinien być odtwarzany tak jak został nagrany moim zdaniem.
Ocenię jak nagram obraz płyty bo na laptopie trudno o ocenę aczkolwiek materiał godny polecenia.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nie mam sprzętu 3D bo mnie to nie interesuje, ale. Byłem wczoraj u kolegi na projekcji „Lichtmonda 4” w 3D. Powiem tak. Efekt 3D powala. Rzeczywiście, głębia jest niewiarygodna i być może niektórzy nie „wyrabiają”, bo może jeszcze czegoś takiego nie widzieli. Słyszałem opinie, że ponoć Avatar, określany jako najlepsza produkcja 3D, wypada przy tym słabo. ;-)
 

darekrocznik

New member
Ja z innej beczki zastosowaię do zmian po kalibracji wg tego poradnika v.com.pl/forum/amplitunery-av/99908-kalibracja-i-ustawienie-kina-domowego-poradnik.html i powiem tak na Auro jeszcze lepsze brzmienie, pozmieniałem odciecia w Marantzu i przody na małe i naprawdę jest fajny efekt, muszę jeszcze raz zrobić kalibrację i ustawić suby tak jak jest w poradniku czyli tak zjechać volume na subie , że kalibrator nie ściszy ponizej zero na subach w amplitunerze
 

*Krzysiek*

New member
Edit. Zapomniałem o „magicznym” przycisku Info na pilocie.

Jest jeszcze jeden "fajny"przycisk na przednim panelu "STATUS" . Niestety nie ma go na oryginalnym pilocie . Jak dla mnie duży minus że go brakuje. Jednak Na pilocie uniwersalnym Harmony można sobie go przypisać.
 
Ostatnia edycja:

RAF1977

Banned
Firestorm, to teraz wszystko jasne.
Co do 3d w lichtmond, to jak zawsze na najwyższym poziomie.
Razem z lichtmond zakupiłem na niemieckim Amazonie takie coś,
bfc6a48d5d491ca058fcfd928bb6bd9c.jpg
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Przycisk Status fajny funkcyjnie, uzupełniający to, co podaje Info. Fakt. Szkoda, że nie ma go na pilocie, dla wygody. ;)

Kolego @RAF, płytka może i fajna pod 3D ale, jak pisałem, to medium mnie nie interesuje. Przynajmniej nie w tej formie. Kolega ma tablet Samsunga, gdzie efekt 3D jest bez okularów. I to jest właściwy kierunek.

Kolego @artiz. Niby dużo tych głośników (konfiguracja 10.1), ale nie narzucających się, bo „upchniętych” w narożnikach pokoju, co z kolei wynika z układu konfiguracyjnego Auro. Myślę, że Atmosowcy mają trudniej. Co do efektu. Mając wcześniej układ 9.1, było świetnie. Ale to głośnik Top, dołożył tą przysłowiową kropkę nad „i”.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Wracając do Auro.
Odnośnie kwestii drugiego głośnika Górnego Centralnego to powtórzę to, co napisałem w temacie Kolegi @Bipo - tym razem, we właściwym wątku. Jak pisałem, odtworzenie ścieżek 11.1 (płyta Demo Auro) na układzie 10.1 owocuje tym, że ścieżka z kanału Centralnego Górnego odtworzona została w obu Przednich Głośnikach Górnych. A co z materiałem zarejestrowanym w formacie Auro 13.1? Jak w tym przypadku wypadnie on na konfiguracji 10.1? Okazało się, że sygnał testowy z kanału Prawego Tylnego Surroundu, został odtworzony przez głośnik Prawy - Surroundowy. I analogicznie było z kolumnami po lewej stronie. Wygląda więc na to, że wszystkie ścieżki, bez względu na to ile ich będzie i tak zostaną odtworzone, jakby wmuksowane do istniejących już kanałów i odtworzone pomimo tego, że nie mamy odpowiedniej ku temu konfiguracji i możliwości. Bynajmniej, tak to wygląda. Z pewnością inaczej będzie, gdy będziemy dysponować odpowiednim procesorem.

Przy okazji. Czy ktoś wchodził w menu SR7010 po Sieci? Bo z tego co widzę, to słabo to wygląda. Np. bez względu na to, ile mamy głośników w naszej konfiguracji to i tak pokazywana/widoczna jest konfiguracja 5.1. Trochę to dziwne. Chyba, że coś mi umknęło.
 

RAF1977

Banned
A jednak będzie ta aktualizacja dla sr7010.
Ta aktualizacja ma umożliwić odtwarzanie dźwięku DD przez neutralX i odwrotnie dts przez DSU.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Odnośnie wspomnianej aktualizacji o której pisał Kolega już wcześniej i podawał datę, że ma ona ukazać się 22 listopada. A czy tak będzie? Ale to nie istotne, bo ja nie o tym.
Mam obawy i mieszane odczucia w tym względzie po tym, co usłyszałem od Kolegi @bomarek, a co zrobiła aktualizacja DTS:X dla jego Pioneera LX59. Co prawda dotyczy ona czegoś innego, niż w przypadku Marantza, ale mam nadzieję, że nie będzie żadnych „skutków ubocznych”.
Jednocześnie link, http://www.pioneer-audiovisual.eu/s...X89_SC-LX79/SC-LX89_LX79_LX59_DTSX_manual.pdf omawiający optymalną konfigurację dla DTS:X. Chyba nie trzeba mówić, jaką konfigurację przypomina? Ale i o tym, już pisałem http://www.hdtv.com.pl/forum/1283666-post101.html

A przy okazji. Na płycie Lichtmond 4, również jest błąd opisowy. W menu wyboru, ścieżka Atmos opisana jest jako angielska. I tu jest prawidłowo. Z kolei przy zmianie ścieżek w „locie”, ścieżka ta opisana jest jako niemiecka. To tak na marginesie.
 

RAF1977

Banned
No ale my juz przecież dtsX mamy dawno. A mi tam wcale nie zależy żeby neutral x do dolby używać i odwrotnie. Tak jak teraz wszystko działa poprawnie.
 
Do góry